PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 sw 2007 model söför tarafı su girmesi sorunu ve çözümü

kral1840
29-01-2015, 18:13
merhaba arkadaşlar uzun bir süre pejo forumlarına uzak kaldım askerlik ve iş dolayısıyla.
tekrar aranıza döndüm kabul ederseniz

şimdi başıma gelen olayı ve çözümünü sizlerle paylaşıyorum.başına gelebilecek arkadaşlara fikir olsun.

öncelikle camım orjinal fabrikasyondu yani kronik olabilecek bir sorun.

5 yıldır bende olan 2007 model peugeot 307 aracımda da geçen ay yoğun yağmurda söför tarafı yer göl gibi oluyordu.
gider tıkanmıştır dedi servis gideri temizledi,sonra yine yağmurda göl gibi oldu.
servise gittim tekrar:
hortumla su tutmaya başladık
önce kapılardan mı giriyor diye baktık
cam tavandan da girmiyordu,
en son ön camdan şüphelendik ama biz hiç değiştirmemiştik ve orjinaldi,
direksiyonun alt kısımlarını söktüler tabi hala hortumla su tutuyoruz.
bu sefer ön camdan girip sigortanın ordan sızıp fren pedalına damladığını gördü usta.
cam söküp tekrar takmalıyız dedi.
ve camcı söktü tekrar yapıştırdı test edildi ve çok şükür kurtulduk sudan.
birde bizim yağmurlu günlerde sabah arabanın kapı kilidi açık oluyordu,arka cam sileceği çalışmıyor bağaj açılmıyor kapılarda kitklenmiyordu.
o damlaya damlaya göl olan su elektronik aksama zarar veriyormuş içeri girmesinin yanında.
çok şükür şimdilik bir sıkıntımız kalmadı.

saygılar.

ssgti
29-01-2015, 19:06
Geçmiş olsun.

bacadir68
30-01-2015, 07:33
Geçmiş olsun. Bende bazen şüpheleniyorum fren pedalı hafif ıslak gibi duruyor. Bakayım bende ön cama.

kral1840
30-01-2015, 09:45
Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Bende bazen şüpheleniyorum fren pedalı hafif ıslak gibi duruyor. Bakayım bende ön cama.

teşekkürler arkadaşlar.
evet tam fren pedalına damlıyor.
bizim göl olmaya başlayınca anlamıştık.

xZONEx
30-01-2015, 10:04
Binde bir olur öyle şeyler ufak tefek yapacak birşey yok. Geçmiş olsun.

kral1840
02-02-2015, 15:24
Binde bir olur öyle şeyler ufak tefek yapacak birşey yok. Geçmiş olsun.

teşekkürler,nasip.

mhmtcht46
10-02-2016, 15:59
Ful ıslak yolda 800 km gittim şöför alt paspas altı bnde de komple ıslak şuan. Yağmur değildi kar erimesinden kaynaklı ıslaklık. Bunu su nerden girdi arkadaşlar alttan bi yerdn olsa gerek ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

ozyvet
10-02-2016, 22:42
Benimde 307 sw de başıma gelmişti. Sıvı antrifizli değilse 2 ihtimal var 1. silecek önündeki tahliye deliğin in tıkanması ( yukarıda arkadaş bahsetmiş fren pedalının üzerine damlıyor demiş %99 nedeni bu ve sigorta kutusu sıkıntısı yapabilir masraflıdır. Arkadasta on camdan kaynaklanmış ama genel olarak tahliyeden olur )
2. Daha çok yazın klima nemini aracın alt kısmına tahliye eden hortum yerinden çıkıyor lifte kaldırılıp takılıyor masrafsız ve ıslaklık harici tehlikesi yok

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi