PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCZ İç Hacim hakkında

KubilayKdz
04-03-2015, 15:43
arkadaşlar RCZ kullanıcıları arkadaşlar varsa lütfen aracın iç hacmi konusunda bilgi verebilirler mi iç hacimde limit kaçtır yada mevcut konforsuzluk varmıdır kullanıcı arkadaşlardan özellikle uzun yolda sorun yaşayanlar varsa ve bunu paylaşmak isterlerse çok memnun olurum iyi forumlar..

reisG
04-03-2015, 16:42
merhabalar. RCZ kullanıcılarındaN evvel bir kaç minik bilgi ben vereyim. Ancak soruların çok spesifik değil biraz daha açmak gerek. Ben yine de belli detayları vereyim. RCZ tipik bir 2+2 coupe. arka koltukları haliylE sadece kısa yolculuklar ve kısa boylular için uygun. ön koltuklar ve kokpit ise çok ama çok rahat ben 1.92 boyumla çok büyük rahatlıkla RCZ yi kullanıyorum. 156 ve 200 bg ve 270 bg.lik RCZ R modelleri mevcut. 156 bg.likte otomatik şansı mevcut ancak alınacaksa 200 bg. manuel alınmalı ancak tabii ki RCZ R başka bir dünya oluyor.
Bagaj hacmi çok yeterli.

KubilayKdz
04-03-2015, 21:26
Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim yenibosna tarafındaki otopazarında bineekken fırsat olmadı benimde boy oldukça uzun deneyemedim bir türlü e boyda uzun olunca denemek czorunda kalıyorum(2.10cm) verdiğiniz bilgi bi nebzede olsa içimi rahatlattı. Araba oldukça hoşuma gidiyor ancak bazıları sorunlu bazıları sorunsuz diyor çok kafam karıştır bu konu hakkında aracta 40 binde triger ve motor aksamında sorun var diyende var uzun süreli kullananda var karar veremiyorum bir türlü genel olarak değerlendirmek isterseniz nasıl bi araçtır yerine 10 bin lira konulup audi tt tercih edilse dahamı iyidir daha mı kötüdür. dikkat çekicek bir araç olmasını istiyorum ,performans ta 1.6 thp 200 manuel gayet yeterli olacağını düşünüyorum ,genelde zevk arabası olarak kısa mesafe şehir içi yol yapacağım, haftada neredeyse her gün kullanacağım ancak bahsettiğim gibi kısa mesafe şehir içi yollarda , ancak uzun yoldada rahatsızlık hissetmek istemem (konfor , yol sesi, motor sesi vb. açısından), yakıt olarakta zaten böyle bir aracı alıpta yakıtı düşünmek bence anlamsız zaten çok fazla uzun yolda kullanılmayacağı için yakıtıda fazla düşünmüyorum, genel olarak bunlarla ilgili değerlendirme yapabilirmisiniz yada önerebileceğiniz coupe bazında boyutlarıda göz önünde bulundurarak araç önerebilirmisiniz?

tsinanb
04-03-2015, 22:12
Tt daha büyük bir motora sahip olduğu için yakıt tüketimi ve vergisi yüksek olacaktır. Bu tip arabalar içinde rcz en alınası araba benim için. 1.6 motor seçeneği ülkemiz için çok iyi bir şey. Maşallah boyunuz çok uzunmuş basketbolcu musunuz yoksa? :D benim de yaş 19 boy 1.91. Rcz de arkaya binme fırsatım olmadı ancak ön taraf normal bir arabadan farksız. Sadece alçak olduğu için binip inerken hoş görünmeyebilir :) bagaj hacmi çoğu hatchback arabadan fazla. bence 1.6 thp 200 tercih edebilirsiniz.

KubilayKdz
04-03-2015, 22:26
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler o zaman en kısa sürede istanbulda bir galeri bulup test sürüşüne çıkartmalıyım aracı düşük motor seçeneğide ayrı bir avantaj bahsettiğiniz gibi arkası zaten neredeyse hiç kullanılmayacak o yüzden çokta gerekli değil arkanın boyutu basketbolcu değilim bu arada doğal :)) inip binerken jip olmadığı sürece hiç bir araçta edemiyorum zaten o açıdan biraz avantajsızım ben. Ancak hala aklımda bir soru işareti kaldı araçta kronik bir sorun varmıdır ben aldıktan sonra uzun süreli 5-6 yıl belki daha fazla kullanmayı düşünüyorum aracı aldıktan sonra veya kullandığım yıllar boyunca çıkabilecek kronik sorunları varmıdır varsa nelerdir özellikle motor ve yürüyen aksam açısından öğrenmek istiyorum son olarak bunada yanıt verirseniz çok memnun olurum

