PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.6 HDI Euro5 Motor Enjektör Konusu

Sayfa : [1] 2

emax34
20-08-2010, 09:03
arkadaslar,

FP308 aracim bolumunda daha once bahsetmis oldugum aracimin tekleme ve motordan gelen valf sakirdama sesleri ayrica radyo parazit olayi ile ilgili basima gelen ve gelmeye devam eden konular...

1. Radyo Parazit sesi:
Radyom servis tarafindan sokuldu ve ekspere gonderildi bugun 5. gun ve halen ses yok, yeni takilmak yerine onarim yapilcakmis, arac 10 gunluk ve 5. gunde radyosuz kaldim ustelik artik radyom tamir gormus 2. el bir radyoya donmekte!!!. servisteki kavgalarim sonrasi gelisme yok tamir olunan radyo tamirden gelip takilacak!!!:. >:(
2. Motor tekleme - 1. vites kalkis 2 ve 3. vites 1500-2000 devir arasi sarsinti ve tekleme
aracin 4. ve 8. gununde tam gun serviste bekleme yazilim update fakat ayni sorun devam!!!.
Servisin iddiasi enjektorlerden dolayi sakirdama var, ki bunun cozumu var ama aracin 2 gun serviste kalmasi gerekiyor, sarsinti ve teklemenin nedeni belirsiz!! bakacaklar!!! >:(
Benden talep ettikleri aracimi aaksamdan goturup oraya birakmam, aracimdaki sorunlar giderilene kadar yerine arac verecekler fakat bu arac ben aracimi goturunce degil 1 gun sonrasinda verilecek !!!(kesin olmamakla birlikte)!!!....

Benim yerimde olsaniz araci direk iade mi yaparsiniz yoksa servise dumduz girip anahtari servis mudurunun suratina mi atarsiniz. Dun en son artik cigrimdan cikip ben bu arabayi bu sekilde almiyorum bana hemen ya bu arabayi degistirin ya da yerine gecici araba temin edin ama sundan emin olun ki bunu ben fransa pejo yonetimine detayli bir sekilde rapor ediyorum bilginize dedim.. dur bakalim ne olacak. Resmen sogudum arabadan ya... :-\ >:( :(

reisG
20-08-2010, 09:27
hangi servise gidiyorsun. Bu arada Fransa Peugeot'a yazı yazmak çok yerinde olur.

Yasin CCK
20-08-2010, 09:36
Sözün bittiği yer :-X

Bir tüketici bir müşteri olarak sonuna kadar haklısınız ama yinde biraz sakin olmakta biraz daha sabretmekte fayda var diye düşünüyorum. Yerine araç verecek olmaları güzel bir gelişme, en azından mağduriyetinizi gidermek adına çaba gösterdiklerini gösterir. Sorunların giderilmesi durumunda donanım ve estetik açısından çok güzel bir araca sahip olacaksınız. Tabi yinede araç sizin karar sizin...

Umarım en kısa sürede çözüme ulaşır...

emax34
20-08-2010, 10:11
hangi servise gidiyorsun. Bu arada Fransa Peugeot'a yazı yazmak çok yerinde olur.

aktif iriyil.. araci da ordan aldim zaten...

emax34
20-08-2010, 10:12
Sözün bittiği yer :-X

Bir tüketici bir müşteri olarak sonuna kadar haklısınız ama yinde biraz sakin olmakta biraz daha sabretmekte fayda var diye düşünüyorum. Yerine araç verecek olmaları güzel bir gelişme, en azından mağduriyetinizi gidermek adına çaba gösterdiklerini gösterir. Sorunların giderilmesi durumunda donanım ve estetik açısından çok güzel bir araca sahip olacaksınız. Tabi yinede araç sizin karar sizin...

Umarım en kısa sürede çözüme ulaşır...

Yasin haklisin sakin olmak lazim da 10 gunluk arabada 3 kez servise gitmek ve tam gun serviste harcamak inan sabir birakmiyor insanda arac 2. el olsaydi bu kadar gitmezdim kesin!!.

Abdullah
20-08-2010, 11:00
arkadaslar,

FP308 aracim bolumunda daha once bahsetmis oldugum aracimin tekleme ve motordan gelen valf sakirdama sesleri ayrica radyo parazit olayi ile ilgili basima gelen ve gelmeye devam eden konular...

1. Radyo Parazit sesi:
Radyom servis tarafindan sokuldu ve ekspere gonderildi bugun 5. gun ve halen ses yok, yeni takilmak yerine onarim yapilcakmis, arac 10 gunluk ve 5. gunde radyosuz kaldim ustelik artik radyom tamir gormus 2. el bir radyoya donmekte!!!. servisteki kavgalarim sonrasi gelisme yok tamir olunan radyo tamirden gelip takilacak!!!:. >:(
2. Motor tekleme - 1. vites kalkis 2 ve 3. vites 1500-2000 devir arasi sarsinti ve tekleme
aracin 4. ve 8. gununde tam gun serviste bekleme yazilim update fakat ayni sorun devam!!!.
Servisin iddiasi enjektorlerden dolayi sakirdama var, ki bunun cozumu var ama aracin 2 gun serviste kalmasi gerekiyor, sarsinti ve teklemenin nedeni belirsiz!! bakacaklar!!! >:(
Benden talep ettikleri aracimi aaksamdan goturup oraya birakmam, aracimdaki sorunlar giderilene kadar yerine arac verecekler fakat bu arac ben aracimi goturunce degil 1 gun sonrasinda verilecek !!!(kesin olmamakla birlikte)!!!....

Benim yerimde olsaniz araci direk iade mi yaparsiniz yoksa servise dumduz girip anahtari servis mudurunun suratina mi atarsiniz. Dun en son artik cigrimdan cikip ben bu arabayi bu sekilde almiyorum bana hemen ya bu arabayi degistirin ya da yerine gecici araba temin edin ama sundan emin olun ki bunu ben fransa pejo yonetimine detayli bir sekilde rapor ediyorum bilginize dedim.. dur bakalim ne olacak. Resmen sogudum arabadan ya... :-\ >:( :(

Öncelikle umarım sorunlar en kısa sürede çözülür emax34. Radyonun tamire gönderilmesi tamamen Peugeot genel merkezin servislere uygulattığı bir politika. Aktif-İriyılla benim bir samimiliğim var. Benimde aracımda bir dizi sorun oluştu bende bazı parçaların tamir değil garantiden değiştirilmesini talep ettim. Fakat oradaki arkadaşların samimiliğinden öğrendiğim şu oldu. Peugeot arıza çıkaran tüm parçalar için öncelikle tamire gönderin diyor. Bizzat benim yanımda Peugeot ile görüşüldü ve bu cevabı bizzat ben duydum. O yüzden bu konuda servislerin yapacağı birşey yok maalesef. Sizin sadece teyp tamire gitti servislere gelen bazı araçların neleri tamire gidiyor söylesem yok artık dersiniz. Aracınızın yerine bir araç tahsis edilmesi konusunda diyecek birşey yok maalesef bu durum servis politikasından kaynaklanıyor. Eğer ellerinde müsait bir araç varsa mutlaka vereceklerdir. Araçların müsaitlik durumuna göre bir gün bekletiyorlardır diye düşünüyorum.

reisG
20-08-2010, 11:09
Valiliğin tüketici brimine başvurmak ta bir yöntem

Abdullah
20-08-2010, 11:12
Valiliğin tüketici brimine başvurmak ta bir yöntem

evet kesinlikle ama muhattap olarak bence Peugeot Türkiye alınmalı ve mutlaka Peugeot Fransaya durumu anlatan bir mail atılmalı.

umutozerkoca
20-08-2010, 13:06
oncelıkle cok gecmıs olsun ama arac ıdae etmek ve degıstırmek cok zor bı ıs ve mahkeme aracılıgıyla yapılıyor bılır kısı aracı ıncelıyor eger degısmesı uygun derse oluyor fakat bunlar gecıcı sorunlar degısıme gerek yok derse peugeot sızden butun mahkeme ve bılır kısı masraflarını alıyor buda 7000 8000 tl gıbı bır ucret tutuyor..

γuяdaeя
20-08-2010, 13:57
İstedikleri kadar sorunu gidersinler.. Benim içime sinmezdi bir daha o arabaya binmek. Bence elinizden geleni yapın değiştirsinler arabayı.
Zaten kötü olan imajlarını düzeltecekleri yerde bir de böyle şeylerle iyice pekiştiriyorlar.
10 günlük araba yahu, şaka gibi.. >:(

Burak
20-08-2010, 15:47
Niye içinize sinmesin ki ? bozuk olanı değiştirecekler, belki de şanzımanı komple yenileyecekler ve düzelecek. Can sıkıcı bir durum kabul ediyorum ama eninde sonunda çözecekler. Baskı kurmaya devam derim...

Ömer Gedik
20-08-2010, 20:14
emax-34

Öncelikle sıkıntıların umarım çözülür. İstanbulda neredesiniz? Yarın müsait olursanız bir bizim ustaya gösterelim aracı işlem yaptırmak için demiyorum en azından sorunla ilgili yetkili servis harici fikir ediniriz. Gerekirse bilgisayara bağlayıp da inceleriz. Yer okmeydanı.

okann
20-08-2010, 23:22
İstedikleri kadar sorunu gidersinler.. Benim içime sinmezdi bir daha o arabaya binmek. Bence elinizden geleni yapın değiştirsinler arabayı.
Zaten kötü olan imajlarını düzeltecekleri yerde bir de böyle şeylerle iyice pekiştiriyorlar.
10 günlük araba yahu, şaka gibi.. >:(

Abime sonuna kadar katılıyorum.

10 günlük arabada paspas bile değişse benim de içime sinmez ;) :D

γuяdaeя
20-08-2010, 23:39
Niye içinize sinmesin ki ? bozuk olanı değiştirecekler, belki de şanzımanı komple yenileyecekler ve düzelecek. Can sıkıcı bir durum kabul ediyorum ama eninde sonunda çözecekler. Baskı kurmaya devam derim...

Araç henüz çok yeni olmasa belki diyeceğim ama... :-\

emax34
21-08-2010, 07:22
2, el bir arac almis olsaydim inanin sorun etmezdim ugrasmazdim bile ama sifir alinca insanin icine oturuyor malesef. NEyse servis bir araba tahsis edip benim arabayi sorunu giderilmek uzere alacak, dur bakalim sonuc ne olacak, tabii bu islemi yaptiklarinda ben de otomatikman uzatilmis garanti kapsami vb gibi taleplerde bulunacagim vermesinler de gorelim bakalim.

emax-34

Öncelikle sıkıntıların umarım çözülür. İstanbulda neredesiniz? Yarın müsait olursanız bir bizim ustaya gösterelim aracı işlem yaptırmak için demiyorum en azından sorunla ilgili yetkili servis harici fikir ediniriz. Gerekirse bilgisayara bağlayıp da inceleriz. Yer okmeydanı.

omer cok saol kardesim ben cengelkoyde oturuyorum, bir de turizm sektorunde oldugum icin ayarlamak biraz zor bugun de tam gun calisiyorum, ama ayar yapabilirsem sana pm den mesahj atarim ben.

cem_77
23-08-2010, 22:58
Arkadaşım merhaba

Bu yorumu okuduğum ıyı oldu. Bende senın aldıgın yerden ve aynı zamanda siyah bir sportium aldım. ve radyo sorunu harıç, aynı sıkıntılar bende de var su anda. Arabayı 1 hafta once Aktıf Irıyıla goturdum. Motor vites alıştırmaları yaptılar ancak sorun hala düzelmedi. Bende yarın baska bır servıse tekrar goturucem. Diğer peugeot arabalarımızı goturduğumuz baska bır servıse goturucem. sorunu nasıl cozeceklerıne bir bakacagım. Eğer sorun senın tarafında duzelırse buraya yazarsan sevınırım. Sıfır aldıgım ve daha 750Km de olan arabamdan bu tur sorunlar cıkması ınsanın cok canını sıkıyor. Bakalım ne tur bır sorun cıkacak. Ikı aynı yerden alınan ve aynı zamanda gelen partıden bu tur aynı sorun cıkması cok tuhaf...

Ömer Gedik
23-08-2010, 23:16
cem-77

Aramıza hoşgeldiniz. 308 başlığında aracınızla ilgili bir başlık açarsanız sevinirim.

Yaşadığınız sorunlara gerçekten üzüldüm umarım en kısa sürede giderilir. Demekki ilk partide bir sorun oluştu. Giderileceğine eminim ama umarım bu süre uzun olmaz.

EROL308
24-08-2010, 01:08
merhaba arkadaşlar. bende 10 gün önce 308 sportium auto6r 112 hp aldım tekotodan. şu an 2000 kmde.
radyoda sorun var sanki. çok önemsememiştim ama çorludayım servise baktırıcam bende.

γuяdaeя
24-08-2010, 03:09
merhaba arkadaşlar. bende 10 gün önce 308 sportium auto6r 112 hp aldım tekotodan. şu an 2000 kmde.
radyoda sorun var sanki. çok önemsememiştim ama çorludayım servise baktırıcam bende.

Hoşgeldiniz. Güle güle kullanın yeni aracınızı. 308 başlığı altında aracım altbaşlığında aracınızı tanıtabilirsiniz. İmzanızdaki fotoğraftan arslanınız epey yakışıklı duruyor (maşaallah). Kazasız cezasız sürüşler dilerim :)

reisG
24-08-2010, 07:54
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Sizde radyoda cızırtı olması sorunu sportium sahibi bir diğer arkadaşımız ile aynı. Onun radyosunu söküp ana merkeze götürmüşlerdi. hala yanıt bekliyor >:(
Ben galiba problemin kaynağını buldum. Sportiumlarda Bluetooth var.Belki bluetooth aktifken veya bluetooth olan sistemlerde, radyo da cızırtıya sebep oluyordur.

Abdullah
24-08-2010, 15:58
Arkadaşlar hoşgeldiniz kazasız belasız sürüşler dilerim umarım sorunlarınız en kısa sürede çözülür.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Sizde radyoda cızırtı olması sorunu sportium sahibi bir diğer arkadaşımız ile aynı. Onun radyosunu söküp ana merkeze götürmüşlerdi. hala yanıt bekliyor >:(
Ben galiba problemin kaynağını buldum. Sportiumlarda Bluetooth var.Belki bluetooth aktifken veya bluetooth olan sistemlerde, radyo da cızırtıya sebep oluyordur.

Reis abi Bluetooth bir ihtimal fakat benim comfortta mp3 bile yok ama onda da cızırtı var =) ;D

pannacotta
25-08-2010, 22:43
başta konuyu açan emax34 ve 308 i ile problem yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum..

bu topiği görünce beninde 308 i aldığım ilk hafta yaşadığım problemleri dile getirmek için farklı forumlarda açtığım konular aklıma geldi..

yaşadığınız duyguların aynısını bende yaşadım gerçekten çok kötü ..eğer otomobilinize alışagelmişden daha fazla değer veriyorsanız tabiri caizse ''dünyanız kararıyo''

tabiki çözüm yolları arıyosunuz ve bu zaman zarfında ister istemez psikolojik olarak yoruluyorsunuz..

benimde arabam problemliydi..marş motoru bozuk çıktı,sağ ön kolon patlak çıktı radyo zaman zaman çekmiyor ve tamponla çamurluk birleşme yeri sanki tamponu oraya eğreti tutturmuşlar gibi dışarıda duruyodu..

aradan 1 buçuk sene geçti hala herşey 1 buçuk sene öncesi gibi..

bende ilk hafta arabayı aldığım berkeden çıkmıyodum...ama sonra vazgeçtim uğraşmaktan..bu problemleri dile getirdikten sonra 2 günlük arabamın sözde onarılmak için sökülen parçalarından bahsetmiyorum..hatta servis yetkililerinden ve peugeot türkiyeden gelen komik saçma sapan ciddiyetsiz ve birbirinden tutarsız cahil cühela yorumları ve problemlerle ilgili verilen komedi cevapları buraya hiç ama hiç yazmıyorum bile..

sonuç olarak vazgeçtim uğraşmaktan ve içime sinmeye sinmeyede olsa araçtan alabildiğim kadar keyf almaya çalıştım geçen 1 buçuk senede..Allah bir daha hiçbirimizi böyle durumlarla karşılaştırmasın...

tekrar geçmiş olsun,Allah kimsenin hevesini kursağında bırakmasın....

γuяdaeя
25-08-2010, 23:00
tekrar geçmiş olsun,Allah kimsenin hevesini kursağında bırakmasın....

Amin diyorum... Sizde de iyi sabır varmış :)

Ozan
25-08-2010, 23:38

Şirket aracım Fluance'de de bluetooth var.Onda herhangibir cızırtı vb.yok.Ondan olabaileceğini sanmıyorum.

γuяdaeя
25-08-2010, 23:44
Kedidir kedi ;D

Ozan
26-08-2010, 00:05
Kedidir kedi ;D

Bu yorum bana bir anımı hatırlattı.Vw satışta çalışıyordum.1999' da yeni geldiği zaman birisine Beetle satmıştım.Siyah deri döşemeli sunrooflu harika bir araçtı.Showroomda arabada herkesin gözü kalmıştı.Adamın arabası 15 gün sonra çekici üzerinde servise geldi.Baktık henüz 100 km.de.Adamda bu arada delirmiş tabiki.Arabayı bir türlü çalıştıramamış.Takviye filan hak getire.Anlattığına göre adam arabayı aldıktan sonra direk çiftliğine gitmiş kapalı yere çekmiş ve üzerinede örtü örtmüş.
Serviste yapılan incelemeler sonucu aracın içerisine çiftlikte fare girmiş ve neredeyse tüm elektrik tesisatını yemiş.adama o zamanın parası 3000 tl tamir masrafı çıkmıştı :)Bu arada arabayı adama yanlış hatırlamıyorsam 12000 tl ye satmıştık.

Yani anlayacağınız beterin beteri var.Takmayın kafanıza bunlar çözülecek şeyler.Ama tabiki yeni araçlarda bu tip küçük sorunların çıkması insanı soğutuyor.

γuяdaeя
26-08-2010, 01:12
Yani anlayacağınız beterin beteri var.Takmayın kafanıza bunlar çözülecek şeyler.Ama tabiki yeni araçlarda bu tip küçük sorunların çıkması insanı soğutuyor.

Sorun çıkabilir ona bir şey demiyorum.. Ama sorunun çözülebileceğine dair müşteriye güven vermek lazım. Biz maalesef bir ürünü alırken "ne çıkarsa bahtıma" diye alıyoruz. Ayıplı mal denk geldiğinde genelde sineye çekiyoruz.

reisG
26-08-2010, 06:16
Yurdaer 1000nci mesajın hayırlı olsun.

emax34
26-08-2010, 09:32
Arkadaslar,

uzun ugraslar ve aracimin 2 gun aktif iriyilda full check-up a girmesi akabinde sorunlar giderildi. Sorunun asli siemens parcalardan kaynaklaniyor.

Radyo parazitlenmesi, icindeki siemens parcanin yenisiyle degistirilmesi akabinde giderildi.

Gel gelelim en onemli konu olan, motordaki sakirdama ve teklemeye.

Yeni HDI 112 motorlarda kullanilan enjektor sistemi eskiden Bosch markaymis ama artik siemens yapiyor. Ve sorun da siemens sin enjektor sisteminden kaynaklaniyor. 2 gun arabam servis te kaldi, benim gibi 2-3 arac daha gelmis servise onlarda sadece sakirdama varmis ve cozmusler, bendeki ileri duzey di arac bildiginiz pancar motoru gibi calisip gitmiyodu, servis danismani da aynisini bizzat onayladi zaten. Neyse ki cozebildiler.

Size tavsiyem ozellikle sportium hdi 112 auto 6r si olan ve tekleme veya sakirdama problemi yasayan arkadaslar, aktif iriyil da Atilla diye bir arkadas var servis danismani, ona ugrayin, beni referens gosterebilirsiniz, Murat, beyaz portium tl 7198 diye.

Aracinizi aksamdan birakin, ki sabah ilk calistiginda fark daha belirgin oluyor.

Arabamin gidisi falan inanilmaz fark etti. Umarim tekrarlamaz, elimde imkan olsa tum enjektor sistemini BOsch markayla degistircem valla.

:))

Radyo parazit olayi da ayni markanin dandik chip leri yuzunden aklinizda olsun servisinize bunu soyleyin hemen gerekli bakim noktasina goturup ilgili parcayi degistirin, sorunlari kabullenmek yerine servisleri basinin etini yiyin arkadaslar sifir arac aliyoruz o kadar para sayiyoruz, ve arac garanti kapsaminda, sorunu cozmek zorundalar!!!...

HErkese keyifli surusler

reisG
26-08-2010, 09:41
hayırlısı olsun, sonuçta problem çözülmüş. Bu arada Alman malı en iyisidir diyeneler güzel örnek olmuş, Bosch ta Alman Siemenste Alman alın işte bir tanesinde büyük problem çıkmış. Bu arada bir de soru Bosch ve Siemens zaten aynı şirket değilmi? Bizdeki Arçelik ve Beko gibi...

Yasin CCK
26-08-2010, 09:48
Hadi geçmiş olsun, sorunun çözülmüş olmasına sevindim.

Umarım uzunca bir süre sorunsuz keyf sürersin ;)

emax34
26-08-2010, 10:04
hayırlısı olsun, sonuçta problem çözülmüş. Bu arada Alman malı en iyisidir diyeneler güzel örnek olmuş, Bosch ta Alman Siemenste Alman alın işte bir tanesinde büyük problem çıkmış. Bu arada bir de soru Bosch ve Siemens zaten aynı şirket değilmi? Bizdeki Arçelik ve Beko gibi...

Tam olarak ayni degiller, yani ayni cati altindalar ama Bosch kalite bakimindan daha ileride, siemens arac parcalari konusunda cok daha yeni piyasaya girdi o da bosch sayesinde, tercih edilme nedeni ise arac maliyetlerini dusurmek, bosch daha yuksek kalite tabiki ama biraz daha yuksek maliyetlere neden oluyor.

Ömer Gedik
26-08-2010, 10:05
Emax sorunlarının çözülmesine sevindim umarım tekrarlamaz ve aracını keyifle sürersin.

reis abi Bosch üretimleri her zaman Siemens ten ileri seviye de olmuştur. Aynı firmamılar bilmiyorum ama kalite farkları mevcut.

reisG
26-08-2010, 10:12
inceledim evet organik olarak bağları var. hatta beyaz eşya gruplarında sadece etiket değiştirip ürünü satıyorlar.

