PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 hdi istop etme ve titreme

stain1903
18-08-2015, 13:37
Arkadaşlar hayırlı sürüşler 2004 model 307 hdi dizel aracım var 1 hafta arabayı kullanmadım aracı dün 100 km yol yaptım hiç sıkıntı yoktu. Ancak bu sabah işe giderken araba bir hopladı daha sonra 10 km sonra giderken istop etti ve durdu motor lambası yandı çalıştırmaya kalktığımda titriyor titriyor motor ama çalışmıyor 2 dk sonra tekrar denedim çalıştı ancak gaza basınca araba tekrar istop etti ve sanki araba gaz yemiyor gibi geldi ustayı aradım getir dedi gittim bilgisayara bağladı hiç bir arıza göstermedi muhtemelen yakıttan dolayı bir sıkıntı yaşamıştır onu atlatınca geçmiştir bir iki gün kullan aynı şeyi yapmassa araçta hiçbir sıkıntı yok dedi. Sizce başka yapmam gereken birşey var mı? Yakıt seviyem yarım depodan fazla

memleket48
24-12-2015, 20:32
Gerçi çok zaman geçmiş ama yakın zamanda benimde başıma geldiği için yazmak istedim
dizel araçlarda yakıt maalesef çok önemli. Yakıtı tanınmamış bir istasyondan aldım ve üst üste antipoliton fault uyarısı verip stop etmeye başladı. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yakıt katkısı aldım ve bu şekilde kullandım depodaki yakıt bitip düzenli olarak tek yerden mazot almaya başlayınca sorun düzeldi. Artık arıza lambası yakmıyor. Birde dip not ustaya bakım için daha sonra götürdüğümde sürekli olarak yakıt katkısı kullanmanın enjektörle çok büyük zararlar verdiğini öğrendim. Yoksa her depo dolduruşa yakıt katkısı kullanmayı düşünüyordum...