PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol arkastop lambası hiç yanmıyor

EnSoNiQ
26-01-2015, 22:36
S.a arkadaşlar sol arka stop lambası yanmıyor kabloyu çıkardım taktım hiç elektrik gelmiyor sigortası felan mı var hiç biri yanmıyor sizce neden olabilir.Sinyal park fren hiçbiri yok sorun nerde olabilir arkadaşlar yardım edebilecek varmı ?

suloman
27-01-2015, 00:13
Muhtemelen toprak kablosunun bağlantısında sıkıntı olmuştur. Herhangi bir Peugeot özel servisinde o kabloyu kesip, stop lambasının gövdesine tekrar lehim yaparlarsa çalışır. En azından benim sorunum öyle geçmişti.

Yasin CCK
27-01-2015, 08:53
Muhtemelen toprak kablosunun bağlantısında sıkıntı olmuştur. Herhangi bir Peugeot özel servisinde o kabloyu kesip, stop lambasının gövdesine tekrar lehim yaparlarsa çalışır. En azından benim sorunum öyle geçmişti.

Aynen :iyi Yapılması gereken işlem budur...

kırmızı35
17-07-2016, 15:00
Selamlar bugün trafikte dikiz aynasından arkamdaki otobüse bakarken otobüsün camından sol fren lambasının ve bagajdaki 3. Fren lambasının yanmadığını fark ettim herhalde sağ sol sigortası ayrı diye düşündüm eve geldim kontrol edeyim acaba motordamı direksiyonun altındamı diye klavuza baktım bulamadım dedim iş başa düştü fren pedalına bişey sıkıştırdım basılı kalsın diye marşa bastım düzelmiş çalışıyor bu durum normalmidir sizce ayrıca klavuzda fren lambalarının sigortası nerde yazıyor bulamadım bilen varmıdır acaba yerini aracım 2008 model 308

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
18-07-2016, 14:31
Kırmızı35 aracınızın fren müşürü bozulmuş muhtemelen

kırmızı35
18-07-2016, 21:13
Teşekkürler bi kontol edeyim

CaglarB
19-07-2016, 08:33
benimde geri vites lambam yanmıyormuş, muanedn kaldık, götürdüm elektrikçi bulamadı, çakmaklıktaki şarjı çıkardım her şey normale döndü. çakmaklık nerelere bağlıysa artık aracı manyaklaştırıyor.
Kendi kendine de düzeldi şimdi enteresan

kırmızı35
19-07-2016, 10:15
İlginç gerçekten geçen gün başka bir forumda Citroën c2 kullanan bir arkadaşın çakmaklık yüzünden aracın bsi si bozulmuş tamirciye götürmüş birkaç smd malzeme yanmış tamir için yüksek mebla istemişler oda başka biyerden daha uygun fiyat alınca vazgeçmiş saygıdeğer ustamız söktüğü malzemeleri rasgele takmış ve bsi komple gitmiş çıkmasını bulup takmıştı birdaha çakmak bile takmam diyordu..