PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 ACTIVE 1.6 VTI 120hp OTOMATİK 1.ve 2.vites sorunu

teko
13-02-2015, 11:12
arkadaşlar bugune kadar 4-5 kez 307 xt preminyum kullandım ve memnun kaldıgım için 308 vti aktive geçiş yaptım.ama 1.ve 2.vites sanki bagırıyor ve yokuşlarrda araç performansı düşük giibi ..

Mazlum
13-02-2015, 12:19
arkadaşlar bugune kadar 4-5 kez 307 xt preminyum kullandım ve memnun kaldıgım için 308 vti aktive geçiş yaptım.ama 1.ve 2.vites sanki bagırıyor ve yokuşlarrda araç performansı düşük giibi ..

Aynı aracı kullanıyoruz. Eğer gaza gerektiğinden fazla basıyorsanız yüksek devir çevirir. Normal gerektiği gibi basıyorsanız 2500 devir bandında vites değiştirmeli. Eğer 1-2 haricinde vuruntu tarzı yada zorlanma hissediyorsanız şanzıman yağını kontrol ettirebilirsiniz.

Yokuşlarda D'de biraz kafası karışıyor şanzımanın, vites büyütmeye çalışıyor bu yüzden performansı düşük gelebilir. O yüzden manuel modda kullanın gayet iyi ivmeleniyor. Araçta 5 kişi dağa taşa çıkıyorum :)

KAYA308
15-02-2015, 21:24
tahminimce devir aralıkları yüksek olduğundan sizde gaza fazla basıyorsunuz ilk hantallıktan kurtulmak için bağırması çok normal zamanla keyif almaya başlarsınız.yokuşlarda vites yükseltmeye çalışır şanzıman bura yokuş demez ama devri bulamayınca mecbur düşer kafaya takılacak bir durum yok.
aracınızı sorunsuz kullanmak için şanzıman bakımını aksatmadan 40bin den 40bine yaptırın başınız ağrımaz.