PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi RCZ Modeli Alınmalı Yardım

Sayfa : 1 [2]

Ömer Gedik
04-05-2016, 09:16
Araç asphalt değil arkadaşlar

SerhatRCZ
04-05-2016, 11:04
Arac asphalt degil ki koltuklarindan belli.

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RCZForever
04-05-2016, 11:43
İlanı görmüştüm Km'si çok ayrıca RCZ gibi bir araçta lpg taraftarı değilim.. Diğer dezavantaj araç beyaz kaplama. Yani orjinal boya kaborta durumu riskli..

RCZ R için hemfikirim :havali

O detayları bilmiyordum evet dezavantajı fazla olan bir ilan olmuş....

RCZForever
04-05-2016, 11:43

Doğrudur ama ilanda öyle yazmış...

RCZForever
04-05-2016, 11:48

Ayrıca Asphalt sadece mat gri olarak üretildi değil mi? Yani orijinal rengi mat gri olmayan araç direkt Asphalt değildir diye bir genelleme yapabilir miyiz?

SerhatRCZ
04-05-2016, 12:41
Ayrıca Asphalt sadece mat gri olarak üretildi değil mi? Yani orijinal rengi mat gri olmayan araç direkt Asphalt değildir diye bir genelleme yapabilir miyiz?
Aynen oyle. Mat gri olmayan hicbir rcz asphalt degildir.

efe_60
04-05-2016, 12:58
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-adi-ask-r.c.z-115-favori-sifir-extra-dolu-aciklamayi-okuyun-216817613/detay/

Bu ilanla ilgili olarak model yılı 2015 belirtildiği için aklımda hep 2015 algısı kalmıştı . Açıklamada 2013 model ama trafiğe çıkış yılı 2015 diye belirtmiş satıcı.
2013 model 2020 de trafiğe çıksa 2013 tür ilanı 2015'e girmenin esprisi ne olabilir ki. Aracın km'ni zaten belirtiyosun açıklamada gerekli izahı yapıyosun.
Hoş bulmuyorum böyle tutumları..

gecegoz
04-05-2016, 13:20
200 bg manuel olması bütün herşeyin üzerinde,,,200 bg kullanıcıları ne demek istedigimi anlıyor.....

Sent from my iPhone using Tapatalk

gecegoz
04-05-2016, 13:22
Rcz almadan önce, ilk olarak aracın yapısını ve özelliklerini bilmek lazım,

Bekir
04-05-2016, 17:21
Forumun yeni fenomeni Kamil :)

Bekir
04-05-2016, 17:22
200 bg manuel olması bütün herşeyin üzerinde,,,200 bg kullanıcıları ne demek istedigimi anlıyor.....

Ben ne demek istediğini anlayamadım Kamil ne yapıcaz şimdi yakalımmı arabayı :)

Yasin CCK
05-05-2016, 09:19

:gül4: Süpersin Bekir hocam :iyi

ayzinim
05-05-2016, 16:12
Rcz R alırsan anlarsın abi :gül4:

RCZForever
13-05-2016, 07:24
Aynen oyle. Mat gri olmayan hicbir rcz asphalt degildir.

Tekrar sorma gereği duydum... Sahibinden.com'da bir ilan sahibi beyaz renk olduğu halde aracının ısrarla Asphalt olduğunu söylüyor... İnsanları yanıltıcı ilan veren daha doğrusu bindiği aracın daha hangi model olduğunu bilmeyen insanları açıkçası garipsiyorum...Koltuklarınızda Asphalt kabartması var mı diye sordum bakalım ne cevap verecek....

RCZForever
13-05-2016, 07:25
Tekrar sorma gereği duydum... Sahibinden.com'da bir ilan sahibi beyaz renk olduğu halde aracının ısrarla Asphalt olduğunu söylüyor... İnsanları yanıltıcı ilan veren daha doğrusu bindiği aracın daha hangi model olduğunu bilmeyen insanları açıkçası garipsiyorum...Koltuklarınızda Asphalt kabartması var mı diye sordum bakalım ne cevap verecek....

Tavanı siyah acaba Carbon modeli mi? Carbon modelinin ayırt edici özellikleri nelerdir?

RCZForever
13-05-2016, 07:27
Bu arada piyasaya güzel ilanlar çıkmaya başladı... Dün Mepa 2015 model sadece 3.000 km'de otomatik kırmızı bir Evolution ilanı koymuş.. Ama çok istiyor 105.000 TL.......

Ömer Gedik
13-05-2016, 07:33
105 bence çok değil sıfır tadında bir araç

Beyaz Asphalt olmaz. Sadece mat gri Asphalt var.

Carbon modeli oldukça nadirdir. Ayırt edici özelliği Carbon tavanıdır. Diğer donanımlarda yearlinge göre daha zayıf...

efe_60
06-06-2016, 08:54
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-sahibinden-hatasiz-full-plus-full-sadece-19.000-km-306672757/detay/

Son zamanlardaki en güzel ilanlardan diye düşünüyorum..

RCZForever
06-06-2016, 11:51
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-sahibinden-hatasiz-full-plus-full-sadece-19.000-km-306672757/detay/

Son zamanlardaki en güzel ilanlardan diye düşünüyorum..

Katılıyorum.... Fiyatı da çok uygun.... Çok uçuk fiyattan çıkmamış...

efe_60
06-06-2016, 13:18
Katılıyorum.... Fiyatı da çok uygun.... Çok uçuk fiyattan çıkmamış...

Favorim de takip ettiğim ilanlar var .
Çok yüksek fiyattan çıkanlar, daha sonra durmadan fiyat düşürmeye başlıyorlar. Ve kendi içinde bir kısır döngü oluşturup uzun süreler yayında kalıyor.

