PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 306 silecekler dün çalışıyordu, bugun hiç çalışmıyor?

mstf00
20-03-2015, 23:54
s.a arkadaslar... 1 hafta önce 306 sedan grif aldım...
genel olarak memnunum.motor bakım yaptırdım.tüp bakım yaptırdım...tablalar,rotlar değişcek,aks körükler değişcek ....

neyse bugun arabaya bindim.silecekler hiç çalışmıyor.birden oldu.3-4 gündür yagmur yagıyor...su püskürtme çalışıyor ama silecekler hiç çalışmıyor...
silecekte sorun nerde olailir???

tüpü söktürüp taktırdım,alt tarafı kırıktı düzelttirdim.egzos lastiklerini değiştirdim ama arkadan takırtı eksik olmuyor...
merkezi kilitte düzgü çalışmıyor.kapının biri bazen ktlenmiyor.sizin araçlar nasıl?

canmühür
21-03-2015, 00:10
Sigortası patlamış olabilir yada silecek motoruna su geldiyse motoru arıza vermiş olabilir.

tsinanb
21-03-2015, 00:24
Sorun sigortada olabilir geçenlerde aynı olay bir arkadaşımın başına gelmişti sigorta değişti sorun düzeldi

mstf00
21-03-2015, 22:51
bugün sanayiye gittim.aynı sorunu yaşayan yada benim gibi arbayaı yeni alanlar için yazayım

4-5 gündür yagmur yagıyordu.sabah arbayı actım şöför koltugu altı göl olmus.sanayide silecek motoru kısmını açtık .su dolu.motoru çıkardık.iyice küflenmiş...
gider deliği tıkanmış yaprak toz toprakla. tıkanınca su dolmuş ve su dolunca motoru bozmus ve içeri su almış...
sonucta silecek motorunun sıfırı 200-300 tl arası olunca rica minnet ,usta motoru söktü pas sökücü ve yağlama ile işe yarar hale getirdi.

Ömer Gedik
21-03-2015, 23:08
Silecek motorunu değişmeniz gerekir yine de... Sağlıklı çalışmayacaktır. Valeo olarak bukunuyor piyasada ama hatırladığım kadarıyla 200 tlden aşağı değildi.