PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot Araçlarda Kapı Kapatılırken Yaşanan Sese KESİN ÇÖZÜM...

Viruse
31-01-2015, 12:46
Evet Arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır tüm forum sitelerinde konu hakkında çözüm aradım ama maalesef istediğim sonuca bir türlü ulaşamadım. Bilindiği üzere Peugeot otomobillerde kronikleşen Kapı Problemi (Kapatılırken Çıkan "DORK" Sesi) nihayet benim aracımda son buldu. Her türlü yalıtım ve ses ile ilgili çözümleri deneme rağmen kapı kapanırken hala traktör kapısı gibi ses çıkarmaya devam etti. Gayet ekonomik ve herkesin uygulayabileceği bir yöntemle sizde bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Kullanılan malzemeler ve uygulamanın tamamına aşağıda ki videodan ulaşabilirsiniz. Kullanılacak malzeme değişiklik gösterebilir. Denemek isteyen arkadaşlara sorunun kaynağı gösterilmiştir. Uygulama %90 oranında başarılı ve kesin çözüm. Uygulamadan sonra arkadaşlardan sonuçlarını yazmasını rica ediyorum. Bir teşekkürü çok görmezsiniz umarım...

https://www.youtube.com/watch?v=efuuwRHXHmk

kırmızı35
31-01-2015, 13:04
Hmm iyimiş teşekkürler paylaşım için

ayzinim
31-01-2015, 13:07
Güzel ve başarılı bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mygold
31-01-2015, 13:39
paylaşım için teşekkürler.. dayanım süresi acaba ne kadar olacak?

snndymz
31-01-2015, 19:24
paylaşım çok güzel olmuş eline sağlık

converse10
31-01-2015, 19:35
evet gayet başarılı

ANKA
31-01-2015, 22:30
Gayet etkili görünüyor bir de uzun süreli olursa mükemmel olur. Bant yerine başka bir çözüm olabilir iç lastik gibi mesela. Mantık olarak sert kısmı yumuşatmak bir çözüm gibi duruyor. Benim yeni aslanda ekstra fitil olduğu için pek ses gelmiyor o fitil de çok etkili oluyor.

HamzaHakkı
31-01-2015, 23:24
Benim 407 den şikayetim yok ama yarın deneyeceğim.

e_uludag
01-02-2015, 00:14
Bende de ekstra fitil var ön yolcu kapısı gayet tok ama şoför kapısı biraz ses yapıyor, ben aluminyum bant ile yapayım diyorum aynı işi sanki biraz daha uzun ömürlü olur bakalım sonuç ne olacak, paylaşım için teşekkürler.

canmühür
01-02-2015, 13:40
Olmamış arkadaşlar derme çatma işler bunlar

Cem B
01-02-2015, 21:35
Derme çatma demek bence haksızlık olur. çok maliyetsiz kötü bir görüntü olmadan arkadas elinden geldiğince birseyler yapmaya calısmıs ve istediği sonucu almıs. .çözümün ve paylasımın için emegine ellerine saglık.

e_uludag
01-02-2015, 23:08
Derme çatma demek bence haksızlık olur. çok maliyetsiz kötü bir görüntü olmadan arkadas elinden geldiğince birseyler yapmaya calısmıs ve istediği sonucu almıs. .çözümün ve paylasımın için emegine ellerine saglık.
Aynen katılıyorum, en azından çözüm çok sağlıklı olmasa da teşhis doğru, bu akşam denedim kapının kapanma sesi çok değişiyor fakat bant ile olacak iş değil, daha kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor.

converse10
02-02-2015, 07:44
Aynen katılıyorum, en azından çözüm çok sağlıklı olmasa da teşhis doğru, bu akşam denedim kapının kapanma sesi çok değişiyor fakat bant ile olacak iş değil, daha kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor.
aynen katılıyorum

Viruse
03-02-2015, 11:17
Olmamış arkadaşlar derme çatma işler bunlar

Sen daha iyisini yap, ben erdemli olup seni eleştirmeyim...

canmühür
04-02-2015, 03:08
Yaptığımız işlerimi yarıştırıyoruz:) Forumda bir konuyu paylaşıyorsanız bu konuda gelicek olan pozitif yorumlarla beraber negatif yorumlarada açık olmalısınız eleştirelim diye yükleme yapıyorsunuz yorumlara açık bir ortam olumlu olunca teşekkürler olumsuz olunca neden bu tavırlar anlamıyorum. Beğenmeyenler yorum yapmasın yazsaydınız keşke daha isabetli olurdu.

e_uludag
06-02-2015, 21:50
Yaptığımız işlerimi yarıştırıyoruz:) Forumda bir konuyu paylaşıyorsanız bu konuda gelicek olan pozitif yorumlarla beraber negatif yorumlarada açık olmalısınız eleştirelim diye yükleme yapıyorsunuz yorumlara açık bir ortam olumlu olunca teşekkürler olumsuz olunca neden bu tavırlar anlamıyorum. Beğenmeyenler yorum yapmasın yazsaydınız keşke daha isabetli olurdu.
Olmamış arkadaşlar derme çatma işler bunlar gibi bir yorum yerine paylaşım için teşekkürler ama bana çok sağlıklı gelmedi sebebide şu şu şu gibi bir yorum yapmak çok zor olmasa gerek... en azından olumlu veya olumsuz yorumun konuya bir değer katması kritik, her konuya da bir yorum yazmaya gerek yok, okuyup geçiledebilir. Saygılar.