γuяdaeя
26-08-2010, 10:23
Reis teşekkür ederim.. Nice binlere hep beraber inşaallah.

Aracınızın sorununun giderilmesine sevindim :) Yazıyı okurken acaba enjektörleri de mi değiştirdiler diyecektim tam... Umarım sorunsuz şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Bosch ve Siemens'in ev eşyaları BSHG adı altında üretiliyor. Tasarımlarına bakacak olursanız zaten çok benzediğini görürsünüz.

Siemens marka parçaların kalitesinden ziyade, araçla uyumluluğu sorun teşkil etmiş olabilir. Hiç bir müdahale veya ayar yapmadan belki de parçayı doğrudan takıyorlar.

Abdullah
26-08-2010, 10:31
emax34 çok sevindim sorunun çözülmesine. Radyo parazit sesi benimde yaşadığım ve sonuçlanmayan bir problemdi. Motor şakırdama pancar motoru gibi çalışmasıda daha önce yaşadığım zaman zaman olan bir problem. Cumartesi günü bende 45000 bakımına götüreceğim. Senide referans gösterip bu problemleri çözmeleri için bekleyeceğim bakalım. Ne olacak.

Burak
26-08-2010, 14:02
Geçmiş olsun, sorunların çözülmesine çok sevindim. Şimdi arabanıza olan soğukluğunuz hızla kaybolmuştur artık. Peugeot' un sportium'ları test etmeden göndermiş olması da çok ilginç tabiki !! :o

otmotvmhndsi
26-08-2010, 14:05
Haydi geçmiiş olsun, sorunlarınızın çözülmesine çok sevindim... Güzel günlerde mutlu mesut aracınızı kullanmanız dileğiyle...

BahadırALTUN
26-08-2010, 15:16
Geçmiş olsun. Bir sonuca bağlanması ve suçlu parçaların bulunması güzel olmuş.

emax34
26-08-2010, 16:34
Arkadaslar herkese coook tesekkurler, dun araci teslim aldiktan sonra tam 3 saat boyunca arabadan inmedim herturlu testini yaptim diyebilirim. Su an icin hrsey yolunda gorunuyor ve arabaya isindim :))

umarim tekrarlamaz. En kisa zamanda arac fotolarini yayinliycam..

BU arada insallah iftar da size katilicam orda hep beraber inceleriz ;))

Ömer Gedik
26-08-2010, 16:53
emax34, tekrar güle güle kullan.

Bu arada hatırladığım bir anıyı paylaşayım. Yıl 2007 sonu ilk 308 ler geldi. VTI motor araç şirketin önüne çekildi. Satılmıştı ve teslim edilecekti teslim edileceği gün araç süpriz bir şekilde çalışmadı. Hemen bilgisayara bağlanıp herşeyi kontrol edildi. Sorun bujileri çıktı ve hemen değiştirilip teslim edilmişti tabi satış danışmanın orada düştüğü panik ve sıkıntı hali de cabası :)

besinmarket
06-09-2010, 12:51
Arkadaslar aynı sorunlar bendede basladı radyo harıc bugun servıs randevusu alıcam , ınşallah bızım sorunuda hallederler.

emax34
06-09-2010, 14:37
besinmarket,

aktif iriyila ugra bir, servis sorumlusu atilla diye genc bir arkadas var orda benim sorunu o cozdu, ona bir ugrayip beni de referans gosterebilirsin, beyaz 308 sport 34 tl plaka.

Bu arada benim radyodaki parazit olayi cozumlenmedi, 2500 on bakima gidince eglence var :)) ciftetelli cd si takim arabanin yaninda gobek attiricam servis muduru ve genel mudurlerine :)))

Abdullah
06-09-2010, 14:40
besinmarket emaxın da dediği gibi Atillaya uğra benim araçtaki motor kulağından gelen ses hariç diğer motorun düzensiz çalışma sorununu tüm pompa ve enjektör sistemini elden geçirerek çözdüler. Benide referans gösterebilirsin.

Emax34 çözüldü sanıyordum radyo sorunu ya bu haber kötü geldi bende bırakacaktım 10 gün sürüyor dediler bayramdan sonraya kaldı. Fazla yüklenme servis müdürüme ya Ragıp amca iyidir özünde =))

emax34
06-09-2010, 23:41
Emax34 çözüldü sanıyordum radyo sorunu ya bu haber kötü geldi bende bırakacaktım 10 gün sürüyor dediler bayramdan sonraya kaldı. Fazla yüklenme servis müdürüme ya Ragıp amca iyidir özünde =))
[/quote]

Valla Ragip amca iyi hos da benim cektigim iskencenin haddi hesabi yok ilk 2000 km de!!!. o yuzden Ragip amcanin biraz basini agritabilirim. :)) beni cok seviyolar zaten aktif iriyil servis bolumu olarak :p

Abdullah
07-09-2010, 09:29

Valla Ragip amca iyi hos da benim cektigim iskencenin haddi hesabi yok ilk 2000 km de!!!. o yuzden Ragip amcanin biraz basini agritabilirim. :)) beni cok seviyolar zaten aktif iriyil servis bolumu olarak :p

[/quote]

Bu arada benim serviste en samimi olduğum Yavuz vardı o izine çıkmış bayramdan sonra gelecekmiş o olsaydı bizzat sadece senin araçla ilgilendirirdik onu ;D

emax34
07-09-2010, 22:50
Bu arada benim serviste en samimi olduğum Yavuz vardı o izine çıkmış bayramdan sonra gelecekmiş o olsaydı bizzat sadece senin araçla ilgilendirirdik onu ;D
[/quote]

Cok saol, valla Atilla benim arabadan inmedi nerdeyse, ogle arasi vs demedi calisti cocuk helal olsun.

emax34
21-09-2010, 20:33
Benim arac halen kaportada bugun tam 8 gun oldu, camurluk degisimi yeni gerceklesti, moralim bozulmasin diye halen servise gitmedim... bu arada auto king benim tamponu nasil olduysa tamir etmis, eglence araci teslim almaya gittigimde olacak :)))

carsamba gunu kaportadan teslim alip araci 2500 bakima sokuyorum, malum nedenlere bir kez daha bakacaklar, tekleme, sakirdama, ve radyodaki parazit tekerrur etmekte :))

kendimi bahtsiz bedevi hissediyorum arkadaslar siz ne dersiniz :)))

γuяdaeя
22-09-2010, 00:29
kendimi bahtsiz bedevi hissediyorum arkadaslar siz ne dersiniz :)))

Teselli olur mu bilmem ama, yalnız değilsin ;D

emax34
22-09-2010, 01:01
Hayirdir yurdaer sende durum ne kardesim??

Ömer Gedik
22-09-2010, 06:33
emax34

Tekleme ve şakırdama sorunu devam ediyor mu?

reisG
22-09-2010, 07:54
bu arada auto king benim tamponu nasil olduysa tamir etmis, eglence araci teslim almaya gittigimde olacak :)))

Auto King mi . emax benim auto king hikayemi okumadın mı . adamlara bir telefon ve ardından ağır bir yazı ile çatır çatır sağ çamurluğu değiştirttim. ne demek sıfır aracı tamir etmek. ayrıca tam arefe günü babam Sebringi ile bir palio ya çarpttı. ön tamponda ufak bir hasar oldu. onda da eksper auto king dedi. aynı telefon ve yazı trafiği ile tampon auto kinge falan gitmedi. yepyenisi ile değişimi yapıldı. aracı dün çiftçilerden teslim aldım. Lütfen auto king yazılırsa direkt olarak karşı çıkın..........

emax34
22-09-2010, 17:47
emax34

Tekleme ve şakırdama sorunu devam ediyor mu?

aynen devam baba...

emax34
22-09-2010, 17:49
Aracimla ilgili son gelisme,

kaporta boya finish. 2500bakim icin servise alindi ama bu kez fransadan eksper getirtiyorlar !!!! cunku ayni ariza kaydi 3. kez acildi. gunlerdir servise sinirlenmeyeyim diye ugramadim, ama yarin sabahin ilk isiklariyla ordayim bakalim bu isin sonu ne olacak. ama bu saatten sonra bir daha Peugeot almayacagim uzulerek belirtmek istiyorum, pejo bana yaramadi valla. 45bin tl verip arabasiz kaliyorum ve ustune ustluk servisten cikmiyorum ....

Ömer Gedik
22-09-2010, 18:55
emax umarım sorunların kısa zamanda çözülür. Bende 127,700 kmyi geride bıraktım. Bana ekstra hiçbir masraf çıkarmadı ve çok şükür sorunsuz kullanıyorum bu işler kısmet işi diye bakmak ta lazım.

γuяdaeя
22-09-2010, 19:07
emax umarım sorunların kısa zamanda çözülür. Bende 127,700 kmyi geride bıraktım. Bana ekstra hiçbir masraf çıkarmadı ve çok şükür sorunsuz kullanıyorum bu işler kısmet işi diye bakmak ta lazım.

Öyle tabi sonuçta kul yapısı... Ama son zamanlarda şikayetler artmaya başladı. Ben arabaya değil ama yeterli bilgiye sahip olmayan, olayları geçiştirmeye çalışan servislere kabahat bulurum. Ve bu sadece Peugeot'a özgü değil. Maalesef ülkemizin gerçeği.

reisG
22-09-2010, 20:39
Yurdaer sana aynen katılıyorum. ve bu sadece Peugeot ta değil tüm markalarda böyle....

teoman
22-09-2010, 20:46
Yurdaer sana aynen katılıyorum. ve bu sadece Peugeot ta değil tüm markalarda böyle....

eğitimleri çok yetersiz, gördüğüm,anladığım ve sorduğum kadarıyla,en iyi durumda, servisten 1 kişi eğitime gidiyomuş, bir kaç günlük eğitimden de ne olucaksa. eğitim şart agalar....

emax34
22-09-2010, 21:14
arkadaslar haklisiniz kesinlikle ama soyle de bir durum var ki bu araba ikinci el degil 0 bir araba, normal kosullarda sorun olmamasi gerekiyor, niye bitek benimkinde bir sorun var??? ayni sorun 3. kez tekrarlaniyor, tamam kismetsizlik eyvallah da bu aracta sorun oldugu belli bana kulfetten baska birsey getirmedi bu arac paramla dert sahibi oldum, audi, bmw gibi araclarda bu gibi bir sorunda isler daha farkli yuruyor, ben araci iade etmeyi ve dava acmayi dusunmeye basladim, bakalim bu servis sonrasi sonuc ne olacak. ama bu isin buyuyecegi kesin. ben cok sikildim artik servise git gel, sorunlu bir sifir arac kullan vs den, ben bugune kadar hicbir arabamda hatta esime gunluk kullansin diye 2006da aldigim clio symbol!! de bile boyle birsey yasamadim, araba bile demeyecegimiz clio 60000 km sadece 15000 servislere gitti alet tik demedi ya... benim su an kullanmakta oldugum (diger araclarim kktc de) 2002 m5, 2008 mitsubishi outlander limited edition evo 3,0v6 ve toyota auris t -sport um var, bu araclar annem babam kardesim ve benim tarafimdan kullaniliyor, ve hepside yapisi geregi hassas araclar ama hicbir problem yasamiyoruz. kusura bakmayin icimi doktum resmen burda ama bir pejocu olarak halimden bir siz anlarsiniz diye yaziyorum.

hakkimiza hayirlisi bakalim insallah bu sorunlar cozulur de hep beraber kutlamasini yapariz birlikte :))))

reisG
23-09-2010, 08:00
emax34 yerden göğe haklısın. ama hemen tüm markalarda benzeri sorunlar yaşanmakta. Burada önemli olan bir sorun olduğundan firmanın bir şekilde giderme yoluna gitmesi -ki Peugeot Fransa'dan eksper geleceğini söylemiş. bu bekleyiş süresinde de yapmaları gereken kullanmanız için bir araç vermeleri olacaktır. bildiğiniz gibi 1123 bg.lik HDI ler 110 bg.liklerin geliştirilmiş versiyonu..euro 5 normlarını sağlayab,ilmek için 110 bg.lik motorlarda geniş çaplı denecek bir şekilde revizyon yapıldı. bg. gücü 110 dan 112 ye çıkarken tork 240dan 270 e overboost ile de 285 e çıktı. enjektör işletim sistemi vb. parçalar revize edilidi. belkide bu hali ile yeni motorda belli hatalar var. ve bu yüzden incelenmesi için özel eksper geliyor. Pek çok markada benzer motor veya donanım değişimleirnde ilk araçlarda sıkıntılar yaşanıyor.Benim yaşadığım ve bildiğim bazı örnekler
-Bir kız arkadaşım İlk gelen Golf FSI lerden birisini almıştı. kız aracı aldı evine gitti ertesi sabah çalışmadı. servis geldi. Maslak doğuşa çektiler motor arızası fabrikasyon hata dendi. 20 gün boyunca hiçbirşey yapmadılar kavga döğüş sonuç alınamadı geçici araç ta vermediler.sonra Almanyaya yazdı hemen o hafta kullanım için bir polo verildi 15 gün sonra ise yeni aracı geldi.
-Bizim şirketin patronlarının 2007 yılında aldığı ML320 CDIlerdeki 7 ileri şanzıman sistemi her iki ML de de arzıa çıakrttı 4 kez servise gidildi. hepsinde baştan sağma iş yaptılar yurtdışına yazıldı. sonrasında yazılım yenilendi şimdi problem yok.
Bir arkadaşın tanıdığının 0 km. aldığı Porsche boxster'in ufacık klima arızası nedniyle tüm kokpit söküldü araç darmadağın edildi ve sonuçta adamın doğuş otoyu bir bombalamadığı kaldı.
Ama sen sonuna kadar adamları sıkıştır. sonunda olumlu bir sonuç elde edeceğine eminim.

cmr_cihangir
23-09-2010, 09:14
Forumdaki arkadaşların bir kısmı aracımı yakın bir tarihte değiştirdiğimi biliyordur. Aynı modelin 110 hp lik versiyonundan 112 hp lik olanına geçiş yaptım. Şükürler olsun şu ana kadar aracımla ilgili bir sorun yaşamadım. Ancak şunu da belirteyim ki emax34 ün yaşadığı bu talihsiz olaylardan sonra bende tedirginlik duymaya başladım. Umuyorum ki bu olay münferit olmaktan öteye gitmez. Belki ben aracımla ilgili bir sorun yaşamadım ama emax34 İnşallah hayırlı bir netice alırsın. Olup bitenleri bizlerle paylaşmaya devam et lütfen.

reisG
23-09-2010, 09:32
. Ancak şunu da Olup bitenleri bizlerle paylaşmaya devam et lütfen.

Burası çok önemli ayrıntılar da pek çok bilgi saklı olacaktır.

Ömer Gedik
23-09-2010, 11:51
emax, Peugeot ile direkt irtibata geçtin mi? Geçmedinse sitesinden bir mesaj at döneceklerdir.

emax34
23-09-2010, 17:53
arkadaslar yarin sabah araci teslim almaya gidiyorum detaylari yazicam ama bugun konustugumuzda radyomun patronlarinin arabasindaki radyoyla degistigini ve denememi istediklerini belirttiler!!!! yani yeni degil 2. el radyo!!!. yarin sabah cumbus var katilmak isteyen varsa aktif iriyila baklerim 10 civarlari :)=)))))

Ömer Gedik
23-09-2010, 18:11
Sorunun radyodan kaynaklı olup olmadığını anlamak istemişler ama bunu Size denetmek yerine kendileri deneyebilirler.

GLR
23-09-2010, 18:41
Talihsizlik resmen her marka diyoruzda peugeot da daha sık rastlanıyor böyle sorunlar.Bilgisiz servis olayı(her markada olduğu gibi !!!) işi çığrından çıkarıyor.Ne kadar süre kullanmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum km de yapıyorsanız garanti süresince umursamadan keyfinize bakın.Sonuçta az yakan ferah bir araç.

Gökay
23-09-2010, 19:59
arkadaslar yarin sabah araci teslim almaya gidiyorum detaylari yazicam ama bugun konustugumuzda radyomun patronlarinin arabasindaki radyoyla degistigini ve denememi istediklerini belirttiler!!!! yani yeni degil 2. el radyo!!!. yarin sabah cumbus var katilmak isteyen varsa aktif iriyila baklerim 10 civarlari :)=)))))

ctesi olsaydı bende orada olurdum ;D randevum var 9.30 da benimde...

şaka bi yana,

Umarım sorunların tez zamanda çözülür ;)

reisG
23-09-2010, 20:17
İstanbulda olsam kesin destek amaçlı gelirdim. kaçırdım.Abdullah oralarda olacaktı belki o katılır operasyona...

Abdullah
24-09-2010, 13:36
İstanbulda olsam kesin destek amaçlı gelirdim. kaçırdım.Abdullah oralarda olacaktı belki o katılır operasyona...

sabah olduğu için bende katılamadım =(( ama patronlarının arabası derken bülent abi yeni RCZ almıştı onunkini söylüyorlar sanırım bakalım sorun çözüldü mü?

emax34
24-09-2010, 16:13
eveetttt arakadaslar beklenen haberi veriyorum, tabiki hayal kirikligi,

araci alirken on emniyet kemerinin bulundugu kolondaki siyah kisimda boya lekeleri duruyordu, arka emniyet kemerinde boya lekeleri vardi, arka sag kapi girisinde koltuga kadar uzanan siyah plastik parca yerine oturtulmamisti!!!
radyo satis mudurun 1veya2 yildir kullanmakta oldugu radyosunu sokup benim araca takmislar !!!!... test amacliymis 3 gun sonra arayip soracaklarmis nasil diye ????!!!... tabii radyoyu takarken arka park sensoru kodlamayi da unutmuslar !!!?????....

koparta sonrasi yukarida bahsettigim izleri kaporta sefine ben gosterdim ustelik hasar tespit uzmani da yanimdaydi !!:.. kadina daha once yasamis oldugum sorunlardan bahsettikten sonra bunlari gosterip ben miyim kaporta uzmani yoksa sizmisiniz dedigim zaman kimseden cit cikamadi... en guzeli de bende bu lafimdan sonra ben disariya cikiyorum sigara icmeye dedim ve yurudum...:::)))

akabinde hemen arac asagiya indi zaten...

bu arada taktiklari radyo eskisinden daha da kotu durumda bu kez hicbir kanali cekmiyor!!!... arka park sensorunu de esim farketti. bende aradim ragip amcayi, tek soyleyebildigi haklisiniz, son lafim bu soruna cozum bulmadan siz haklisiniz diyerek sakin beni aramayin, 3 gun icinde yeni radyo getirtiyorsunuz ve beni ariyorsunuz dedim diger konular da peugeot head quarters a mail yoluyla ulastirilacak, bayi olarak ucretsiz degisim kararini veremiyorlarmis bahaneye bak ya.. cok komik neyse sonuc itibariyle en bastan beri ben 100% hakliyim ve bu durum devam ediyor bakalim sonuc ne olacak...

Dava acip araci degistirmelerini saglamayi dusunuyorum maliyeti ne olur onu merak ediyorum tahmini rakam bilen duyan varmi arkadaslar aranizda????

CES
01-10-2010, 14:42
emax34 öncelikle çok geçmiş olsun, takip ettiğim kadarı ile forumda ilk Sportium 308'leden birini benimle beraber alanlardansın. Neticede başıına gelen çok can sıkıcı bir durum; bütün bu olanlardan sonra aracı tekrar çalışır hale getirseler bile bence o hepimizin bildiği sıfır araç tadını alamazsın. Dava konusuna gelince bu boyutta bir problem için Tüketici Mahkemesine başvurman gerekir; netice konusuna gelince tüketici mahkemeleri genellikle tüketici lehine karar veriyorlar; senin durumunda da olumlu sonuç alman muhtemel... Bu arada benim 308 sportium'um THP (156 hp) motorlu; (zannedersem forumda başka kimsede de yok) donanım olarak 112 hp'lik dizellerle aynı olmasına rağmen ne radyo da ne de doğal olarak motorda en ufak bir sorun çıkarmadı. İstanbul'dayım ve radyo/mp3 en ufak bir cızırtı olmadan çalışıyor. (Maşallah diyorum)

emax34
06-10-2010, 03:40
emax34 öncelikle çok geçmiş olsun, takip ettiğim kadarı ile forumda ilk Sportium 308'leden birini benimle beraber alanlardansın. Neticede başıına gelen çok can sıkıcı bir durum; bütün bu olanlardan sonra aracı tekrar çalışır hale getirseler bile bence o hepimizin bildiği sıfır araç tadını alamazsın. Dava konusuna gelince bu boyutta bir problem için Tüketici Mahkemesine başvurman gerekir; netice konusuna gelince tüketici mahkemeleri genellikle tüketici lehine karar veriyorlar; senin durumunda da olumlu sonuç alman muhtemel... Bu arada benim 308 sportium'um THP (156 hp) motorlu; (zannedersem forumda başka kimsede de yok) donanım olarak 112 hp'lik dizellerle aynı olmasına rağmen ne radyo da ne de doğal olarak motorda en ufak bir sorun çıkarmadı. İstanbul'dayım ve radyo/mp3 en ufak bir cızırtı olmadan çalışıyor. (Maşallah diyorum)

Ces aracinin sorunsuz olusuna coook sevindim. Ben artik kronik hastalik olarak bakiyorum ve bununla yasamaya devam edicem. Bu sure zarfinda halen yeni radyodan haber yok adamlar aramiyolar bile ben su an sevgili servis mudurunun arabasindaki 2. el radyosunu kullaniyorum ne hos dimi :))) yarin sabah ugrayip bir kendimi hatirlatiyim bari. Neyse ben ilk basta senin gibi thp almayi dusunuyodum ki son anda thd ye karar verdik o da dizel vs hani ekonomik oluyormus falan diye denemek icin diyebilirim cunku bugune kadar hic dizel arac almadim. (ailemde dizel kullanan yok oyle soyliyeyim) neyse bu bana cok guzel bir ders oldu bir daha dizel almayacagim, pejo dersen sirf bu servis bayi vs sacmaliklarindan dolayi asla bundan sonraki aracim pejo olmayacak. ben ki 106,306,206 gti eskitmis bir adamim pejoya o kadar bagliligim vardi. dur bakalim sanirim daha fazla sansimi zorlamayip gittigi yere kadar diyerek araci sadece bir arac olarak kullanicam, malesef keyif alma hissimi kaybettim bunlar yuzunden guzelim araba benim icin sadece siradan bir arac oldu ozellik falan kalmadi yani.