RCZForever
08-06-2016, 16:09
Bu ilandaki aracın fiyatı bugün çok dramatik bir şekilde aşağıya çekildi ama ilan bir garip... Resimdeki araç Evolution ve yine resimlerde 2 pedal görüyorum ama açıklamada 200 hp Carbon manuel yazılmış...Sonuç olarak araç ne olursa olsun fiyat çok iyi bence....

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-rcz-carbon-1.6-thp-200-hp-ekspertiz-garantili-160993743/detay

SerhatRCZ
08-06-2016, 16:20
Bu ilandaki aracın fiyatı bugün çok dramatik bir şekilde aşağıya çekildi ama ilan bir garip... Resimdeki araç Evolution ve yine resimlerde 2 pedal görüyorum ama açıklamada 200 hp Carbon manuel yazılmış...Sonuç olarak araç ne olursa olsun fiyat çok iyi bence....

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-rcz-carbon-1.6-thp-200-hp-ekspertiz-garantili-160993743/detay

Araç manuel 3 pedal var diğer resimde dikkatli bakarsanız görürsünüz hocam. Araç 2011 carbon modeli ancak muhtemelen kazasından dolayı ön yüz makyajlı kasaya çevrilmiş. Buyüzden de alıcı bulamıyor ve fiyatı indiriyor. Model yılı 2011 oyüzden araç evo kasa değil.

RCZForever
08-06-2016, 16:28
Haklısın... Ben de şimdi aradım öğrendim... Patron ön taraf kazalı olduğu için makyajlı kasaya çevirmiş... Araç bayi patronunun aracı imiş....Gaz pedalı tam direksiyonun altına gelmiş görememişim :gül4:....

efe_60
08-06-2016, 16:43
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-sahibinden-hatasiz-peugeot-rcz-evolution-302126370/detay/

Bu evo iyi duruyo ama koltukları saymazsak...

efe_60
08-06-2016, 17:28
Amma RCZ bakıyon senle mi uğraşcaz dediler :cilgin

http://status.sahibinden.com/

En kısa sürede yayında olacağız!Zorunlu olarak yaptığımız sistem çalışmaları nedeniyle kısa bir süre için sitemize ve mobil servislerimize erişim sağlanamamaktadır. En kısa sürede size yeniden hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.
Biz çalışmalarımızı tamamlarken dilerseniz Facebook (http://t.umblr.com/redirect?z=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsahibin dencom&t=ZWQ3Yzk5NGZiYTc2NjRmODFmMTdhYzIwYWViZWJjMTMzNTk1 NDJiMCxuVVpUcUJlaw%3D%3D) sayfamıza göz atabilir, herhangi bir gelişmeyi kaçırmamak için bizi Twitter (http://t.umblr.com/redirect?z=http%3A%2F%2Fwww.twitter.com%2Fsahibind encom&t=ZWRmZWNiNTVkYzZkYzY1NWJmZDFiOTE2MGIyZWMxMDlmZjg3 NGJjZSxuVVpUcUJlaw%3D%3D)‘dan takip edebilir ya da Instagram (http://t.umblr.com/redirect?z=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fsahib indencom%2F&t=NDg1YzhhZjkzZGEwOGNhMWU0YTM0OTJhNGIxYWJjZTQ4MjVj ZTEwMCxuVVpUcUJlaw%3D%3D) sayfalarımızda dolaşabilirsiniz.
Göstermiş olduğunuz anlayış için şimdiden teşekkürler!
sahibinden.com

mratttt
16-06-2016, 11:16
Herkese merhaba aranıza bugun katıldım ..yaklasık 2 aydır rcz arıyorum istedigim gibi bır rcz bulmak kısmet olmadı ,ilk tercihim 200 hp rcz km düşük bir rcz fakat bulamadım ,bulduklarımında fiyatları cok yuksek geldı bana karar degiştirip 156 hp rcz bakmaya basladım uygun km si dusuk rczler buldum,fakat bakmaya gıtıgımde gercekten inanamadım 50 -60 bin kmdekı bı araba nasıl oluyorda bu kadar yıpranmıs oluyor araclarda sigara yanıkları deri koltuklar soyulmus şanzımandan yag kacakları ınanın 4 tane rcz almak ıcın gıttım almadan geri döndüm..bence rcz de degıl kullanıcıları sorunlu ,sadece benzın koyup bınmışler araca..suan bır tane ıstanbul dısında begendıgım 200 hp rcz var herseyı ıle bana cok uygun o kadar yolu gıdıpte hayal kırıklıgına ugramaktan korkuyorum ..size sorum temiz bir 2011 2012 70 bin km aşmamış bır rcz ye ne kadar vermeliyim .tercihimi 156 hp mi 200 hp mi yapmalıyım ..

RCZForever
16-06-2016, 15:28
Herkese merhaba aranıza bugun katıldım ..yaklasık 2 aydır rcz arıyorum istedigim gibi bır rcz bulmak kısmet olmadı ,ilk tercihim 200 hp rcz km düşük bir rcz fakat bulamadım ,bulduklarımında fiyatları cok yuksek geldı bana karar degiştirip 156 hp rcz bakmaya basladım uygun km si dusuk rczler buldum,fakat bakmaya gıtıgımde gercekten inanamadım 50 -60 bin kmdekı bı araba nasıl oluyorda bu kadar yıpranmıs oluyor araclarda sigara yanıkları deri koltuklar soyulmus şanzımandan yag kacakları ınanın 4 tane rcz almak ıcın gıttım almadan geri döndüm..bence rcz de degıl kullanıcıları sorunlu ,sadece benzın koyup bınmışler araca..suan bır tane ıstanbul dısında begendıgım 200 hp rcz var herseyı ıle bana cok uygun o kadar yolu gıdıpte hayal kırıklıgına ugramaktan korkuyorum ..size sorum temiz bir 2011 2012 70 bin km aşmamış bır rcz ye ne kadar vermeliyim .tercihimi 156 hp mi 200 hp mi yapmalıyım ..

