PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 beyaz kilometre saati

Özgür D.
11-05-2015, 13:36
Arkadaslar kilometre saatini yeniden satisa cikariyorum. Kilometre saatinin camlarinda biriken tozu temizlemek icin icini actigimi ve gerekli temizligi yaptiktan sonrada 1 yili askin suredir sorunsuz kullandigimi belirtmek isterim. Hicbir sorunu bulunmamaktadir. Onceki satisimizda alan arkadasimiz icinin acilmis olmasi konusunda hassas oldugundan satis iptal edilmistir. Urunun arkasindayim. Fiyati zaten uygun tutmustum; onceki satista 360 TL'ye anlastigimizdan tekrar bu fiyat uzerinden satiyorum. Bilg. Tsk.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/11/c4dd3837dd0d0a36dcff3bf64236a705.jpg

Özgür D.
15-05-2015, 09:08
Guncel..

goj
15-05-2015, 11:00
Km si nedir.

Özgür D.
15-05-2015, 11:03
Km si nedir.
Sökülmeden önceki son görüntüsü:92.000 civari
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/de1dd8ccd5ef9b222d09aff956a7ce37.jpg

ardadsl
16-05-2015, 22:08
Ömer Beye az önce özel mesaj attım ama buradan da fikri olan arkadaşlara sorayım...

Merhaba bugün sitede satışta olan beyaz km saatini özgür beyden almaya çalıştım. Bendeki araç km si 59400 civarı ancak satılık km saati 91398 km de idi. Sifirlatmam gerektiğini bildigimizden önce km saatini sifirladik. Benim aracım 2009 Comfort dizel manuel vites. Özgür beyin aracı 2011 premium plus dizel otomatik vites. Km saati ise benzinli otomatik araçtan sökülmüş. Sıfırlama işlemi sonrasında aracıma beyaz km saatini taktik. Benim aracın eski km sini gösterdi ancak ortadaki bilgi ekranına yazılar gelmedi ve hata işareti ile Airbag kemer hatası verdi. Benim aractaki ekran a tipi onunla alakası var mıdır? Bu konuda bir çözüm öneriniz var mıdır? Aracı bilgisayara bağlayıp km saatini tanıtmak gerekir mi donanım farkliligindan dolayı? Normalde sıfırlama işlemi sonrası direk çalışır diye düşünüyorduk ikimizde...

Bu arada km saatinin sayacı artık 59400 km civarında oldu benim araca takılması sonrasında en azından sayacın km'sini düşürebildik :)

erener
16-05-2015, 22:15
Ömer Beye az önce özel mesaj attım ama buradan da fikri olan arkadaşlara sorayım...

Merhaba bugün sitede satışta olan beyaz km saatini özgür beyden almaya çalıştım. Bendeki araç km si 59400 civarı ancak satılık km saati 91398 km de idi. Sifirlatmam gerektiğini bildigimizden önce km saatini sifirladik. Benim aracım 2009 Comfort dizel manuel vites. Özgür beyin aracı 2011 premium plus dizel otomatik vites. Km saati ise benzinli otomatik araçtan sökülmüş. Sıfırlama işlemi sonrasında aracıma beyaz km saatini taktik. Benim aracın eski km sini gösterdi ancak ortadaki bilgi ekranına yazılar gelmedi ve hata işareti ile Airbag kemer hatası verdi. Benim aractaki ekran a tipi onunla alakası var mıdır? Bu konuda bir çözüm öneriniz var mıdır? Aracı bilgisayara bağlayıp km saatini tanıtmak gerekir mi donanım farkliligindan dolayı? Normalde sıfırlama işlemi sonrası direk çalışır diye düşünüyorduk ikimizde...

Bu arada km saatinin sayacı artık 59400 km civarında oldu benim araca takılması sonrasında en azından sayacın km'sini düşürebildik :)

Merhaba

Premium ve otomatik vites Araçlarda dikiz aynasının üstünde emniyet kemeri ve airbag uyarı göstergesi yada herneyse bir Parça var. Sizin comfort manuel araçta bu Parça olmadığı için airbag ikazı verir.. Ikazı kesmek için bu parçanın olması gerekiyor. Yada ikaz sorun olmaz derseniz bu şekilde kullanacaksınız başka Çözümü yok.

