PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su eksiltme sorunu yaşayan var mı?

Mazlum
28-02-2015, 04:49
Merhaba, belki bir arkadaşımızın başından geçmiştir diye konuyu açtım çünkü problemin kaynağını tespit edemedik.

Kontağı çevirdiğimde su sesi geldi, tesadüf aklıma takıldı su seviyesini kontrol edeyim dedim bir baktım min seviyesinin aşağısında hemen su ekledim tekrar çalıştırdığımda problem yoktu birkaç ay takip ettim su eksilmesi bir oluyordu birkaç hafta olmuyordu. Yani sürekli değil kesintili su eksiltme yapıyor.

Termostat, devir-daim, hortum bağlantıları, ısıtma kanalları kontrol edildi herhangi bir sorun yok. Kılcal bir çatlak var desek ama sürekli eksiltmiyor ama acaba zorladığımda kılcal yerden sızıntı yaratıyor da normal kullandığımda mı sızıntı olmuyor diye de düşünmüyor değilim.

Her neyse; bundan 4-5 ay önce bakım yaptırdım aracı aldığımda, aracı almadan önce sahibi yurt dışında olduğu için araç 5 ay boyunca hiç çalıştırılmamıştı serviste rutin bakımlara ek olarak kimyasallarla motor temizleme diye bir bakım paketi vardı onuda yaptırmıştım acaba oksitlenmeleri ortadan kaldırdı diye mi böyle bir problemle karşı karşıyayım yoksa tahmin etmediğimiz bir kısıma zararı mı oldu?

Araç: 308 1.6 VTI

serdarhoca
28-02-2015, 10:22
Araciniz lpg li ise T hortumunun ordaki kelepceleri ve lpg beynine giden hortumlari kontrol ediniz. Onceki aracimda ozellikle kis mevsiminde eksiltme cogaliyordu. Buralarda kacak tespit edilmisti...

Mazlum
28-02-2015, 20:02
Teşekkürler Serdar hocam ama LPG'li değil araç :)

Mazlum
24-05-2015, 23:07
Uzun süredir giremedim foruma o yüzden şimdi bilgi veriyorum aracımın termostatı arızalıymış.

Serviste termostat + kapak + işçilik = 350 liraya hallettik sorunu.

ANKA
25-05-2015, 07:14
Kapak silindir kapağı değildir inşallah. Bende de vardı su eksiltme sorunu benim devir daim kaçırıyordu, süper yetenekli resmi servis triger setini değiştirip devir daimi değiştirmeyince epey uğraşmıştım. Suya çok dikkat etmek lazım haftalık sıvı kontrollerine dikkat etmek lazım. Arabadan anlamaya gerek yok min ve max yazısını okuduktan sonra kontrolü herkes yapabilir.

ahmetyldz
25-05-2015, 10:36
Bende kisin antifreeze koyunca yag sogutucunun ordan damlatmaya basladi hic ellemedim antfreeze azalti gunden gune bende su ekledim son uc aydir su hic eksilmedi.

Mazlum
25-05-2015, 16:47
Anka ve Ahmet arkadaşlarım yardımlarınız için teşekkürler ama son mesajımı gözden kaçırdınız galiba :) termostat arızalıymış, bir ay önce değiştirdim problem ortadan kalktı.