PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 direksiyon kutusu problemi

ebah17
23-09-2015, 17:37
Arkadaşlar 2012 model 50bin km de e hdi auto6r aracım var.son günlerde ön takımda sorun olduğunu düşünerek sanayi de ustama gittim. Sorun şöyleydi;araçla düz ilerlerken bozuk yolda olsa herhangi bir ses yok fakat genelde bozuk yollarda yada yükseklik farkı olan sağa yada sola dönüşlerse TAK tak tak diye ön taraftan direksiyondan hissedilecek biçimde ses duymaktayım.kısaca düz giderken sorun yok fakat sağa sola dönüşlerde bozuk yoldaTAK sesi var.(düz yolda ses yok) Rot balansciya gittim rot balans yapıldı ön takımda hiçbir sorun yok.sorunun direksiyon kutusundan geldiği söylendi.

Bu tip bir sorunla karşılaşan arkadaşlar çözüm önerilerimiz nelerdir.

ebah17
23-09-2015, 17:47
Direksiyon yağı seviyesi max da. :(

ebah17
10-10-2015, 06:45
Sonucu bilgi vermek amacıyla paylaşıyorum.50.000 km deki 2012 model aracın direksiyon kutusunda oluşan boşluk sebebiyle bozuk yolda dönüşlerde lakırtı oluştuğu belirlendi.Direksiyon kutusu boşluğunu almak için kutu üzerinde bulunan vida çok az sıkıldı ve sorun şimdilik düzeldi. Araçtaki direksiyon kutusu yetkili servis fiyatı 1250 tl gibi .(parça fiyatı) rahatsız edici durum devam ederse sonuç olarak direksiyon kutusu değişecek.

Peugeot Türkiye stokları kontrol edildi.Stokta ürün var.Bu güne kadar direksiyon kutusu garantiden hiç değişmemiş. Bu problemi yaşayan ilk bahtsız bedevi olarak kendimi kutluyorum:)

uğur
30-10-2015, 12:30
Benim araçımda da buna benzer bir sorun mevcut.
Araç çalışır halde ve hareket etmiyorken direksiyonu sağa veya sola hafif hareket ettirip bırakınca bir direksiyon kutusunun içinden bir lokurtu duyuyorum.
Not olarak belirteyim araçta takozlar ve z rotları değişti. Ön takımımda problem mevcut değil.