Bu biraz da hayalinizdeki RCZ'in ne olduğu ile ilgili...Eğer manuel vitesten şaşmam ve beygir gücü de 200 bg gibi tatminkar bir rakam olsun derseniz seçenekleriniz oldukça az....Bu kriterlerde hasarı az, hor kullanılmamış bir araç bulursanız- ki sanırım 1 tane bulmuşsunuz- hiç düşünmeden alın derim sonuçta RCZ'in üretimi durdu ve artık piyasada düzgün araç bulmak iyice zorlaşacak.Fiyat konusunda illa ki bir indirim olur çünkü RCZ fazla piyasası olan bir araç değil ve ciddi anlamda indirim yapıyor satıcılar bunu sürekli gözlemliyorum.Sonradan pişman olmamanız için hayalinizi gerçekleştirin derim :))

156 bg'lere gelirsek.... Genelde otomatik şanzıman seçenekli ilanlar bolca var... 2013 ve sonrası makyajlı modelleri beğeniyorsanız eğer şu an itibariyle bekleyen derim çünkü 90-100 bin TL aralığında fiyatlardan açılıyor hele bir de opsiyonlu ( navigasyon, jbl, deri koltuk vb. ) ise.... Ancak bu fiyatlara itibar etmeyin sıkı takip edin mutlaka iniyor fiyatlar... Benim aracıma 94 bin TL'den fiyat açtılar ben 86,5'a kadar kırdım fiyatı ve full opsiyonlu olarak aracıımı satın aldım....

Sitedeki tecrübeli arkadaşlar 200 bg'i tavsiye edeceklerdir ve haklılar çünkü hem manuel vites hem de daha yüksek beygir avantajı var. Ancak İstanbul gibi dur-kalk trafiğinin bol olduğu bir yerde kullanacaksanız otomatik vitesin rahatlığını da göz ardı etmeyiniz. Üstelik RCZ'in otomatik vitesi harika... Silkinme yapmıyor geçişleri gayet düzgün, yakıt olarak tabi fark edecektir. Ben sakin kullanımda manuel vitese göre şehir içinde + 1 / 1,5 litre gibi bir fark yakaladım ve otomatik vitesin rahatlığının yanında bence bu hiç de önemli değil. Karşılaştırma yapacak olursak 200 bg manuel'in yakıtı neredeyse 156 bg otomatik vitesin yakıtına eşit ( karma tüketimde tabi )

mratttt
16-06-2016, 20:10
Bu biraz da hayalinizdeki RCZ'in ne olduğu ile ilgili...Eğer manuel vitesten şaşmam ve beygir gücü de 200 bg gibi tatminkar bir rakam olsun derseniz seçenekleriniz oldukça az....Bu kriterlerde hasarı az, hor kullanılmamış bir araç bulursanız- ki sanırım 1 tane bulmuşsunuz- hiç düşünmeden alın derim sonuçta RCZ'in üretimi durdu ve artık piyasada düzgün araç bulmak iyice zorlaşacak.Fiyat konusunda illa ki bir indirim olur çünkü RCZ fazla piyasası olan bir araç değil ve ciddi anlamda indirim yapıyor satıcılar bunu sürekli gözlemliyorum.Sonradan pişman olmamanız için hayalinizi gerçekleştirin derim :))

156 bg'lere gelirsek.... Genelde otomatik şanzıman seçenekli ilanlar bolca var... 2013 ve sonrası makyajlı modelleri beğeniyorsanız eğer şu an itibariyle bekleyen derim çünkü 90-100 bin TL aralığında fiyatlardan açılıyor hele bir de opsiyonlu ( navigasyon, jbl, deri koltuk vb. ) ise.... Ancak bu fiyatlara itibar etmeyin sıkı takip edin mutlaka iniyor fiyatlar... Benim aracıma 94 bin TL'den fiyat açtılar ben 86,5'a kadar kırdım fiyatı ve full opsiyonlu olarak aracıımı satın aldım....

Sitedeki tecrübeli arkadaşlar 200 bg'i tavsiye edeceklerdir ve haklılar çünkü hem manuel vites hem de daha yüksek beygir avantajı var. Ancak İstanbul gibi dur-kalk trafiğinin bol olduğu bir yerde kullanacaksanız otomatik vitesin rahatlığını da göz ardı etmeyiniz. Üstelik RCZ'in otomatik vitesi harika... Silkinme yapmıyor geçişleri gayet düzgün, yakıt olarak tabi fark edecektir. Ben sakin kullanımda manuel vitese göre şehir içinde + 1 / 1,5 litre gibi bir fark yakaladım ve otomatik vitesin rahatlığının yanında bence bu hiç de önemli değil. Karşılaştırma yapacak olursak 200 bg manuel'in yakıtı neredeyse 156 bg otomatik vitesin yakıtına eşit ( karma tüketimde tabi )

