PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza sonrası 308 özel servis önerisi

goldie
20-08-2010, 19:52
Selamlar.. Adım taner.. yaklasık 2 yıldır 308 kullanıcısıyım. 15 yıllık da sürücüyüm. Geçtiğimiz cumartesi akşamı olmayacak bir yerde olmayacak bir şekilde aracımla takla attım. takla derken öyle feci bi takla falan değil. çok düşük bi hızda giderken önüme cıkan şeyden kacayım derken aniden yoldan cıktım banketin düşük olması sebebiyle arac toparlayamadı ve ters döndü. burnum bile kanamadı bende hiçbişey yok. Araç şu an satın aldıgım bayide. yalnız şöyle bir sorun var. kaza yaptıgımda arabada tavan cam ve kaput dısında görünürde ciddi bir sorun yoktu. çok bi maliyet çıkacagını düsünmemiştim. yani kaputu actıgımda sadece devrilmeden kaynaklı hidolik sızması haricinde motorda zerre hasar yoktu.. bugun servisten bana yapılacak onarım ile ilgili bir faks geldi gözlerime inanamadım. triger setinden tutunda özellikle enjektöre kadar bi dolu liste var. Belki aranızda konuyu bilen vardır. bu takla atan araclarda bir yağ sızması olusuyormus. bu sızma enjektörün değişimini gerektirirmi yoksa egzosta sızan yag bir süre sonra kendi kendine akıp gidermi.. yani basta 4-5 bin tl ye hallolur dedikleri araca bugun 11000 tl faksladılar. dediklerine göre fiyatın daha bile artma ihtimali varmiş. Bu yetkili servislerin uyguladugu bi 'yersen' taktiğimi yoksa böyle şeyler olabilir mi..
Veya bana, beni fiyatıyla ve kalitesiyle fazla üzmeyecek kaporta ve motor konusunda iyi (istanbulda) bir servis tavsiye edebilir misiniz. Zaman ayıran herkese şimdiden teşekkürler..
Saygılar..

Ömer Gedik
20-08-2010, 20:09
Öncelikle geçmiş olsun. Büyük dert atlatmışsınız Canınıza birşey olmaması sevindirici. düşük hızlarda dahi aracın devrilmesi maalesef ciddi maliyetler oluşturabiliyor. Mekanik olarak dediğiniz masraflar bana biraz ilginç geldi özel servis irdelemekte haklısınız. Benim daha önce çalıştığım Peugeot bayisinden ayrılmış Ustamın yeri var. Mekanik anlamda kusursuz çalışırlar. Kaporta boya kısmı da iyidir diyebilirim. Arzu ederseniz özel mesaj atabilirim.

goldie
20-08-2010, 20:12
Öncelikle geçmiş olsun. Büyük dert atlatmışsınız Canınıza birşey olmaması sevindirici. düşük hızlarda dahi aracın devrilmesi maalesef ciddi maliyetler oluşturabiliyor. Mekanik olarak dediğiniz masraflar bana biraz ilginç geldi özel servis irdelemekte haklısınız. Benim daha önce çalıştığım Peugeot bayisinden ayrılmış Ustamın yeri var. Mekanik anlamda kusursuz çalışırlar. Kaporta boya kısmı da iyidir diyebilirim. Arzu ederseniz özel mesaj atabilirim.

Ömer ilgine teşekkürler.. Seni donanımhaber.com'dan da takip ediyordum.. Bahsettiğin arkadasın numarası ve adresi varsa özelden veya burdan paylasabilirsin.. saygılar..

TanerHoca
20-08-2010, 20:15
sevgili adaşım öncelikle aramıza hoş geldin.büyük geçmiş olsun.
bence servise güvenmemekte sonuna kadar haklısınız.rutin bakımlarda bile servisten servise büyük fiyat farkları olabiliyor.iyice araştırmadan asla servise onarım için onay vermeyin derim.
tekrar geçmiş olsun.daha iyi durumlarda paylaşımlar dileğiyle... ;)

Ömer Gedik
20-08-2010, 20:17
Hocam işçilikte 3-4 kat farkeder mi işlem yahu :S Yetkili servisleri tekrar dan kınıyorum. Ayrıca parça fiyatlarıda, insanların yaklaşımı çok komik maalesef

Ömer Gedik
20-08-2010, 20:21
goldie pm attım. Kontrol eder misin? Tekrar geçmiş olsun.

reisG
20-08-2010, 20:23
geçmiş olsun size bir şey olmaması çok iyi . eğer aracınız garantide değil ve kaskonuzda yoksa Ömerin önerisine göre hareket edin . cam tavan demişsiniz demekki aracınız premium pack donnaım bu kadar şık bir aracın kaza geçirmesine de çok çok üzüldüm.tekrar çok geçmiş olsun diyorum

goldie
20-08-2010, 20:58
tanerhoca teşekkurler. Ömercim mesajın geldi. İlgine tekrar tekrar tesekkürler. reisg kardesim aracım premium değil maalesef:) comfort. ben yazarken araya bir virgül koymamısım o kadar. hani o meşhur fıkradaki gibi.. Herkese tekrar tesekkürler . saygılar :)

γuяdaeя
20-08-2010, 21:12
Geçmiş olsun... Can kaybı olmaması en büyük teselli. Allah beterinden korusun.

BahadırALTUN
20-08-2010, 22:15
Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız.

okann
20-08-2010, 23:21
Sadece şu örneğini vermek istiyorum size.

Aracımın sol tarafında hasar oluşmuştu.

Faturada sağ kapı için conta tarzı birşey gördüm.

Çok pahalı birşey değildi ayrıca kasko karşılıyordu sonuçta ses etmedim. :)

goldie
20-08-2010, 23:50
kesinlikle öyle. listeyi görseniz, gerçekten inanılmaz. benim aracımdaki hasar 11000 tl civarında ise eğer bu arabanın sıfırının 100.000 tl falan olması lazım o zaman. inanın durum böyle

GLR
21-08-2010, 04:16
Geçmiş olsun Taner abi Ahmet ben :).Sana bişey olmaması önemli olan kasko yok sanırım öyle ise dışarıda yaptırmak daha mantıklı.Kendine iyi bak.

goldie
22-08-2010, 12:35
Ahmetçim teşekkür ederim. Ne diyelim sağlık olsun..

Abdullah
23-08-2010, 11:10
goldie aramıza hoşgeldiniz ve çok büyük geçmiş olsun. diğer arkadaşların da söylediği gibi yetkili servislerin işçiliği çok yüksek. Umarım istediğiniz şekilde bir servis bulup aracınızı tekrar keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

reisG
23-08-2010, 21:19
benim aracı serviste çok iyi işçilikle yaptılar, çamurluk tampon ve farların birleştirilme aralığı fabrika standartındaydı..