PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 - Sag arka taraftan gelen lokurtu gibi ses

no_fear
28-07-2010, 07:19
Merhaba forum ahalisi,

Bizim aslan artik kasislerden gecerken ve de sert fren yaptigimda artik daha fazla ses cikarmaya basladi. Ses sag arka taraftan ve lokurtu gibi geliyor. Aslinda her kasisten gecerken bu ses cikmiyor daha cok sert fren yapip araba kendini kasinca yapiyor. Bu ses nerden kaynaklanabilr ve de nasil kesebilirim ??

Ozan
28-07-2010, 07:29
Öncelikle bagajın içini ve stepneyi kontrol etmekle başlayın.
Daha sonra kapıların içindeki ceplerin dolu olup olmadığına bakın.
Servise gitmeden bunları kontrol etmenizi tavsiye ederim.

no_fear
28-07-2010, 08:02
Öncelikle bagajın içini ve stepneyi kontrol etmekle başlayın.
Daha sonra kapıların içindeki ceplerin dolu olup olmadığına bakın.
Servise gitmeden bunları kontrol etmenizi tavsiye ederim.

kapi iclerini kontrol ettim ve bagaji bosalttim bir tek stepneyi kontrol etmedim. Ama dedigim gibi bariz sag arka taraftan geliyor ses.

hakan308
28-07-2010, 08:07
depodan gelmesin o ses ? hatta o ses hep vardıda siz yeni farketmiş olmayasınız?

reisG
28-07-2010, 08:10
Servise gidildiğinde söylenecek ilk söz birşey yok olacaktır. Tıpkı benim klimaya dedikleri gibi hala A/C düğmesi olan ama yeterli soğutmayan bir araç ile geziyorum.

no_fear
28-07-2010, 08:14
depodan gelmesin o ses ? hatta o ses hep vardıda siz yeni farketmiş olmayasınız?

Aslinda depo benimde aklima geldi ama emin olamadim. Hep var miydi ? Araba yaklasik 1 yillik ve ilk baslarda yoktu, ama uzun zamandan beri var ve de kulak tirmalamaya basladi.

hakan308
28-07-2010, 08:22

Aslinda depo benimde aklima geldi ama emin olamadim. Hep var miydi ? Araba yaklasik 1 yillik ve ilk baslarda yoktu, ama uzun zamandan beri var ve de kulak tirmalamaya basladi.

Geç farkedebilirsiniz bende o sesi geç farketmiştim hatta bu aralar unutmuştum o sesi şimdi tekrar aklıma girdi ;D birde o lökürtü sesi kapı içlerine su dolmasındanda gelebilir servise gidip hem kontrol ettirip hemde fitildeki tahliye yerini açtırabilirsiniz randevu falan almadan gidip 5 dkda yaptırabilirsiniz ;)

no_fear
28-07-2010, 10:03
Ben sanki bu forumda benzer bir sesi ayni bolgeden duyan vede bu sorunu onleyen birinin mesajini gordum sanki ama su an bulamiyorum ???

no_fear
28-07-2010, 10:09
sanirim bahsettigim topic buydu :P

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=603.msg17384#msg17384

Abdullah
28-07-2010, 10:54
sanirim bahsettigim topic buydu :P

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=603.msg17384#msg17384

arkadaşlar bu konuyu dün ben yazmıştım fakat tam anlamıyla aynı sorun değil. Çünkü benim araç fren yapınca ses çıkartmıyor sadece çok hafif bir çukura dahi girsem sanki 1 metrelik bir çukura düşmüşüm gibi sağ arka lastik kısmından büyük ihtimalle amortisörden kaynaklandığını sandığım lökürtü değil küt diye vurma sesi. no_fear senin lökürtü sesi büyük ihtimalle kapı içine su dolmasından kaynaklanan ses. Arka kapıyı açıp ileri geri salla ve sesin kapı içinden gelip gelmediğini kontrol et çünkü benim sol arka kapıda aynı ses mevcuttu içi su ile dolmuştu. Arka kapıların tahliye delikleri çok küçük yapıldığından en ufak pislikte tıkandığından su birikmesine sebep oluyor.