Benim sahsen tercihim manuel vites arabayı hissetmek daha zevk veriyor bana ama dediginiz gibi temiz 200 hp bulmak gercekten cok zor ...ayrıca dıkkatımı ceken bırseyde 200 hp RCZ in fren diskleri daha güvenilir ve jantların arasında gercekten cok hos duruyor ..bide delikli disk takıldım mı :) .... jbl ses sistemi olması avantajıda var... 156 RCZ avantajı trafikte yormaz renk beyaz olması ve kullanıcılarının daha sakin kullanmak isteyenlerin tercihi oldugu için yıpranmamış olmaları ...yakıt olayını hiç düşünmüyorum cünkü sadece hafta sonları kullanacagım benım hoby aracım olacak kısmet olursa..fiyat olayı ben rcz ilanlarını yaklasık 3 aydır takipteyim 2 aydır da ciddi ciddi rcz arıyorum..Benim düsüncem ya arabayla ilgili bir sıkıntısı olan yada paraya acil ihtiyacı olan uygun fiyata satıyor..Ben rcz lerin fiyatlarının daha düsecegını düşünmüyorum.. bence zaten fiyatları en düşmüs hali bu yaz gelmesi nedeni ile 3-4 bintl arttı oda normal sonuç olarak demek istedigim makyajlı kasanın fiyatlarının inmesi için 2011-12 modellerin fiyatı daha asagı cekmeleri gerek 2011-12 kasaların 50 bin tl altına fiyat cekecegini düşünmüyorum tabii temiz bakımlı bi rcz için söylüyorum..Tabiki RCZ gibi spor aracların alım satımı cabuk olmayacak bu camaro içinde gecerli ferrari içinde kullandıgınız bu tarz arabalar temiz olursa elbet meraklısı cıkar..sahsen ben 47 bin tlye 200 lük rcz buldum ama 65 bin tl vermeyi düşünüyorum..:) Tavsiyeleriniz için cok teşekkürler...

RCZForever
17-06-2016, 12:22
Benim sahsen tercihim manuel vites arabayı hissetmek daha zevk veriyor bana ama dediginiz gibi temiz 200 hp bulmak gercekten cok zor ...ayrıca dıkkatımı ceken bırseyde 200 hp RCZ in fren diskleri daha güvenilir ve jantların arasında gercekten cok hos duruyor ..bide delikli disk takıldım mı :) .... jbl ses sistemi olması avantajıda var... 156 RCZ avantajı trafikte yormaz renk beyaz olması ve kullanıcılarının daha sakin kullanmak isteyenlerin tercihi oldugu için yıpranmamış olmaları ...yakıt olayını hiç düşünmüyorum cünkü sadece hafta sonları kullanacagım benım hoby aracım olacak kısmet olursa..fiyat olayı ben rcz ilanlarını yaklasık 3 aydır takipteyim 2 aydır da ciddi ciddi rcz arıyorum..Benim düsüncem ya arabayla ilgili bir sıkıntısı olan yada paraya acil ihtiyacı olan uygun fiyata satıyor..Ben rcz lerin fiyatlarının daha düsecegını düşünmüyorum.. bence zaten fiyatları en düşmüs hali bu yaz gelmesi nedeni ile 3-4 bintl arttı oda normal sonuç olarak demek istedigim makyajlı kasanın fiyatlarının inmesi için 2011-12 modellerin fiyatı daha asagı cekmeleri gerek 2011-12 kasaların 50 bin tl altına fiyat cekecegini düşünmüyorum tabii temiz bakımlı bi rcz için söylüyorum..Tabiki RCZ gibi spor aracların alım satımı cabuk olmayacak bu camaro içinde gecerli ferrari içinde kullandıgınız bu tarz arabalar temiz olursa elbet meraklısı cıkar..sahsen ben 47 bin tlye 200 lük rcz buldum ama 65 bin tl vermeyi düşünüyorum..:) Tavsiyeleriniz için cok teşekkürler...

Rica ederim inşallah gönlünüzdeki RCZ'i bulursunuz....

efe_60
22-06-2016, 16:13
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-rcz-r-1.6-thp-270-hp-280423967/detay/

Bugün bu aracın fiyatı 94.900 TL ye düştü. Şuan baktım 119.900 TL olmuş ilan.

EDİT : aynı renk ve hatta nerdeyse aynı model ve km de 2 adet RCZ R varmış :)) yanılsıma olmuş

Ömer Gedik
22-06-2016, 16:28
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-rcz-r-1.6-thp-270-hp-280423967/detay/

Bugün bu aracın fiyatı 94.900 TL ye düştü. Şuan baktım 119.900 TL olmuş ilan.
Yanlışın var. Aynı firmada 2 Rcz R var. 1 i hasar kayıtlı ve ucuz diğeri hasarsız

efe_60
22-06-2016, 16:38
Yanlışın var. Aynı firmada 2 Rcz R var. 1 i hasar kayıtlı ve ucuz diğeri hasarsız

Farkettim Ömer Hocam, mesajı düzelttim sonra :)

Ömer Gedik
22-06-2016, 16:56
Farkettim Ömer Hocam, mesajı düzelttim sonra :)
Eyvallah :)

Atilla sar
28-06-2016, 12:10
Forumda yeniyim arkadaşlar herkese selam öncelikle .)işin uzmanlarına bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok makbule geçer.ilk sorum 2011 model rczlerde otomatik ve yarı otomatik olarak geçiyor .bu ikisi arasındaki fark nedir ?yarı otomatik kullanan birisi vites geçişlerinde otomatiğe göre ne farklar olduğunu anlatabilir mi ?teşekkürler

tsinanb
28-06-2016, 12:53
Aynı şanzıman var bildiğim kadarıyla. Tam otomatik tork Konvertörlü şanzıman var rcz lerde

SerhatRCZ
28-06-2016, 13:46
Forumda yeniyim arkadaşlar herkese selam öncelikle .)işin uzmanlarına bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok makbule geçer.ilk sorum 2011 model rczlerde otomatik ve yarı otomatik olarak geçiyor .bu ikisi arasındaki fark nedir ?yarı otomatik kullanan birisi vites geçişlerinde otomatiğe göre ne farklar olduğunu anlatabilir mi ?teşekkürler
Sanziman ayni. Sahibinden de bazen yanlis isaretlenmis olabilir. Yari otomatik rcz yok.

Atilla sar
29-06-2016, 16:17
kusura bakmayın yeni gördüm cevabınızı.bir diğer sorum ise ben yalovada yaşıyorum bulunduğum yerde kasis sayısı biraz fazla .kullanan arkadaşım geçmiyor araba kasiden demişti varmı böyle bir durum ?