2 yil garanti suresi dolar dolmaz 1 takim degisiklere gidicem zaten, chip, performans eksoz vb. belki heveslenirim o zaman hevesimi alana kadar kullanir sonra da bye derim ve pejo defteri kapanir.

Yasin CCK
06-10-2010, 09:33
Çektiğiniz sıkıntılı dönemleri burada paylaştınız, hepimiz şahit olduk ve üzüldük..

Sizin hiçbir kusurunuz yok, yerden göğe kada haklısınız. Bu durum insanda hem marka güveninin sarsılmasına hem de aracına antipati oluşmasına sebep olur. Ama bunu markanın tamamına yaymak yanlış olur.
Sizin sorunların hemen hemen aynısını yaşayan Golf sahibi bir arkadaşım vardı.
Hatta Reis yine bir WV servis şikayeti içeren bir konu açmıştı :

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=926.0

Anlayacağınız üzere, kul yapısı olan bu ürünlerde hatalı üretim olması mümkün. Önemli olan bu hatanın kabul edilip bir an önce mağduriyetin giderilmesi fakat yaşadığımız ülke itibariyle sorunlara hızlı çözüm üretilmesi sadece bir ütopya...

Tekrardan geçmiş olsun, umarım aracınız aranızda olan buzları bir an önce eritirsiniz ;)

Ömer Gedik
06-10-2010, 23:27
emax radyo kullanımınızda ekranda RDS yazısı yanıyor mu veya yanıp sönüyor mu?

emax34
10-10-2010, 17:56
Yasin CCK soylediklerinde haklisin kardesim ama bu denli sorunlar yasadiktan sonra ve cevreden de bu denli sorunlari ayni marka icin isittikten sonra malesef markaya yormamak elde degil. Sorunlari simdilik hallettik veya en azindan gormezden gelmeyi ogreniyorum diyelim. Malesef bulundugumuz ulkede bu herifler boyle devam ettikce sonuc olmaz. Su an eskisi gibi ingilterede olmayi yeglerdim zira aracim su ana kadar 3 kez degismis olur ve bilimum kompanselerde cabasi olurdu.

Neyse simdilik okiz diyelim.

Omer RDS yazisi yaniyor, arada bir de uzerine cizgi geliyor..

Ömer Gedik
10-10-2010, 22:31
Lütfen dediğimi uygula ve sonucu paylaş ;)

Menu-Radio CD - RDS Search- İnactive (Sende aynısının Türkçesi olmalı.)
RDS inactive iken kanalı kaydet.

Muhtemel sorunun çözülecektir. Bu yapılmassa radyo hep cızırtılı oluyor. Muhtemelen eski radyonda da sorun yoktu.

kuramav
10-11-2010, 18:00
Sayın emax34
Ağustos ayında 0 km Peugeot 308 1.6 HDI Auto6R Sportium aldık. Şu an 3500 km de ve sizinle aynı sorunları yaşıyoruz. Yetkili !! servis çözüm bulamıyor. Ayrıca aracı aldıktan bir ay bile geçmeden ön konsolda kabartı meydana geldi ve aracın ön konsolu komple sökülüp değiştirildi. Vites geçişlerinde tıkanma ve sarsıntı var. Geçen gün kontağı çevirmeme rağmen çalışmadı ve sonunda 5. denemede çalıştırabildim. Sorunun giderileceğini düşünmüyorum. Sanırım bu sorun ancak mahkemede çözülecek.

Ömer Gedik
11-11-2010, 00:23
Yahu bu sorunlar nasıl çözülemiyor anlamış değilim. Bilgisayara bağladıklarında verdiği hata yok mu? Bu hata kodu yorumlanamıyor mu? Servislerdeki bu teknik danışmanlar ne ypaıyor? Anlamış değilim.

Casper aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle araınızı ve kendiniz tanıtan bir başlık açarsanız sevinriz. Bu arada 308 de kokpiti kabarıp değişen duyduğum ilk kişisiniz.

emax34
11-11-2010, 05:02
Sayın emax34
Ağustos ayında 0 km Peugeot 308 1.6 HDI Auto6R Sportium aldık. Şu an 3500 km de ve sizinle aynı sorunları yaşıyoruz. Yetkili !! servis çözüm bulamıyor. Ayrıca aracı aldıktan bir ay bile geçmeden ön konsolda kabartı meydana geldi ve aracın ön konsolu komple sökülüp değiştirildi. Vites geçişlerinde tıkanma ve sarsıntı var. Geçen gün kontağı çevirmeme rağmen çalışmadı ve sonunda 5. denemede çalıştırabildim. Sorunun giderileceğini düşünmüyorum. Sanırım bu sorun ancak mahkemede çözülecek.

Sevgili Casper aramiza hosgeldin oncelikle. Aracin hayirli olsun demek onceligim ama sende benim gibi pek hayirli oldugu dusuncesinde degilsin hakli olarak. Aracin nereden aldin?? Istanbuldamisin?
Benim arac uzerinde bayagi bir ugrastilar, en son cozum bulduklari kanisina varmistim ki son 3 gundur tekleme ve sakirdama tekerrur etmeye basladi ama eskisine nazaran cok daha az. Soyle bir durum varki bu kesinlikle kabul edebilecegim bir durum degil aracim daha 5000 i yeni gordu, bende agustosta aldim aracimi. Ayni motor ve serideyiz muhtemelen araclarimiz da ayni kargoyla geldi. Araclarimizda bir sorun oldugu kesin ama gel gorki cozumler gecici. Bayiler bile Peugeot Turkiye nin cozumsuzlugunden sikayetci.
Eger Istanbuldaysan uygun bir anda bulusup seninle Aktif İriyil a gidelim. Ordaki servis danismani Atilla diye bir arkadas en azindan konuyu cok iyi biliyor ve bir takim cozumler uretmeye calisiyor. Bunca git gelden sonra ogrendigim nokta euro5 motorlarda kullanilan (araclarimizdaki) enjektor sistemi Siemens marka, bu daha once Bosch idi ve sorun yoktu, Siemens e gecti geceli sorunlar cikmaya basladi ve tam olarak ne oldugunu bir turlu bulamiyorlar. Sanziman ihtimali uzerinde de duruyorlar ama diagnoslarda cikan bir netice yok!! hersey normal gorunuyor. Bu her ne ise diagnosda dahi cikmiyor !!...
Ben bayram akabinde araci tekrar birakacagim servise, ama bu hafta cok buyuk ihtimalle ugrayacagim servise.

Istanbuldaysan bana seslen hatta ben Atilla ya da soyleyeyim durumu, sen servisine de soyle gerekirse Aktif İriyildan Atilla ya ulassinlar o duruma daha hakim en azindan.

Tekrar konusalim mutlaka..

En son kademe direk Peugeot Turkiye ofisine sahsi ziyaret yapip basta kim varsa ona cemkircez akabinde de mahkemeye dogru topuklayip hakkimiza hayirlisi diyecegiz.

Kazasiz belasiz surusler kardesim.

emax34
11-11-2010, 05:03
Bu arada torpido olayi benim basima gelmemisti o da ayri bir durum.
>:( :(

γuяdaeя
11-11-2010, 12:01
Geçmiş olsun... Umarım sorunlarınıza bir çözüm bulabilirsiniz.

Yasin CCK
11-11-2010, 12:57
Geçmiş olsun arkadaşlar, gerçekten can sıkıcı ve üzücü bir durum :-\

Ömer Gedik
25-11-2010, 15:11
emax Senin sorunun çözümünü öğrendim. Enjektör alıştırması gerekli imiş. İlk gelene araçlarda fabrika bu alıştırmayı yapmamış ama servislerin durum hakkında bilgisi olması gerekiyor. Sana önereceğim yere ve kişiye gidersen sorunun çözülecek.

Baykaralar Otomotiv de Serkan beyle görüşeceksin.Okmeydanı Parlarlı otodan Fatih ustanın yönlendirdiğini belirteceksin. Alıştırma işleminden sonra sorunsuz kullanacaksın ;)

Bu arada yeni motorlarda Siemens enjektör kullanıldığını belirtmiştik bir detay da araçların 8v 'e çevrilmesi olmuş.

emax34
25-11-2010, 23:54
Omer,

Sorun farkli, bende bahsettigin alistirma islemi 4 kez yapildi :)) yarin sabah tekrar Aktif iriyil a gidiyorum randevulastik atilla tekrar yapicak islemi, diger tum benzer sorunlularda alistirma islemiyle tek seferde sorun gitmis bende bir turlu alisamadi gitti :))
8v olayini bilmiyodum su an senden ogreniyorum, acikcasi dehsete kapildim diyebilirim, atak olusu da tamamen turboya yuklenerek oluyo bu durumda.

Anlasilan pejo kalite artiracagina dusuruyor.gorunen o. Baksana bosch tan siemens e gec, 16v motordan 8v e gecis. enjektor alistirmasi yapilmadan tam olarak araci test etmeden piyasaya sur millleti surundur destek verme dogru durust...

yok ya bu hayatimdaki son pejo artik...

Ömer Gedik
26-11-2010, 17:42
16V'ten 8Ve geçilmesinde bence farklı bir mantalite vardır. Bu sebeple turboya yüklenmekten ziyade daha yüksek güç bile elde edilebilir.

Bosch'tan Siemens'e geçiş gibi bir çok firma tedarikçi değişebilir.

Bence Senin 308 den yana kısmetin pek tutmadı yoksa gayet sorunsuz keyifli araçlar. Bu alıştırma olayında servislere de önemli rol düşüyor. Araçlar kontrol edilmeden teslim ediliyor.

emax34
26-11-2010, 21:21
Bugun 5. Kez alistirmayi yaptik dur bakalim ne olacak. Bu arada Aralik sonuna dogru yeni yazilim guncellemesi geliyormus, gelince haber verecekler onu da yukleyecegiz kismet artik bakalim...

emax34
28-11-2010, 17:08
Arkadaslar,

gecen gun 1 kez daha enjektor alistirmasi yapildi. Simdilik tekleme yok ama araci da pek kullanmadim. birkac yuz km de belli edicektir zaten. Bu arada aralikta yeni yazilim cikiyor ve aralik ortasindan sonra gelecekmis beni arayip bilgi verecekler dur bakalim ne olacak.

Tum bunlarin yanisira yeni bir sorun daha var on konsolda 2 cm capinda bir kabarik oldugunu farkettim ne zamandir var bilmiyorum ama yeni oldugunu soyleyebilirm. Benzer problem yasayan bir arkadasimiz vardi diye hatirliyorum ama konuyu bulamadim.

Sportium auto 6r 112 bhp lerdeki sorunlar hepsinde bas gostermeye basladi saniyorum ki,
hep ayni sikayet, tekleme ve sakirdama+ radyo parazit sesi !!..
Artik araclarimizda fabrikasyon bir sorun var hissine kapilmaya basladim. Peugeot turkiye ye gondermis oldugum sert mail e halen cevap yok bu arada. Muhtemelen verebilecekleri cevap yok o yuzden!!.. En sonunda direk olarak ofislerine gitmeyi dusunuyorum varmi benimle gelecek ???

reisG
29-11-2010, 10:21
silindir başın kullanılan supap sayısının azaltılmasının tekonolojide geriye gitme anlamı olmaz. Mesela Mercedes Benz dizel motolarında silindir başına 3 subap teknolojisi kullanır. Ayrıca dünyanın en iyi dizel motorları arasında bulunan HDI motorlarda bence sıkıntı yeni euro 5 normuna geçiş ve ülkemizdeki rezil motorindir. euor diesel almanızın bir faydası olmuyor tamamen akaryakıt istasyonundaki patronun ne kadar hırsız olduğuna dair yapısına göre siz yakıt almaktasınız.

reisG
29-11-2010, 10:33
Arkadaslar,

Tum bunlarin yanisira yeni bir sorun daha var on konsolda 2 cm capinda bir kabarik oldugunu farkettim ne zamandir var bilmiyorum ama yeni oldugunu soyleyebilirm. Benzer problem yasayan bir arkadasimiz vardi diye hatirliyorum ama konuyu bulamadim.

Bu kabarıklık kokpitin yumuşak dokulu yüzeyinde mi yoksa ön cam ile birleşen havlandırma mazgallarının da bulundauğu sert plastik bölümdemi?

emax34
29-11-2010, 16:33
Kabariklik yumusak dokulu kisimda dikkatli bakildigi zaman goruluyor, benim bayagi bir gozume batti acikcasi. Bugun servise gidip gosterdim onumuzdeki gunlerde peugeot tr den uzman teknik ekip gelecek serviste bulusup bakicaklar muhtemelen degisecek.

Motorin konusunda kesinlikle katiliyorum. Bugun Peugeot Turkiyeden beni aradilar ve sorunun yakit kaynakli oldugunu, su an yeni bir yazilimin hazirlandigini ve aralik sonuna bu yazilim guncellemesiyle bu sorunun tamamen asilacagini belirttiler. Bu durumda beklemekten baska caremiz malesef yok. Bekleyip gorecegiz. Beni arayip haber verecekler, bende hepinize bilgi veririm arkadaslar.

Konsoldaki kabariklik bakalim ne olacak, gelismelerden haber edecegim sizleri de.

Bu arada son enjektor alistirmasindan sonra arabada biraz fark olustu performans daha iyi, yeni yazilim surecine kadar goturur :))

reisG
29-11-2010, 17:19
kokpitin değişimi kararı çok zor bir karar. kokpitin değişipte gürültüsüz olan bir araç duymadım henüz.

emax34
29-11-2010, 23:42
kokpitin değişimi kararı çok zor bir karar. kokpitin değişipte gürültüsüz olan bir araç duymadım henüz.

bak bunu ogrendigim cok iyi oldu bende degismesi taraftari degilim acikcasi ama gozume takiliyor. Bu nasil istir ya arabayi aldim alali huzur yok valla. :(( keske 30 bine 2. el euro4 308 otomatik alsaydim en azindan sorun yasiycak oldugumda 2. el oldugu icindir deyip gecerdim...

Eren
04-12-2010, 00:59
bütün yazılanları tek tek okudum kah güldüm bu vb yorumlarına,

"Bu arada benim radyodaki parazit olayi cozumlenmedi, 2500 on bakima gidince eglence var :)) ciftetelli cd si takim arabanin yaninda gobek attiricam servis muduru ve genel mudurlerine :)))"

Kah da üzüldüm açıkcası, umarım sorunların en kısa zamanda çözüme ulaşır, sogudugun aracına yeniden keyifle binersin.Bende aracı ilk aldıgımda en ufak seste servise gider, amiyane tabirle bela olurdum servis çalışanlarına.Zira işlerini profesyonellikten uzak bir tutumla yapıyorlar, yapamıyorlar(tartışılır.)Ağızlarda sakızlar, lakayt tavırlar vesaire.Gerçi telefonla genel merkeze ulaştıktan sonra, tutumları tamamiyle değişti.

Genel olarak "0" araç tercih ettik çoğumuz, amacımız araçlarımız hem temiz olsun hem ilk kontagı çeviren biz olalım, hiç olmadı bilimum tıkırtı seslerinden uzak olalım diye.Ama sendeki öyle bir şans ki inan okudukça sinirlerim bozuldu.Empati yapıyor insan bunları okuyunca akabinde oturdugu yerde sinirleniyor, elinden geldigince destek olmak istiyor vesaire.Ki İstanbul da olsaydım servis ziyaretlerinde mutlaka yanında olurdum.

Kokpitin değişimi konusunda reisg ye katılıyorum, zira benimde o kısımdan bir ses geliyordu, servisteki eleman "sökeriz, ses çogalabilir de tamamen kesilebilir de" gb müthiş bir yorum yapmıştı, neyse ki yogun test sürüşleri sonrasında sesin torpido gözü kapagından geldigi tespit edildi.Evet şaka gibi ama bu ses için kokpit sökülecekti.Özetle kabarıklık fazla degilse, hiç dokundurma bence.

En kısa zamanda tüm sorunlarının giderilmesi dilegiyle.

emax34
04-12-2010, 20:49
Eren cok tesekkur ederim. Yazdiklarinla bir kez daha FP ailesi uyelerinin birbirine destegini ve bagini cok daha fazla hissettigimi ve bu yonde mutlulugumu anlatmak gercekten zor.

Malesef yazilarimdan okudugun gibi sanssiz bir sportium sahibiyim ve ne yazik ki aracimin sorunlari bitmek bilmiyor. Tekleme ve sakirdama, radyo parazit, torpidomdaki kabariklik sorunlarim aynen devam. Peugeot Tr den pek de destek aldigim soylenemez, tek yaptiklari yeni yazilim cikacak bekleyin, ben arabayi dert yasamamak icin sifir aldim ama gel korki 4 aydir servisten cikmaz oldum, pt bu konuda hicbir destek vermiyor, aracim ptesi bir kez daha servise goturuyorum, ve hafta ici pt ye ye ayipli mal sattiklari gerekcesiyle noter tasdikli ihbarname cekmeyi planliyorum. Durumun ciddiyetini anlamalarinda biraz yardimci olacaktir, servis cikisi arabayi teslim alirken, kosullu teslim aliyorum dava acma hakkina sahibim yazarak teslim alacagim, ki bu yontem tuketici haklari yonunde dava acabilmem icin izlenmesi gereken yol. Bakalim son bir mail atacagim bu aksam pt ye. Ptesi de servise gidip tekrar servis kaydi yaptiracagim bu konularda, sanirim ay ortasina kadar cozum olmayacak geri donuste alamayacagim, o zaman da tuketici haklari mahkemesine basvurup gerekli arac degisimi veya para iadesi ile birlikte tazminat talebim olacak. Benim dusuncem su anda para iadesi ve tazminat yonunde bakalim kesin kararimi vermeye calisiyorum. Bu durum gerceklesirse kafamda ankaradaki full donanim gt175 i almak var, en azindan 2. El olduguu icin sorun yasasamda umrumda olmaz, arti olarak arac istedigim tum donanima sahip :) burda parasiyla bile olsa istedigin arabayi alamiyosun peugeot tan, resmen araclar ici bos opsiyon noksaniyla geliyor, 2. Sinif hissetmemek elde degil. Avrupadaki 308 lere bakin bir de tr dekilere.

Neyse arkadaslar icinizi karartmayayim gelismelerden sizi haberdar edecegim tekrar.

Herkese keyifli surusler.

emax34
22-12-2010, 05:47
Forumcu Dostlarim,

Benim sorunlari gidermesi icin beklenen yazilim en sonunda gelmis!! :)) cuma gunu servise gidiyorum bakalim yuklendikten sonra cok farkedicektir diye bir yorum aldim servis danismanimdan ki Atilla ya guvenirim acikcasi. Simdiye kadar canla basla ugrasti cocuk. Bu arada bu yazilimla birlikte su an 7.2 lerde gezen ortalama yakin tuketimim 5-6lt civarlarina dusecekmis diye dip not gecti, bakalim umarim bu konu da bu sekilde hallolur ve torpidomdaki 1.5 cmlik kabariklikla kalirim birtek.

En sonunda aslanimin keyfine varacagim galiba :)) ama buyuk konusmamak lazim su cuma gunu bir gelsin ben size tum detaylari yazacagim..

Ömer Gedik
22-12-2010, 08:24
Sevindim Emax, umarım sorunların çözülür. Torpidodaki sorun da çok belirgin değilse kafaya takma.

emax34
22-12-2010, 10:48
Sevindim Emax, umarım sorunların çözülür. Torpidodaki sorun da çok belirgin değilse kafaya takma.

Omer cok saol, umarim bu yazilimla is bitmis olur, torpidodaki kabarikligi sorun etmiyorum su anda, fazla belirgin degil ama gostergelerin ust kismindaki torpido uzantisinda da 3-4 tane kucuk kabarti var onlari da bu sabah farkettim yaklasik 0.5cm capinda her biri, sanirim butun konsola yayilcak gitgide ve bu pek de iyiye isaret degil acikcasi :(

reisG
22-12-2010, 11:16
Bu kbartıla artıyorsa sebep şu olabilirmi?
Malum kış aylarındayız ve araçta sıcak hava çalıştırılıyor. konsoldaki havalandırma mazgallarına iden bir dağıtıcı boruda kaçak veya borunun yerinden çıkmış olma durumunda konsol içinde aşırı sıcak hava gezmesi konsol plastiğinin belli yerlerinde kabarma yapabilir. Bir inceletmek lazım. Öncelikle havalandrıma debisini tam güç aıp önde yer alan 5 adet yuvarlak havalandırmayı 4 tanesini kapatıp tek açıkta bırakarak ve hepsi için ayrı ayrı yap bakalım bir tanesinde yada daha fazlasında daha az hava gelme durumu varmı bir de cama yönelt ön cama gelen sabit mazgallarda farklı bir çıkış var mı?

Ömer Gedik
22-12-2010, 11:20
Haftasonu bir buluşma yapmak istiyoruz. Pazar günü Brunch Seninde gelmeni isterim açıkçası. Hem şu kabarıklıklara da bakarız.

thetruva80
23-12-2010, 20:07
arkadaşlar sanırım bende aynı dertlerle boguşacam gerçi mersindeki servis gider gitmez fazlasıyla ilgilendi ve şuan için sorun yok gibi ama sizinkilerde sorun yenileyince bende kuşkuya kapıldım.bakalım biraz km yapınc yine tekleme falan yaşıcammı bide yeni yazılım yükletelim bakalım

Ömer Gedik
24-12-2010, 00:01
Bu teklemenin devam etmesi araçların bir kısmında var. Sizinki düzelmişse tekrarlayacağını düşünmüyorum.

emax34
24-12-2010, 02:36
Haftasonu bir buluşma yapmak istiyoruz. Pazar günü Brunch Seninde gelmeni isterim açıkçası. Hem şu kabarıklıklara da bakarız.

