PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 xt far sorunu kısa devre (yardım)

murataslnt
22-02-2015, 02:22
Merhaba aşagida belirtigim sorunu bilen arkadaşlarim bana yardimci olabilirlerse cok sevinirim teşekürler

ilk önce uzun far sigortalari patladi degiştirdim sigortadandir diye hemen tekrar patladi ampüldendir dedim onuda degiştirdim sigorta gene patladi bende uzun far ile kisa far kalolari bantli idi soktum ve iki tane diyot oldugunu gördüm diyotlar uzun far kablosu ile kisa far kablosunu birbirine birleştiriyor söktüm diyotlari bu defa uzunlar hiç çalismadi ve gösterge panelinde kisa farlar açikken uzun farlar açik olmadigi halde(zaten açilmiyorda) açik gösteriyor ve hiç bir şekilde sönmüyor (kapatmadigim sürece) bu şekilde 5-6 km gidince motor ariza gösterge isigi yaniyor akü kutup basini söküp 5 dk bekledikten sonra ariza isigi sönüyor düzeltmemin bu yolu varmidir bu durumu.

(özür dileyerek artik usta denilen insalara gitmekten sıkıldım bir yeri yapip bir yeri bozuyorlar sürekli para ödeyip duruyorum bunaldim gerçekten saygizilik etmek istemem ama gerçekten durum böyle)

Ömer Gedik
22-02-2015, 09:59
Far kumanda kolu arızalı olabilir. Aracın modeline göre komple veya sadecw far kolu satılır. Sanırım çözüm için direk diyot bağlamışlar.