PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 Alacağım Yardım Gerekli

Serhan83
22-03-2015, 22:37
Arkadaşlar size birşey danışıcağım
Yarına kısmetse almaya gidiyorum 208
1- 1.4 e-hdi otomatik active modeli sky pack ekletipmi almak mantıklı?
yoksa 1.6 e-hdi otomatik allure mu almalıyım?
2- 1.4 ün 1.6 ya göre vergisi iki katı gibi doğrumudur?
3- Bu vitesler triptonik değil değilmi eşim kullanıcağı için vites ile uğraşmaak istemiyor D ye tak kendi gitsin olayımı?
4- ayrıca ürün broşüründe 15'' alaşımlı jant standart yazmışlar active yoksa o kapakmı sadece?
5- Active de sis farı felan da yok yazıyor broşüründe tam olarak bilgi verebilirmisiniz?
Çok soru sordum kusuruma bakmayın lütfen yarın hiç değilse biraz bilgi sahibi olurum activemi yoksa allure mu biri 1.4 digeri 1.6

HamzaHakkı
22-03-2015, 23:12
Şimdiden hayırlı olsun.

1- 1.6 e-hdi otomatik almanız daha mantıklı ETG6 ile auto5r karşılaştırılamaz bile bence. Hem 1.6 e-hdi performans olarak çok ilerde.

2- 1.4 ile 1.6 nın senelik vegileri aynı 945 TL senelik.

3- etg6 şanzıman tam otomatik olması lazım yani vitese takıp ayağınızı frenden çekince araç hareket etmeye başlar. Eşiniz için daha uygun olacaktır.

4- Bu konu hakkında bilgim yok

5- Active pakette sis farı var diye biliyorum.

İmkanlar uygunsa bence kesinlikle 1.6 allure modelini alın.

ANKA
22-03-2015, 23:25
Merhaba,
Hızlıca yanıt vermeye çalışayım.
1. Ben olsam 1.6 allure alırdım, cam tavan çoğunun hoşuna gitse de yazın içeriyi çok ısıtıyor ve kim ne derse desin bana güvenli gelmiyor.
2. 1301-1600 cc arasındaki tüm motorların vergisi aynıdır. 1400 ile 1600 arasında vergi farkı yok. 1.2 benzinli alırsanız onun yıllık vergisi daha düşüktür. Tabi bura bahsettiğiniz vergi MTV ise. ÖTV ise onu tam bilmiyorum ama muhtemelen ÖTV farkı da vardır.
3. Bu viteslerden autor5 ve etg6 yarı otomatik tipte şanzımanlardır. etg6 daha yeni bir sistem ama o da yarı otomatik ve frenden ayağı çekince hareket ediyor klasik otomatikler gibi. 5 olan 5 ileri, 6 olan 6 ileridir. Sorunsuz şanzımanlardır. Benzer bir şanzımanlı 308'i eşim 3 yıldır kullanıyor hiç şikayet etmedi, yokuş kalkış desteği var zaten, kadınlar için en büyük sorunu çözmüş oluyor. Yakıt ekonomisine katkısı büyüktür. A'ya alıp gideceksiniz klasik otomatik şanzımandan çok farklı bir mantığı yok. Sonuç olarak debriyaj yok.
4. 15 inç alaşım opsiyon ise muhtemelen kapaklı çelik jantla satılıyordur.
5. Broşür burda: http://www.peugeot.com.tr/media/deliacms/media//80/8088-53f9cd.pdf baktım active'de sis farı var, jantlar kapaklı.

1.4 ve 1.6 arasındaki seçim tümüyle maddi durumla ilgili bence. Bence almışken en donanımlısını almak lazım ama sadece eşiniz kullanacaksa aracı bu ek donanımların hangisini ne kadar kullanacağını da düşünün. 1.4 active işinizi görecekse kalan parayla farklı bir ihtiyaç da giderilebilir. Mesela eşiniz kapaklı jantı çok dert eder mi? bir sorun. Ben jantları değiştirsem haberi olmaz eşimin :)

Umarım yardımcı olmuştur.
**Hamza hep isimden karıştırıyoruz ETG eski autor6'nın güncellenmiş hali yeni tam otomatiğin adı EAT6 :) ve sanırım daha 208'e gelmedi.

