PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 1.6 hdi big turbo

OTTOCHİP
24-07-2015, 14:02
arkadaşlar aracımı yüklemek için yola cıktım yazılım yaptım cok keyifli oldu145 hp ve turbom ötüyodu bayadır şimdi 200 hp kadar verimli bi turbo aldım tam montaj yapacak iken yağ pompası yetiştirmez dediler saten 160-170 hp olsa yeterli bnm için ama yağ pompası ayarı var diolar bar arttrmak için üstünde ne kadar doğru ne kadar yalnış bilmiorum yatak sarmamam için neler yapmamam lazım yardım?

HamzaHakkı
24-07-2015, 18:49
arkadaşlar aracımı yüklemek için yola cıktım yazılım yaptım cok keyifli oldu145 hp ve turbom ötüyodu bayadır şimdi 200 hp kadar verimli bi turbo aldım tam montaj yapacak iken yağ pompası yetiştirmez dediler saten 160-170 hp olsa yeterli bnm için ama yağ pompası ayarı var diolar bar arttrmak için üstünde ne kadar doğru ne kadar yalnış bilmiorum yatak sarmamam için neler yapmamam lazım yardım?

Öyle bir ayar olsa bile sorunsuz performans istiyorsanız yağ pompasını daha basınçlı bir pompa ile değiştirmeniz lazım yoksa önceden turboyu yemenize sebep olan durum bu sefer turbonun ve motorun yağsız kalması sebebiyle turbo sorunundan çok daha büyük bir soruna sebep olacaktır. Pompa değişse bile bu sefer piston, kol, yatak, blok, şanzıman bu basınca ve sıkıştırmaya ne kadar dayanır bilinmez sonuçta 110 hp lik bir aracı 170 hp de yürütmeyi planlıyorsunuz % 50 den fazla yükleme yapmak demek bu da. Benim tavsiyem 1.6 dizel yerine daha performanslı bir araca geçmeniz yönünde olur ama illa bu aracımı modifiye etmek istiyorsanız yağ pompasını, turboyu değiştirir ve motoru yiyene kadar binersiniz.