PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 407 1.6 hdi executive asr var mi ?

tevfik
18-02-2015, 23:55
Selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle herkeze hayırlı akşamlar hayırlı formlar.yaklaşık 1 ay önce 2006 peugeot 407 1.6 hdi executive aldık.bu aralar heryer kar olduğu için araç patinaj çekiyor.araçta esp olduğunu biliyorum ama asr olup olmadığı hakkında hiç bir bilgim yok.sahibindenden baktığım araç ilanlarının detaylarında araçta asr olduğu yazıyor ama bu nerden aktif oluyor yada asr var mı yok mu bir bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba?şimdiden teşekkürler....

kral1840
19-02-2015, 09:17
evet asr var.gaza yüklenince araç patinaja düşünce esp ışığı yanar söner.
patinajı sınırlayıp aracı yolda tutmaya yarar yani illaki araç yine patinaj çeker.
iptal etmek için esp tuşuna başınca 50 km hıza kadar esp ve asr yi iptal edebiliyosun.
ankara dikmendeyim karda buzda kalkışta bu asr yüzünden ön balatalarım zamanından önce bitti.
o yüzden kalkışlarda ya da arabayı park ederken karda buzda esp tuşuna basarak asr yi iptal ediyorum.
kar lastiğim var ve araba gidecekse asr olsada olmasada gidiyor.
balata tasarrufu yapıyorum :)
ben memnun değilim asr den o yüzden balata tasarrufu için kapatıyorum.
belki ben kullanmayı bilmiyorum ama iki hafta önce balata değiştirince artık asr siz kullanıyorum arabayı kışın.

tevfik
19-02-2015, 16:56
hocam teşekkür ederim verdiğin bilgi için ama bu asr nin bi tuşu falan yok mu.konsolda esp tuşu var ama asr tuşu yok.asr esp ye mi bağlı?

canmühür
19-02-2015, 20:15
Asr - esp ile entegre çalışıyor esp yi kapattığınızda asr devreden çıkıyor ama Kralı'nda yazdığı gibi 50 km yi geçtiği an tekrar devreye giriyor. Ayrıca sizin sıkıntınız karda aracın patinaj çekmesi sıkıntısı asr olmazsa bu sefer sürekli patinaja düşersiniz. Esp ile araç güç tekerlerine verilecek olan gücü ayarlayarak hem arabanın patinaja daha az düşmesini hemde tehlikeli manevralarda aracın izinde kalmasını sağlıyor. Bu donanımı olmayanlar nasıl esp entegre ettirebilirim derdine düşmüşken bence esp li aracınızın tadını çıkarın zira esp güvenlik açısından inanılmaz bir opsiyon.

tevfik
19-02-2015, 20:33
kral1840 canmühür cok teşekkür ederim cok acıklayıcı oldu sağolun...

canmühür
20-02-2015, 00:26
Rica ederim Tevfik esp nin çalışma prensibi ile ilgili Bosch markasının çok güzel videoları var. Youtube da bulabilirsiniz.

tevfik
20-02-2015, 15:16
cok teşekkür ederim canmühür videoları izleyecem cok sağol.