Bekir
29-06-2016, 16:22
Öyle bir şey yok kasis olmayan şehir mi varki alçaltma yapılmadığı sürece abartısız kasislerden rahat geçersin.

Atilla sar
30-06-2016, 00:01
2011 model düşünüyorum 60 ile 70 bin arasında genel fiyatlar temiz bir aracı hangi fiyata alırsam uygun almış olurum sizce ?

SerhatRCZ
30-06-2016, 02:40
2011 model düşünüyorum 60 ile 70 bin arasında genel fiyatlar temiz bir aracı hangi fiyata alırsam uygun almış olurum sizce ?
Bekir abinin dedigi gibi arac orjinalse basik degilse hicbir kasiste sknti yasamazsiniz. Eger ki arac gercekten temizse piyasa minimum 65 bin tl den baslar 70 leri gorur. 60 a temiz arac bulamazsiniz.

Atilla sar
30-06-2016, 19:15
Peki sizce kaç km ye kadar araç temiz olur bu modellerde sonuçta spor araba , siz muhakkak arabanın bakımınıda yapıyorsunuz fiyatlar Nasıl örneğin 60.000 bakımı ne kadara gelir ?birde yakıt tüketimini Merak ediyorum.bilgilendirdiğiniz için şu ramazan günlerinde de Allah razı olsun arkadaşlar .

Bekir
01-07-2016, 01:08
Bence siz fazla derinlere gitmeden beğendiğin bir arabayı gösterip al bu kadar detaylara takılırsan araba alman imkansız görünüyor konuştuğumuz normal ama spor görünümlü bir otomobil bakım masrafları normal otomobillerden pahalı değil.

Atilla sar
14-07-2016, 21:44
Ben rcz bakmaya başladım kısmetse .daha önceden de yazmıştım yine Bi yardımcı olursanız sevinirim .bu araçlarda yağ değişim km Si nedir .kaç km de bir değiştirmem lazım?Piyasada km ile oynanmış araçlar olduğunu duyuyorum bu expertiz de belli olur mu saygılar .

RCZForever
22-07-2016, 18:40
Kasis konusunda açıkçası çok dikkat etmeniz gerekir... Ben çok yavaşlamama rağmen yine de tedirgin oluyorum kasislerden geçerken...Evet bütçeniz varsa 2013 makyajlı modelleri araştırmanızı tavsiye ederim fiyatı uygun olan beyaz renk 2-3 araç var ve km'leri de fazla değil...Yakıt konusu ise sürüş tarzınızla çok fazla alakalı... Ben gayet sakin kullanımda karma 8,5 lt / 100 km ortalama tutturdum. Şimdi RaceChip Pro 2 taktırdım ve yarım litre daha azalma hedefliyorum tabi sürüş tarzımı değiştirmeden....Bu aracı alırsan Cruise Control'u kullanmanı tavsiye ederim şehir için de bile olsa çok işe yarıyor ve yakıt tüketimini inanılmaz olumlu etkiliyor. Ama bu araç eğer otomatikse dur-kalk trafiğinde çok yakıyor... Fabrika verisi de ortada zaten....Sana tavsiyem yağ değişimi, servis masrafı , yakıt tüketimi vb. falan kafayı takma uygun fiyat uygun km ve temiz araç bulursan gözü kapalı al çünkü RCZ anlatılmaz yaşanır :)

RCZ_156
17-10-2016, 10:45
Değerli Arkadaşlar ,

Forma yeni üye oldum öncesinde Selamlar.

RCZ 2011 Model Yearling model 156 bg 240 tork Otomatik araç almayı düşünüyorum.

Araçta nelere dikkat etmem lazım test esnasında kontrol etmem ?

Şimdiden çok teşekkürler siz Rcz ailesine katılmak keyif verici olacağı düşüncesindeyim.

Teşekkürler.

SerhatRCZ
17-10-2016, 10:54
Değerli Arkadaşlar ,

Forma yeni üye oldum öncesinde Selamlar.

RCZ 2011 Model Yearling model 156 bg 240 tork Otomatik araç almayı düşünüyorum.

Araçta nelere dikkat etmem lazım test esnasında kontrol etmem ?

Şimdiden çok teşekkürler siz Rcz ailesine katılmak keyif verici olacağı düşüncesindeyim.

Teşekkürler.

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Mesajınız var olan konuyla birleştirildi. Bu konu içerisinde çeşitli yönlendirmeler mümkün , okursanız birçok sorunuza cevap olacaktır. İstediğiniz araçla ilgili kesinlikle iyi kontroller yapılmalı çünkü rcz spor bir araç ve bakımları düzgün yapılmadığı taktirde üzebiliyor. Tanıdık yada temizliğinden bakımından emin olduğunuz aracı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Otomatik alacağınız için test esnasında şanzıman geçişlerine dikkat edebilirsiniz , aracın hızlanmasına dikkat edebilirsiniz , iç hacmine özellikle arka koltuklara bakın ve genelde 2 kişi kullanıma uygun olduğuna dikkat edin. Almadan önce mutlaka iyi bir ekspertiz işlemi yaptırın. Ben 3 yıldır kullanıyorum ve memnunum umarım sizde alır ve memnun kalırsınız.