Omer bende cok istiyorum ama su an icin oldukca yogun bir tempoda calisiyorum, pazar gunu icin belirsiz bir durumdayim o yuzden geliyorum deyip de gelememezlik etmek istemiyorum. Inan bende hepinizle yakindan tanismak birer cay icmek sohbet etmek istiyorum. Pazar gunu tam olarak nerede olacak?? saat kac gibi toplanicaksiniz. belki bir firsatini yakalarim bizimkileri de kapar gelirim.

emax34
24-12-2010, 02:40
Tekleme olayi biraz garip, enjektor vs alistirmasi ve program yukleniyor gecer gibi oluyor ama tekrar nuksediyor bazi araclarda bende oldugu gibi. Bazilarinda 1 kez yazilim guncelleme ve enjektor alistirmasi islemiyle tamamen sorun gideriliyor. Ama her halukarda sorun gecmis olsa bile yeni programi servisinize danisip yukletmenizi oneririm.

Benim aracin motoru su an zaman zaman teklemesi ve sakirdamalar nedeniyle fazla yakit tuketiyor, ki bunu benim servis danismanim soyledi. Su an ortalamada 6.9 lt altini daha hic goremedim ort hiz 27km/h.

neyse ki yeni yazilimla tum bu sorunlar gideriliyormus ve arac yakit tuketimi 5lt lere dusuyormus. Bakalim nasil olcak.

emax34
24-12-2010, 02:42
Bu kbartıla artıyorsa sebep şu olabilirmi?
Malum kış aylarındayız ve araçta sıcak hava çalıştırılıyor. konsoldaki havalandırma mazgallarına iden bir dağıtıcı boruda kaçak veya borunun yerinden çıkmış olma durumunda konsol içinde aşırı sıcak hava gezmesi konsol plastiğinin belli yerlerinde kabarma yapabilir. Bir inceletmek lazım. Öncelikle havalandrıma debisini tam güç aıp önde yer alan 5 adet yuvarlak havalandırmayı 4 tanesini kapatıp tek açıkta bırakarak ve hepsi için ayrı ayrı yap bakalım bir tanesinde yada daha fazlasında daha az hava gelme durumu varmı bir de cama yönelt ön cama gelen sabit mazgallarda farklı bir çıkış var mı?

Bu arada bu soyledigini yaptim fakat bir kayip veya sizinti yok gibi. Sabah servise gidiyorum yazilim icin bunu da bir soyleyeyim senin dedigin gibi de bir baksinlar.
;)

emax34
24-12-2010, 15:28
arkadaslar gun gelip catti ve ben sorunlarimdan arinmak uzere bugun servise gitti. Ama sonuc husranla bitti, yazilim malesef yuklenemedi, benim arac beynine uymamis, hay beynine!!! Bunun yanisira torpidomdaki kabariklik sayisi gitgide mantar gibi artiyor, bunun icin de dosya acilip fotolar merkeze gonderildi, cok buyuk ihtimal degisim olacak. Acikcasi araba 4 aylik ama pertten toplama arabalarda bile ender olan torpido degisimi bende oluyor. Ne kadar bunu istemesemde zorunlu olarak degisecek. Yeni bir yazilimi 1 hafta icinde tedarik edip yukleyecekler, bunlar olurken ben artik bu arac ve peugeot ile ugrasmaktan bosu bosuna canim ogluma harcamam gereken zamani onlara harcamaktan yoruldugumu ve biktigimi anladim. Bu nedenlerden dolayi avukat arkadaslarima bilgi verdim ve yasal proseduru uygulamaya karar verdim. Gerekli bilgi vs yi topladiktan sonra islemleri baslatacagim, acikcasi arac degisimini istemiyorum, her ne kadar araci cok begensemde, tekrar ayni sorunlari yasama ihtimalimi gozonunde bulundurarak, ve ogluma harcamam gereken zamani buna harcayip pismanlik duymaktansa, manevi tazminatla beraber araca vermis oldugum paranin tum masraflariyla birlikte iadesi seklinde dava acacagim. Acikcasi uzun surecegini hic sanmiyorum, cunku bu is uzadikca buyuyecek ve yayilacaktir, acikcasi yaymak icin elimden geleni yapacagim. Bu pt nin goze alabilecegini hic sanmiyorum, bu yuzden kisa surede sonuca baglanir dava diye dusunuyorum. Ama bu son peugeot umdu bunu uzulerek soylemek istiyorum.
Tum bunlarin yanisira bugun ben servisten cikarken beyaz bir 308 envy geldi, cok guzel, benim aractan tek farki jantlar, hatta benim sportiumdan daha ucuz ve donanim daha fazla, or: bluetooth ve aux cikisi var ki bende yok, jantlar 16 idi ismini hatirlamiyorum su an. Ve bomba envy sahibi aracin 3 gun once almis ve kalkista tekleme sorunuyla getirdi ordaki servis danismanina anlatmaya calisiyordu :) adamin hali benimkinden farksiz olacagindan dayanamayip araya girdim adama bendeki sorunu anlattim, evet ayni dedi, bende servis danismanina benim aracin kayitlara bak, atillayi ara sorunun ne oldugunu anlarsin dedim ! Kotu mu yaptim bilmiyorum ama arac sahibi sanirim arac anahtarini birakip cikar ordan :( gercekten cok yazik ya....
Bendeki gelismeler ile ilgili size en kisa zamanda bilgi edindikce yazarim, hepinize keyifli surusler!!!....

kürşatalp
24-12-2010, 16:11
İstediğiniz sonucu/sonuçları inşallah en kısa sürede alırsınız.Bir kullanıcı olarak sorunlarınıza gerçekten çok üzüldüm,aracınız peugeot değil başka markada olsada bu üzüntüm değişmez çünkü bizler kullanıcıyız. Verdiğimiz kucak dolusu parayla aldığımız arabalara rahat ve sorunsuz binmek istiyoruz.Yaşadığınız durumlara benzer durumları bende yaşadım geçmiş dönemlerde çeşitli markalarla kaldıki benim sorunlarım bu kadar büyük değildi ve hepside halledildi ama benimde çok canım sıkıldı o dönemler verdiğimiz etek dolusu paranın karşılığı bu mu olmalıydı diye.Vakit kaybı ,stres işin cabası.Sizin dediğiniz gibi boş vaktimizde sevdiklerimizle beraber olmak varken servis köşelerinde millete dert anlatma çabası en çok o dokunuyor insana.Peugeot ,vw,reno,ford.... hepsinin kullanıcıları için aynı şey geçerli,hiç kimse yıllardır biriktirdiği paları yatırdığı arabasında böyle sorunlar olmasını istemez.Allah herkese ağız tadıyla kazasız bineceği,sorunsuz güzel arabalar nasip etsin...

reisG
24-12-2010, 16:19
emax sana PM attım...

keremsahin
24-12-2010, 17:22
Oncelikle cok sinir bozucu bir durum. 0 bir aracta bu kadar sorun yasamissiniz, valla anladigim kadari ile hala yasiyorsunuz. Inanilmaz sabirlisiniz.
Ben sizin yerinizde olsam, bu isi 2.haftasinda yapardim, Peugeot Istanbuldan baslayip , ne kadar bagli bolge var ise hepsinin CEO suna mail atardim. Basindan itibaren yasadigim sorunlari yazar ,ne talep ettigimi belirtirdim. Sorununuzun cozulcegini yuzde yuz garanti ederim. Bu isler o kadar kolay degil. Bosa kasmissiniz o kadar servisle falan.
Ekleyin cektiginiz fotograflarida mailinize, servis giris cikislarinizida yazin maile, cozum getireceklerdir. Ozellikle yurt Avrupada boyle seyler cok onemli, Peugeot nunda gereken onemi gostereceginden eminim, servisin cok eksik kaldigi apacik.

Bu arada bu tekleme den kasitniz nedir? Benim aracimda dizel ,otomatik. Bazen 2den 1 gecerken yapiyor, sarsilma oluyor baya baya. 2 den 3 gecislerde yada daha buyuk vites degisimlerinde bir problem yok ama. Farkli seylerden bahsettigimizi umuyorum? :)

Saygilar

reisG
24-12-2010, 17:29
emax teki sorun yeni tip 112 bg.lik HDI motorlardaki bir nevi işletim sistemi sıkıntısı . çare henüz bulunamadı. sizdeki 110 bg. auto 6r ise 1-2-1 viteslerdeki sarsılma vitesinizin bir nevi siteminden kaynaklanıyor.
Bu arada auto 6R vitesler otomatik vites değildir. debriyaj baskı balata hepsi vardır. sadece pedalı yoktur ve sizin yerinize bilgisayar kontrollü olarak mekanik olarak sistem bu işi yapar. gerçek otomatik gibi kullanımlarda silkeleme, sarsılma trafikte durmlarda viteste tutma halinde çok kısa sürede baskı balatanın (sürekli basılı kalmasından ötürü) bitmesi durumu olur. bunların hepsi kullanım hatasından kaynaklanır.
sizin aracınız da problem yok keyifle kullanabilirsiniz.

keremsahin
24-12-2010, 17:41
emax teki sorun yeni tip 112 bg.lik HDI motorlardaki bir nevi işletim sistemi sıkıntısı . çare henüz bulunamadı. sizdeki 110 bg. auto 6r ise 1-2-1 viteslerdeki sarsılma vitesinizin bir nevi siteminden kaynaklanıyor.
Bu arada auto 6R vitesler otomatik vites değildir. debriyaj baskı balata hepsi vardır. sadece pedalı yoktur ve sizin yerinize bilgisayar kontrollü olarak mekanik olarak sistem bu işi yapar. gerçek otomatik gibi kullanımlarda silkeleme, sarsılma trafikte durmlarda viteste tutma halinde çok kısa sürede baskı balatanın (sürekli basılı kalmasından ötürü) bitmesi durumu olur. bunların hepsi kullanım hatasından kaynaklanır.
sizin aracınız da problem yok keyifle kullanabilirsiniz.

Tesekkurler cevap icin Reis bey. Benim aracim da 112 beygir, 2 aylik arac. Sportium degil ama Premium Plus donanimli.
Kullanim hatasidan dolayi dediginiz yeri anlamayamadim tam. :) Aracimda baski balatanin oldugunu biliyorum, tam otomatik sanziman olmadiginin yani. Yanlis kullanim kismini tam otomatik sanzimanlar icin mi soylediniz?
Dediginiz gibi ufak viteslerde silkme oluyor bazen ama, surekli degil. Tekleme olarak bahsedilen problem daha farkli olsa gerek. Heralde eger olsaydi fark edilirdi diye dusunuyoru.. ?
Saygilar

reisG
24-12-2010, 18:01
kullanım hatasını yazımın genelinde anlatmak için kullandım. yani auto 6 r nin gerçek otomaitkl vites gibi kullanılmasından doğan arıza ya da erken parça değişimleri gibi anlamında siz aracınızı gayet güzel tanıyorsunuz. ufak viteslerdeki silkeleme tarzı sıkıntılar ise bu tip şanzımanlarda ki olası durumlar bu tip sıkıntıları çift debriyajlı otomaikleştirilmiş düz vites sistemleri ile geçtiler. bunların örnekleri DSG, EDC gibi sistemler PSA grubu da böyle bir vites kutusunu yakında araçlarında kullanacakmış. sportiumlarda ki bazı 112 bg.lerde nedense emax taki sorunları yaşanmakta belki de kötü yakıttan dolayı karşılaşılan bir ECU problemi de olabilir.

m_u_r_a_t06
24-12-2010, 22:50
arkadaslar gun gelip catti ve ben sorunlarimdan arinmak uzere bugun servise gitti. Ama sonuc husranla bitti, yazilim malesef yuklenemedi, benim arac beynine uymamis, hay beynine!!! Bunun yanisira torpidomdaki kabariklik sayisi gitgide mantar gibi artiyor, bunun icin de dosya acilip fotolar merkeze gonderildi, cok buyuk ihtimal degisim olacak. Acikcasi araba 4 aylik ama pertten toplama arabalarda bile ender olan torpido degisimi bende oluyor. Ne kadar bunu istemesemde zorunlu olarak degisecek. Yeni bir yazilimi 1 hafta icinde tedarik edip yukleyecekler, bunlar olurken ben artik bu arac ve peugeot ile ugrasmaktan bosu bosuna canim ogluma harcamam gereken zamani onlara harcamaktan yoruldugumu ve biktigimi anladim. Bu nedenlerden dolayi avukat arkadaslarima bilgi verdim ve yasal proseduru uygulamaya karar verdim. Gerekli bilgi vs yi topladiktan sonra islemleri baslatacagim, acikcasi arac degisimini istemiyorum, her ne kadar araci cok begensemde, tekrar ayni sorunlari yasama ihtimalimi gozonunde bulundurarak, ve ogluma harcamam gereken zamani buna harcayip pismanlik duymaktansa, manevi tazminatla beraber araca vermis oldugum paranin tum masraflariyla birlikte iadesi seklinde dava acacagim. Acikcasi uzun surecegini hic sanmiyorum, cunku bu is uzadikca buyuyecek ve yayilacaktir, acikcasi yaymak icin elimden geleni yapacagim. Bu pt nin goze alabilecegini hic sanmiyorum, bu yuzden kisa surede sonuca baglanir dava diye dusunuyorum. Ama bu son peugeot umdu bunu uzulerek soylemek istiyorum.
Tum bunlarin yanisira bugun ben servisten cikarken beyaz bir 308 envy geldi, cok guzel, benim aractan tek farki jantlar, hatta benim sportiumdan daha ucuz ve donanim daha fazla, or: bluetooth ve aux cikisi var ki bende yok, jantlar 16 idi ismini hatirlamiyorum su an. Ve bomba envy sahibi aracin 3 gun once almis ve kalkista tekleme sorunuyla getirdi ordaki servis danismanina anlatmaya calisiyordu :) adamin hali benimkinden farksiz olacagindan dayanamayip araya girdim adama bendeki sorunu anlattim, evet ayni dedi, bende servis danismanina benim aracin kayitlara bak, atillayi ara sorunun ne oldugunu anlarsin dedim ! Kotu mu yaptim bilmiyorum ama arac sahibi sanirim arac anahtarini birakip cikar ordan :( gercekten cok yazik ya....
Bendeki gelismeler ile ilgili size en kisa zamanda bilgi edindikce yazarim, hepinize keyifli surusler!!!....

Murat konuyu baştan sona okudum ve gerçekten benim bile sinirim bozuldu. Öncelikle araçlar için 3 tür ayıp vardır;
1-Gizli ayıp (örneğin boyalı bir aracın satılması) kullanıcıdan kaynaklanmadığı ispat edilirse değişime gider.
2-Destek ayıbı dediğimiz mesela aracın serviste liftten düşmesi. Aracın tamirinden Hasarın büyüklüğüne göre kasko bedelinin ödenmesine kadar gider
3-kusur ayıbı ki seninki de bu ayıbı oluşturan maddelerden birisi, en azından şimdilik öyle görünüor. Burada dikkat etmen gereken en önemli şey aracın resmi servise en az 3 defa aynı arıza bildirimi ile kayıt ettirilmesidir. Ancak arıza ile ilgili yapılabilecek herşeyin yapıldığının gerekli parça değişimlerinin yetkili servisçe yapıldığının ve halen arızanın devam ettiğinin ispat edilmesi gerekir. İspatı nasıl olacak dersen şu ana kadar yapılan işlemlerin faturası (buji değişimi, yazılım güncelleme vb.) gibi belgeleri göstererek, servisten arızayı gideremediklerine dair bir yazı alarak veya mahkeme aşamasında bilirkişi atanıp bizzat onun gözetiminde tamir edilerek arızanın giderilemediğinin raporlanması gerekir.
Sonuçta ne olur? Sonuçta tabi senin lehine sonuçlandığını varsayarsak,
1-Ayıplı malın artık parçası yok veya TR de satışı yok, marka isim değiştirmiş aynı araç var fakat artık başka marka, genel olarak çok sorunlu ve firma resmi gazete ile araçları toplatmış gibi tüketiciye yerine bir araç veremeyecekleri nadir durumlarda para iadesi araç fatura bedelinden yıl dolmamış ise aylık, dolmuş ise yıllık amortisman bedelide kesilerek, varsa vergi ceza borcu düşülerek ödemesi yapılır. Aracı alırken ödenen vergi üzerinden kesinti yapılmaz, amortisman bedeli araç bedeli üzerinden kesilir. (Mahkeme kararı ile para iadesine çoknadir rastlanır.)
2-araçtaki sorun giderilinceye kadar bilir kişi gözetiminde firma tarafından tüm işlemler gerçekleştirilir. Bu tamir süresince geçen sürede madur olmanızdan dolayı tazminat ve dava masrafları firma tarafından karşılanır.
3-araçta arıza hiçbi şekilde giderilmez ise ve araç halentr de satışta ise varsa muadili, yoksa özelik ve fiyat olarak sizin aracınıza yakın olan araç ve yine manevi maduriyet tazminatı + dosya masrafları+ aracın üzerinize kayıt plaka masrafları+dava masrafları firmaca karşılanır.

Bu işler zormudur. İyi bir avukatınız varsa zor değil, kendiniz uğraşayım derseniz benzini döküp yakasınız gelir:)
Ne kadar sürer? 3 ay ile 1 yıl
Arabasız ne yapacağım? Mahkeme tamir süresince ithalatçı firmadan araba tahsis etmesini veya taksi ücretlerinin aylık olarak ödenmesini isteyebilir.

Sonuç ne olur? aracınız sonuçta kusulu bir araç, ama herşeyi sineye çektiğimiz ülkemizde emin olun uğraşır ve inanırsanız olumlu sonuçlar alırsınız, teselli almazsınız, istediğiniz sonucu alırsınız. Maça 1-0 önde başlıyorsunuz unutmayın:)

İyi akşamlar

thetruva80
26-12-2010, 17:57
bu arada arkadaşlar mersin servisre yapılan işlemden sonra sizinde dediginiz gibi 300 km şehir içi yapmama ragmen herhangi bir sorunla karşılaşmadım ve artık vites geçişlerindede yıgılma yaşamıyorum kullanmaya alıştım 2500 km.ye geldim kıskanılan bakışları hissetorum ve keyfi çıkmaya başladı umarım böyle devam eder yeni yazılımı hevesle bekliyorum sanırım emax ın yaşadıgı sorun oradaki servislerden kaynaklanyor burdanda mersindeki mer-pa servisine ve müdürü gökhan beye teşekkür edyim bari sizin nezdinizdede.bu arada arkadaşlar firmalar sorununuzu çözemiyorsa sonuna kadar hakkımızı yasal yollardan aramaya alışmalıyız artık.dünyanın heryerinde kullanıcı daima haklı diye gözüyle bakılır müşteriye ne dersiniz bence bizler ve çocuklarımızda her zaman iyi hizmet görmeyi hakketyoruz çünkü aldgımız herşeyin bedelini ödüyoruz.bu yüzdende birlik olalım paylaşalım ve sorun yaşayan arkadaşlarımıza sonuna kadar destek olalım

emax34
15-01-2011, 03:24
Arkadaslar kusura bakmayin uzun suredir katilamiyorum foruma is yogunlugundan.

Aracimla ilgili son gelismeleri size aktarmak istiyorum, benzer problemleri yasayan arkadaslar var saniyorum ki hala.

Gectigimiz hafta PT den de yetkili(!!??) uzmanlar(!!??) Aktif İriyil da bulustuk. Hos ben nedense konusamadim arkadaslar direk benim arabayi alip servis yetkilisyle teste ciktilar. Bu sure zarfinda bana gecici bir arac temin ettiler. Neyse islemler 2 gun surdu, 2. gun aksam uzeri araciniz tamamdir telefonuyla gittim. Yapilan islem yazilim guncelleme, enjektor ve sanziman alistirmasi ile birlite birkac soylenmeyen test.
Aracta su an tekleme problemi yok, fakat motor bana gore gercekten cok gurultulu calisiyor, sakirdama sesi halen var ama arada sirada kalkista veya ara hizlanmalarda yapiyor. PT ye yapmis oldugum sikayetler telefon gorusmeleri sonucunda aracima bir de parrot marka ekransiz Bluetooth arac kiti taktilar hediye olarak.
Tum bunlarin yanisira on konsol degisti, simdilik ses izolasyon konusunda veya herhangi bir trim sesi konusunda sikayetim yok hersey normal.

peki bu durumlardan hosnutmuyum? kesinlikle hayir.

Motor sesinin yuksek olmasi farkini da bana gecici olarak verdikleri 2009 308 hdi 110 bhp auto 6r yi kullandiktan sonra anladim. O arac (20000kmde) son derece sessiz, gurultusuzve oldukca performansli. benimkinden cok daha atak oldugunu soyleyebilirim. Bunun nedeni ise euro 4 motor ve 16v olusuyla birlikte atesleme sisteminin bosch marka olusundan kaynaklaniyormus. Acikcasi daha 7500km de olan aracimin rolantideki sesi bu kadar yuksekse 20000 korna calmami gerektirmeyecektir, aslan gelisinden bellidir hesabi :))

Neyse bu hafta serviste benim kazadan sonra auto king de onarim goren tamponun yenisi ile degisimi yapilacak onun icin gitmisken tekrar test e cikacagiz bu kez karsilastirma olarak sirketin 308lerinden (yeni) birini de kullanacagiz ki fark varsa anlayabilelim.

bende durum boyle kisacasi.

hayirlisi bakalim, keder yavas yavas keyfe donusmeye basliyor gibi ama zaman gosterecek.

Hepinize keyifli kazasiz belasiz ve sorunsuz surusler....

serdarfatih
05-02-2011, 17:58
Bahsettiginiz sorunun aynisi benim arababmdada oldu.. arabami kasim ayinda aldim. surekli sakirdayan motor ve tekleyen istop eden araba... bizim auto robot ehliyeti nereden almis ogrenemedim.. surekli rampada kaciriyor istop ediyor tekliyor zipliyor vs... hatta bir ara auto moda aliyorum ama auto olmuyor.. 5. viteste isikta duruyorum araba hala 5 de.. elimle manuel olarak vitesi toparliyorum vs... servise okadar cok gittimki.. ama sonuc.. hep ayni.

alistim artik.. vites autoya gecmesse kontagi kapatiyorum 10-15 dk mola :D.. sonra eski haline geciyor... araba 7.180 km de .. sesi azaldi gibi..yada kisin camlari hic acmiyorum acaba ondanmi bilmiyorum.. serviste yazilim subap alistirmasi vs herseyi yaptilar.. simdi sorun yok gibi. vitesi saymiyorum....

sanirim tum 112 liklerde var bu sorun.. yada bizim parti problemli geldi.. arabayi kasim ayindan buyana 6 defa servise goturdum sabahtan aksama kadar 4 defa kaldi.. sesistemine gelince cok berbat.. hoporlorlar surekli plastik aksamla munasebet icinde oldugundan en ufak bas sesinde cirtlama oluyor.. duzeltiyorlar gene ayni.. kendim bir yol gelistirdim onada ...

