PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaporta & Boya

Burak
10-08-2010, 13:34
Merhaba,

Geçenlerde aracıma park halinde burundan bir çarpmışlar. Tamponda ciddi sıyrıklar ve ızgarada kırılmalar vardı. Dün de ben geri park manevrasında yorgunluktan olsa gerek dikkatim dağılınca arka tamponu vurdum. O da ciddi sıyrıldı, rötüş kurtarmayacak şekilde.

Neyse haftaya aracı boyaya vereceğim. 2 tampon boya, ön ızgara, benim sol kapıda renk farkı vardı onu da halledecekler. İç dış koruma dahil 1000 TL ödeyeceğim. Fiyat sizce nasıl ? Kaskomda %60 indirimim olduğu için kaskoyu deldirmek istemedim ama bir hesaplama da yapmadım açıkcası. Bu konuda bilgisi olup yönlendirebilecek kişilerden yardımlarını beklerim. Kaskoyu deldirsem getirisi götürüsü ne olur ?

Teşekkürler,

reisG
10-08-2010, 13:44
Öncelikle çok geçmiş olsun. Yakın zamanda Ömer boya yaptırmıştı. Ona PM den ulaşsan iyi olur. Kaskoyu deldirmek olayı getiri götürüsü için şuna bakmak lazım cebinden kasko parası zaten çıktı şimdi kasko delinmesin diye 1000 tl daha harcıyorsun. kasko yapılmasının amacı kaskoyu korumak değil araca hasar geldiğinde cebini korumaktır. tüm kasko firmaları çok çeşitli kampanyalar yapıyorlar. öncelikle kendi kasko klozlarını incele mesela benim kasko da iki defa sınırsız şekilde hasarsızlık bozulmadan kullanım hakkıda var. ben senin yerinde olsam kaskoya yaptırır. kasko bittiğinde en uygun kampanyası olana kaskoyu yaptırırdım.

γuяdaeя
10-08-2010, 14:03
Eğer kaskoyu yenilediğinizde 1000 TL ve fazlası karınız olacaksa cepten yaptırmak mantıklı. En doğru bilgiyi sigorta şirketinizden alırsınız. Belki Reis'in dediği gibi kasko delinmiyor olabilir.

reisG
10-08-2010, 14:27
Yazdığım kloz benim Anadolu sigortadan yaptırdığım kasko da var. 30 TL ek prim ile yılda iki defa hasarsızlığın bozulmadan kaskoyu kullanma hakkın oluyor limit sınırlaması ise yok. 3ncü defa kasko kullanırsan o zaman hasarsızlığın etkileniyor.

Burak
10-08-2010, 14:56
Beyler sağolun eve gidince sigortaya bakarım. Ama böyle bir kloz olma ihtimali düşük sanırım.
Yine de kaskoyu kullanırsam seneye indirim oranım kaça düşer yaklaşık ne kadar öderim onu bir hesaplamam gerekiyor

Burak
11-08-2010, 20:53
tekoto'ya uğradım bugün. aynı iş için 1300 tl istediler. kaskodan sadece ön tarafı yapabileceklerini, her parçayı ayrı ayrı yaparlarsa kasko poliçemin iptal olacağını söylediler.
Can oto'ya vereceğim p.tesi günü. aracı sıfırlayacaklar. 1000 TL için biraz daha pazarlık yaptırmaya çalışacağım.

Burak
23-08-2010, 12:09
Aracımı perşembe öğlen aldım. Çiçek gibi olmuş. Kapıda renk tonu farkı da kalmamış. İçi de mis gibi olmuş. Bir tek tavanda ufak bir göçük var onu da nazarlık olsun diye bırakabilirim. Resimlerini çeker siteye koyarım bir ara.

γuяdaeя
23-08-2010, 16:57
Hadi geçmiş olsun hocam... Kazasız günler dilerim ;)

reisG
23-08-2010, 19:17
Kazasız belasız ve çiziksiz kullanmak dileğiyle. yaralı tüm aslanlarımız eskiisnden güzel ve hırçın olarak yollara çıkmaya başladılar. Ömerin aslanını da bekliyoruz....Umarım o da yakında iyileşecek.

Ömer Gedik
23-08-2010, 23:10
Burak geçmiş olsun, Çiziksiz kullanırsın inşallah

Reis abi ben acele etmiyorum, boya konusunda tedirginliğim var. TR'de bu işi hakkıyla yapan pek görmedim. Sol taraftaki çizikleri azaltmıştım sağ içinde rötuş-zımpara-pasta 3lüsünü yapıcam.

Burak
24-08-2010, 07:33
Cümlemize kazasız belasız günler dilerim.. Teşekkürler iyi dilekleriniz için..