HamzaHakkı
22-03-2015, 23:41
Merhaba,
Hızlıca yanıt vermeye çalışayım.
1. Ben olsam 1.6 allure alırdım, cam tavan çoğunun hoşuna gitse de yazın içeriyi çok ısıtıyor ve kim ne derse desin bana güvenli gelmiyor.
2. 1301-1600 cc arasındaki tüm motorların vergisi aynıdır. 1400 ile 1600 arasında vergi farkı yok. 1.2 benzinli alırsanız onun yıllık vergisi daha düşüktür. Tabi bura bahsettiğiniz vergi MTV ise. ÖTV ise onu tam bilmiyorum ama muhtemelen ÖTV farkı da vardır.
3. Bu viteslerden autor5 ve etg6 yarı otomatik tipte şanzımanlardır. etg6 daha yeni bir sistem ama o da yarı otomatik ve frenden ayağı çekince hareket ediyor klasik otomatikler gibi. 5 olan 5 ileri, 6 olan 6 ileridir. Sorunsuz şanzımanlardır. Benzer bir şanzımanlı 308'i eşim 3 yıldır kullanıyor hiç şikayet etmedi, yokuş kalkış desteği var zaten, kadınlar için en büyük sorunu çözmüş oluyor. Yakıt ekonomisine katkısı büyüktür. A'ya alıp gideceksiniz klasik otomatik şanzımandan çok farklı bir mantığı yok. Sonuç olarak debriyaj yok.
4. 15 inç alaşım opsiyon ise muhtemelen kapaklı çelik jantla satılıyordur.
5. Broşür burda: http://www.peugeot.com.tr/media/deliacms/media//80/8088-53f9cd.pdf baktım active'de sis farı var, jantlar kapaklı.

1.4 ve 1.6 arasındaki seçim tümüyle maddi durumla ilgili bence. Bence almışken en donanımlısını almak lazım ama sadece eşiniz kullanacaksa aracı bu ek donanımların hangisini ne kadar kullanacağını da düşünün. 1.4 active işinizi görecekse kalan parayla farklı bir ihtiyaç da giderilebilir. Mesela eşiniz kapaklı jantı çok dert eder mi? bir sorun. Ben jantları değiştirsem haberi olmaz eşimin :)

Umarım yardımcı olmuştur.
**Hamza hep isimden karıştırıyoruz ETG eski autor6'nın güncellenmiş hali yeni tam otomatiğin adı EAT6 :) ve sanırım daha 208'e gelmedi.

Abi ben de şimdi broşüre bakarken farkına vardım. Evet EAt6 tam otomatikmiş yani ETG6 da tam otomatik değil fakat dediğin gibi ikisi de gayet iyi.

Serhan83
23-03-2015, 00:22
Öncelikle teşekkür ederim bilgileriniz için sonuç olarak eşim vitesi değiştirmek zorunda kalıcak değilmi demek istediğim bu benim yani kalkış yapıldı gaza bastıgında belirli bir devirde bizden 2 ye geçmemizi istiyicek ve bunuda bizim yapmamız gerekicek değilmi kusura bakmayın buzamana kadar kullanmadıgım iin bilmiyorum

Serhan83
23-03-2015, 00:58
arkadaşlar varmı bi bilgisi olan illa ETG viteste benmi değiştirmem lazım ya direksiyondan yada vitesten yoksa kendisi 1 2 3 diye atıp fren yapınca vites düşürüyormu?

ahmetyldz
23-03-2015, 01:39
Kendisi degistirir otomatik modunda

ANKA
23-03-2015, 09:17
Şimdi autor6 otomatik bir vites kutusudur çalıştırırsınız N modunda sonra A'ya alır gidersiniz öyle vites değiştirme falan yok, yavaşlayınca kendi tekrar 1e kadar düşürür. Normal otomatik arabadan farkı yoktur sadece bir robot var değişimi o yapar bu sistemde. Yani içiniz rahat olsun.
İzleyin
https://youtu.be/JD2IePR0aJ0