HakanAnt
06-02-2015, 23:04
Bazan küçük dokunuşlar birçok olumsuzluklara geçici çareler olabiliyor,Viruse nickli kardeşimiz de kalıcı olmayan fakat lokal olarak güzel bir çözüm bulmuş ve bunu da büyük bir heyecanla bizlerle paylaşmak istemiş,şahsen ben bu kardeşimizi takdir ediyorum ve aynen bu uygulamasını ben de lokal olarak benimsedim ve uyguladım gayette iyi oldu ve herhangi bir sorum yok,en azından şu an iş görüyor.Sevgili kardeşlerim belki aranızda Taner hoca ile birlikte birkaç tane eski tüfeğiz benim herbirinize bir ağabey tavsiye olarak şunu söylemem gerekirse.;Burası veya güncel hayatta lütfen her bireye saygı gösterin tahammül edin ve yaptıkları olumlu işleri takdir edin çünkü dünyamız yaklaşık olarak yedi milyara yakın insana ev sahipliği yapıyor düşünsenize bu yedi milyar insanın herbirinin parmak izi farklı,yaşam da farklılıklarla dolu çözümler de farklı beğenir veya beğenmezsin ,fakat biz insanlar herbirimize saygı duymak zorundayız çünkü mükemmel yaratılmış yok mükemmel olan tek yüce Allah ve Allah kibirli olanları sevmez...Hepinize sevgi ve selamlarımı yolluyorum...

converse10
06-02-2015, 23:36
Bazan küçük dokunuşlar birçok olumsuzluklara geçici çareler olabiliyor,Viruse nickli kardeşimiz de kalıcı olmayan fakat lokal olarak güzel bir çözüm bulmuş ve bunu da büyük bir heyecanla bizlerle paylaşmak istemiş,şahsen ben bu kardeşimizi takdir ediyorum ve aynen bu uygulamasını ben de lokal olarak benimsedim ve uyguladım gayette iyi oldu ve herhangi bir sorum yok,en
azından şu an iş görüyor.Sevgili kardeşlerim belki aranızda Taner hoca ile birlikte birkaç tane eski tüfeğiz benim herbirinize bir ağabey tavsiye olarak şunu söylemem gerekirse.;Burası veya güncel hayatta lütfen her bireye saygı gösterin tahammül edin veyaptıkları olumlu işleri takdir edin çünkü dünyamız yaklaşık olarak yedi milyara yakın insana ev sahipliği yapıyor düşünsenize bu yedi milyar insanın herbirinin parmak izi farklı,yaşam da farklılıklarla dolu çözümler de farklı beğenir veya beğenmezsin ,fakat biz insanlar herbirimize saygı duymak zorundayız çünkü mükemmel yaratılmış yok mükemmel olan tek yüce Allah ve Allah kibirli olanları sevmez...Hepinize sevgi ve selamlarımı yolluyorum...
abim yorumundan dolayı teşekkürler

HakanAnt
06-02-2015, 23:46
abim yorumundan dolayı teşekkürler

Ben teşekkür ederim İsmail kardeşim...Bu arada yukarıda ben de hata yapmışım, '' mükemmel yaratılmış yok '' beşeri olarak mükemmel yaratılan sadece paygamberlerdir...Bu hatamdan dolayı özür dilerim...Hayırlı geceler Allah a emanet ol kardeşim...

orhun57
07-02-2015, 11:20
Herkes kendince sorunlara çözüm getirmeye çalışıyor, belli ki arkadaşımız sesten oldukça rahatsız birşeyler yapmaya çalışmış olmuş olmamış orası ayrı. Ucundan tutup geliştirmek bize yakışır bence.

Öte yandan ne olursa olsun eleştiriye de açık olmamız lazım, herkes herşeyi beğenmek zorunda değil. Benim VW aldıktan sonra maruz kaldığım eleştirileri duysanız katil olursunuz :D

Viruse
11-02-2015, 15:52
Yorumlarınızdan Dolayı Teşekkür Ederim Dostlar...

Yadigar07
11-03-2015, 08:37
Emeğinize Sağlık, çok güzel bir Paylaşım olmuş ve Sonuç alınmış gibi gözüküyor.

ANKA
12-03-2015, 11:17
Geçen captivada gördüm o kısımda plastik bir kaplama var biraz daha kalın tabi bizim araçlara göre. Hani bant yerine geçme bir plastik veya kauçuk olsa daha kalıcı bir şekilde sorun çözülebilir. Bir de bu elektrik bantları yerine siyah tamir bantları var içinde ip olan onlar daha çok dayanabilir.

jerpelea
12-03-2015, 16:44
Aynen kauçuk tarzda bi üretim yapsalar şahane olur ömürlük kullanılır.

rocker307
12-03-2015, 17:03
Makaron geçirip ısıtsak olmaz mı?

ozyvet
14-03-2015, 21:08
Makaron geçirip ısıtsak olmaz mı?

Bende düşündüm ancak makaronu keseceğimizden ise yaramayabilir

rocker307
14-03-2015, 23:00
Bende düşündüm ancak makaronu keseceğimizden ise yaramayabilir
Denemek lazım.. Isınınca belki tutar..

ANKA
16-03-2015, 00:00
Peki makaronu japonla yapıştırıp sonra hafif ısıtmak nasıl olur acaba? Ya da o kısma inceden bir sunfix tarzı bir malzeme ile kaplama yapmak? Aslında vakit bulup uğraşmak lazım.

Abdullah
16-03-2015, 11:19
güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık. ucuz maliyetle güzel çözüm.