Ömer Gedik
06-02-2011, 08:29
serdarfatih aramıza hoşgeldiniz. Lütfen öncelikle kendinizi tanışma bölümünde tanıtın. Ayrıca mümkünse aracınızı 308-Aracım başlığı altında yeni açarak tanıtın. Keyifli Forumlar.

Vites sorunu muhtemelen beyninden kaynaklanıyor olmalı ben pek anlam veremedim. Sisteme bir bakıp tekrar yazarım.

emax34
18-02-2011, 04:24
Konuyu tekrar hortlatiyorum arkadaslar :(

En son PT den gelen yetkili sahsimuhteremlerin aracim uzerinde yapmis oldugu ustun calismalar vs den sonra yine sakirdamalar esliginde yoluma devam ediyorum :))

gokhancpt
05-06-2011, 22:36
arkadaşlar mrb. aranıza yeni katıldım, sanırım bundan sonra aracıma daha keyifli binerim. çünkü buradaki herkes benim gibi aslanını sevmekte. tabi her güzelin kusuru yokmu?elbette kusursuz olmaz. ama sonucu bilinmeyen bir kusur bazen insanı strese sokuyor. her neyse benim aslan daha 6 aylık, çoğunlukla eşim kullanmakta, o yüzden daha 4500 km de :) bu 6 zaman içerisinde 3 defa enjektör alıştırması yapıldı, ama nezaman aradan 25/30 gun geçse araba yine aynı hırıltılı sesi çıkarıyor, tabi servise gittiğimde hemen yakından ilgilenip alıştırma yapılıyo, servisten çıkışta ve takip eden günlerde bir sorun yok. tabi yine bu hafta servise gittim, bu sefer dediler peugeot merkezden tekniksiyen arkadaşlar çarşamba gelecek, salı günü akşamdan bırakmamı istediler. servise bir lafım yok ama her ay enjektör alıştırması yaparsak tadı kaçar gibi gözüküyor. aracada suç bulmak istemiyorum, belkide aldığımız yakıttandır. çarşambadan sonra yakıtıda değiştireceğim. bakalım nasıl oluyor. şuana kadar opetten almıştım, şimdi shell kullanacağım bakalım nasıl olacak. bu arada benim gibi kısa sure içerisinde bir kaç defa enjektör alıştırması yaptıranlarda olmuş bizim servise, elemanlar söyledi. şayet form da aynı şikayetleri yaşayıpta çözen arkadaşlar var ise nasıl çözüldüğünü bildirirler ise sevinirim. herkese iyi akşamlar...

gokhancpt
08-06-2011, 15:36
tekrardan slmr. sanırım form daki arkadaslarin pek enjektor problemi olmadi:) neyse ben gelismeleri yinede paylasayim. aracimi dun servise teslim ettim, servistekiler problemi cozmeye calisiyorlar ama peugeot merkezden kimse gelmdeginden aracimi bugun alamiyorum. yalniz servis olarak gosterdikleri yakin ilgiden dolayi can oto yu takdir ettim. reklam gibi oldu ama bircok arkadasimizin servislerde yasadiklari sıkıntıları bildigim icin ayni seyleri yasamadigimdan biraz olsun mutlu oldum. son olarak servisten ogrendigim son bilgiyide buradan herkese aktarmak isterim;112 likler icin yeni bir guncellemenin oldugu ve bununda yarin peugeot merkezden gelecek arkadaslar ile aracima yukleyeceklerini bildirdiler. 112 lik araci olan arkadaslara buradan duyurulur:)

Gökay
08-06-2011, 16:43
gokhan merhaba,forum içinde "enjektör alıştırma" diye aratırsan ilgili mesajlara ulaşacaksın.Umarım sorunun kalıcı olarak çözülür.

Abdullah
08-06-2011, 16:52
Gökhan merhaba daha önce sportiumda böyle bir problem yaşandı oda 112lik di uzunca bir süre servise gitti Gökayında dediği gibi forumda var aynı konu

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1221.0

gokhancpt
08-06-2011, 17:20
tesekkurler arkadaslar, insallah cozulur

kuramav
06-07-2011, 10:18
Sayın arkadaşlar öncelikle herkese merhaba... Aracım 308 auto 6r 112 hp sportiumdur. Araç şu an 13.000 km de ve servise kaç kere gittiğimi saymıyorum artık. Sayın Emax34, benim aracın ön konsolunda da kabarma vardı ve ön konsol komple sökülüp yenilendi. Fabrika hatası kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Gelelim motor problemine !!!! Aracın kalkış esnasında teklemesi, şakırdama sesleri ve sarsıntılarından dolayı servise her gidişimde enjektör sorunu teşhisiyle 250 km test ve format sürüşü yapıldı. En son gidişimde de kesin çözüm dedikleri son sürüm yazılımı yüklediler. Fakat netice yine aynı :'( Gelecek hafta Antalya Esay servisine son defa gideceğim. Araçtan resmedm soğuduk ya :( :(

emax34
07-07-2011, 00:44
Sayın arkadaşlar öncelikle herkese merhaba... Aracım 308 auto 6r 112 hp sportiumdur. Araç şu an 13.000 km de ve servise kaç kere gittiğimi saymıyorum artık. Sayın Emax34, benim aracın ön konsolunda da kabarma vardı ve ön konsol komple sökülüp yenilendi. Fabrika hatası kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Gelelim motor problemine !!!! Aracın kalkış esnasında teklemesi, şakırdama sesleri ve sarsıntılarından dolayı servise her gidişimde enjektör sorunu teşhisiyle 250 km test ve format sürüşü yapıldı. En son gidişimde de kesin çözüm dedikleri son sürüm yazılımı yüklediler. Fakat netice yine aynı :'( Gelecek hafta Antalya Esay servisine son defa gideceğim. Araçtan resmedm soğuduk ya :( :(

Casper aramiza hosgeldin, oncelikle tanisma bolumunde kendini tanitirsan cok seviniriz.
İkimizde de ayni problemler var, konsol bendede ayni oldu degisti, sakirdama tekleme yuzlerce kez alistirma, haybeye giden motorin parasi da cabasi (en kotu ihtimal 2 depo harcandi). Ben cozum yolu bulmaya calisiyorum, istanbul tek oto sanirim ana bayiye bagli olan yetkili yani direk peugeot turkiye den adamlar, onumuzdeki hafta gidip arabayi birakmayi planliyorum ama arabasiz da olmuyor nasil yapcam bende ikilemdeyim.

Sen PT ye mail vs attinmi??

gokhancpt
07-07-2011, 09:54
emax, bir ara buluştuğumuzda sesleri karşılaştıralım, şayet daha önceki sesle aynı ise ( bendekinin) güncellenen yeni yazılımla gitmiş gibi duruyor. bu hafta uzun yolda iyice bir dinleyeceğim bakalım ses değişecekmi. umarım senin sorunda en kısa zamanda çözülür

volcanic
29-08-2011, 23:34
herkese selam arkadaşlar, benim aracım şu anda 18.500 km de ve yaklaşık 1000 km dir 1600-2000 devirleri arasında teklemekte. aracım 112 hp auto 6 r sportium modeli. diğer arkadaşlarda olan şakırdama seside 1500-2500 devirleri arasında fazlaca gelmekte, ancak şakırdama sesi eski araçlarımdaki avans vurma sesine benziyor ve düşük devirde olduğundan vites düşürerek yada hızlanarak bu sesten kurtulabiliyorum ve okadar rahatsız etmiyor ama şu tekleme iyice mide bulandırmaya başladı. servise gitmedim daha ama ben çok titiz bir kullanıcıyım ve öyle motoru söküpte yok enjektör alıştırması yok bilmem neresinin alıştırması yaptırmam, satar kurtulurum. aracıda çok seviyorum satsam alacak araba yok, ne yapacam bilmiyorum, acaba yakıttan olabilirmi mazot filitresinde su falan olma ihtimali varmı, gerçi ozamanda ikaz ışığı yanar dı dimi ? . acele yardıma ihtiyacım var, herkese şimdiden teşekkürler...

Esat
30-08-2011, 07:24
Benimde sportium olmamasina ragmn benzer sorunlar vardi kirli yakittan kaynaklandigi soylendi ayni gun icerisinde 2 kere enj alistirmasi yapmislar teslim ettiler arabayi ilk gunku gibi sorunsuz simdi bence vakit kaybetmeden servise gidin cunku o tekleme sorunlu bisi :moto (yakit icinde shell veya total onerildi)

volcanic
07-09-2011, 12:00
enjektör alıştırması diye bir şeyi benim aklım almıyor, araba 18500 km olmuş bu enjektörler alışmamışda adamlar serviste iki saatte mi alıştıracaklar...
yine peugeot servislerinin bir oyunu bence değişmesi gereken enjektörleri, değiştirmemek için uydur kaydır iş yapıyorlar, emax'ı takip ediyorum sonunda enjektörler değişti ve arabası düzeldi... 1 sene süründürdüler, yazık yaa, bir sürü para ver sonrada servis servis sürün, yazık...

Esat
07-09-2011, 12:05
enjektör alıştırması diye bir şeyi benim aklım almıyor, araba 18500 km olmuş bu enjektörler alışmamışda adamlar serviste iki saatte mi alıştıracaklar...
yine peugeot servislerinin bir oyunu bence değişmesi gereken enjektörleri, değiştirmemek için uydur kaydır iş yapıyorlar, emax'ı takip ediyorum sonunda enjektörler değişti ve arabası düzeldi... 1 sene süründürdüler, yazık yaa, bir sürü para ver sonrada servis servis sürün, yazık...

Öyle düşünme benimde aracım 11000 km de enjentör alıştırmasına girdi hatta ilk başta bi sonraki gün sabah alacagım söylendi ama akşama sarktı çünkü 2 kere yapmışlar işlemi ve şu an maşallah saat gibi çalısıyor bide bu olay kirli yakıttan kaynaklanyor yanılmıyor isem bence servisleride bu kadar agır dille eleştirmemek lazım hatta benim aracla 300 km den fazla km yapmışlardı 50 liralıkta mazot almışlar garantiden 2. alıştırma yapıldıgı için
saygılar ...

volcanic
06-10-2011, 22:44
aracımda yaklaşık 3 aydır diğer araç sahiplerinin şakırdama diye tabir ettiği avans vurma sesi var. son bir aydırda teklemeye başladı ve bu beni iyice rahatsız ediyor. bugün servisle görüştüm ve bana diğer arkadaşlarada söylenen enjektör alıştırması yapılarak düzelebileceği ancak yeni bir yazılım beklediklerini ve o yazılımın gelmesiyle ancak bu sorunun halledilebileceği söylendi. ben enjektör alıştırmasının enjektörlerin sökülerek yapıldığını düşünmüştüm ancak öyle değilmiş, aracı bilgisayara bağlayıp 200 km kadar yol gidiyorlar ve bu arada bilgisayar araca format atıyomuş... ben bundan bişey çıkmayacağını ve enjektörlerin değiştirilmesini istediğimi söyledim ama nerdeeee, enjektör alıştırmasını yaptırıp hemen satacağım. bu benim ikinci 308 im ve yine sorunla karşılaştım, ilkindede auto 6 r otomatik modda vites değiştirmiyordu, lanet olsun ki ikinciyi aldım, ancak başka bir arabadanda bundan aldığım zevki alamıyorum ne yapacağımı şaşırdım, ama emin olduğum bir şey satılık : 2011 model hatasız 21 binde peugeot 308 auto 6 r sportium olduğudur, ilgilenenlere duyrulur...

Abdullah
07-10-2011, 07:33
aracımda yaklaşık 3 aydır diğer araç sahiplerinin şakırdama diye tabir ettiği avans vurma sesi var. son bir aydırda teklemeye başladı ve bu beni iyice rahatsız ediyor. bugün servisle görüştüm ve bana diğer arkadaşlarada söylenen enjektör alıştırması yapılarak düzelebileceği ancak yeni bir yazılım beklediklerini ve o yazılımın gelmesiyle ancak bu sorunun halledilebileceği söylendi. ben enjektör alıştırmasının enjektörlerin sökülerek yapıldığını düşünmüştüm ancak öyle değilmiş, aracı bilgisayara bağlayıp 200 km kadar yol gidiyorlar ve bu arada bilgisayar araca format atıyomuş... ben bundan bişey çıkmayacağını ve enjektörlerin değiştirilmesini istediğimi söyledim ama nerdeeee, enjektör alıştırmasını yaptırıp hemen satacağım. bu benim ikinci 308 im ve yine sorunla karşılaştım, ilkindede auto 6 r otomatik modda vites değiştirmiyordu, lanet olsun ki ikinciyi aldım, ancak başka bir arabadanda bundan aldığım zevki alamıyorum ne yapacağımı şaşırdım, ama emin olduğum bir şey satılık : 2011 model hatasız 21 binde peugeot 308 auto 6 r sportium olduğudur, ilgilenenlere duyrulur...

vallahi bence boşu boşuna satarsınız çünkü emax arkadaşımız aracı sıfır aldı konuyu okumuşsunuzdur sıfır aldığı günden beri yanlış hatırlamıyorsam 3 ay uğraştı şuan aracı sorunsuz ve kusursuz muhteşem bir araç 112HP de bu sorun birçok arkadaşımızın başına geldi ve enjektör alıştırması ve yazılımla sorunları çözüldü sizin de sabretmenizi ve sorunu çözerek o güzelliğin tadını çıkartmanızı tavsiye ederim.

emax34
10-10-2011, 01:19
Volcanic Selam,

Ben yaklasik 1 yil ayni sorunlarla ugrastim, sayisiz guncelleme alistirma yapildi, en son peugeot tr den (3. kez gelip baktilar) ve enjektorler degisip alistirma yapildi. Araba bayagi farkli bir karaktere sahip oldu acikcasi, hizlanma vs oldukca iyi, arada sirada sakirdama veya kalkista tekleme yapiyor ama bu kullanilan motorinden de olabilir, onun da etkisi buyuk, ben artik tek yerden aliyorum (anadolu Hisari total -migros un hemen arkasinda) su an memnunum aractan.

mahkemeye verecek olursan biraz ugrasirsin, gunun sonunda sana yeni arac tahsis ederler ama fiayt farki odersin mevcut aracini ikinci el fiyati uzerinden degerlendirip yeni aracta ad bir miktar indirim uygularlar(kesin olmamakla birlikte). Bence sen Peugeot Tr yi arayip biraz daha kas, biliyorum cok sikinti verici ama inan bana ayni problemleri ben 17000 km boyunca yaklasik 1 yil yasadim, sinir katsayim artti kufur etmedigim 1 allahin kulu kalmadi pt de ama gel gorki malesef pt destek konusunda cok kotu, mahkemeye verip parani geri almak istedginde muhtemelen mahkemenin sonuclandigi gunki arac degerini sana oderler o da ayri bir olay.

BU baslik altindaki yazilari okudugunu dusunuyorum. Burada yasadigim deneyimi ve yapilan islemleri gorebilirsin. Ben hemen hemen her 2 gunde bir servisteydim. Sonuc acikcasi memnunum :) arabanin hizlanmasi vites gecisleri vs gayet iyi. Tekleme arada oluyor ama rahatsiz etmiyor, bircok 112 euro 5 motorlu 308 de benzer durum sozkonusu, yazilimlar devamli guncelleniyor, bende toplam 4 yazilim update var :)
kasim basi aracim servise gircek, orda tekrar guncelleme ve alistirma yapacaklar muhtemelen.

Bu arada alistirma olayi oldukca zahmetli bir is. BU kadar yapilinca ogrendim bende.

yazilim sifirlandiktan sonra, arac bilgisayara bagli bir sekilde, 80 kmh ile 120 kmh arasinda hizlarda ani hizlanmalar yapiyor, soyleki, 80 kmh de aniden hizlanma yapilip 120 kmh ye cikiliyor sonra fren kullanilmadan tekrar 80 e dusuluyor, ve bu islem yanlis hatirlamiyorsam 40-50 kez yapilmak durumunda, bu islemler esnasinda yakit tuketimi de haliyle artiyor ve kat ettikleri km tabiki fazla. Ben bu asamada kullanilan motorinin parasini iade olarak aldim pazarliklarim sonucunda.

Yine yardima ihtiyacin olursa cekinme,

Allah sabir versin, ama en kisa surede arabandaki sorunun cozulecektir. tadini cikarmaya baslayacagin an cok yakin ve inan bana inmek istemeyeceksin ;)

γuяdaeя
10-10-2011, 02:11
Ben de tam harcanan yakıtı karşılıyorlar mı diye soracaktım ki sen yazmışsın :)
İşin diğer bir garip tarafı da bunu pazarlık sonucu iade alabilmen... :tehlikeli

emax34
10-10-2011, 10:15
Pazarlık olayı biraz farklı, başka seyler de vardı pazarlığa dahil olan da o yuzden ;) yuzyuze olduğumuzda anlatırım.

volcanic
19-10-2011, 15:04
cumartesi günü enjektör alıştırması yapıldı araca. usta ilk önce durduğu yerde yazılımı kontrol etti ve bir güncelleme yaptı, ardından yola çıktık. ustanın dediği, enjektör alıştırmasına gelen ve güncelleme yapılan aracıların ilk hareketlerinde sorun olduğu ve ilk alıştırma işlemi yapana kadar aşırı derecede teklediğiydi. Bizim araçda öyle sıkıntı olmadı ve yola çıktık. 10 sefer alıştırma yapacağını söyledi, 120 km kadar gitmiştik ve 9. alıştırma yapılırken laptopun şarjı bitti. usta bana fabrikanın en az 5 alıştırma yapılması gerektiğini, ancan 10 alıştırmanın en uygunu olduğunu, bizim yaptığımız 9 alıştırmanında yeterli olduğunu söyledi. ardından aracı stop ettik ve 15 dakika sonra tekrar yola çıktık. dönüşte ben kullandım aracı, ara sıra şakırdama sesi yaptı araç ama usta bana yapılan bu işlemle şakırdama sesinin tamamen yok olmayacağını, bunun için yeni yazılım beklediklerini ve bu sorunun şakırdama sesiyle tamamen sona ereceğini söyledi. neyse uzatmadan eve geldim ve aracı ertesi gün kullanmadım. pazartesi sabahı aracı çalıştırdım ve gaza dokunduğumda aynen eskisi gibi araç önce bir yığılma yapıp sonra devir yükseltmeye devam etti. tabi bu durum aracın ilk kalkışınıda sendeleyerek yapmasına sebep oldu. motor ısınana kadar bu sorun devam etti ancak motor 90 dereceye geldiğinde düzeldi. bugünde yine aynı şekilde motor soğukken yığılma yapt. soğukken olduğundan ben aslında bu durumun kızdırma bujilerinden olabileceğini düşünmekteyim. ustanın bana dediği enjektörlerimin çok iyi durumda olduğuydu, artık aklıma başka birşey gelmiyor. pejo türkiyeye de mesaj attım, cevap bekliyorum ama inanın aracı düzeltebileceklerine ihtimal vermiyorum. bu arada serviste auto 6r şanzımanada bakacaktı bilgisayarla ama bir türlü bilgisayarı internete bağlayamadığından şanzımanda güncelleştirme olup olmadığına bakamadı ve bidahaki sefere bakarız dedi. valla pejo türkiye bana tamam enjektörlerinizi değiştiriyoruz gelin demediği sürece birdaha servise gitmem, aracıda satış için sahibinden coma verdim zaten. servis bana 110 km ve servistende 120 km uzağa alıştırma için gittik, ee birde dönüşler toplamda 460 km yol yaptık.takribi 100 tl lik mazot harcadık buda benden gitti tabiki...
bu benim ikinci 308 im ve yine sorun yaşıyorum, ama işte akıllanmazsak olacağı bu, bukadar elektronik bir araca ne bizim yollar, ne servisler, nede benzin istasyonları hazır değil... usta bana türkiyede sadece hyundai era' nın eletronik olmadığını söyledi, bende karar verdim era alacağım. zaten babamda 2006 dan beri hyundai var ve geçen sene ikinci erayı aldı, inanın 1 kuruş masraf etmedi bu 5 sene süresince ve arabada hiç arıza vermedi, garantide 5 sene ve öyle alıştırma yağlama, bilmem ne yok valla , bişey arızalıysa hemen değişiyor servis, zaten servisin sahibiylede iyice samimi oldum, aracı sattıktan sonra ilk işim era almak yada başbakanı dinleyip fiat linea alacam valla... pejo ile herkese sabırlar diliyorum...

Seramana
19-10-2011, 18:27
Sorun tam olarak nasıl? Ses ve yığılma tekleme vs?

Ömer Gedik
19-10-2011, 20:06
Sorun diğerlerine göre farklı geldi? Anlayamadım?

112Hp lik Euro 5 HDI da bu tarz sorunlar yaşandı. Bir kısmı çözüldü bir kısmı ise hala sıkıntıda.

Benim aracım bugün itibariyle 174,700km'de Maşallah'ı var Masrafı yok çok şükür :)

volcanic
19-10-2011, 22:54
aracı çalıştırdığımda, vites N de iken gaza basıyorum ve devir hemen yükselmiyor, araç bir yığılma yapıyor ve sonra bir şıkırdama sesiyle beraber devir 2000-3000 devirlere geliyor, ardından yine soğuk motorla hareket etmeye başladığımda - hani vites 2 ile çekmeyince 1 e düşerde bi sendeleme yaparya, aynı o şekilde ilk hareketi yapıyor. bu durum motor sıcaklığı 90 derece olduktan sonra düzeliyor ancak şakırdama sesi yine gaza dokunduğumda devir 3000 e gelene kadar hafiften yapıyor ama 3000 devirden sonra düzeliyor ve araçda hiçbir sorun belirtisi kalmıyor...

Ömer Gedik
19-10-2011, 22:57
Tabiki buradan bir yere kadar anlatılabilir görmek lazım.

