PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 Macerasına Girsem mi? Girmesem mi?

mimit
21-09-2015, 15:03
Son kullandığım ve istemeyerek te olsa satmak zorunda kaldığım 2001 model 406 sv bva aracım şuan ki sahibi tarafından satışa çıkıyor,aracın görsel hali can yakıcı türden, şanzıman başta olmak üzere ufak tefek arızaları da var,yağ eksiltme gibi ama krank milinden yağ kaçırıyor araç krank keçesi değişimi ile bu sorun yok olur diye düşünüyorum tecrübelerime dayanarak, bunun dışında ufak tefek kaporta hasarları ve deri döşemelerinde elden geçmesi gerekiyor. araç şuan 260.000 km civarında lpg sisteminde falan kesinlikle sorun yok çünkü ben yaptırdım biliyorum, tabi söküldükçe ortaya çıkacak ufak tefek masraflarda var hiç bir şey olma kozmetik olarak temizlik işleri falan çıkar.

Gelelim asıl konuya aracı bu hali ile 11.000 tl ye satın alabiliyorum ve maksimum 10.000 tl harcamayı planlıyorum,gönül ister ki tek seferde bütün sorunları ve eksikleri çözüme kavuşturayım ama önemli sorunlara öncelik vererek zaman içinde belirttiğim bütçe ile aracı toparlayıp şimdiye kadar kendime araç alacağım zaman bana hem maddi hemde manevi olarak destek olan ailemin kullanımına sunmak. Bu araç ın sağlamlığı ve sorunsuzluğu na güvendiğim içinde aklıma böyle bir şey geldi.güzel bir şekilde toplarsam uzun süre sorunsuz binilebilir.

şanzıman başta olmak üzere motor bakımı yapıldıktan sonra, araç kaporta ya girecek ufak tefek göçükler gözüme çarpan şeyler var,ön tampon kesinlikle değişmeli, farların temizlense güzel olur, sürücü koltuğu derisi en çok deforme olan parça döşemeleri tamamen yenilemek istiyorum ama ilk etapta imkansız olacağı için sadece yıpranmış bölgeleri kurtarıp biraz zaman kazanmaya çalışacağım. aracımda sunroof ve hız sabitleyicide mavcuttu bunlarında çalışmasında bir sorun yok. iç kısımda genel bir temizlikten sonra ince işlere başlarım diyorum,kontrol düğmelerinde elden geçmesi gereken parçalar var yada yenilenir şuan bilemiyorum.

tabi mp3 ünitesi gibi ekstra keyfi masraflarımız da olacak. Sizce böyle bir maceraya girmek ne derece akıllıca olur, aptalcada gelebilir, görüş ve fikirlerinizi bekliyorum.

Bekir
21-09-2015, 15:52
Mehmet ekonomik durumun ve zamanın elveriyorsa gir bizde seni keyifle takip edip sabırsızlıkla sonucu bekleyelim. :)