PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tropik sarı 308

Peker2424
01-09-2015, 01:30
Merhaba aranıza yeni katıldım aracım 2009 comfort 1.6 hdi servisten 1100 tlye sipariş verdiğim gti jantlarım Fransa'dan geldi laguna liple beraber taktım spoiler vs siparişide verdik ancak spor yay olarak 3.5 eibach mı 5 cm mi söylentiye göre 3.5 cm hiç düşürmüyormuş ne derece doğru 5 taksak aşırı basık olurmu heryerde sürtermi yada kaç cm idealdir fazla basık takıntım yok çamurluk la lastik arasındaki boşluğu alsın yeter şimdiden teşekkür ederim
Foto koymayı bilmediğim için böyle attım kusura bakmayın linki açınca görülür sanırım

http://imagizer.imageshack.us/v2/1185x667q90/907/pxpJx8.jpg

daschund
01-09-2015, 06:39
Renk harika ilk defa gördüm
Güzel günlerde kullanın

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HeroKing
01-09-2015, 07:14
Merhaba aranıza yeni katıldım aracım 2009 comfort 1.6 hdi servisten 1100 tlye sipariş verdiğim gti jantlarım Fransa'dan geldi laguna liple beraber taktım spoiler vs siparişide verdik ancak spor yay olarak 3.5 eibach mı 5 cm mi söylentiye göre 3.5 cm hiç düşürmüyormuş ne derece doğru 5 taksak aşırı basık olurmu heryerde sürtermi yada kaç cm idealdir fazla basık takıntım yok çamurluk la lastik arasındaki boşluğu alsın yeter şimdiden teşekkür ederim
Foto koymayı bilmediğim için böyle attım kusura bakmayın linki açınca görülür sanırım

https://imageshack.us/i/p7pxpJx8j
Merhaba aracınız çok güzel olmuş kazasız belasız kullanın.
5'lik yay çok alçaltıyor aracı tavsiye etmem yerine 3.5mm daha uygun olur. 5'lik yay ilerleyen zamanlarda amortisörlerde de problem çıkarabilir.
Bu arada jantları servisten mi sipariş ettiniz, eğer öyle ise kodunu ve ebatlarını özel mesaj ile paylaşabilirmisiniz?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayzinim
01-09-2015, 08:28
Merhaba. Maşallah aslana:nazar Çamurluk ile lastik arasındaki farkı azaltmak istiyorsanız 5 cm takmalısınız. Sizinde dediğiniz gibi 3,5 cm hiç belli etmiyor farkın kapandığını. Dikkatli kullanıldığı sürece sürtme yapmaz. Erzincan merkezde yollar düzgündü diye hatırlıyorum. Sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.
Resim eklemek için aşağıdaki konudan yardım alabilirsiniz.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2584-Foruma-Resim-Eklemek-(Video-ile-Anlat%FDm)

ilker22
01-09-2015, 09:08
Maşallah aslana renk ve lincancabur uyumu çok güzel olmuş. Yay konusunda da Eibach prokit 30mm modelini kullanıyorum. Bizim orjinal hali çamurluk ve lastik çok fazla olduğu için o aralığı azaltmada 30 mm yetersiz kalıyor. Ama şöyle bi şey var araç alçalıyor mu evet alçalıyor ama o aralık maalesef kapanmıyor :D Yol tutuş ise mükemmel derecede artıyor kullandıkça çok daha keyifli oluyor.

Yasin CCK
01-09-2015, 09:15

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Çok özel bir renge sahipsiniz, detaylar ile daha da güzelleşitirmişsiniz :iyi

" söylentiye göre 3.5 cm hiç düşürmüyormuş" kesinlikle doğru bir söylenti. Yıllardır yazıyorum burada ama yeni gelen arkadaşlar içinde sürekli tekrarlıyorum. Eibach 3,5 hiçbir işe yaramaz, beni dinlemeyip 3,5 tan 5 e dönen çok arkadaşım oldu. 5cm idealdir, çok hoş bir görüntü de yakalarsınız, hiçbir şekilde sürtme yaşamazsınız. Tabi bu yay markasına, yay yapısına göre değişebilir, ben eibach için konuşuyorum.

Kazasız, belasız :nazar

Merhaba aracınız çok güzel olmuş kazasız belasız kullanın.
5'lik yay çok alçaltıyor aracı tavsiye etmem yerine 3.5mm daha uygun olur. 5'lik yay ilerleyen zamanlarda amortisörlerde de problem çıkarabilir.
Bu arada jantları servisten mi sipariş ettiniz, eğer öyle ise kodunu ve ebatlarını özel mesaj ile paylaşabilirmisiniz?

