PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 halı paspas

ali-34
22-04-2015, 12:47
Selam değerli üyeler,

Her ne kadar havalar ısınmasa da nisan ayıyla beraber kauçuk paspasların yerine halı paspas koymak istedim ve yetkili servisten paspasları aldım. Paspasları yerleştirdim fakat deliklere denk gelmediğini ve uymadığını gördüm. Hatta deliklere denk gelmesini bırakın tabanda boşluk bile kalıyor sanki başka bir arabanın paspasıymış gibi. Önce yanlışlıkla yeni kasa 308'in paspaslarını verdiler sandım fakat bu paspasların böyle geldiğini artık satmamaya karar verdiklerini falan söylediler. Bizim arabaya uygun ölçüde paspası nereden bulabiliriz, naparız, ne ederiz, teşekkürler..

kral1840
23-04-2015, 10:59
ben halı paspasları tavsiye etmiyorum ve kullanmıyorum.
ayağı her bastığımda toz kalkıyor temizliği kurutması zor diye.toz da rahatsız ediyor beni.
lastik te koku yapar sıcakta biliniyor ama benim 2007 307 nin orjinal kauçuk paspaslar koku yapmıyor ankaranın balıkesirin antalyanın sıcaklarında bile.
tabi şuan yeni kauçuk paspas alsam koku yapar kesin.
kokuyu bikaç yıkamadan sonra kesebilirsiniz diye düşünüyorum.
halı paspas yerine havuzlu 3 boyutlu denen kauçuk paspaslara bakabilirsiniz.

ANKA
23-04-2015, 14:04
Aslında orijinal kauçuk paspas asla kokmaz ilk gün de sıcakta da soğukta da. Pvc olanlar kokuyor. Üzerinde 308 logosu olan orijinal ürün alın takın delikleri çok güzel uyar fiyat da 50 tl civarında idi geçen sene.

Nurullh
23-04-2015, 14:21
Bu paspaslardan ben de arıyorum halı olması daha iyi geliyor bana tamam toz çamur için iyi olmasa da estetik ve rahatlık açısından güzel. İnternetten de baktım birkaç yere ama bulamadım istediğim gibi bir ürün. Var mı hocam bildiğin bir ürün?

GOXIN
24-04-2015, 06:53
Bende aracım için halı olanlardan bakıyorum. Şu ankiler maalesef topk kısımlarında delik oluştu. Diğerlerinde en ufak bir şey yok. Aslında topuk kısmında ek parçası olanlardan almak istiyorum. Ömer konuyu okursa bir fiyat paylaşabilirse süper olur.

ANKA
24-04-2015, 08:49
Benim bildiğim orijinal halı yok firmalar kendileri ürettiriyor. Dikkat ederseniz halı olanlarda genelde satın alınan bayinin logosu oluyor. Ancak nette var bunlardan onlarda da klips yerleri olmuyor genelde. Bayileri arayıp sormak lazım ama. yeni 308 geldiği için eski kasa için belki eskiden kalan olabilir yoksa yeni ürettirmezler.
Yarısı kauçuk yarısı halı olanlar var, klips yerini de çadırcılara götürüp büyük perçin çaktırıp kullanabilirsiniz. Ama halı olan çok toz oluyor bir de üzerine su falan dökülünce emip alt tabana aktarıyor. Kauçuk bu açıdan daha mantıklı.