Rcz_123
17-07-2017, 00:37
Merhabalar aranıza yeni katıldım , bir kaç gündür forumdaki her şeyi okumaya çalışıyorum ve bir çok yeni şey öğrendim bunlar için herkese teşekkür ediyorum.
Ehliyetimi alalı bir sene oldu ve artık istediğim araçları alacak kadar hazırım ve anlayacağınız üzere bende bir tane rcz almak istiyorum R modelinden sahibinden de bir kaç tane buldum ama emin olamıyorum R versiyon mu alsam yoksa 200 bg lik versiyonu mu baya tecrübesizim ve siz abilerimin yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ömer Gedik
17-07-2017, 07:54
Merhabalar aranıza yeni katıldım , bir kaç gündür forumdaki her şeyi okumaya çalışıyorum ve bir çok yeni şey öğrendim bunlar için herkese teşekkür ediyorum.
Ehliyetimi alalı bir sene oldu ve artık istediğim araçları alacak kadar hazırım ve anlayacağınız üzere bende bir tane rcz almak istiyorum R modelinden sahibinden de bir kaç tane buldum ama emin olamıyorum R versiyon mu alsam yoksa 200 bg lik versiyonu mu baya tecrübesizim ve siz abilerimin yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
RCZ 200 iyi bir otomobil ancak imkan varsa RCZ R alın derim. Performans baya farklı ve yakıt tüketimleri aynı. Eğer kendinize henüz yeterince güvenemiyor iseniz 200Hpye yönelebilirsiniz. 200 Hp RCZ'de oldukça keyifli

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rcz_123
17-07-2017, 13:11
Tavsiyeniz benim için önemli, eğer rcz alırsam günlüğe kullanacağım ve araç artık dökülecek duruma gelene kadar kullanmak istiyorum fakat peugeotun araçları ve motorları için pek iyi şeyler duymadım , sizce araç uzun yıllar kullanılabilirmi ve de çok büyük kronik sorunları var mı ?

SerhatRCZ
17-07-2017, 13:28
Tavsiyeniz benim için önemli, eğer rcz alırsam günlüğe kullanacağım ve araç artık dökülecek duruma gelene kadar kullanmak istiyorum fakat peugeotun araçları ve motorları için pek iyi şeyler duymadım , sizce araç uzun yıllar kullanılabilirmi ve de çok büyük kronik sorunları var mı ?

4 yıldır RCZ 200Hp kullanıyorum. Bakımlardan başka da hiçbir masraf etmedim. O iyi şeyler söylemeyen kişiler de eminim ne Peugeot ne de RCZ kullanmamıştır.

bağımsız23
17-07-2017, 14:47
Selamlar, ben yurt dışı forumları da fırsat buldukça takip ediyorum. Gördüğüm kadarıyla Peugeot Rcz deki motorların 2012 modelden sonrakilerin öyle bariz kronik sorunları yok. Marka kötülemeye girmesin diye isim vermiyorum ancak Türkiye pazarında ve dünya da rağbet gören bilimdik bir markanın bazı motorları hakkında çok dafa fazla şikayet var. Bazı kronik sorunları olduğu halde tasarım değişikliği bile yapmamış adamlar.

Rcz_123
17-07-2017, 22:58
4 yıldır RCZ 200Hp kullanıyorum. Bakımlardan başka da hiçbir masraf etmedim. O iyi şeyler söylemeyen kişiler de eminim ne Peugeot ne de RCZ kullanmamıştır.
Peki Serhat ağabey araç özel hissettiriyormu ? Malum olan 3 büyüklerden daha mı keyifli ? eksik kalır yanı var mı ?

Rcz_123
17-07-2017, 23:46
Ayrıca sahibinden vb sitelere baktım çok fazla satılık araç var bunun sebebi nedir?

RCZForever
02-08-2017, 15:42
Peki Serhat ağabey araç özel hissettiriyormu ? Malum olan 3 büyüklerden daha mı keyifli ? eksik kalır yanı var mı ?

Seyir halinde iken bakışları bir görsen ne kadar özel hissettirdiğini anlarsın :)... Keyif kısmı ise tamamen sana kalmış bir şey alırsın ya da almayabilirsin.... RCZ sahibi olan herkes için o zevk anlatılmaz yaşanır :)....

efe_60
06-09-2017, 20:20
Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıdaki ilan hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-boyasiz-sedefli-beyaz-2013-manuel-200-hp-33.000-km-temiz-hatasiz-478515432/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Teşekkürler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SerhatRCZ
06-09-2017, 21:18
Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıdaki ilan hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-boyasiz-sedefli-beyaz-2013-manuel-200-hp-33.000-km-temiz-hatasiz-478515432/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Teşekkürler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiDaha özel sorulariniz varsa ayni araci kullaniyorum yanitlayabilirim. Genel olarak değerlendirilirmem kesinlikle tereddutsuz alirdim. Araci satmasin da diyorum ben ilan sahibine aslinda pisman olcak sattigina :)

Ömer Gedik
06-09-2017, 21:18
200hp manuel Evo kasa Rcz oldukça az. Aracın km si düşük hasar da yokmuş. Bence güzel arac , alınır. Donanımlar da gayet iyi tek eksiği bi xenon

efe_60
06-09-2017, 21:36
Daha özel sorulariniz varsa ayni araci kullaniyorum yanitlayabilirim. Genel olarak değerlendirilirmem kesinlikle tereddutsuz alirdim. Araci satmasin da diyorum ben ilan sahibine aslinda pisman olcak sattigina :)

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiTeşekkürler Serhat Hocam; ilan resminin birinde 3 adet RCZ yi birden görünce dedim kesin forumdandır satan arkadaş :) Bir ara senin ilanı da gördüm hatta bu araçla aynı zamanda yayindaydi. Sen naptin hocam ayrıldınız RCZ den

SerhatRCZ
06-09-2017, 21:38
Teşekkürler Serhat Hocam; ilan resminin birinde 3 adet RCZ yi birden görünce dedim kesin forumdandır satan arkadaş :) Bir ara senin ilanı da gördüm hatta bu araçla aynı zamanda yayindaydi. Sen naptin hocam ayrıldınız RCZ den

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiAynen araç bizim rczturkiye ekibinden :). Almak icin cok ugrasmistik pesinden kostuk bu aracin simdi bi iş girisimi icin satiyor. Ben rcz r almak icin satiyordum sonra butce denk gelmeyince kaldirdim yayından benim aracim duruyor. Rcz den kolay kolay ayrilacagimi düşünmüyorum. 4 yıldır hergun keyifle biniyorum.

