PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 xr fan motoru yardım..

trk_imre
07-03-2015, 17:15
arkadaslar oncelıkle herkese merhaba..adım tarık yenı uyenızım...konu..2 hafta once yenı bır 99 model 106 xr arac aldım.aracta hıc bır sorun yokken aracı teyıp taktırmak ıcın bulundugum mevkıdekı bır sanayıye arkadasım goturdu..arac geldıgınde fan motoru hıc durmadan calısıyordu..o saatten sonra fan musuru sensoru yok bılgısayarı bır suru olay denedıkten sonra hala sorun cozulemedı..sımdıde beyın degısecek dıyolar..bana bır yardımcı olurmusunuz ızmırdeyım gosterebılecegım bır yer varmı..

trk_imre
07-03-2015, 18:48
arkadaslar konu hakkında yardımcı olacak varmı

mechanix
07-03-2015, 19:12
Fan motorundan kastınız içeride kalorifer ya da klima hava akışını ayarlayan motor mu?

trk_imre
07-03-2015, 19:14
fan motoru dıyorum yaa :)) motorun fanı..o ondekı koca ıkı pervane :) kusura bakmayın kaputun altına oldukca uzagım..

trk_imre
07-03-2015, 19:16
kontagı cevırıyorum, cevırmemle fan calısıyo durmuyo..musrdu bılgısayardı herseyı denedık olmadı..bu gunde baska bır cıhaz baglamıslar beyınden demısler 1000 lırayada beyın satmaya calısmıslar..aracın hıc bırseyı yoktu bı teyıp bagladık acaba dıyorum alakalımı..

mechanix
07-03-2015, 19:19
Kalorifer motoru olsaydı biraz bilgim vardır, ama sizin konuyla ilgili yardımcı olamayacağım.

Ömer Gedik
08-03-2015, 10:11
Birçok şey mümkün. Elektrikçileri gezmekten başka çareniz yok. Burdan yardımcı olmak çok zor. Ehil bir peugeot ustası da işi çözebilir.

HamzaHakkı
08-03-2015, 11:30
Hangi şehirdesiniz? Beyine giden akım azalırsa beyin kendini korumaya alır ya da yüksek akım gelirse beyinde bazı kısımlar zarar görür. Önceki 106 aracım kontak kapalı iken akü takviyesi yapıldığı için araç çalışmıyordu. Araç bilgisayarı gormedigi için 1 gün boyunca sorun arandı ve benzin pompasının her kontak çeviriste beyine kısa devre yaptırdığını bulduk. Beyine tekrar yazılım yüklenerek sifirlandi 150 lira civarı para ödemiştim beyin tamirine. Bulunduğunuz yerde beyin yazılımı ya da tamiri yapan yerler varsa oraya gosterin. Başka bir aracın ya da yeni beyin alsaniz bile bi yerlerde kısa devre varsa yeni beyini de bozar önce kısa devre olmadığına emin olun.

trk_imre
08-03-2015, 13:54
oncelıkle tesekkurler..pazartesı bı baktırmayı dusunuyorum ehlını bulursam tabıkı..dedıgım gıbı aracta hıc bırsey yokken bır teyıp takıldı sonra bana boyle geldı..dedıgınız gıbı elektrıl aksamlı bırsey oldugunu dusunuyorum..cunku bılgısayara baglandıgında hıc bır sorun yok dıyor..sonrasındada beyın arızalı dıyebılıyorlar,anlamıs degılım..ızmır urladayım eger su ustaya gotur dersenız oraya gıdeyım..kullanıma engel olmasada bu fan sesı cıldırtacak benı..yorumlarınız ıcın tekrar tesekkurler..

HamzaHakkı
08-03-2015, 15:10
oncelıkle tesekkurler..pazartesı bı baktırmayı dusunuyorum ehlını bulursam tabıkı..dedıgım gıbı aracta hıc bırsey yokken bır teyıp takıldı sonra bana boyle geldı..dedıgınız gıbı elektrıl aksamlı bırsey oldugunu dusunuyorum..cunku bılgısayara baglandıgında hıc bır sorun yok dıyor..sonrasındada beyın arızalı dıyebılıyorlar,anlamıs degılım..ızmır urladayım eger su ustaya gotur dersenız oraya gıdeyım..kullanıma engel olmasada bu fan sesı cıldırtacak benı..yorumlarınız ıcın tekrar tesekkurler..

İzmir'de tanıdığım usta yok fakat İzmir sanayisinde iyi ustalar vardır ne de olsa büyük bir yer. Aracı peugeot özel serrvisine götürmenizde fayda var hatta bulabilirseniz bir kaç özel servise götürün ve işlemlere her zaman düşük maliyetli parçalardan başlayın beyin değişimi en son çare olsun. Mesela sigortaları bir gösterin başta, önceki aracımda sonradan takılma istenildiği zaman çalıştırmak için bir düğme vardı ve bu parça kısa devre yaptığı için benim de fan motorum sürekli çalışıyordu, kendim kablolarını söküp iptal ettim. Gerekirse teybi takan arkadaşa tekrar gidin sonradan kablo çektiği ve dokunduğu yerleri sorun. Belki kısa devre yaptıracak bir yerden kablo çekmiş olabilir. Ben sorunun beyinden olduğunu düşünmüyorum.