PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu soket ne işe yarar ,motor ariza lambasi yaktirdi

eleanor
23-07-2015, 14:59
Merhaba arkadaşlar resimde işaretledigim soket çıkmış oldugunu arıza lambasi sondurmeye gittiğimde servisteki ustadan öğrendim sokeyi taktik gitmeyen araba gidişi baya düzeldi perfoemansi artti nasil çıktı yerinden anlamadim bu soketin işlevi hakkinda bilgisi olan varmidir :confused:

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/23/3d2706bcf3df51cb145b523dbf22ae7f.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karayılan
24-07-2015, 01:11
bu soket değil sanırım yakıt borusunun kafası olması lazım... ama zaten bu zımbırtı çıkmış olsa aracınız nasıl çalışıyordu oda hayret verici. bu soket dediğiniz çıkmış olan şey hemen arkasındaki soket olmasın. zira o akışmetrenin soketi ve çıkmışsa dediğiniz problem oluşabilir.

edit: konu yanlış yerde açılmış lütfen konu açarken daha itinalı davranın.

eleanor
24-07-2015, 18:02
bu soket değil sanırım yakıt borusunun kafası olması lazım... ama zaten bu zımbırtı çıkmış olsa aracınız nasıl çalışıyordu oda hayret verici. bu soket dediğiniz çıkmış olan şey hemen arkasındaki soket olmasın. zira o akışmetrenin soketi ve çıkmışsa dediğiniz problem oluşabilir.

edit: konu yanlış yerde açılmış lütfen konu açarken daha itinalı davranın.
Hocam bu soket çıkmıştı bu konuda eminim fakat ne işe yaradigini bilmiyorum .

karayılan
26-07-2015, 01:27
Muhtemelen araciniz lpgli ondan calismaya dev etmis yakit borusunun soketi oldugundan eminim

eleanor
26-07-2015, 22:28
Evet araba lpg li fakat belirli bir motor isisina ulasana kadar benzinle çalışıyor benzin hortumu olsa nasil çalışabilir anlamadım ayrica motorda benzin kaçağı yada kokusuda görmedim.