tsinanb
04-03-2015, 23:14
Aslında thp motorlar sorun çıkaran motorlar değildir. Sorun çıkaran rcz ler vardır onlar genelde 156 beygirlik olanlar. Motora ve egzoza yapılan modifikasyonlar sonucu turbo gibi önemli parçalara zarar veriliyor. Bu konuda çok net bilgim yok. Teknik bilgisi daha iyi olanlar ve bu arabayı kullanan kullanıcılarımız görürse onlar size gerekli bilgiyi verecektir. Ayrıca dediğiniz gibi alçak arabalara binerken ben de rahat edemiyorum o yüzden 2008 bana iyi geliyor yükseklik konusunda :)

KubilayKdz
05-03-2015, 02:09
verdiğiniz bilgilerden dolayı tekrar tekrar teşekkürler :)

Abdullah
05-03-2015, 10:21
eğer aracı alıp chip, blowoff, egzos, hava filtresidir gibi motorunu etkileyecek herhangi birşey yapmayacaksanız Peugeotun her aracı gibi maşallah sorunsuz bir araçtır. Ama chip yapacağım, hava filtresi takacağım vb.. gibi aracın bileşenleri ile oynayacaksanız bence almayın. zaten sorunlu diyen arkadaşların hepside bu saydıklarımla oynadıktan sonra aracı sorunlu olarak nitelendiriyorlar.

ayzinim
05-03-2015, 10:30
Sinan size bir çok konuda bilgi vermiş. Bende bir kaç eklemeye yapayım. Araç kesinlikle dikkat çekici. Bu konuda kesinlikle şüpheniz olmasın. Şuanda askerlik görevini yapmakta olan Serhat arkadaşımızda 1.6 thp 200 hp manuel araç mevcut. Burada olsaydı size çok daha fazla yardımcı olabilirdi. Kendisi günlük olarak aracını şehir içinde kullanıyordu. Ortalama yakıt tüketiminin 8-9lt arasında değiştiğini belirtmişti. Bence böyle bir araç için makul değerler. Bugüne kadar aracı ile ilgili bir sıkıntı yaşadığını duymadık. Sadece ilk başlarda araca alışma evresinde yorgunluktan bitkin düştüğünü söylemişti :). İlk başta garip de gelse birebir Serhat'ın aracını kullanınca ne demek istediğini çok iyi anladım. Spor sürüş pozisyonu resmen kasları geriyor. Birde buna motorun sesi eklenince... Motor demişken, burada dikkat edilmesi gereken araçtan beklenen performans çok önemli. Serhat arkadaşımız aracının performansından RCZ R'a binene kadar çok memnundu :). Hatta 70 hp farkı hissedince aracını bile değiştirmeyi düşünmüştü. İmkanınız olursa sizde test etmeden karar vermeyin. Sonradan yapılan modifikasyonların, bu gücü ve performansı sağlayamamanın yanında araca verdiği sıkıntılar ortada. Sizinde kulağınıza gelen sorunların en baştaki nedeni bu.

KubilayKdz
05-03-2015, 18:27
öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. aracı eğer alabilirsem kesinlikle oynama yapmayı düşünmüyorum sadece mat siyah kaplatmak gibi bir niyetim var bunun dışında motor üzerinde oynama yapmayı düşünmüyorum. performans bence yeterli gelecektir çünkü bundan daha önce kullandığım tüm araçlar babamın jip tarzı hız ile alakası olmayan araçlar bu yüzden performans oldukça yeterli gelecektir ancak sürüş pozisyonu ile alakalı aracı oldukça denemem gerekecek sanırım hatta kiralamayı bile düşünebilirim 3-4 gün kadar çünkü daha önceki kullandığım araçlar genellikle konfora yatkın olduğu için sıkıntı çekmek istemem yakıt tüketimi ayrıca çok çok iyiymiş beklediğmin bile altında değerler 8-9 litre.. Ancak dediğim gibi test etmem kesinlikle gerekiyor sanırım çünkü aracı adıktan sonra konforsuzluk yaşamak istemem yaşasamda böyle bir aracı kullanmak istemem.