Birde şunu belirteyim, garanti işlemleri için aracınız kullanıldığından yakıt parası Garantiden ödenir. Lütfen hakkınızı arayın.

Son işlem yaptıranlardan Esat Abi'de Mepa Otomotiv yakıt ücretini kendisi belirtmeden ödedi.

TanerHoca
19-10-2011, 23:01
Tabiki buradan bir yere kadar anlatılabilir görmek lazım.

Birde şunu belirteyim, garanti işlemleri için aracınız kullanıldığından yakıt parası Garantiden ödenir. Lütfen hakkınızı arayın.

Son işlem yaptıranlardan Esat Abi'de Mepa Otomotiv yakıt ücretini kendisi belirtmeden ödedi.

emax'da almıştı :iyi

volcanic
19-10-2011, 23:26
servis oralı olmadı, bugün peugeot türkiyeden aradı bir bayan, onada söyledim oda yapılan işlemin garanti kapsamında olduğunu yakıtı peugeot' un karşılamayacağını söyledi. birde bu şakırdamanın birçok markada bir arıza olarak görülmediğini ve kendilerinin sırf müşteri memnuniyeti açısından bu işlemleri yaptığını söyledi, kısaca sat kurtul diyor bayan... da ben ağzımı bozmadım şimdilik...

emax34
20-10-2011, 00:18
servis oralı olmadı, bugün peugeot türkiyeden aradı bir bayan, onada söyledim oda yapılan işlemin garanti kapsamında olduğunu yakıtı peugeot' un karşılamayacağını söyledi. birde bu şakırdamanın birçok markada bir arıza olarak görülmediğini ve kendilerinin sırf müşteri memnuniyeti açısından bu işlemleri yaptığını söyledi, kısaca sat kurtul diyor bayan... da ben ağzımı bozmadım şimdilik...

Degerli kardesim ayni problemleri ben de yasadim, uzun ugraslar vs sonucu ( 4-5 guncelleme + alistirma en sonunda enjektorler degisti sorun kismen cozuldu), motor sogukken sakirdama ve az da olsa yigilma malesef oluyor, bu dizel olusundan kaynaklandigini dusunuyorum, benzin arac gibi calisir calismaz performans beklenmemeli kanisindayim. Sorun eger motor sicakligi normal seviye olan 90 i gosterirken de bunlari yapmasi, eger su an motor normal sicaklikta iken yapmiyorsa sorun hallolmus demektir. Bu arada yakit konusu garanti kapsaminda karsilanmak zorunda!!! PT de 2 tane bes para etmez musteri iliskileri bayan var birinin adi Guner mi ne digerinin kini hatirlamiyorum, ikisi de dovmekten beter etmeye calisiyor adami, suclu olan onlar oldugu halde seni suclu durumuna dusurmeye calisiyor. Tavsiyem sen servise tekrar ayni sorun basgosterdi diyerek gidebilirsin ama bunun oncesinde pt ye sayfasindan mail at, mail atarken tum hislerini yansitabilirsin ;)
akabinde ara ve bu iki bayanla muhatap olmadan direk mudurlerini iste tavsiyemdir. O sekilde biraz daha ilerleme kaydedebilirsin.
PT dekiler insan olmadiklarindan onlara insan gibi yaklasmak malesef dogru olmuyor. Ben ilk baslarda denemistim insan gibi konusmayi ama baktim olmadi anladiklari sekilde konustum. sikilmadan usenmeden 1 haftada hergun aradim saydirdim. Yaptigim dogru degildi belki ama en azindan bir ise yaradi.
Motorini karsilamalari gerek bunu arayip mutlaka kastir ve al. 500 km kullanildi arac sonucta malum motorin de zamli hepimiz alin teriyle zor kosullarda kazaniyoruz paramizi, niye pt nin uyanikligina yedirelim ki?!!
Bendeki problemler sana bahsetmis oldugum gibi giderildi olarak sayiyorum. Su an aracimdan memnunum. Gayet guzel geciniyoruz, 2 kez ayni markada problem yasamak tabiiki kotu bir deneyim ama umarim hersey gonlunce olur ve sende keyfini surersin aracinin. Cunku cok ozel araclara sahibiz.

gokhancpt
20-10-2011, 09:37
volcanic, bu konuda forumdaki en tecrübeli isim emax tır. ve msg inda yazdıklarına aynen katılıyorum. benim aractada ilk aldığımda 2 sefer aynı problem le karşılaşmıştım ve alıştırma ile gitti. PT den sizi arayan o hanım efendi kendisini bir şey zanneden, bir bayandır. bir şikayetimden dolayı konuşmuştuk ve ben kibar konuşarak durumu anlatmaya çalışırken bana suçlu sanki benmişim gibi konuşmaya çalışınca ağzımı bozmak zorunda kalmıştım. sonra tabiki yumşamak zorunda kaldılar, kabul ediyorum benim yaptığımda hiç olmayan bir konuşmaydı ama bazen herkesin şalteri atabiliyor.
bu olayı hangi serviste yaşıyorsun bilmiyorum ama servisinde senin arkanda durması gerekiyor. sormak istediğin herhangi bir şey olursa sana pm den tel numaramı atıyorum, herzaman arayabilirsin.
aracındaki probleme gelince kronik enjektör problemi, ayrıca servis kayıtlarının bir kopyasını devamlı elinde tut, her servis kaydı açtırdığında aynı problemini yazdır, sana belki vermek istemeyeceklerdir(uyanıklar ya). ozaman da seni böyle arayıp konuşabiliyorlarmı bak bakalım.
umarım problemin en kısa zamanda çözülür ve keyifle aslanının tadını çıkartırsın...

volcanic
20-10-2011, 10:08
trabzon bayram oto peugeot servisini tercih ettim, rizeye en yakın servis olduğundan. yakıt olayını servisdeki arkadaşada söyledim ama yakıtı araç sahibi karşılıyor dedi bana bende fazla üstelemedim. şimdi tekrardan servise çağırıyorlar ancak gidip gitmemekte kararsızım. araç düzelseydi yakıt hiç önemli değildi de şimdi kavgamı edelim servisle yada peugeot türkiye ile anlamadım gitti. iyice soğudum arabadan, zaten titiz biri olduğumdan hiç uğraşamam valla aracı satmaya karar verdim. isteyen varsa 2011 siyah 308 sportium var 112hp auto 6r , kazasız 22500 km de haberiniz olsun...

emax34
21-10-2011, 02:06
Volcanic,

Yasadigin deneyimleri aramizda en iyi anlayan sanirim ben olucam, cunku ayni problemlerle 1 yil boyunca hergun ugrastim. Servisle ve Ozellikle PT ile yaptigim tartismalar kavgalar beni stres kupune cevirdi ama arabayi da sifir almis olmamin neticesinde ne satmaya ne de atmaya kiyamadim, arac degisimi belki mantikli olacakti ama onda da yine kaybeden ben olacaktim o yuzden sorunu cozme yoluna gittim. Sayisiz alistirma guncelleme derken sorun cozuldu. Motor sogukken sakirdama ve yigilma olmasi normal. Baska dizel araclarda da cok gordum,duydum. Motoroin konusunda serviste sana kim soylemisse basindan savmak icin yapmis belli. Tam olarak bir pt taktigi. Gokhan'in da soyledigi gibi bu adamlar insani cizgisinden cikartiyor. Motorin i odemek zorundalar cunku aracin garanti kapsaminda ve bu garanti kapsaminda olan bir ariza. Pt de konusan bayanlarin mudurunun ismi sanirim Naci bey di. Bence direk onunla baglantiya gecmeye calis. Sana baglamayacaklar aradiginda ama o bayanlara sert cik ve numarani birak o seni arayacaktir. Bu arada mumkun mertebe pt deki bayanlarla gorusme, onlar elinde cayi bir elinde aynasi dunyadan haberi olmayan peugeot markasini bile tanimayan 2 sahsi muhteremden baska biri degil. :)
Aracini satmak vs tamamen senin bilecegin bir sey,takdiri sana kalmis. Ama ben azmettim ve inan bana buna degdi simdi keyifle kullaniyorum, yolda giderken veya dururken aldigim bakislar ayri bir konu zaten :)
Her ne karar vermissen hayirli olsun.

volcanic
21-10-2011, 08:26
emax ilgi ve alakana çok teşekkür ederim. aracı yolda bırakmadığı sürece servise götürmeyeceğim. şakırdama ve yığılmayı soğukken yaptığı için araca böyle binmeye devam edeceğim ancak internette ilan verdim, istediğim paraya müşteri çıkarsa da satacağım.

emax34
21-10-2011, 23:28
emax ilgi ve alakana çok teşekkür ederim. aracı yolda bırakmadığı sürece servise götürmeyeceğim. şakırdama ve yığılmayı soğukken yaptığı için araca böyle binmeye devam edeceğim ancak internette ilan verdim, istediğim paraya müşteri çıkarsa da satacağım.

Volcanic hayirli olsun diyelim. Ne zaman istersen yardimci oluruz. Bu sekilde aracin seni yolda birakmayacaktir, sogukken gerceklesen yigilma ve sakirdama gayet normal daha once de belirttigim gibi. Ama haklisin ister istemez soguyosun arabadan, sifir araba aliyosun sorun yasamamak icin ve sonuclar bu sekide olunca gozu donuyo insanin. hayirlisi olsun.

erceerce
09-03-2012, 16:44
Merhaba arkadaşlar,
112lik 3008 kullanıyorum ve bu olay 5000kmlerde benim başımada geldi 5 kez enjektör alıştırması yapıldı. Yıldırım oto servis müdürü çok iyi bir arkadaş ,bu tip olaylarla yakından ilgilenir. 3 alıştırma neticesinde enjektörler değişti ve alıştırma yapıldı. Aracı aldığımda vitesler enfes değişiyor yakıt 4 lt de geziyordu,tamamdır sonunda oldu dedim ,akşam gezdim sabah otoparka çektim sabah araba çalışmadı. Sonrasında peugeottan bir servis elemanı geldi o alıştırmayı yaptı,tamam o seferki gibi atik olmadı ama son seferin üzerine 10000km yaptım bir sorunla karşılaşmadım. Enjektör alıştırmasına çıkanlar bilir trafitke uygulanması çok zor bir operasyon.Hem aracı kullanan içinde bir risk. Aracı 4250 devre çıkarıp gazdan ayağı çekip 2000devrin altına motor kompreasyonu ile düşmesini bekliyorlar. Bu işlem 30 kez yapılıyor. Alıştırma koşulları nedeniyle bazen bu ayar tutmuyor. Benim sonuncu ile bir önceki arasındaki fark Peugeottan gelenin alıştırmayı 6 viteste yapması ,servisteki arkadaşlar 5 viteste yapmışlar (5 e 4 te olabilir tam hatırlamıyorum) Düşünsenize adam aracı 140km çıkarıp tekrar 80km hızlara frene basmadan düşmesini bekleyecek. Saolsun yıldırımdaki arkadaşlarla bu alıştırmayı gece istanbul parkın oralarda yapmıştık,sonra daha uygun bir güzergah bulmuşlar. Ama alıştırma rezalet bir uygulama adamı 140la solluyorsun sonra saga geçip70-80e düşmesini bekliyorsun...Millete küfrü basıyor doğal olarak.
Silkemeyi motor sıcaklıgı 70-90 derece arasında hava 15 dereceden fazla iken yapıyordu. Ben rahatsız ederse sağa çekip stop edip 3 dk bekleyip tekrar aracı çalıştırıyordum.
Sonrasında çok şükür durum çözüldü.Aman nazar değmesin. Enjektör alıştırmasının nasıl yapıldığı çok önemli..Bunun için en güzel yer istanbul park :)

gokhancpt
09-03-2012, 16:50
erceerce, paylaşım için teşekkürler, ama forum kurallarına göre tanışma böümünde kendinizi tanıtıp aracım bölümünde de aslanınızı tanıtırsanız seviniriz

asja 07
01-06-2012, 09:12
arkadaşlar merhaba ismim asya antalyada yaşıyorum.. 2010 yılı ekim ayında pegeot 308 dizel otomatik euro 5 motor araba aldım.. araba alır almaz ilk hafta kalkışlarda ve vites değişiminde tekleme ve sıçrama yapmaya başladı..daha 500 km olmadan servise gittim..yazılım güncellendi, balatalar değişti ve enjeksiyon alıştırması yapıldı. araba 2500 km geldiğinde tekrar aynı işlem yapıldı.. ve bu işlemler tam 4 kez yapıldı.. 3 cü gidişimden sonra istanbuldaki genel müdürlüğü aradım ve onlar istanbuldan antalyaya uzman göndereceklerini söylediler.4cu kez servise gittiğimde istanbuldan gelen türkiye pegeot uzmanı emre bey tekrar yazılımın güncellenmesi gerektiğini söyledi veee bu arabanın bi daha teklemeceğini GARANTİ verdi.. sonuç aynı.. en son 5 kez servise gittiğimde emre bey yapamadıysa onların da yapabilecek bişey olmadığını söylediler..evraklar elimde.. avukatla görüştüm..5500tl istedi.. şimdilik avukat tutmaya vazgeçtim.. büyük ihtimallde davayı kendim açacağım.. pegeot a daha açan varmı?

Abdullah
01-06-2012, 09:16
arkadaşlar merhaba ismim asya antalyada yaşıyorum.. 2010 yılı ekim ayında pegeot 308 dizel otomatik euro 5 motor araba aldım.. araba alır almaz ilk hafta kalkışlarda ve vites değişiminde tekleme ve sıçrama yapmaya başladı..daha 500 km olmadan servise gittim..yazılım güncellendi, balatalar değişti ve enjeksiyon alıştırması yapıldı. araba 2500 km geldiğinde tekrar aynı işlem yapıldı.. ve bu işlemler tam 4 kez yapıldı.. 3 cü gidişimden sonra istanbuldaki genel müdürlüğü aradım ve onlar istanbuldan antalyaya uzman göndereceklerini söylediler.4cu kez servise gittiğimde istanbuldan gelen türkiye pegeot uzmanı emre bey tekrar yazılımın güncellenmesi gerektiğini söyledi veee bu arabanın bi daha teklemeceğini GARANTİ verdi.. sonuç aynı.. en son 5 kez servise gittiğimde emre bey yapamadıysa onların da yapabilecek bişey olmadığını söylediler..evraklar elimde.. avukatla görüştüm..5500tl istedi.. şimdilik avukat tutmaya vazgeçtim.. büyük ihtimallde davayı kendim açacağım.. pegeot a daha açan varmı?

bu işlemin teşhisini ve uygulanacak işlemi Emre Bey yapıyor. İstanbulda da forumumuzdan Gökhancpt nin aracını incelemişti. Peugeot belirli aralıklarla yazılım güncellemesi yayınlıyor ve bu güncellemeleri iyi bir serviste yaptırdığında sorun kalmıyor. En son euro 5 motora sahip araca yaklaşık 1 ay önce yazılım güncellemesi ve enjektör alıştırması yaptırdık 1 den 2 ye geçişteki ses ve titreme tamamen ortadan kalktı. Eğer imkanınız var ise başka bir servisle görüşün.Dava konusunda ise şuan forumumuzda dava açan kimse yok açılırsa emsal teşkil edebilir ama zor bir işdir Allah yardımcınız olsun.

asja 07
01-06-2012, 09:23
şimdi bu araçın 2 ayda bir güncelleştirmemiz mı gerekiyor?? ya garanti kapsamında çıkarsa? her gidişimle 100-200 tl vereceksem ne anladım ben bu işten.. artı.. antalyada yaşıyorum..merkezi arayıp büyük bi tantanadan sonra emre beyı gönderdiler.. şimdi her 2 ayda onları aramak zorundamıyım? bayan olduğum için zaten sürekli kullanım hatası deyip duruyorlar..

eyup_31
01-06-2012, 09:39
çok can sıkıcı bir durum gerçekten arkadaşın cep telefonu 3 defa aynı hatadan garantiye gitti sonra sıfırıyla değiştiler keşke böyle bişey olsa

bayan olduğum için zaten sürekli kullanım hatası deyip duruyorlar..bu cümleniz beni çok güldürdü:gül5:

ANKA
01-06-2012, 09:40
şimdi bu araçın 2 ayda bir güncelleştirmemiz mı gerekiyor?? ya garanti kapsamında çıkarsa? her gidişimle 100-200 tl vereceksem ne anladım ben bu işten.. artı.. antalyada yaşıyorum..merkezi arayıp büyük bi tantanadan sonra emre beyı gönderdiler.. şimdi her 2 ayda onları aramak zorundamıyım? bayan olduğum için zaten sürekli kullanım hatası deyip duruyorlar..

asja 07 forumdan oldukça iyi bir biçimde faydalanacağınızı düşünmekle birlikte kendinizi tanışma bölümünde tanıtmanız gerektiğini hatırlatıyorum. http://www.forumpeugeot.com/forumdisplay.php?128-Tan%FD%FEma-B%F6l%FCm%FC

Arkadaşlar bir şeyi merak ettim, hazır yazılımdan bahsediyorken bir soru sorayım sizlere:
Benim araç 2009 308 HDI 110 HP Auto r6 ve sanırım hiç güncelleme yapılmamış. Servise uğramadan araçta hangi yazılım sürümünün yüklü olduğu öğrenilebiliyor mu? Ve atıyorum +3 güncelleme çıkmış ise bugüne kadar en son çıkan hepsini kapsıyor mu. Windows'un sp 1-2-3 gibi bir mantığı mı var bu yazılımın. Windows mesela sp3de sp1 ve 2'yi de dahil ediyor.
Gerçi araçta hiçbir sorun yok benim gözlemlediğim kadarı ile ama güncel olmasını isterim tabiki. Maliyette sanırım 100 TL civarında oluyor.
Şimdiden teşekkürler.

Abdullah
01-06-2012, 09:44

durum can sıkıcı olduğundan yardımcı olmaya çalıştım ön bir bilgi ile fakat anka arkadaşımızında dediği gibi forum kuralları gereği yapmanız gereken işlemler bulunmakta bunu yerine getirmenizi rica ederiz.

asja 07
01-06-2012, 12:00
arkadaşlar servisteki bayan istanbuldaki merkezi aramamı söyledi..numarasını verdi 0216 5799444 ..fakat aradığım zaman 1,2 ya da 3 tıklayın deyınce bağlanamıyor..sanırım arıza var.. bildiğiniz başka iletişim numarası var mı pegeot merkezinin?

gokhancpt
01-06-2012, 13:18
Asya, müşteri hizmetlerinden telefonunuzu adı güner olan bir bayana ypnlendirecekler fakat kendisi de hiç bir bilgisi olmadığından ilk olarak hatayı size kesmeye çalışacaktır. ilk başlarda sakinliğinizi koruyun ve tek tek anlatmaya çalışın, şayet yine kullanıcı hatası diye bahsetmeye başlayacak olursa kendisine" 2010 ağustos ayından 2011 şubat ayına kadar bu 112 lik yeni motor arabalarınızda bu problemin kronik olduğunu bildiğinizi söyleyin ve bunun kullanıcı hatası değil tamamen sizin hatanız diyerek" kendisi gibi sert konuşmaya başlayabilirsiniz:tehlikeli

olayın çözümü içinse enjektör alıştırmasını yaptırmanıza müteakip yakıt aldığınız istasyonu değiştirin, çünkü bizim bu araçlar bu konuda çok hassas. eşimin aracıda ilk 3500 km ye kadar 5 sefer enjektör alıştırması için servise gitti. daha sonra bir şikayetim olmadı ta ki 20 gün önce başka bir istasyondan mazot alana kadar. tekrar gittik ve alıştırma yaptırdık, şuan bir sıkıntı gözükmüyor. arkadaşlar konuyu zaten size açıklamışlar. enjektörlerde bir problem yok tamamen yazılımdan kaynaklanan bir problem ve bunu da ancak işini iyi yapan bir servis yapabilir. sizin bu enjektör alıştırması için aracınızı hareket halinde mi yaptılar yoksa getirin biz yaptık buyrun diyemi söylediler?

asja 07
04-06-2012, 09:46
Asya, müşteri hizmetlerinden telefonunuzu adı güner olan bir bayana ypnlendirecekler fakat kendisi de hiç bir bilgisi olmadığından ilk olarak hatayı size kesmeye çalışacaktır. ilk başlarda sakinliğinizi koruyun ve tek tek anlatmaya çalışın, şayet yine kullanıcı hatası diye bahsetmeye başlayacak olursa kendisine" 2010 ağustos ayından 2011 şubat ayına kadar bu 112 lik yeni motor arabalarınızda bu problemin kronik olduğunu bildiğinizi söyleyin ve bunun kullanıcı hatası değil tamamen sizin hatanız diyerek" kendisi gibi sert konuşmaya başlayabilirsiniz:tehlikeli

olayın çözümü içinse enjektör alıştırmasını yaptırmanıza müteakip yakıt aldığınız istasyonu değiştirin, çünkü bizim bu araçlar bu konuda çok hassas. eşimin aracıda ilk 3500 km ye kadar 5 sefer enjektör alıştırması için servise gitti. daha sonra bir şikayetim olmadı ta ki 20 gün önce başka bir istasyondan mazot alana kadar. tekrar gittik ve alıştırma yaptırdık, şuan bir sıkıntı gözükmüyor. arkadaşlar konuyu zaten size açıklamışlar. enjektörlerde bir problem yok tamamen yazılımdan kaynaklanan bir problem ve bunu da ancak işini iyi yapan bir servis yapabilir. sizin bu enjektör alıştırması için aracınızı hareket halinde mi yaptılar yoksa getirin biz yaptık buyrun diyemi söylediler?

