PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plakami degistirmek istiyorum ??

sahin
18-06-2015, 01:36
Arkadaslar merhaba
Arabami nisan ayinda alirken noterde plaka degissinmi sorusuna hayir dedim ve istanbul disi plaka bende kaldi sonra yaparim diye dusundum ama o isler okadar kolay degilmis sanirim. Satis alis yapmadan degistirmenin yollari ve masraflari nedir? Peki satis yapsam ornek sariyerde ikamet eden birine satip plaka degistim oranin verdigi plaka geldi sonraki gun geri ustume aldim desek maliyet ne olacak? Sigorta ruhsatla ugrasmasida var. Nasil halledeyim sizce

Bülent
18-06-2015, 10:09
Millet İstanbul dışı plaka almak için takla atıyor siz ise İstanbul plakası almak istiyorsunuz. İlginç... :) :) :)

windshear
18-06-2015, 11:58
Alım satım 196 lira gibi bir ücret sanıyorum pazartesi aracı sattığımdan biliyorum. Ekstra birde plaka masrafı olacak o da sanırım 35 lira. Bu Ankara için geçerli tabiki, İstanbul da da hemen hemen yakındır fiyatlar diye düşünüyorum, aynı bile olabilir =)

sahin
18-06-2015, 12:23
Millet İstanbul dışı plaka almak için takla atıyor siz ise İstanbul plakası almak istiyorsunuz. İlginç... :) :) :)

Ikamet istanbulda olunca hic bir avantaji yok. Sigorta kasko fln ikamet ettigin sehire gore belirleniyor plakanin ne oldugunun onemi yok. Polisin gozunede ilk batan yabanci plaka oluyor cevirmede ve kaldirim kenari parklarda

ebah17
23-06-2015, 12:03
Ikamet istanbulda olunca hic bir avantaji yok. Sigorta kasko fln ikamet ettigin sehire gore belirleniyor plakanin ne oldugunun onemi yok. Polisin gozunede ilk batan yabanci plaka oluyor cevirmede ve kaldirim kenari parklarda
aynen öyle İstanbul da yabancı plakanın dezavantajı çok. 2011 de İstanbul' da görevde iken abartmıyorum 15-20 dakika bankaya girmek için 17 plaka aracımı ara sokağa park ettim.Diğer araçlar dururken benim aracım 20 dak sonra gittiğimde çekilmişti.

sinan34
23-06-2015, 13:53
Geçen hafta plaka saçını yenilettim.
Resmi yollardan yaptırmak için emniyet müdürlüğünden randevu almak gerekiyor.Plaka yenileme ücreti çifti 23 lira
Uğraşmadan cemiyetin plakacısından mühürlü app plaka bastırdım50 lira.

X|ETRaM
23-06-2015, 19:08
Ön ve arka APP mi 50 TL?

sinan34
23-06-2015, 21:34
Ön ve arka APP mi 50 TL?

Emniyetten randevu alıp işlemleri resmi yoldan yaparsan 23 tl normal yazılı plaka. ( Şöförler cemiyetine küçük bir dilekçe ile gitmen gerekiyor , bu dilekçeyi internetten bulup kendin doldur aksi taktirde arzuhalciden 10-20 tl ye alman gerekiyor.)

Hiç uğraşmam diyorsan direk cemiyetin plakacısına git tek tip kalın yazılı app plaka çifti 50tl.

tebukan
23-06-2015, 21:42
Ön ve arka APP mi 50 TL?
Evet bende cemiyete yaptırdım. 53 tl olması lazım.

X|ETRaM
23-06-2015, 22:18
Hımm ben heryerde çifti 100 TL olarak görüyordum. Gerçi pleksi çerçeve ile birlikteydi sanırım..

sahin
25-06-2015, 22:39
Araci bugun satis yaptim yarin geri ustume alacagim noterde plaka degissin diyecegim nu yoldan degisim sagliyorum

sahin
29-06-2015, 22:32
Pek ilgilenen olmadi ama birilerinin isine yarar die yaziyorum. Plaka degismenin iki yolu var. Birisi ikamet adresini degistirmek (karsi komsuda gostersen bile olur). Ikincisi araci satip sisteme dustukten sonra veya istedigin gun geri almak. Ben satip aldim noterde alirken plaka degissin dedim. Sonrasinda bagli oldugun ilcenin trafik subesinden randevu almak gerekiyor internetten sabah 8.45 9.00 arasi. Ben kac gundur yakalayamiyorum diye sonunda trafik musavirine verdim isi ek 1 formunu doldurup 1 saatte yeni plakalar (app) ve ruhsati cikartip verdi. Toplamda noterle fln 600tlyi buldu.

troilos
30-06-2015, 16:31
hayırlı olsun.

hakao09
30-06-2015, 16:53
Ben de değiştircektim dediğin gibi arabayı ilk alırken plakayı değiştirmicem demiştim sonra karar değiştirdim 1 yıl geçtikten sonra emniyetten arabam 206 olduğu için sonu 206 olan bi plaka beğendim gittim konuştum tamam dediler ama satış verip almanız lazım dediler. Bende baya bi araştırdım sonra ikamet yolunu öğrendim emniyete gidip konuştuğumda bana oradaki memurun dediği bulunduğun ilçe dışına ikamet taşıman lazım yukarda bahsedilen gibi karşı komşuna bile alsan olmuyor dedi bana. Sonra nufüs müdürlüğüne gittim oradaki memura durumu anlattım tamam başka ilçede bulunan bir akraban ile oranın nufüs müdürlüğüne gidiceksin onun yanında kalacağını söyleyeceksin dedi. Tekrar kendi ilçeme nezaman alabilirim ikameti diye sorduğumda 1 ay geçmesi gerekiyor dedi. Baya uğraştırcağı için vazgeçtim. Alım satımdada 600 tl nin üzerine çıkacaktı. Eski plaka ile devam edicem artık.

sahin
30-06-2015, 20:40
Polisin bana dedigide karsi komsuydu :)
Plaka istediginde bagislar 750tl gibi rakamlardan baslayip bin liralarda oluyor o yuzden siradaki plaka razi oldum bende

Yasin CCK
01-07-2015, 08:41
Aklınıza koyduğunuzu tüm zorluklara rağmen yapmışsınız :) Tebrikler ;)