Zulan
05-03-2015, 18:35
156 hp otomatik versiyonunu kullanıyorum. Konfor önemli diyorsan denemen gerekli çünkü bende ilk aldığım bu ne çok zıplıyor diye düşünmüştüm. Yoldaki bütün bozuklukları hissediyorsun. Bunun dışında hiçbir sorun yok.

G2 ile takaTuka

KubilayKdz
05-03-2015, 18:48
tavsiyeleriniz için çok teşekkürler zaten aklımda bir kiralama fikri vardı şimdi tamamen kesinleşti en azından 1 günlüğüne kiralamadan kesinlikle almayı düşünmeyeyim o zaman

tsinanb
05-03-2015, 19:09
Evet bence de kiralayıp merak ettiğiniz her şeyi test edin emin olun öyle alın. Fiyatına göre alınacak en iyi spor araba bence. Bütçe müsaitse rcz r bile alınır bence

KubilayKdz
05-03-2015, 19:13
hocam bütçem 55-70 arası bu yüzden bende 2011 model ikinci el bir tane düşünüyorum R bizim bütçemizi oldukça aşar

SAYONARA
28-04-2015, 10:20
Kiralıp araçla sadece iç hacmini görmüş olursunuz, Performans ve konfor tam olarak anlaşılmaz kiralık araçlarda. Çünkü çoğu kiralık araçların bakımı düzgün yapılmıyor ve saçma sapan insanlar saçma sapan şekilde kullanıp arabayı öldürüyorlar. Ayrıca kazalı olmaları da cabası.

efe_60
22-04-2016, 13:15
Konuyu Hortlatayım :)

Arkadaşlar şu aralar yoğun bir şekilde RCZ almayı planlıyorum.

407 Exc. Black aracımı satıp bunun yerine RCZ alıcam. Ayrıca 2011 partner tepee aracım var o yine kalacak.

29 yaşındayım 7 yaşında ve 1 yaşında 2 oğlum var.
Yeri geldiğince RCZ ile bu kombinasyonda bir aile olarak yolculuk yapma durumum olur mu.?
Aracı ilk çıktığında incelemiştim ama şuan bayide yok ve iç hacim durumunu net hatırlayamıyorum.

Bu konuda ki fikirlerinizi paylaşırsanız bende sayenizde daha sağlıklı bir karar vermiş olurum.

Şimdiden teşekkürler.

converse10
22-04-2016, 13:48
Arka koltuklar oldukça dar ama bagaj konusunda sorun yaşamazsınız.

SerhatRCZ
22-04-2016, 14:11

407 Exc. Black aracımı satıp bunun yerine RCZ alıcam. Ayrıca 2011 partner tepee aracım var o yine kalacak.

Yeri geldiğince RCZ ile bu kombinasyonda bir aile olarak yolculuk yapma durumum olur mu.?
Aracı ilk çıktığında incelemiştim ama şuan bayide yok ve iç hacim durumunu net hatırlayamıyorum.

Bu konuda ki fikirlerinizi paylaşırsanız bende sayenizde daha sağlıklı bir karar vermiş olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Hocam benim de 8 yaşında 1 yeğenim ve 1 yaşına bile gelmemiş bir yeğenim var. Bu şekilde anca küçük olan ön koltukta ablamın kucağında oluyor sadece kısa mesafelere gittik. Bebek koltuğuyla arkaya sığar tabi ki ancak annesinin yanında olması gerekliliği göz önünde bulundurulursa bu şekilde seyahat imkansız. Arka koltuğa 6-7 yasında ki çocuklar çok rahat oturabiliyor. Ancak hiçbir yetişkin arkada rahat edemiyor. Bagajı ise bir spor araca göre oldukça yeterli.

ayzinim
22-04-2016, 16:04

Şimdiden teşekkürler.
Büyük oğlunuz abilik yapar ve kardeşi ile ilgilenirse sorun olmaz :) Aksi halde Serhat'ın da belirttiği gibi yetişkin bir insan için yeterli kullanım alanı yok.

efe_60
23-04-2016, 14:43
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplar için.

Zaten genel olarak 407 aracımı da tek kullanıyorum. Eşim, yüksek diye partner tepee'yi tercih ediyor.
RCZ de arkaya bebek koltuğu koyabiliyorsak hiçbir sıkıntım olmaz.
Sağols un abisi zaten kardeşini en az bizim kadar sahipleniyor, oda yanında seyahat eder.
En azından bir 5 yıl rahatlıkla binilebilir bu durumda. Sonra da Dodge Nitroya geçiş yaparız belki :)

Ama arkaya bebek koltuğunun sığıp sığmadığından emin olmam gerek.