Gökhan bey enjektör alıştırması yapıp burdan taaaa burdura kadar gitmişler .)) ve bende mazot parası da istemişler :) ben de vermem dedim :) hata sizin hatanız, niye mazotu ben alıyomuşum dedim..

az evvel de merkezi aradım..problemi anlattım.. istanbuldaki herkes yeni yazılım yükletmiş dedim..ben de isterem dedim :)
2 gün içinde döneceklermiş

Abdullah
04-06-2012, 09:48
Gökhan bey enjektör alıştırması yapıp burdan taaaa burdura kadar gitmişler .)) ve bende mazot parası da istemişler :) ben de vermem dedim :) hata sizin hatanız, niye mazotu ben alıyomuşum dedim..

az evvel de merkezi aradım..problemi anlattım.. istanbuldaki herkes yeni yazılım yükletmiş dedim..ben de isterem dedim :)
2 gün içinde döneceklermiş

Burdura kadar gitmeleri biraz abartı olmuş ama 200 KM gibi bir deneme sürüşü yapıyorlar. Mazot parası istemeleri ise tamamen servisin terbiyesizliği. İstanbulda bu işlemi yapan arkadaşların araçlarıylada 200KM gibi bir test sürüşü yaptılar. Hepsinde Peugeot mazot parasını karşıladı. Tabi bu tamamen servisin içgüzarlığı muhtemelen peugeottan mazot parasını alacaklar sizden alalım demişler vermemekle çok iyi yapmışsınız. Bence o servisi en kısa sürede değiştirin.

asja 07
04-06-2012, 09:51
Burdura kadar gitmeleri biraz abartı olmuş ama 200 KM gibi bir deneme sürüşü yapıyorlar. Mazot parası istemeleri ise tamamen servisin terbiyesizliği. İstanbulda bu işlemi yapan arkadaşların araçlarıylada 200KM gibi bir test sürüşü yaptılar. Hepsinde Peugeot mazot parasını karşıladı. Tabi bu tamamen servisin içgüzarlığı muhtemelen peugeottan mazot parasını alacaklar sizden alalım demişler vermemekle çok iyi yapmışsınız. Bence o servisi en kısa sürede değiştirin.

burdurda akraba ziyaretiine gitmişsinizdir dedim.. :) mazot parasını istiyorsanız bana garantiler vaad eden merkezden alın dedim..

Abdullah
04-06-2012, 09:52
burdurda akraba ziyaretiine gitmişsinizdir dedim.. :) mazot parasını istiyorsanız bana garantiler vaad eden merkezden alın dedim..

Kesinlikle çok iyi yapmışsınız. Dediğim gibi zaten o parayı alıyorlar Peugeottan.

asja 07
05-06-2012, 09:11
servisten aradılar..bu hafta ilgileneceklermış

Abdullah
05-06-2012, 09:15

hadi hayırlısı diyelim inşallah çözülür sorun

γuяdaeя
05-06-2012, 09:15

Hadi hayırlısı.. forum olarak totem yapalım bu sefer kökten çözülsün sorun :D

asja 07
05-06-2012, 09:17
Hadi hayırlısı.. forum olarak totem yapalım bu sefer kökten çözülsün sorun :D

:))))))))))))))) inşallah..

asja 07
05-06-2012, 09:17
hadi hayırlısı diyelim inşallah çözülür sorun

sağolun :)

asja 07
08-06-2012, 08:36
araba serviste.. öğlen çıkacakmış..umarım sorununu çözerler

Abdullah
08-06-2012, 08:54
araba serviste.. öğlen çıkacakmış..umarım sorununu çözerler

hadi bakalım heyecanla bekliyoruz. Bu arada bilgi vereyim ForumPeugeot u artık facebook ve twitter dan da takip edebilirsiniz.

asja 07
08-06-2012, 09:11
hadi bakalım heyecanla bekliyoruz. Bu arada bilgi vereyim ForumPeugeot u artık facebook ve twitter dan da takip edebilirsiniz.

ben de heycanla bekliyorum..inşallah bu son alıştırmalar olacak..:)) face te forumpeugeot mu bulacağız?

Abdullah
08-06-2012, 09:21
ben de heycanla bekliyorum..inşallah bu son alıştırmalar olacak..:)) face te forumpeugeot mu bulacağız?

inşallah sorunlar çözülür facebook linkimiz
https://www.facebook.com/ForumPeugeot

ayrıca forumun girişindende takip edebilirsiniz.
http://www.forumpeugeot.com/forum.php

Abdullah
11-06-2012, 12:46
galiba araç düzeldi :)

asja 07
11-06-2012, 14:01
galiba araç düzeldi :)
:) merhaba..cuma günü arabayı sabah 8.30 da teslim ettim..4 buçuk gibi aldım.. düzeldi şimdilik.. fazla heveslenmiyorum..pazar akşam üstü dışarı çıktığımda ilk lambalarda araba gene duraklama yaptı :(( servistekiler "arabanızın değerlerini almanyaya göndereceğiz, gerekirse sze özel yazılım üreteceğiz" dediler..
bence sadece zaman kazanmaya çalışıyolar..garantinin bitmesine 2-3 ay kaldı..

Abdullah
11-06-2012, 14:22
:) merhaba..cuma günü arabayı sabah 8.30 da teslim ettim..4 buçuk gibi aldım.. düzeldi şimdilik.. fazla heveslenmiyorum..pazar akşam üstü dışarı çıktığımda ilk lambalarda araba gene duraklama yaptı :(( servistekiler "arabanızın değerlerini almanyaya göndereceğiz, gerekirse sze özel yazılım üreteceğiz" dediler..
bence sadece zaman kazanmaya çalışıyolar..garantinin bitmesine 2-3 ay kaldı..

kesinlikle zaman kazanma olarak düşünmemelisiniz bunu. Çünkü garantiniz bitse bile tüm işlemler kayıt altında olduğundan bu sorun için garanti devam edecektir o konuda sıkıntınız olmasın. Ama serviside boş bırakmayın kesinlikle gönderdiniz mi? Cevap geldi mi? Şeklinde sürekli sıkıştırın. Bu arada başka bir servise mi gittiniz? Yoksa hep götürdüğünüz yere mi gittiniz?

asja 07
11-06-2012, 14:31
kesinlikle zaman kazanma olarak düşünmemelisiniz bunu. Çünkü garantiniz bitse bile tüm işlemler kayıt altında olduğundan bu sorun için garanti devam edecektir o konuda sıkıntınız olmasın. Ama serviside boş bırakmayın kesinlikle gönderdiniz mi? Cevap geldi mi? Şeklinde sürekli sıkıştırın. Bu arada başka bir servise mi gittiniz? Yoksa hep götürdüğünüz yere mi gittiniz?

yakın olana gittim..ve dediğiniz gibi işlemleri takip ettim..şikayetimi yazılı olarak almıştım..tam çıkıyordum bi de yapılan işlemlerin yazısını çıkartayım dedim..halka ilişkiler bayan önce direndi veremem dedi.. ben de " önceki işlemlerin yapıldığına dair belgelerim var " dedim ve servis müdürüyle görüşmek istiyorum dedim..o da beni müdüre gönderdi ve adam ver istediğini dedi.. bi kayıt verdiler ne imza ne mühür ne servis amblemi... bu ne dedim.. ben bunla bişey ispat edemem dedim.. müdür de imza ve kaşe bastı..

Abdullah
11-06-2012, 14:44
yakın olana gittim..ve dediğiniz gibi işlemleri takip ettim..şikayetimi yazılı olarak almıştım..tam çıkıyordum bi de yapılan işlemlerin yazısını çıkartayım dedim..halka ilişkiler bayan önce direndi veremem dedi.. ben de " önceki işlemlerin yapıldığına dair belgelerim var " dedim ve servis müdürüyle görüşmek istiyorum dedim..o da beni müdüre gönderdi ve adam ver istediğini dedi.. bi kayıt verdiler ne imza ne mühür ne servis amblemi... bu ne dedim.. ben bunla bişey ispat edemem dedim.. müdür de imza ve kaşe bastı..

çok iyi yapmışsınız. bence diğer servislerede müsait olduğunuzda mutlaka götürün. Götürdüğünüzde de şu servise gittim orada halledemediler diyin daha çok üzerine düşeceklerdir.

asja 07
11-06-2012, 14:47
çok iyi yapmışsınız. bence diğer servislerede müsait olduğunuzda mutlaka götürün. Götürdüğünüzde de şu servise gittim orada halledemediler diyin daha çok üzerine düşeceklerdir.

antalyada 2 servis daha var ama onlar da birbirinden beter.. :)) " yapabileceğimiz bir şey yok " diye beni direk gönderiyorlardı.. hatta en son konuştuğumuzda bayan dedi ki.. benden tam olarak ne istiyorsunuz ??? bu nasıl bi cevap???

gokhancpt
11-06-2012, 15:00
hatta en son konuştuğumuzda bayan dedi ki.. benden tam olarak ne istiyorsunuz ??? bu nasıl bi cevap???

2 kg armut, 2 kg da kereviz istiyorum diye söyleseydiniz
:cilgin

Abdullah
11-06-2012, 15:07
:gül9:

asja 07
12-06-2012, 08:21
:))))

gokhancpt
12-06-2012, 09:27
asya, aracınızdaki mazotu değiştirdiğiniz zaman durumu bizimle paylaşırmısınız?
özellikle total excellium u tavsiye ederim. antalya'da doco total in şubesi var diye hatırlıyorum, market kısmında "bonjour" diye yazar

asja 07
12-06-2012, 10:00
asya, aracınızdaki mazotu değiştirdiğiniz zaman durumu bizimle paylaşırmısınız?
özellikle total excellium u tavsiye ederim. antalya'da doco total in şubesi var diye hatırlıyorum, market kısmında "bonjour" diye yazar

mazotu hep aynı shell istasyonundan alırım.. daha evvel servis yakıt testi yaptığında yakıtta bi sorun olmadığını söylediler

gokhancpt
12-06-2012, 10:45
mazotu hep aynı shell istasyonundan alırım.. daha evvel servis yakıt testi yaptığında yakıtta bi sorun olmadığını söylediler
bende yaptırdığım zaman bir şey çıkmadı ancak özellikle bizim 112 liklere total den aldığınızda bu sorunun azaldığını göreceksiniz. aracınız soğukken hırıltı duyarsınız ama ısındığında o hırıltıda gidecektir. denemeniz de fayda var diye düşünüyorum

asja 07
12-06-2012, 11:08
bende yaptırdığım zaman bir şey çıkmadı ancak özellikle bizim 112 liklere total den aldığınızda bu sorunun azaldığını göreceksiniz. aracınız soğukken hırıltı duyarsınız ama ısındığında o hırıltıda gidecektir. denemeniz de fayda var diye düşünüyorum

tamam deneyeceğim :)

γuяdaeя
12-06-2012, 13:26
Bu pejolar çok seçici ve narin canım, illa kendi memleketinin markasını tercih ediyorlar :D

asja 07
13-06-2012, 08:36
Bu pejolar çok seçici ve narin canım, illa kendi memleketinin markasını tercih ediyorlar :D

:))))

gokhancpt
28-06-2012, 09:54
umarım sorun kapanmıştır...

Abdullah
28-06-2012, 10:12
umarım sorun kapanmıştır...

Ya sorun kapandı ya arabayı sattı abi malum forumda yok artıkın :D

asja 07
28-06-2012, 10:40
Ya sorun kapandı ya arabayı sattı abi malum forumda yok artıkın :D

şimdilik bi aksama yok gibi.. :)) bekleyelim ve görelim..totalde benzin aldım..onun etkisi de olabilir

Abdullah
28-06-2012, 11:15
şimdilik bi aksama yok gibi.. :)) bekleyelim ve görelim..totalde benzin aldım..onun etkisi de olabilir

hadi bakalım hayırlısı...

emax34
02-05-2013, 12:56
Arkadaslar uzun aradan sonra geri dondum bir suredir :)

Benim sprotium aynen devam, gectigimiz gunlerde yine ivir zivir ariza cikardi ama hallettik :) triger kayisina 900 tl cik sıkısmıstı :)

Bu arada bu arizayi giderirken full servis yaptirdim ve izmir e dogru yola ciktim, yakit ortalamam 6.2 nin altina inmedi (ort 120-130 km hizla gittim). 1 gun Cesme - izmir otobanda biraz arabayi denemek istedim ve malesef hafif rampada arac 170 in uzerine neredeyse cikmadi. Bu bana ciddi bir performans kaybi gibi geliyor ve beni cok rahatsiz ediyor, arada sakirdamalar da devam etmiyor degil. Bir ara firsatini bulup Omer in garajina gidecegim isin ehli ustasi bakalim ne diyecek. Bunun disinda sanirim boyle giderse 2. 5 yillk 308 maceram bir daha P harfli bir arac almamak uzere son bulacak :) Ama arabami da sevmiyorum degil hani :)

mmusavir
24-09-2013, 13:41
Öncelikle geçmiş olsun diyeceğim ama geçmiş olacak bişey yok aslında, benim araçta 2011 model eşim kullanır ,bi arkadaşım bana bu araba şakırtılı çalışıyor deyince bende servis(kayseri inciroğlu) bakımına gittiğimde bana kullandıkları ifade " evet bu euro 5 motorlarda bu sıkıntı var çözüm araca yeni yazılım yüklenecek" bende yükleyin hemen dedim cevap " bilgisayırımız çalışmıyor 1 haftaya kadar düzelir sizi arar bilgi veriri ve sizi çağırırız" oldu ben şaladım beklemeyee 1 hafta oldu 2 oldu 3 derken tam bir bucuk ay bekledim.Akşam evde otururken aklıma geldi ve istanbul pejoya saat 20:30 mail attım ve yaşadıklarımı aynen yazdım (bu hadise 2011 kasım) ve bana saat 21:00 cevap geldi."yarın ilgili servisten sizi arayacaklar ve gereken yapılacak" diye sabah mesai başlar başlamaz kayseri inciroğlunda aradılar "buyrun gelin herşeyimiz hazır" diye.Aracı götürdüm araca yeni yazılımı yüklediler aşapı yukarı yarım gün gidiyor.Yazılım bitti araç gene aynı şakırtılı çalışma ilk kalkışta tiremeler mazot bitioyrmuş gibi titreme vs devam edşiyor.Usta benim surat ifadem anlamış olacak ki abi daha bitmedi dedi ve biz yala çıktık.aracı manuel konumda sürmeye başladılar aracın hızını 80 km ye kadar çıkarılıyorlar ve gazdan ayaklarını çekiyorlar 40 km hıza kadar araç kendi düşüyor ve tekrar 80 km çıkarıyorlar bu arada araç bilgisayara bağlı buşlem yaklaşık bı 60-70 km boyunca yapıldı.(tabi bu arada aracık deposundaki kayıt sizden gidiyor) bu işlem sonunda araçtaki işakırdama yakıt bitiyormuş gibi titreme vs sorunların hepsi gitti.Önceden depoyu dolduruduğum yol bilgisayarı 700 km gider diyordu bu işlemin sonunda 900 km gider demeye başladı.O günden buyana gayette memnunun sizin işlem eksik yapılmış olabilir bilginize sunarım

emax34
24-09-2013, 14:04
Öncelikle geçmiş olsun diyeceğim ama geçmiş olacak bişey yok aslında, benim araçta 2011 model eşim kullanır ,bi arkadaşım bana bu araba şakırtılı çalışıyor deyince bende servis(kayseri inciroğlu) bakımına gittiğimde bana kullandıkları ifade " evet bu euro 5 motorlarda bu sıkıntı var çözüm araca yeni yazılım yüklenecek" bende yükleyin hemen dedim cevap " bilgisayırımız çalışmıyor 1 haftaya kadar düzelir sizi arar bilgi veriri ve sizi çağırırız" oldu ben şaladım beklemeyee 1 hafta oldu 2 oldu 3 derken tam bir bucuk ay bekledim.Akşam evde otururken aklıma geldi ve istanbul pejoya saat 20:30 mail attım ve yaşadıklarımı aynen yazdım (bu hadise 2011 kasım) ve bana saat 21:00 cevap geldi."yarın ilgili servisten sizi arayacaklar ve gereken yapılacak" diye sabah mesai başlar başlamaz kayseri inciroğlunda aradılar "buyrun gelin herşeyimiz hazır" diye.Aracı götürdüm araca yeni yazılımı yüklediler aşapı yukarı yarım gün gidiyor.Yazılım bitti araç gene aynı şakırtılı çalışma ilk kalkışta tiremeler mazot bitioyrmuş gibi titreme vs devam edşiyor.Usta benim surat ifadem anlamış olacak ki abi daha bitmedi dedi ve biz yala çıktık.aracı manuel konumda sürmeye başladılar aracın hızını 80 km ye kadar çıkarılıyorlar ve gazdan ayaklarını çekiyorlar 40 km hıza kadar araç kendi düşüyor ve tekrar 80 km çıkarıyorlar bu arada araç bilgisayara bağlı buşlem yaklaşık bı 60-70 km boyunca yapıldı.(tabi bu arada aracık deposundaki kayıt sizden gidiyor) bu işlem sonunda araçtaki işakırdama yakıt bitiyormuş gibi titreme vs sorunların hepsi gitti.Önceden depoyu dolduruduğum yol bilgisayarı 700 km gider diyordu bu işlemin sonunda 900 km gider demeye başladı.O günden buyana gayette memnunun sizin işlem eksik yapılmış olabilir bilginize sunarım

Hocam yazdiklarin bendeki durumla ayni, enjektor alistirmasi 4 kez yapildi her defasinda kisa bir sure sorun gitti sonra tekerrur etti , en son enjektorlerimi degistirdiler, tekrar yazilim atilip bu kez tam anlamiyla alistirma yapildi dendi, bir sure iyiydi sonra ozellikle su son donemde aynen bahsettigin gibi tekleme sakirdama tekrar gun yuzunde, bende sinirlenerek 1-2 -3 vites kirmiziya dayar oldum ayagimi sonuc 7.8 lt ortalama :) artik sonuc ne olacak bilmiyorum ama sanirim turbo vs hepsini kendim sokup bunlar yandi diye pejoya goturecegim :)

mmusavir
25-09-2013, 17:12
valla şükür bende böyle bi sorun kalmadı şeytan kulağına kurşun

cummp
07-02-2014, 15:20
Ben de de kia ceed vardı, 2010 model, belki 20 kere servise gittim, çözemediler, yaşadıklarım emax34 unkune cok benziyor..çok ugraştım olmadı, sattım, şimdi 208 sahibiyim neyse.. merak ediyorum bu şakırdama için hiç trigeri değişen oldu mu? Benim degişmeyen bir o kalmıştı, sattıktan sonra bir usta triger gevsemişse ondan da yapabilir dedi, ondan sordum..

67kaan67
18-10-2014, 19:24
Arkadaşlar benim arabam ilk kalkışta ve gaz vermelerde şakır şakır diye sesler çıkartıyor ama bu normalmi bilmiyorum 2008 110 luk 6r vardı onda böyle bişey yoktu. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varmı yada aynı problemi yaşayan teknik bilgisi olan varmı acaba

67kaan67
18-10-2014, 19:25
Bu arada arabamı bilmeyen arkadaşlar için arabam 2013 sportium 308. e-hdi 6r

Gökay
18-10-2014, 19:39
Arama yaparsan bu konuda cok bilgi var forumda..

orhun57
18-10-2014, 19:43
Kaan bey, bu durumdan en çok çekenlerdenim. Bu 112 bg motorların sorunu. 110larda yok. Benim ki dahada ilerleyip arabanın kalkışlarda ileri geri sarsıntısına sebep oluyordu hatta kalkmakta zorlanıyordu araç. Yüksek titreşimli düzensiz bir çalışma mevcuttu.

Bunum sebebi enjektörlerin kusurlu oluşu, basınçları düzensiz yani vermesi gereken değerlerin altında ve/veya üzerinde vermesi dolayısıyla buda motorda düzensizlik yaratıyor.

Geçmiş olsun. Umarım siz bir çözüm yolu bulursunuz. Denemediğim sadece enjektör değişimi kalmıştı oda kesin sonuç mu bilemiyorum. Servisten veya Peugeot'dan birşey beklemeyin.

67kaan67
18-10-2014, 20:38
Allah allah inşaallah o kadar ileri düzey problemler olmaz benim arabam 21000 km oldu ben aldığımda 10000 km idi ama aldığım günden beri aynı ses başka bi problem olmadı daha

Abdullah
19-10-2014, 21:17
Konular birleştirilmiştir. Konu açmadan önce forumda arama yapmanızı rica ederiz.

muratemre
21-10-2014, 02:46
308 58000 de benim arabam.
havalar soğuyunca arabadaki titreme arttı. ısınınca geçiyor ama düşük devirlerde ısınana kadar çok can sıkıyor. Gaza birden yüklensem o devirleri hızlı geçtiği için (800-1200 arası) titremeyi hissetmeden araç yoluna devam ediyor. Araç ısındıktan sonra problemlerin hiç biri kalmıyor ortada. Ama park yerinden çıkana kadar, dur kalk yapınca, yavaşladıktan sonra 1,2 2,1 geçişlerinde ısınana kadar bezdiriyor beni. Ne önerirsiniz arkadaşlar ne yapmalıyım ?

orhun57
21-10-2014, 09:31
Bende aynı şeyleri yaşadım ısınınca bitmiyordu azalıyordu üst devirlerde yapmaya devam ediyordu az az.

Çözüm için tek yapmadığım enjektör değişimiydi. İsterseniz deneyin.

muratemre
21-10-2014, 10:48
orhun bu şanzıman alıştırması falan diyorlar onu yaptırdın mı peki ?
bir ustaya götürmüştü 3-4 hafta önce. debriyajdan dedi. dedim ısınınca yapmıyor o zaman şanzıman alıştırması demişti ondan soruyorum.

orhun57
22-10-2014, 00:00
Enjektör, şanzıman alıştırması güncellemesi hepsi yapıldı defalarca hemde. Bir süre düzelip sonra eski haline döndü ama yaptırıp geçti diyende var. Götürüp yaptırmakta fayda var ama benimkiler zaman kaybından başka birşey olmadı.

emax34
22-10-2014, 07:50
Arkadaslar bahsetmiş oldugunuz sorun benim aracımda aldığımdan beridir var şu an 86 bin km ye geldi aracim, yapılmayan işlem kalmadi diyebilirim buna enjektör değişimi de dahil, şanzıman ve enjektör alıştırma ve yazılım güncelleme kaç defa yapıldı sayısını bile unuttum ama sonuç hep hüsran 1 haftalik bir düzelme oluyor sonrası hep aynı.

