PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 ön cam

asdfg112
12-09-2015, 17:08
Merhabalar arkadaşlar,
forumda aradım ama ilgili başlık bulamadığım için buradan sormak istedim.
2012 model 308 kullanıyorum, geçen haftalarda ön cam çatladı ne yazık ki. Şimdi ben bu camı değiştirmek istiyorum, ama özellikleriyle ilgili bilgim yok. Sanıyorum kabaca atermik ve düz yeşil camlar varmış piyasada, bir ustaya gösterdim benimkinin yeşil olduğunu söyledi. Ama aynanın arkasında siyah noktalı alanlar var, bu atermik camlarda olur diye biliyorum.
Aracım kaskolu, ama kasko şirketi peugeot servisinde ücretsiz cam değişimi yapmıyor, yüzde 20sini benim ödemem gerekiyormuş. Kendi anlaşmalı servisinde cam değişimi yapıyor, o zaman da kaza kaydı olarak yansıtıyor ama seneye de aynı şirketten kasko yaparsam hasarsizlik indirimi bozulmuyormus. Merak edenler için şirket Sompo Japan.

Kısacası :) cam değişim işleminde neyi tercih edeceğimi kestiremedim. Camın özellikleriyle ilgili bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum. Araçta far ve yağmur sensörü de var bu arada.

Sevgilerle.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asdfg112
15-09-2015, 14:25
Orijinal camın service box tan fiyatını öğrendim, 1380 liraymış. Ama bu cam atermik mi yoksa klasik yeşil cam mı ayrıntı yok.
Yan sanayi cam, klasik yeşil 340 liraymış.

Ömer Gedik
15-09-2015, 16:32
308 için bu kadar pahalı cam hatırlamıyorum mümkünse şasi son 8 haneni bana özelden atar mısın?

asdfg112
15-09-2015, 18:15
308 için bu kadar pahalı cam hatırlamıyorum mümkünse şasi son 8 haneni bana özelden atar mısın?
Özelden son sekiz haneyi attım :) teşekkür ederim