efe_60
06-09-2017, 21:41
200hp manuel Evo kasa Rcz oldukça az. Aracın km si düşük hasar da yokmuş. Bence güzel arac , alınır. Donanımlar da gayet iyi tek eksiği bi xenon

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiÖmer Hocam piyasasını kestiremiyorum bu araçların. Bayağıdır ilgileniyorum takip ediyorum ama ilan fiyatları ile alınması gereken rakamlar arasında kararsiz kalıyorum. Örneğin 5 ay önce elim müsaitti temiz bi rcz düştü 94.750 den en son 92.000 olur dedi. Bana yüksek geldi fiyat ama favoriden silmedim. Bir süre sonra ilan fiyati 85.000 TL deydi. Sonra soğudum ilani kaldırdım favoriden

SerhatRCZ
06-09-2017, 21:50
Ömer Hocam piyasasını kestiremiyorum bu araçların. Bayağıdır ilgileniyorum takip ediyorum ama ilan fiyatları ile alınması gereken rakamlar arasında kararsiz kalıyorum. Örneğin 5 ay önce elim müsaitti temiz bi rcz düştü 94.750 den en son 92.000 olur dedi. Bana yüksek geldi fiyat ama favoriden silmedim. Bir süre sonra ilan fiyati 85.000 TL deydi. Sonra soğudum ilani kaldırdım favoriden

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiHocam eger dedigin arac 16 plaka ise onda cok ciddi bir maddi sknti oldu oyuzden cok ciddi fiyatlar indirim yapmak zorunda kaldi. Rcz fiyatlari bence ozellikle 0 km ve 2. El arac fiyatlarinin yukseldigi yerde hala uygun sayilabilecek fiyatlara gidiyor. Bu donanim bu gorunuste 80 90 bin tl lere inanin baska arac yok. Kaldi ki 200hp ciddi bir performansta sagliyor. Bayramda fethiyeye gidip geldim yolda cogu aractan daha gucluydum. 100km ortalamam da 6.4 lt idi saka gibi :)

efe_60
06-09-2017, 21:50
Aynen araç bizim rczturkiye ekibinden :). Almak icin cok ugrasmistik pesinden kostuk bu aracin simdi bi iş girisimi icin satiyor. Ben rcz r almak icin satiyordum sonra butce denk gelmeyince kaldirdim yayından benim aracim duruyor. Rcz den kolay kolay ayrilacagimi düşünmüyorum. 4 yıldır hergun keyifle biniyorum.

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBöyle kıymetli bir varlığından vazgeçmeyi göze almışsa, kaçırılmayacak mantıklı bir iş fikri var demektir :) Hakkında hayırlısı olsun rabbim yolunu açık ve bereketli eylesin inş. Bunca duadan sonra RCZ de bize nasip olur belki :) Bu arada jbl müzik sistemi tüm RCZ lerde opsiyoneldi değilmi?

SerhatRCZ
06-09-2017, 21:52
Böyle kıymetli bir varlığından vazgeçmeyi göze almışsa, kaçırılmayacak mantıklı bir iş fikri var demektir :) Hakkında hayırlısı olsun rabbim yolunu açık ve bereketli eylesin inş. Bunca duadan sonra RCZ de bize nasip olur belki :) Bu arada jbl müzik sistemi tüm RCZ lerde opsiyoneldi değilmi?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiJbl 2013 sonrasi tum rcz lerde opsiyonel oldu. Ancak 2011 12 modellerde 200hp manuellerde standart 156hp otomatiklerde opsiyoneldi.

efe_60
06-09-2017, 21:56
Hocam eger dedigin arac 16 plaka ise onda cok ciddi bir maddi sknti oldu oyuzden cok ciddi fiyatlar indirim yapmak zorunda kaldi. Rcz fiyatlari bence ozellikle 0 km ve 2. El arac fiyatlarinin yukseldigi yerde hala uygun sayilabilecek fiyatlara gidiyor. Bu donanim bu gorunuste 80 90 bin tl lere inanin baska arac yok. Kaldi ki 200hp ciddi bir performansta sagliyor. Bayramda fethiyeye gidip geldim yolda cogu aractan daha gucluydum. 100km ortalamam da 6.4 lt idi saka gibi :)

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiÇocuklar arka koltuğa sığmayacak kadar büyümeden bu keyfi sürmek istiyorum :) 8 ve 2 yaşında iki yakışıklım var. Gerçi yedek araçlar var ama sanırım RCZ den sonra sadece ofisin kapısında dururlar gibi hissediyorum. :)

RCZForever
07-09-2017, 08:15
Ömer Hocam piyasasını kestiremiyorum bu araçların. Bayağıdır ilgileniyorum takip ediyorum ama ilan fiyatları ile alınması gereken rakamlar arasında kararsiz kalıyorum. Örneğin 5 ay önce elim müsaitti temiz bi rcz düştü 94.750 den en son 92.000 olur dedi. Bana yüksek geldi fiyat ama favoriden silmedim. Bir süre sonra ilan fiyati 85.000 TL deydi. Sonra soğudum ilani kaldırdım favoriden

2015 model yeni kasa 200 beygir manuel RCZ'lerin aslında ilk sahibi tarafından toplam ne kadarlık maliyetle alındığı ile ilgili size fikir vermesi açısından resmi fiyat listesine birlikte bakalım. Ve aracın 'sedefli beyaz' olduğunu düşünelim. Ve eklenen opsiyonların da aşağıdakiler olduğunu var sayalım. Buna göre;

- Aracın boş hali 35.250 EUR ( Peugeot'un baz aldığı EUR=2,6 TL ) yani pazarlıksız 91.650 TL
- Sedefli metalik boya 1.842 TL
- Ön park sensörü 430 TL
- Xenon farlar, sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar, far yıkama 2.455 TL
- Navigasyon 2.700 TL
- JBL 1.229 TL
- 19 '' Alüminyum jantlar 1.842 TL
- İntegral deri koltuklar 9.205 TL

Toplam 111.353 TL gibi bir rakama denk geliyor. Yani pazarlıksız bu aracı alan bir alıcının şu anda 2 yaşında olan 2015 model 200 beygir manuel sedefli beyaz bir RCZ için ödediği para yaklaşık 110 bin TL gibi bir rakam. Bu 2 yaşında olan bir aracın hasar,arıza durumu, yaptığı km vb. kriterlerini de göz önüne alırsak bugün satılsa ne kadar edeceğini aklınızda canlandırabilirsiniz.