Neye dayanarak bu öneriyi sunuyorsunuz? Tecrübe mi, duyum mu?
5 yıldır eibach 5mm yay kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Aracımı çok alçatmadı, 5 kişi de bindim, full bagaj, şehirleri arası yolculukta yaptım, gram sürtme yaşamadım.

HeroKing
01-09-2015, 09:32
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Çok özel bir renge sahipsiniz, detaylar ile daha da güzelleşitirmişsiniz :iyi

" söylentiye göre 3.5 cm hiç düşürmüyormuş" kesinlikle doğru bir söylenti. Yıllardır yazıyorum burada ama yeni gelen arkadaşlar içinde sürekli tekrarlıyorum. Eibach 3,5 hiçbir işe yaramaz, beni dinlemeyip 3,5 tan 5 e dönen çok arkadaşım oldu. 5cm idealdir, çok hoş bir görüntü de yakalarsınız, hiçbir şekilde sürtme yaşamazsınız. Tabi bu yay markasına, yay yapısına göre değişebilir, ben eibach için konuşuyorum.

Kazasız, belasız :nazar

Neye dayanarak bu öneriyi sunuyorsunuz? Tecrübe mi, duyum mu?
5 yıldır eibach 5mm yay kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Aracımı çok alçatmadı, 5 kişi de bindim, full bagaj, şehirleri arası yolculukta yaptım, gram sürtme yaşamadım.
Tecrübeme dayanarak söylüyorum orjinal amortisörlerimi değiştirmek zorunda kaldım 20.000km sonrasında ayrıca aldığınız yayların bilgisine bakarsanız 3.5 üzeri için yeni amortisör öneriyorlar sebebini yaşadığım için biliyorum aracım sıfır km idi 5000km sonrada 5lik yay kullanmaya başlamıştım.

Peker2424
01-09-2015, 09:57
Herkese çok teşekkür ediyorum ilk başta korktum alırken satılmaz 1 ayda solar boyanırsa tutturamazlar gibi laflardan aldım iyikide almışım spoiler difizör spor yaydan sonra daha iyi olacak sanırım servisden 1 ay Fransa'dan gelmesini bekleyerek aldım jantları ancak kodu ölçüsü neresinde yazıyor bilmiyorum faturasında yazarmı?
Bu arada 5 cm eibach siparişi verdim teşekkür ederim tekrar eğer yakışacağını düşündüğünüz bi kişiselleştirme varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim

ayzinim
01-09-2015, 10:04
Yayların fiyatını paylaşabilir misiniz?

Peker2424
01-09-2015, 10:18
Bulmamız çok zor oldu 5cm vogland vardı sert diye istemedim eibach sanırım 5 cm kıtlığı var 655 liraya ilk bulduğumuz yerden siparişi verdik

ayzinim
01-09-2015, 10:22
Hayırlısı olsun.

Yasin CCK
01-09-2015, 10:25
Tecrübeme dayanarak söylüyorum orjinal amortisörlerimi değiştirmek zorunda kaldım 20.000km sonrasında ayrıca aldığınız yayların bilgisine bakarsanız 3.5 üzeri için yeni amortisör öneriyorlar sebebini yaşadığım için biliyorum aracım sıfır km idi 5000km sonrada 5lik yay kullanmaya başlamıştım.

Amortisör konusu üzerine üzerine konuşacaksak, orjinal yaylar dışında kullanacağınız her ölçü amortisör ömrünü orjinale göre kasıltacaktır. Ben 110.000 Km'de değiştirdim ki bence makul bir km. Bu durum kullandığınız yol ve kullanım tarzıyla çok alakalı.

Zaten arkadaşımız siparişini vermiş, bize de hayırlı olsun demek düşer ;)

Peker2424
01-09-2015, 23:07
Sağolun teşekkür ediyorum herkese acaba başka neler yapılabilir bu 308 lere daha şık durması için

ANKA
02-09-2015, 09:36
Karartılmış bixenon ön far ve son takıntımız led barlı stoplarla mükemmel olur. Bixenonu bulursunuz da barlı stop konusunda hala arayıştayız.

caglar06
02-09-2015, 10:47
Hoşgeldiniz, aslana :nazar:nazar:nazar

Özgür D.
02-09-2015, 15:09
Hayirli olsun araciniz, bizim memleketten göç etti aslan :)
Adana'da araci gormustum. Dikkatimi cekmisti. Gule gule kullanin.

Peker2424
02-09-2015, 16:36
Sağolun led stop dandik tipli değilde şöyle orjinal görünümde bulsam hiç kaçırmam adanadan doktor bi abimizden aldık allah razı olsun dediği dışında herhangi bişe yoktu plakayı değişmiyorum sonunda 24 var zaten :)