PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan ve camın vibrasyonu yardım

Mesutarin
15-06-2015, 13:50
Merhaba arkadaşlar yeni bir sıkıntı yaşıyorum daha doğrusu yeni farkettim ve çok sinir bozucu.
Aracım 2012 1.6 vti access 308. Alalı 3000 km oldu daha önce çok düzgün yollarda kullandığım için farketmedim dün hafif mıcırlı asfaltta artık delirecek noktaya geldim. Araba belli bir hızdan sonra zangır zangır titremeye başlıyor. Tavan ve cam zırıldıyor amiyane tabirle. Elimle tavan döşemesine baskı yapıyorum susuyor, aynı şekilde ön cama da baskı yapıyorum susuyor ama bırakınca tekrar devam ediyor. Tavan lambalarından şüphelendim değil. Ne varsa ön cam ya da tavanda var titreşim dayanılacak gibi diil. Başına gelen oldu mu. Arabadan soğutur insanı bu yemin ederim. Teşekkürler

tsinanb
15-06-2015, 14:08
Abicim bizim memleketin yollarına araba mı dayanır babamda jetta var araba 2014 model 53 bin km de her yerinden ses geliyor artık. Bir çukura girince 4 camdan da ses geliyor. Bi de sen 18" takınca darbeleri içeriye daha çok alır araba. Çok can sıkıcı bir durum

Kansu_Genc
15-06-2015, 14:24
Aldiginiz yetliki servise acilen gidin farklı sonuçlar çıkabilir ...

Mesutarin
15-06-2015, 14:28
Abicim bizim memleketin yollarına araba mı dayanır babamda jetta var araba 2014 model 53 bin km de her yerinden ses geliyor artık. Bir çukura girince 4 camdan da ses geliyor. Bi de sen 18" takınca darbeleri içeriye daha çok alır araba. Çok can sıkıcı bir durum

Haklısın aslında ama insan yine de sebebini bilmediği bir ses olunca önemsiyor. Açıkçası sesin kaynağını bilsem çok da umursamam sebebi şudur der geçerim. Ama cam mı tavan mı çözemedim. Döşemeyi sökmek bile geldi içimden tavanın :)

Mesutarin
15-06-2015, 14:29
Aldiginiz yetliki servise acilen gidin farklı sonuçlar çıkabilir ...

Sıfır almadım ki arabayı... servis kendinden bi haber...

Mesutarin
16-06-2015, 08:23
Ön camı değişsem düzelir mi acaba ? Bugün de bu yöntem aklıma geldi. Önceki sahibi cam değişmiş mi değişmemiş mi bilmiyorum açıkçası.

Send9
16-06-2015, 21:46
bozuk yolda tavandan gelen ses sattığım 2011 308 dede vardı. elimle baskı uygulayınca tavana kesiliyordu. ön tavan lambasını söküp bakmıştım. lambanın oralarda sac bir parça var muhtemelen tavana destek olması için falan sesi o yapıyordu. o halıyle sattım aracı. servise götürün onlar bilir. ön camla alakalı bir durum değil

Mesutarin
16-06-2015, 22:26
bozuk yolda tavandan gelen ses sattığım 2011 308 dede vardı. elimle baskı uygulayınca tavana kesiliyordu. ön tavan lambasını söküp bakmıştım. lambanın oralarda sac bir parça var muhtemelen tavana destek olması için falan sesi o yapıyordu. o halıyle sattım aracı. servise götürün onlar bilir. ön camla alakalı bir durum değil

Aynı dediğiniz şeyi ben de düşünmedim değil. Tavanın ortasında bir kolon var sanırım ordan geliyor ses. Tavan döşemesi sökülmeden de ona ulaşmak imkansız, ne can sıkıcı bir durum yaa of.

e_uludag
17-06-2015, 11:23
Tavanda lambanın ve emniyet kemer ikaz ışıklarının olduğu kısmı cam tarafından değilde zıttı ucundan sökün, süngerle güzelce yalıtın, ayaklarını kontrol edin sonra tekrar monte edin. Ben bu şekilde kurtuldum. Ama merak etmeyin kulak bu her zaman takılacak bir ses buluyor.

Mesutarin
17-06-2015, 11:41
Tavanda lambanın ve emniyet kemer ikaz ışıklarının olduğu kısmı cam tarafından değilde zıttı ucundan sökün, süngerle güzelce yalıtın, ayaklarını kontrol edin sonra tekrar monte edin. Ben bu şekilde kurtuldum. Ama merak etmeyin kulak bu her zaman takılacak bir ses buluyor.

Maalesef bende emniyet kemeri uyarı ünitesi yok. Servise görürdüm, tavan barlarının sac kısmı titreşim yapıyor izolasyon yapılması lazım dedi. Baya külfetli olacak sanırım...

Mesutarin
17-06-2015, 14:34
Evet bu sorunu yaşayacak olan arkadaşlar olursa sorunun kaynağını buldum. Tavan döşemesi söküldü, tavanda iki tane kolon var, o kolonların tavanla birleşim yerleri silikonlu fabrika çıkışı ama benimki silikonları işlevini yitirmiş ve bırakmış. Komple yeniden silikon çekildi ve sacla olan teması kesildi.

tsinanb
17-06-2015, 14:43
Geçmiş olsun abi sorunun çözülmesine sevindim

Mesutarin
17-06-2015, 15:06
Sorun çözüldü ama fabrika o kadar dandik bir iş çıkarmış ki gözlerime inanamadım. Resmen iki damla silikon sıkmış. Hallettik çok şükür sağol :)

ayzinim
17-06-2015, 15:19
Geçmiş olsun. Sorunun giderilmiş olması sevindirici.

Mesutarin
17-06-2015, 17:48
Geçmiş olsun. Sorunun giderilmiş olması sevindirici.

Teşekkürler rahatladım gerçekten.

tebukan
17-06-2015, 18:28
Geçmiş olsun. Ses ve titreşimin hallolması çok iyi. Bende hiç haz etmiyorum

Mesutarin
17-06-2015, 21:09
Geçmiş olsun. Ses ve titreşimin hallolması çok iyi. Bende hiç haz etmiyorum

Teşekkürler. İnanın gördüğüm manzara gösteriyor ki bütün 308ler bu problemi yaşamaya müsait. Aklınızda olsun.

Abdullah
18-06-2015, 18:43
Geçmiş olsun mesut sorunu halletmene sevindim

Mobil

Mesutarin
18-06-2015, 23:23
Geçmiş olsun mesut sorunu halletmene sevindim

Mobil

Sağol ben de sevindim :)