PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni üyeyim tecrubelerinize ihtiyacım var :) motor vuruntulu çalışıyor...

ygtcnkrn
16-04-2015, 20:26
2003 otomatik LPG li 307 xt aracını yaklaşık altı aydır kullanıyorum.yaklaşık.6.000 km yaptım. Şuan 149 binde.

Herzaman yapmasada bazen dururken motor sarsıntılı çalışıyor hissedilir bi şekilde.bunun dışında yolda giderken frene basıp yavaşlama anında araba kendi kendine gaz verip gitmeye çalıştı bunu da her zaman yapmıyor ve ikiden üçe geçerken 4500 devirlerde geçiyor.bunu da her zaman yapmıyor.sadece vuruntulu çalışmayı sürekli yapıyor.

Arac herhangi bir arıza vermiyor.

Yalnızca bir kaç kere son zamanda araç giderken D den
N te alıp tekrar D konuma almayı denemiştir belki zarar vermiş olabilir.

Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Pars
16-04-2015, 22:18
Hoş geldiniz
Araçta lpg olması sizin veya arzayı bulmaya çalışan usta açısından +sorun
bu yazdıklarıma bir baktırın bunlardan çıka bilir.
bujiler --bobin --*su sıcaklık bilgi müşürü--oksijen sondası--katalizör eskimesi
emme basınç sensörü--hava giriş kelebeyi --enjektör hesaplayıcı ve şanzıman hesaplayıcı yazılımlarının güncel olması

daha büyük sorun emme subaplarında açık kalıyor olabilir silindir üst kapak sökülüp rektifiyecide degerlerine bakılması gerekli
lpg den dolayı oksijen sondasında bilgileri yannış algalayıp enjektör hesaplayıcısıne yannış bilgi göndere bilir araçın çalışma ayarlarınıu boza bilir