ardadsl
16-05-2015, 22:19
Km sayacının sağ tarafındaki ufak ekranda herhangi bir sıkıntı mevcut değil, km ve trip bilgisi ile hata üçgeni görülmekte, ışıklarımız ve göstergeler çalışmakta ancak ortadaki bilgi ekranına ışık gelip yazı gelmemesinin sebebi ne olabilir. Yine donanım farklılığından mı? bu konuda bilginiz var mı? Bahsettiğim üzere mevcutta orta konsoldaki ekran A tipi ekran sayacın ortasındaki ekran ise daha detaylı bilgi veren C tipi ekrana benziyor, Bununla alakası olabilir mi?

erener
16-05-2015, 22:24
Km sayacının sağ tarafındaki ufak ekranda herhangi bir sıkıntı mevcut değil, km ve trip bilgisi ile hata üçgeni görülmekte, ışıklarımız ve göstergeler çalışmakta ancak ortadaki bilgi ekranına ışık gelip yazı gelmemesinin sebebi ne olabilir. Yine donanım farklılığından mı? bu konuda bilginiz var mı? Bahsettiğim üzere mevcutta orta konsoldaki ekran A tipi ekran sayacın ortasındaki ekran ise daha detaylı bilgi veren C tipi ekrana benziyor, Bununla alakası olabilir mi?

Bahsettiğiniz şekildeyken yani Işık var yazı yokken. Silecek kolundaki yol bilgisayarı tuşuna bastınızmı, çünkü oradan sayfa çeviriyorsunuz, bir sonraki sayfada yani menüde gelirdi diye düşünüyorum.

ardadsl
16-05-2015, 22:28
Teşekkürler erener, ilgin için...
Açıkçası Özgür Bey ile montajı da beraber yapıp test ettik sıfırlama sonrasında sinyaldeki tuşa basmak aklımıza gelmedi :( Tekrar bir daha takıp deneyebiliriz, km saati şu anda Özgür Bey'de zaten. Başka fikri olan olursa paylaşırsa sevinirim...

erener
16-05-2015, 22:37
Normalde yol bilgisayarı tuşuna bastığınızda sayfa Değişiyor son sayfada ekranı komple kapatabiliyorsunuz, sizde de olmayan parçadan dolayı hata verdiğinden bu şekilde sonuç oluştu. Çünkü uyumsuzluk sorunu oluşmuyor, en iyisi tekrar takıp tuşa basmak :-)

ardadsl
16-05-2015, 23:22
Normalde yol bilgisayarı tuşuna bastığınızda sayfa Değişiyor son sayfada ekranı komple kapatabiliyorsunuz, sizde de olmayan parçadan dolayı hata verdiğinden bu şekilde sonuç oluştu. Çünkü uyumsuzluk sorunu oluşmuyor, en iyisi tekrar takıp tuşa basmak :-)
Dediğiniz gibi olabilir, eğer Özgür Bey yarın müsait olursa tekrar deneriz artık :)

converse10
16-05-2015, 23:30
donanım farkından kaynaklanıyor sanırım.

Cem B
16-05-2015, 23:33
aynısını ben yasadım. durum su aracı her çalıstırdıgınızda bir uyarı sesi ile airbag uyarısı çıkacak bunun nedeni kemer isaretlerinin göstergede olması.Premiumlarda aydınlatma ısıgının orada. Bu durum ilk günler rahatsız edebilir ama ileride alırısırsınız ben 1 yıl kadar sıkıntısız kullandım. ortadaki görüntü gelmiyorsa eger ürün ile ilgili bir problem vardır.

Özgür D.
17-05-2015, 07:52
Dediğiniz gibi olabilir, eğer Özgür Bey yarın müsait olursa tekrar deneriz artık :)
Ekranlar arasi gecis hic aklimiza gelmedi :) bugun deneyelim

ardadsl
19-05-2015, 12:13
Gösterge tarafımdan alınmıştır. Özgür beye ilgisinden dolayı tesekkürler. Yakında aracın son durum fotoğraflarını paylaşırım.. :-)

ayzinim
19-05-2015, 13:10
Gösterge tarafımdan alınmıştır. Özgür beye ilgisinden dolayı tesekkürler. Yakında aracın son durum fotoğraflarını paylaşırım.. :-)
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Akşam sürüşleri daha da bi keyifli olacak artık ;)

Özgür D.
19-05-2015, 13:22
Rica ederim, keyifli surusler...

erener
28-05-2015, 22:17
Sorun giderildi sanırım,, hayırlı olsun.

Mesutarin
29-05-2015, 10:17
Ben de aldım beyaz gösterge. Almanyadan gönderildi şu an kargoda. Heyecanla bekliyorum :)

Madmax009
05-06-2015, 10:35
Kaça aldınız