Gökay
22-10-2014, 07:52
Yani 112'lik motor sahiplerinin fıtratinda bu var deyip gececegiz gibi gorunuyor.

emax34
22-10-2014, 07:57
Aynen öyle dostum ben alıştım, cok kavgalar ettim sinirlerim çok oynadı hele ki arabayi sıfır km alıp ilk 6 ay boyunca hergün servisle ve peugeot tr ile kavga etmekten bikmis hale geldim, en son bıraktım gittiği yere kadar dedim, bir sonraki aracim kesinlikle peugeot olmayacak bu nedenle zaten, en kral arabayi bile yapsalar boş benim için. Paranla rezil olmak durumunun en kralıni bu arabayla yaşadım çünkü. Belki peugeot un bu durumu istisna diycem ama hepimiz aynı dertten muzdarip oluyoruz ve sonuç yok. Tabiki bunu farklı markada yaşama durumu da olabilirdi genellemeye yaymak yanlış olur ama benim için peugeot orta sınıf sorun üreten çözüm bulmayan bir marka

ANKA
22-10-2014, 09:21
Hep emisyon yüzünden oluyor bence bunlar. Benim araç da 112lik ama ben normal titreşim harici birşey hissetmiyorum. Bu şakırtı sesi nasıl bir ses bir video ekleyebilir misiniz arkadaşlar. Ben devir düşerken bir ses duyuyorum ama şakırtı gibi değil. Aslında olay şu performansta azalma yoksa yakıt da aynıysa motor ışığı da yanmıyorsa artık çok takmıyorum. Sanki fazla dinliyoruz aslanları :)

Gökay
22-10-2014, 09:27
Benim bacanakta 112lik Envy var hic sikayet duymadim
Kullanirken bende farketmedim diyebilirim aslinda

muratemre
22-10-2014, 10:23
şakırtı sesi demeyeyim şimdi buna.
örnek vereyim : araba 800 devirde ve 2. viteste ise ve gaza yavaş yüklendiğinizde ciddi ciddi titriyor. ve hızını alıyor. Yalnız hızlı bir şekilde gaza bazarsanız titremeyi çok az hissediyorsunuz yada hissetmiyorsunuz. Tabi her yerde hızlıca gaza basamıyorsunuz park yerinden çıkarken falan bezdiriyor araba.
kasise geldiniz yavaşladınız arabayı hızlandırırken yine aynı sorunu yaşıyorsunuz. ama araba ısınınca da hiç bir sorun yok arabada. yavaşlayınca devir düşünce falan o sorunu bir daha yaşamıyorsunuz.

sabahları özellikle frenden ayağınız çekince araba azda olsa gitmesi gerekirken titreye titreye sanki bir şeye vura vura gitmeye çalışıyor gaza yükleniyorsunuz vs.
havalar soğuyunca karşılaştığım bu problemi çözemedim henüz çözemeyeceğim de mesajlardan anlaşıldığı kadarı ile :)

mygold
22-10-2014, 11:56
bu sorun yeni 308 motorlarında yoktur inş..

orhun57
22-10-2014, 14:53
Hep emisyon yüzünden oluyor bence bunlar. Benim araç da 112lik ama ben normal titreşim harici birşey hissetmiyorum. Bu şakırtı sesi nasıl bir ses bir video ekleyebilir misiniz arkadaşlar. Ben devir düşerken bir ses duyuyorum ama şakırtı gibi değil. Aslında olay şu performansta azalma yoksa yakıt da aynıysa motor ışığı da yanmıyorsa artık çok takmıyorum. Sanki fazla dinliyoruz aslanları :)

Sorun sadece ses değil ses olsa sorun olmazdı benim içim bu kadar. Yüksek titreşim tekleme gibi durumlar söz konusu idi aracımda.

şakırtı sesi demeyeyim şimdi buna.
örnek vereyim : araba 800 devirde ve 2. viteste ise ve gaza yavaş yüklendiğinizde ciddi ciddi titriyor. ve hızını alıyor. Yalnız hızlı bir şekilde gaza bazarsanız titremeyi çok az hissediyorsunuz yada hissetmiyorsunuz. Tabi her yerde hızlıca gaza basamıyorsunuz park yerinden çıkarken falan bezdiriyor araba.
kasise geldiniz yavaşladınız arabayı hızlandırırken yine aynı sorunu yaşıyorsunuz. ama araba ısınınca da hiç bir sorun yok arabada. yavaşlayınca devir düşünce falan o sorunu bir daha yaşamıyorsunuz.

sabahları özellikle frenden ayağınız çekince araba azda olsa gitmesi gerekirken titreye titreye sanki bir şeye vura vura gitmeye çalışıyor gaza yükleniyorsunuz vs.
havalar soğuyunca karşılaştığım bu problemi çözemedim henüz çözemeyeceğim de mesajlardan anlaşıldığı kadarı ile :)

Bahsettiğinizin aynısını yaşıyordum ama benimki ısınmaktan ziyade günün ikinci çalışmasında anca geçiyordu, geçse bile sesi aynı kalıyordu ve bu sefer seyir halinde yüksek devirlerde aynı şeyleri yapıyordu. Sabah kalkışlarda titremeden çok tekleme gibi hareketler yapıyor sizinkide anladığım kadarıyla. Sanki motorda birşeyler ileri geri vuruyor gibi.

Geçmiş olsun diyorum demekten başka birşey gelmiyor elimizden maalesef.

bu sorun yeni 308 motorlarında yoktur inş..

Bu sadece 112 hp motorlarda söz konusu. 110'luklarda hiç denk gelmedim lakin 115hp DS4 aldık arkadaşıma benim 308'deki gibi olmasa bile oda yine şakırtılı çalışıyor. Sallama sarsıntı yok ama şakırdama 115 bg motoru kullanan araçlarda da var. Bu sadece PSA'nın araçlarında değil Ford, Volvo gibi aynı motoru kullanan araçlarda da söz konusu.

ANKA
22-10-2014, 16:45
Anladım sorun sadece ses değilmiş,inşallah başımıza gelmez ne diyeyim 8valf olmasından kaynaklı mı acaba diye düşündüm bir an. Ama böyle bir sorunun çözülmemesi de ayıp peugeot Türkiye'yi sıkıştırmak lazım.

orhun57
22-10-2014, 18:02
Anladım sorun sadece ses değilmiş,inşallah başımıza gelmez ne diyeyim 8valf olmasından kaynaklı mı acaba diye düşündüm bir an. Ama böyle bir sorunun çözülmemesi de ayıp peugeot Türkiye'yi sıkıştırmak lazım.
Hem servis hem ben defalarca Peugeot Türkiye ile görüştük. Garanti bitince enjektör değişimi yapmalıyız dedi servis şikayetlerim garanti olduğu zamandan beri olmasına rağmen geçtim garantiyi iyi niyet garantisine bile almadılar. Şikayetlerimin aracı aldıktan 2 ay sonra başladığını ve ara ara gidip devam ettiğini bildirmeme rağmen ilgilenmediler ki bunlar kayıtlarda var. Yani ekmeğini yedikleri sattıkları malın arkasında durmadılar.

Açıkçası koskaca Peugeot Türkiye'nin yapamadığını Ömer yaptı. Elinden gelen herşeyi yaptı ama olmadı sonra zaten aracım gitti.

muratemre
22-10-2014, 19:29
enjektör değişimi sorunu çözer mi diyorsun şimdi kesin ?
yani dayanılmayacak noktaya gelirse değiştirmeyi deneyeyim :)
ücreti de ne olur biliyorsan yazar mısın ?

Gökay
22-10-2014, 19:32
Enjektor degisip hala sorun yasayan emax var yukarda yazmis sanirim

muratemre
22-10-2014, 19:36
evet yazılmış.
yandık o zaman :)

emax34
22-10-2014, 20:31
Arkadaslar enjektör değişmiş olmama rağmen ki bunu daha 10 bin km deyken büyük kavgalar kıyametlerin sonunda yapmışlardı, sorun kısa bir süre yok oldu sonrasında tekrar etti, yani kisacasi kesin çözüm değil. Bu sefer yakittandir moduna girdiler onda da total excelium aldım uzun süre hatta bunu total in kendi istasyonu olan kadıköy Göztepe E5 çıkışının ordakinden aldım, en düzgün yakıt orda diye, sadece her yakıt alacağımda 20 km yol tepmek ve sakirdamada %10 oranında azalma farkı oldu. Bende artık umursamiyorum, ama bu peugeot Türkiye'den ne koy olur ne kasaba arkadaşlar. Bu sorun ilk gelen tüm 112 lik sportium larda var bildiğim kadarıyla. Bunlar da bence test aracı olarak çıktı. Bizler kobayiz yani. Artık ben 6.7 lt/100 km yakıt ortalamasının altına inemeden geziyorum düşük devirleri hissetmeyeyim sinirim oynamasına diye. :))

Gökay
22-10-2014, 20:56
Sorunlar hep Sportiumlardami

emax34
22-10-2014, 21:08
1-2 envy de de olduğunu duymuştum. Sorun ilk gelen 112 liklerde aslında daha sonra bunları e-hdi yaptılar biliyorsunuz, bu nedenle bizim araçlar arada kalan bir deneme sürümü gibi oldu

orhun57
22-10-2014, 21:28
Benim aracım comfortpack idi model versiyon fark etmiyor.

muratemre
09-01-2015, 03:06
debriyaj ayarı yaptırın. yada alıştırması artık adı her ne ise :)

emax34
13-04-2015, 09:38
Enjektör Alistirmasi yaptırın ama tam ve tum prosedüre uygun yapılmalı yoksa ise yaramiyor

ozanoymak
18-04-2015, 11:15
2011 premium pack dizel 308 im var. titreme sıkıntısı bir yere kadar şanzımandan dolayı deyip geçiyorumda. Enjektörler çılgınca şıkırdıyo çok kötü o yönü. Ayrıca ara ara gaz yemiyor ve çekişten düşüyor. ABC pejo ya götürdüm yerinde görsünler diye. Enjektör sağlam ama hata kodu veriyo diyolar. Giderin dedim enjektör alıştırması dediler. o nu da yaptık. yok yine aynı yine aynı. Arabamız iyi hoş ta çok can sıkıyo be

emax34
20-04-2015, 09:01
Dostum selam, benim yaşadığım durumla aynı şeyi yaşıyorsun, araç garantide ise enjektör değişimi sonrası tam randimanli olarak enjektör alistirmasi yapılması halinde sorun giderilebilir. Konu hakkinda geçmiş dönemde aracıma yapılan işlemleri önceki gonderimlerimde okuyabilirsin, aynı durum cunku

sahin
23-07-2015, 11:51
Hemen hemen butun yazilanlari okudum ve korktum biraz ??? Benim aracim 2012 1.6 e-hdi 112 bg manuel 40000 kmde. 1500 2000 devirlerde gazi biraktigimda kompresorde arac sallaniyor gaza basinca kesiyor sallanti 4 5 ve 6. viteste cok hissediliyor. Cok nadir gaza tekrar bastigimda tekleme gibi bisey hissediyorum. Benim sorunum acaba bu sebeplerde olabilir mi

emax34
26-07-2015, 20:43
Şahin kardeşim
Okuduğum kadariyla sendeki durum bizimkilerden biraz daha farklı bir olay, servise hiç danistinmi? Verdikleri cevap ne oldu? Kullandığın yakıt, yağ veya servis te mi bir sıkıntı var diye düşündüm açıkçası

Sent from my SM-N9000Q using Tapatalk

sahin
26-07-2015, 23:39
Maltepe yan yoldaki shel den baska yakit almiyorm. Onceki aracimda ordandk ve 10de bir bakm yaptiriyorm ustam bar bi tane. O bu olaya debriyaj musuru dedi ama bu arabada debriyaj musuru yok arastirdigim kadaryla. Yetkili servis can peugeot a gittim randevusuz bakmiyorz dedi. Zaman ayiramiyorm guncel yazilimda varmis onu yukletecegim bakalim

emax34
28-07-2015, 08:50
Bence eğer vaktin olursa Aktif Iriyil a da bir göster aracını, servis konusunda ben ordan hep memnun kaldım, tabii biraz da vakit meselesi ama tavsiye ederim, sorun göründüğü kadarıyla benimkinden farklı çünkü o nedenle şu veya bu nedenden ötürüdur diyemiyorum.

sahin
29-07-2015, 11:51
Orayada gittim randevu al dediler ilk firsatta randevulu gidecegim. Sorunu bulup orda yaptirirsam bilgisayarli islemlere para almiyorlarmis. Bakalim tesekkurler

sahin
26-08-2015, 14:53
Iki hafta once bilgisayara bagladigimizda 3 tane enjektor hatasi cikmisti sildik. Simdi yine 3 tane enjektor hatasi var. Sorun enjektor dedi usta. Bunlari degistirmek lazim dedi ama yine ayni sorunu yapar bu motorda kronik dedi. Napmak lazim..

emax34
29-08-2015, 20:54
Üstad benim arabada 100 bin km oldu 2 kez değiştirdik, ilki 20000 civarı 2. 85000 civarı oldu garantiden yapıldı, değiştirmekte yarar var ama malum ülkemizdeki motorin kalitesinin pek de iyi olmayışı ülke şartlarının avrupa şartlarına göre çok daha ağır oluşu sorunun tekrar etmesini gündeme getirebilir. Ben 3. Kez değiştirmeyecegim şu an sorunsuz devam ediyorum

ANKA
30-08-2015, 09:30
Euro 5 enjektör fiyatlarına baktım HDI NE Komple Enjektör Gövdesi olarak geçiyor ürün ve parça kodu güncellenmiş, 9802448680 parça kodlu ürünün service box'taki fiyatı kdv dahil: 586,71 TL.
Diğer firmaların enjektör setleri 4-5000'i buluyor. Bizim enjektörü set olarak 1500-1600'e bulmak mümkün piyasada.
Tamiri de geçen Şaşmaz'da birkaç pompacıya sordum 350 ile 700 arası değişir dediler. 700 liranın içinde 4 enjektörün meme ve bobin değişimi, ayarı, sökme, takma dahil.
Ama hani öyle bir durum olsa 700 vermektense bir 700 daha ekleyip hepsini sıfırlamak daha mantıklı gibi. Acaba bu güncellenmiş parçayı takıp hala "yanmada boşluklar" hata kodunu alan varmı euro5 hdi olan araçta?
Yakıt ile ilgili de olabilir ama enjektör değişimi sırasında aslında mazot deposunu komple temizletip sonraki süreçte hep aynı yakıt istasyonundan almak lazım yakıtı. Ülkede kötü yakıt var yok değil ama büyük firmaların ürünlerinde artık sorun yok gibi, ülkeye euro6 motorlar da girdi çünkü öyle olursa hepsine servis yolu görünür.
..pet şeklinde hiç duyulmamış yerlerden ucuz mazot almadıkça yakıttan kaynaklı sorun yaşanması çok olası değil gibi geliyor bana.

Ömer konuyu görünce iskontolu bir fiyat çıkarır belki enjektör için.

sahin
31-08-2015, 11:07
Silindir 1 enjektor devresi
Atesleme hatasi
Aralikli

Silindir 2 enjektor devresi
Atesleme hatasi
Aralikli

Silindir 3 enjektor devresi
Atesleme hatasi
Aralikli

Hatalari

reymen
01-12-2015, 15:26
Mrhaba arkadaşlar.Foruma yeni katıldım..2011 model hdi 6r envy sahibiyim. Aracım da 15.000 km den beri şakırdama sesi var..3-4 defa servise gittim ama bu sorunun kronik bir sorun olduğu ve alıştırma yapmaları gerektiğini söylediler.Ama düzelmedi araç.Şu anda aracım 80.000 km de ve bu sefer tekleme olayı ve şakırdama sesi fazlalaştı.Servise gittim bilgisayara bağladılar ve 3 enjektörün arıza verdiğini söylediler..Servis 3.000 tl masraf çıkardı.Özel servise gittim 2.000 küsür fiyat verdiler..
Sormak istediğim soru bu sorun enjektör alıştırması veya yazılımla geçer mi?? İyi niyet garantisi uygulanabilir mi??

ANKA
01-12-2015, 21:52
Enjektör hatası varsa yazılımla falan zor onarım veya komple değişim daha mantıklı. 2000de revizyon için çok fazla enjektörler 500 civarında ki aynı kodlu çok seçenek bulunabilir epeyce marka kullanıyor bu enjektörleri. Geçen damat bipperların enjektörlerini 1600e yenilemiş sıfır parça ile herşey dahil. Bence özel servis yerine iyi bir pompacı bulun araca baksın ben Ankara'da dediğim gibi epeyce yere baktım 700e sıfırlar teslim ederiz dediler ki bu fiyat 4 enjektör için geçerli. Mondeoda da şimdi euro5 hdi var onda da şakırtı soğukta titreşim var duymuyorum şimdilik çünkü çekiş iyi yakıt düşük kara duman yok. Bence kullanın gittiği yere kadar sonra revizyon yaptırın. Euro5 hdi de kim ne derse desin bu sorun var. Nedeni de yakıt bakım falan değil kronik bence. Yakıttan olsa euro 4ler gayet iyi bu hata kodları bu kilometrelerde çıkmıyor. Benim de 308 de vardı gidip mondeo aldım yine HDI motor yine şakırdama alışınca arıyor bünye demek ki :)

reymen
02-12-2015, 12:24
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim..İyi niyet garantisinden şansı zorlıcam serviste.Eğer olmazsa mecburen özel serviste değişim yaptırıcam..

Mustafa01
04-01-2016, 17:33
Arabamı alırken servise gittik enjektör arızalı çıktı ama ekranda arıza kaydı gözükmüyordu.Servis Bolluk oto Pejo servisi ,pejo firması enjektör arızasını karşılıyor dedi . 2.el aldım servise güvenerek. 9 ay geçti arıza ekranda da gözüktü hiç gitmedi geçen hafta sabah çalıştırırken stop etmişti 3 kez birkaç ta sarsıntılı çalışmıştı soğukken. şimdi Dörtler adana Pejo servisine kayıt açtırdım .Takip edeceğiz bakalım 3000 TL masrafı Pejo firması mı yoksa ben mi ödeyeceğim bekleyip göreceğiz.

CaglarB
04-01-2016, 17:37
Hocam öncelikle hoşgeldiniz, kendiniz biraz daha tanıtırsanız memnun oluruz.
sorununuza gelince; araç garanti kapsamında değilse şirket karşılamaz diye düşünüyorum.

Bekir
04-01-2016, 19:43
Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Kardeşimde 2011 model 50.000 km de 308 aracı enjektörleri arızalandı servis garanti kapsamına almadı sebebi periyodik bakımlarının yetkili servisler tarafından yapılmaması sizde bunu ispatlayamaz iseniz işiniz zor görünüyor.

Mustafa01
06-01-2016, 20:27
Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Kardeşimde 2011 model 50.000 km de 308 aracı enjektörleri arızalandı servis garanti kapsamına almadı sebebi periyodik bakımlarının yetkili servisler tarafından yapılmaması sizde bunu ispatlayamaz iseniz işiniz zor görünüyor.

Arıza mesajı çıkmıyor acaba düzeldi mi yoksa soğukta mı arıza veriyor arıza mesajı tekrar çıkar mı

Mustafa01
06-01-2016, 20:47
Bolluk oto peugeot servisi bilgisayara bakıp enjektör arızasını karşılıyor firma dedi.İstanbul da servis ama ben adana dayım

Mustafa01
05-02-2016, 23:51
Enjektör leri servis müşteri memnuniyeti adına değiştirdi.İşçilik benden oldu320 TL. Bir periyodik bakım eksik çıktı yetkili servise görünmedi. 120000 km 72 aya kadar enjektör parça masrafını firma karşılıyor muş.

taner76
06-02-2016, 09:35
Hocam geçmiş olsun. Farklı model bir araçta enjektör sorunu yaşadım (işeme tabir ediyorlar) Ankara da seçkin pompaya yönlendirdiler 4 enjektörü 850 tl ye tamir oldu. ayarları yapıldı çok memnun kaldım bulunduğunuz ilde bu işi yapan özel servisler vardır araştırın çok korkulacak bir durum değil .

xweser
06-02-2016, 12:03

Hala böyle mi? Periyodik bakımlar yetkili serviste yapıldığı sürece karşılıyorlar mı yoksa duruma göre mi?

Mustafa01
06-02-2016, 12:39
15000 bakımlarına baktılar . bir tane eksikti yinede 3000 TL masrafı firma yüklendi
. dört enjektör ve bağlı tüm parçalar değişti. Sadece işçilik verdim. Periodik bakıma bakıyorlar yetkili servis şart ama bir tane dışardan yapılmıştı . Ödemez diye korktum ama ödediler.

xweser
06-02-2016, 13:28
15000 bakımlarına baktılar . bir tane eksikti yinede 3000 TL masrafı firma yüklendi
. dört enjektör ve bağlı tüm parçalar değişti. Sadece işçilik verdim. Periodik bakıma bakıyorlar yetkili servis şart ama bir tane dışardan yapılmıştı . Ödemez diye korktum ama ödediler.

İyiymiş. Geçmiş olsun size de. 3.000 tl iyi para.

Mustafa01
08-02-2016, 13:40
Yetkili serviste ise masrafı karşılıyorlar

polataydın
16-02-2016, 15:35
maalesef..... peugeotta kronik olan tekleme sorununu tam anlamıyla çözemeyecekler çünkü hepsinde olağan bir şey bende 2009 model 308 var farklı araç kullandığımdan ilk bindiğimde fark etmeme rağmen depriaj ayağıma alışmamıştır diye boşladım baktımki geçmiyor..... servisede gittim yok bilğisayar yazılımı imiş yok şu yok bu yalan ..... araç motoru ilk çalıştırdığında ısınmadan kalkma yapınca motor ısınana kadar tekleme yapıyor ......

Ömer Gedik
16-02-2016, 17:02
maalesef..... peugeotta kronik olan tekleme sorununu tam anlamıyla çözemeyecekler çünkü hepsinde olağan bir şey bende 2009 model 308 var farklı araç kullandığımdan ilk bindiğimde fark etmeme rağmen depriaj ayağıma alışmamıştır diye boşladım baktımki geçmiyor..... servisede gittim yok bilğisayar yazılımı imiş yok şu yok bu yalan ..... araç motoru ilk çalıştırdığında ısınmadan kalkma yapınca motor ısınana kadar tekleme yapıyor ......

2009 model hiçbir 308'de kronik bir tekleme vb. problem yok. Hiçbirinde de bu problem yok. Debriyaj yüzeyini yaktıysanız titreyerek kalkar ki bu tüm otomobillerde böyledir.

Burada bahsedilen 2011 modellerde Euro5 motorlarda karşılaşılan Enjektör sorunudur ki Peugeot bu araçlar için değişimi kısmen veya tamamen karşılıyor.