PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 model 308 1.6 hdi 110 hp Sorun !

Burki
27-05-2015, 08:21
Aracımda kalkışta genellikle debriyajda hissettiğim bir titreme var ve araba 1.ve 2. vitesde sanki gitmiyor gibi önceden kafa kaldıran aracım şimdi kalkmıyor doğru düzgün iş sebebiyle aracımıda yetkili servise veya özel servise getiremedim acaba bu durumla karşılaşan varmı varsa eğer muhtemel sorunlar hangi bölgede'dir benim aklıma debriyaj & volant & turbo geliyor çokmu kötümserim acaba

kral1840
27-05-2015, 10:56
debriyaj volantta sorun büyük ihtimal.
ısınınca titreme yapıyorsa kalkarken volanttan.
eğer volant ve debriyaj değişirse dizeller de pahalı 1500-2000 civarı tutar.

Burki
27-05-2015, 11:37
2000 tl civari yani ortalama baya yuksek bi fiyat acaba bunun degisimi sonrasi kesin sonuca ulasilabilicekmiyim cunki aracim gitmiyor gibi hissediyorum 90 lik arac var amcamda daha iyi kalkiyor 1 ve 2 de uzuyor resmen benimki agir hizlaniyor.

TanerHoca
27-05-2015, 12:22
öncelikle hoş geldiniz.

sorunu okuyunca ilk olarak akla baskı balata geliyor.
ancak en doğru teşhis aracın incelenmesi ile konacaktır.
tavsiyem aracı servise götürerek şikayetlerinizi dile getirmeniz ve aracın servis elemanı tarafından incelenmesi yönünde olacaktır.
zaten sorun baskı balata kaynaklı ise serviste inceleme sonrası teşhis konularak sorun kolayca tespit edilir.

sorunun en kısa sürede hallolması dileğiyle.

Burki
27-05-2015, 13:52
cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu hafta sonu nev peugeot servise getiricem inşallah sorunu tam anlamıyla tespit ederler.

kral1840
28-05-2015, 11:31
diğer arkadaşların dediği gibi bi sorunu saptasın ustalar.
eğer sorun baskı balataysa kesin düzelir.
ben dün 220 bin bakım yaptırdım yağ su hava filtre falan.
araba canavar gibi oldu.
kalkışı çok güzel olmuş.
bakım zamanınız geldiysede çekiş düşebilir.

Burki
28-05-2015, 14:19
randevum cumartesi saat 12:30 da bakıcaz artık bastımı gitmesini istiyorum aracımın tahminimde artık katalizatörümde tıkanmış olabilir oda çekişi düşürüyor diyorlar.
birde konuyla alakası yok ama '' aliço '' isimli bir üye arkadasımız var difüzör alıcaktım bı turlu pm dönüşü alamadım iletişim bilgisi olan varsa aranızda pm le dönüş yapabilirmisiniz kesin almam lazım yani.

Nurullh
31-05-2015, 22:17
Araç ısınmış durumdayken özellikle yokuşta kalkış anında hafif bir titremeyi bazen ben de yaşıyorum. Henüz çekiş anlamında bir sıkıntı yok ama ustama aracımı gösterdiğimde baskı balata ve volantın muhtemelen yavaş yavaş vaktini doldurduğu söylendi. Bahsedildiği gibi 2 bin liralık masraf. Bu problem iyice kendini gösterecek bir gün ama şimdilik sorun oluşturmuyor. Umarım her şey netleşir ve aracınızda önemli bir şey yoktur. Kolay gelsin.