PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 508 Şanzıman Yazılımı Güncelleme

KGRGNR
05-03-2015, 20:20
Arkadaşlar Merhaba,

2011 model Peugeot 508 AutoR6 araç sahibiyim.
Geçen gün Peugeot'dan arayarak VUX şanzıman yazılımı güncellemesi olduğunu ve ücretsiz yapılacağını söyleyerek , servise uğramamı söylediler. Yazılım güncellemesinden 2 gün sonra aracın altında ufak bir yağ birikintisi gördüm. Ondan 2 gün sonrada araç şanzıman arızası verdi. Vitesler ara sıra geçmiyor ve vites kutusu "N" konumunda kalıyordu. Servisi arayıp , yazılım güncellemesi sonrası şanzımanda problem çıktığını söyledim. Serviste aracı lifte kaldırınca robotize mekanizmayı besleyen yağ hortumunun patladığını ve bu sebeple aracın arıza verdiğini söylediler. Bunun yazılım güncellemesiyle bir ilgisi olmadığını söylediler. Ama işin garibi yazılım güncellemesinden önce böyle bir sorunla karşılaşmamam. Durup dururken yağ hortumu neden patlasın. Aklıma gelen ilk şey yeni yazılımın yağ basıncını hatalı bir şekilde olması gerekenden fazla yükseltip hortumun patlamasına neden olmuş olabileceği. Yada sadece bir tesadüfte olabilir. Aranızda VUX yazılım güncellemesi yaptıran ve güncelleme sonrası sorun yaşayan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar.

atk07
06-03-2015, 10:37
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınıza yapılan güncellemenin adının 'vux' olduğuna eminmisiniz? Yazılışı doğru mu? Benim araç sizinkinin aynısı. Konu dikkatimi çekince yurt dışlı forumlara da baktım ama herhangi bir şey çıkmadı.

KGRGNR
06-03-2015, 18:05
Merhaba,

Tesekkurler. Aracim su anda serviste oldugu ve servis dokumanlari aracta oldugu icin tam olarak emin degilim. VUX veya NUX olabilir. Ama yazilim guncellemesiyle ilgili bende herhangi bir bilgi bulamadim forumlarda. Bu nedenle forumda baslik acip benzer tecrubelere sahip arkadaslarin deneyimlerini ogrenmek istedim. Yarin aracim servisten cikacak , yazilim kodunu ogrenip yazarim burda.

Saygilar.

mmusavir
03-05-2015, 20:30
dostum geçmiş olsun aynı sıkıntı bugun bende de oldu araç çalıştıktan ronra

dostum geçmiş olsun bende 2012 508 alure kullanıyorum şanzıman güncellemesi ile ilgi herhangi bi bilgi vs gelmedi servislerden bugun sabahta aynı sıkıntı bugun bende de oldu araç çalıştıktan sonra " PRNA yazarak vites kutusu arızası " mesajı verdi araç bi vitese geçiyor bi geçmiyor otomatikte gider ken manule alıyor sonra tekrar otomatığa geçiyor araç hareket ettikten sonra çekişinde falan bi sıkıntı yok tamircimi aradım yazılımsal bi sorun olabilir dedi yarın kayserideki servise gideceğim tabi gide bilirsem yolda bi sıkıntı çıkmaz ise araç ek garantide ne diyecekler bakalım garantiye girecekmi girmeyecekmi bakacağız

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?7573-Forumda-%C7oklu-Al%FDnt%FD-Yapmak

levent61
03-05-2015, 21:01
Bende geçen hafta yaptırdım bu güncellemeyi ama bende böyle birşey olmadı arkadaşlar

Deniz Levent TOMBUL

Pars
03-05-2015, 23:33
geçmiş olsun yazılımdan oldunu sanmıyorum çunku sizin araça yüklenen yazılım başka araçlarada yükleniyor
kampanyadan çagırılarak yazılım yüklenen tüm araçlarda ortaya çıkardı
VUX şanzıman yazılımı güncellemesi peugeot merkezden isimler verilir kampanyalar işin bu isim yazılım için kısa kod dur
YUK ta olabilirdi ZDF kampanyası da olabilirdi kampanya işlemi için olan kısa kodlamadır yazılım ismi olarak düşünmeyin ..

mmusavir
05-05-2015, 16:52
arkadaşlar kayseri servisini gittim benim araç için güncelleme yokmuş öncelikle bunu söyleyim vites kutusu arızası içinde vites geçişlerini sağlayan yağın hortumu varmış o hortumdan yağ kaçırmış bu yağı basan motor varmış onun içine dolmuş araçta kendini korumaya almış vites kutusu arızası bundan olmuş
gelelim tamirine
yağı basan hortumun motorunsa yağ dolduğu için komle değişmesi gerekiyormuş onu komle değişecekler hotumda dahil araç ek garantide olduğu için garantiden halledecekler ücretini tam olarak bilmiyorum kısmet olursa yarın alacağız aracımızı

ERDAL
10-12-2015, 10:23
Peugeot 508 AutoR6 şanzıman yazılımı güncellemesi için çağırmaları iyiye işaret... Vites geçişlerinde yığılma nedeniyle seyir halindeki sürücülerin takip mesafesi öngörüsü yanıltabiliyor ve aracınıza arkadan çarpma şeklinde tehlikeler yaşanabiliyor çünkü. Ancak ben çağırılmadım henüz.