Ozan
02-10-2010, 09:25
Arabama park halindeyken sürttüler yine. >:(
Arka çamurluk ve arka tampon cizilmiş boyanması gerekecek.Tampondada biraz göçme var.
Karşı tarafın trafik sigortası Güneş sigorta.
Araştırdım sadece Açı ile anlaşmaları var.Daha önce Açı'ya giden oldumu arkadaşlar?
Tavsiye edermisiniz?

otmotvmhndsi
02-10-2010, 10:00
Arabama park halindeyken sürttüler yine. >:(
Arka çamurluk ve arka tampon cizilmiş boyanması gerekecek.Tampondada biraz göçme var.
Karşı tarafın trafik sigortası Güneş sigorta.
Araştırdım sadece Açı ile anlaşmaları var.Daha önce Açı'ya giden oldumu arkadaşlar?
Tavsiye edermisiniz?

Ozan abi geçmiş olsun, aslanlara bu aralar nazar değiyor vallahi...

İstanbuldaki arkadaşlar yardımcı olacaktır...

reisG
02-10-2010, 10:04
Açı ya gittim. Yaşadıklarımı anlatayım;
1-2008 yılının yazında TEM de 206ımı bariyere sürttüm. sol çamurluk, davlumbaz, sol far, ön tampon siyah koruma bantı ve sol ön far alt çıtası değişimi için pazartesi eksper onay verdi. cuma akşamı çok güzel bir işçilik ile yapılmış olarak teslim ettiler.
2-Ondan sonra bir defa 206 yı 40.000 km bakımına götürdüm. gayet uygun ve hızlı iş yaptılar.
3-Bu yaz 308 için armster kolçak taktırdım. kolçağın takılacağı yerde kalmış olan OGS nin üzerine kolçak taktılar -ki bunu Taner Hoca gayet hicivli bir şekilde forumda konu yapmıştır.
Kıssadan hisse Açı ile ilgili benim düşüncem pozitiftir. Yedek Parça'da Ayhan Bey var. Onunla konuşup yakın ilgi gösterilmesi de sağlanabilir.

Burak
08-12-2010, 09:26
Arabalarımızda bir nazar var kesin. Benim araca otoparkta yine çarpmışlar. Belki benim araçta bir uğursuzluk mu var nedir ? Ön tampon yine boya isteyecek kadar sıyrılmış, plastik parça bile sürtünmeden tırtık tırtık olmuş....

Size de danışayım dedim, 41750'ye 2011 comfort executive pack 6R buldum sıfır km'de (bayiden değil galeriden) plakası v.s. yok. Bayiler 43.750 civarı istiyor. Benim aracı 31-32'ye satıp bunu alsam mı ? Galeri olduğu için biraz şüphem var ama adamlar boyasız çiziksiz kazasız bayiden v.s. demişler...

reisG
08-12-2010, 09:34
Ben ce değmez model yenilenecek şimdiki araçla arasında sadece CC ve ön kol dayama gibi ufak farklar olacak. Sportium, millesim veya premium plus olsa düşünülebilirdi.

Ömer Gedik
08-12-2010, 10:22
Bayiler nasıl 43750 diyor anlamadım. Çok daha makul diye biliyordum ben.

Burak
08-12-2010, 11:24
Envy için anahtar teslim 43500 fiyat aldım Can oto'dan. Son 2 hafta bir kampanya daha olabilir dedi oradaki arkadaşım. Şimdilik beklemedeyim. Belki şeytan dürter aracı değiştiririm. >:D

ÖMERFARUK
25-11-2015, 21:48
Hepinize merhabalar bugün peugeot 407 sahibi oldum ve malesef bir kazaya karıştım ön tampon darbe aldı hasar var aracımı komple boyaya soksam kaç para tutar bir bilginiz varmı yada tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı ilginiz için şimdiden teşekkürler

mimit
25-11-2015, 22:25
kaporta işçiliği fiyatı direk etkiler, bunun için verilen fiyatlar tahmini olur ama komple 2500 tl den aşağı olmaz bence.

canmühür
25-11-2015, 23:57
On tampon icin neden komple boyaya sokuyorsunuz onu anlamadim. Kaza onden olmus anlasilan hadi tampondan fazlasi bile hasar gormus olsa neden komple boyaniyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
26-11-2015, 00:06
On tampon icin neden komple boyaya sokuyorsunuz onu anlamadim. Kaza onden olmus anlasilan hadi tampondan fazlasi bile hasar gormus olsa neden komple boyaniyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam bazı ilanlarda görürüz,temizlik boyası keyfiyen boyanmıştır diye,bir çok kişi için anlamsız ve saçma gelebilir ama şahsen arabada çizik,göçük, ezik,iz görmek istemem buna rötuş izi de dahil, al sat yapanların galericilerin çok başvurduğu bir bahanedir ama dediğim durumlardan dolayı bende keyfim için gerekirse komple boyatırım, satış aşamasında dürüst olurum zaten iyi bir kaporta ustası da macunlu boya ile macunsuz boyayı ayırt edebilir,iyi yada kötü boyayı da anlar. Birde bazı renkler risklidir, boyanan parça ile orijinal kısım arasında ton farkı olur bunun giderilmesi içinde boyama işlemine başvurulur.

ÖMERFARUK
26-11-2015, 22:29
Teşekkürler