Bu arada eğer örnek aracımız 2013 veya 2014 model olsaydı toplam maliyet yaklaşık 3.500 TL daha az olacaktı. ( Peugeot resmi EUR = 2,5 olacaktı )

Piyasadaki ilanlarda 156 beygir otomatik yeni kasa RCZ'ler için 100 bin TL gibi rakamlar isteyenler bile var... O yüzden kafanız çok karışmasın bu aracın olması gereken fiyat seviyeleri bence temiz yeni kasa 200'lüklerde 90 bin TL , temiz yeni kasa 156'lıklarda ise 90 bin TL altı olması gerekiyor...Burada da önemli olan opsiyonlar... Hasar, arıza durumu makul olan ve düşük km şartını sağlayan RCZ'lerde opsiyonlar fiyat kararında en önemli kriter...

Batuhn
07-09-2017, 08:25
İlandaki araç 87 eder bence ama şöyle bi durumda var 200 hpde olsa güçlü ve azda yaksa otomatik vitesin piyasası daha fazla diye düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efe_60
07-09-2017, 08:51
Piyasa olarak size katılıyorum. Çünkü hareketi arz talep belirler. Bu aracı en çok araç kiralama firmalarının satın aldığını düşünüyorum. 200 hp ve özellikle de 270 hp versiyonlarını alan kesimse spor araçtan gerçekten ne istediğini bilerek satın alan azınlık kullanıcılardır. Diğer 156 hp otomatik versiyonlar için ana tercih nedeni aracın farklı tasarımı, otomatik şanzuman rahatlığı, yakıt ekonomisi v.b genel kullanıcı tercihleridir. Bu yüzden 2. elde alım-satım hızı ve müşteri talebi daha yüksektir.

İlandaki araç 87 eder bence ama şöyle bi durumda var 200 hpde olsa güçlü ve azda yaksa otomatik vitesin piyasası daha fazla diye düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efe_60
07-09-2017, 09:00
Ömer Hocam; özelliklerde bi xenon da işaretli görünüyor. Normal xenon ile bi xenonu görüntüden ayırmadığım için dikkatimi çekmemişti

efe_60
08-09-2017, 22:04
2015 model yeni kasa 200 beygir manuel RCZ'lerin aslında ilk sahibi tarafından toplam ne kadarlık maliyetle alındığı ile ilgili size fikir vermesi açısından resmi fiyat listesine birlikte bakalım. Ve aracın 'sedefli beyaz' olduğunu düşünelim. Ve eklenen opsiyonların da aşağıdakiler olduğunu var sayalım. Buna göre;

- Aracın boş hali 35.250 EUR ( Peugeot'un baz aldığı EUR=2,6 TL ) yani pazarlıksız 91.650 TL
- Sedefli metalik boya 1.842 TL
- Ön park sensörü 430 TL
- Xenon farlar, sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar, far yıkama 2.455 TL
- Navigasyon 2.700 TL
- JBL 1.229 TL
- 19 '' Alüminyum jantlar 1.842 TL
- İntegral deri koltuklar 9.205 TL

Toplam 111.353 TL gibi bir rakama denk geliyor. Yani pazarlıksız bu aracı alan bir alıcının şu anda 2 yaşında olan 2015 model 200 beygir manuel sedefli beyaz bir RCZ için ödediği para yaklaşık 110 bin TL gibi bir rakam. Bu 2 yaşında olan bir aracın hasar,arıza durumu, yaptığı km vb. kriterlerini de göz önüne alırsak bugün satılsa ne kadar edeceğini aklınızda canlandırabilirsiniz.

Bu arada eğer örnek aracımız 2013 veya 2014 model olsaydı toplam maliyet yaklaşık 3.500 TL daha az olacaktı. ( Peugeot resmi EUR = 2,5 olacaktı )

Piyasadaki ilanlarda 156 beygir otomatik yeni kasa RCZ'ler için 100 bin TL gibi rakamlar isteyenler bile var... O yüzden kafanız çok karışmasın bu aracın olması gereken fiyat seviyeleri bence temiz yeni kasa 200'lüklerde 90 bin TL , temiz yeni kasa 156'lıklarda ise 90 bin TL altı olması gerekiyor...Burada da önemli olan opsiyonlar... Hasar, arıza durumu makul olan ve düşük km şartını sağlayan RCZ'lerde opsiyonlar fiyat kararında en önemli kriter...Teorik olarak fiyatlandırma mantığınıza katılıyorum. Lakin 2. el piyasasinda bazen ilk maliyet ile 2.el fiyati arasında doğru orantı olmuyor.
Belirli marka model yahut belirli motor seçeneği daha ucuza maal edilmiş olmasına rağmen, daha pahalı olan seçeneklerinden daha çok prim yapabiliyor.
Örneğin megan 1 ile megan 2 kasa fiyatlarinin hemen hemen aynı olması gibi.

Rcz ile ilgili kendi tercihim tabiki 200 hp manuel evolution kambinasyonu. Fakat 90.000 TL gibi rakamlar bence 2.elde işlem gören rakamlar değil.