PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsi kavağa çıktı/SATILDI

cmr_cihangir
21-07-2010, 16:14
Her şeyden önce itiraf etmeliyim ki; köpek balığı grisi diye bir renk tonu olduğunu bilmiyordum. Bu husus ilk aracım inci siyahı dedikleri 2008 model 308 içinde geçerli. Benim bildiğim inci parlak krem renginde olur ya neyse. Bu yüzden bizimkiler araca yunus ismi verdiler bende onlara muhalif oldum hamsi dedim (aman duymasınlar ;D)

cmr_cihangir
21-07-2010, 16:20
Bu da karakaçan ilk göz ağrım
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2633.jpg

cmr_cihangir
21-07-2010, 16:28
Pardon o benim resmim karakaçan bu :)
http://img233.imageshack.us/img233/5478/1000423j.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/5994/inci2.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/5051/1000416g.jpg

γuяdaeя
21-07-2010, 16:28
Cihan bu şekilde fotoğraf yüklemek hem senin hem de bizim için eziyet. Kota muhalefeti de yaşayabilirsin (bundan emin değilim).

Imageshack veya hızlı resim en çok kullandığımız yöntemler bilgin olsun ;)

cmr_cihangir
21-07-2010, 16:30
Yunusla ilgili diğer resimleri İnsaallah yarın atmaya çalışacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

reisG
21-07-2010, 16:31
İnci siyahı bence şuradan gelir. İstiridyenin içindeki incinin bağlandığı yerlerde koyu metalik renkte ve çok parlak bir siyah leke oluşur. bundan istifade ederek inci siyahı demişlerdir. Mesela şimdilerde buhar gri diye bir renk var. rengi bir 308 de gördüm resmen çok açık sütlü kahve ama buhar gri olmuş... :D

γuяdaeя
21-07-2010, 16:53
Vikipedi abi şöyle demiş :)

İnci İstiridye gibi bazı kabuklu deniz hayvanlarının içinden çıkarılan, genellikle süs eşyası olarak kullanılan küçük tane. Bunlar, küçük, yuvarlak, yüksek değerli, sert, sedef rengindedirler. Hayvanın vücuduna bir kum tanesi, bir parazit veya yapay olarak bir sedef parçası girince etrafında bunu kaplayan sedefimsi bir madde oluşur.[kaynak belirtilmeli] Böylece tabaka üst üste gelerek küresel inci meydana gelir. Divan şiirinde incinin oluşumu nisan yağmurlarının yağmasına bağlanmıştır. Rivayete göre, istiridye kabuklarını açınca, yağmur tâneleri içeri alınır ve incinin ortaya çıkmasına sebep olur. Yabancı madde ete girmeyip kabukta kalırsa meydana gelen inci, yarı küresel veya düzensiz biçimde olur. İnci, sedef yapısında olup %92 kalsiyum karbonat ihtiva eder. Sıcak ve ılıman bölge denizlerde yaşayan yumuşakçalarda rastlanır. Günümüzde içinde inci meydana gelen yumuşakçalar yetiştirilerek, kültür inci üretimi önem kazanmıştır. Kültürle 3 ilâ 7 yılda elde edilen bu inciler doğal olanlarından ayrılmamakta, gerçek inciye benzediği kabul edilmektedir.

Her çeşit süs eşyâsında, bilhassa gerdanlık olarak kullanılmaktadır. Bilinen renginden başka pembe ve beyazları olduğu gibi nâdir de olsa siyah renkli inciye de rastlanır. Siyah inci nadir bulunduğundan daha değerlidir.

Cam küreler, üzeri doğu esansı denen yapışkan madde ile sıvanarak sahte inciler yapılmaktadır. Hakikisinin pahalı olmasından dolayı sahte inci endüstrisi oldukça rağbet görmektedir.

reisG
21-07-2010, 17:00
Yurdaer noktayı koymuş. ;)

cmr_cihangir
21-07-2010, 17:26
Forum peugeot sitesine üye olmak için verdiğim kararın ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha anladım. Çoğunlukla araç sahipleri otomobilleri sayısal değerlere (hızına, gücüne, ücretine vs.) bakarak tek boyutlu değerlendirirler. Forumdaki dostlar araç sahibi olmanın sadece bunlardan ibaret olmadığını bir kez daha gösterdiler. Sayın Yurdaer ilgin alakan için teşekkür ederim bende sayenizde bu hususu yeni öğrenmiş oldum saygılar...

γuяdaeя
21-07-2010, 17:50
Forum peugeot sitesine üye olmak için verdiğim kararın ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha anladım. Çoğunlukla araç sahipleri otomobilleri sayısal değerlere (hızına, gücüne, ücretine vs.) bakarak tek boyutlu değerlendirirler. Forumdaki dostlar araç sahibi olmanın sadece bunlardan ibaret olmadığını bir kez daha gösterdiler. Sayın Yurdaer ilgin alakan için teşekkür ederim bende sayenizde bu hususu yeni öğrenmiş oldum saygılar...

Övgü dolu sözler için teşekkürler. Paylaşmanın tadı da işte burada. Elimizden geldiğince "en iyisi" olmaya çalışmalıyız ;)
Ah bir de Ömer şu smiley işini halletse, duygularımı yazıyla çok ifade edemiyorum ;D

Bu arada gördüğüm kadarıyla 15. mesaja doğru gidiyorsun, resmiyeti aradan kaldıralım, ne dersin? ;)

Ömer Gedik
21-07-2010, 20:16
cmr_ cihangır

Aracın detaylı fotolarını bekliyoruz. Güle güle kullan. :D Köpekbalığı gri 308'e gerçektne yakışan renklerden birisidir. Çok güzel bir tercih. Köpekbalığı Sportium ;)

Yurdaer
Site ile ilgili çalışmalarımız arasında olacak. Fakat Sitemizle ilgilenen akrabam 3, kez baba oldu. O ara işleriyle ilgilenemediği içinde işleri birikti. En yakın zamanda çalışacağız. :D

cmr_cihangir
21-07-2010, 20:40
cmr_ cihangır

Aracın detaylı fotolarını bekliyoruz. Güle güle kullan. :D Köpekbalığı gri 308'e gerçektne yakışan renklerden birisidir. Çok güzel bir tercih. Köpekbalığı Sportium ;)

Sportium 308 için alimünyum grisi sparişi verdim. Stoklarda yoksa bu renkte dediğiniz gibi kötü durmuyor. Mevcut aracımın resimlerini burada teşhir edip gelecekte burayı arşiv olarak kullanacağım. İnşaallah yarın bu aracın diğer resimlerini tüm dostlarla paylaşmak istiyorum.

Ömer Gedik
21-07-2010, 20:51
Doğruya Santiaguito jantlar 308 Premium larda var :D Haliyle premium aracınız Köpekbalığı gri. Alüminyum Gri Pack tamponla çok şık duruyor. Tekrar güle güle kullanın. Sizin teslimat ne zamandı.

cmr_cihangir
21-07-2010, 20:53
Ağustos ta gelecek ilk parti İnşallah..

reisG
21-07-2010, 21:26
Forumun ilk sportiumu olacak heyecanla bekliyoruz.
Forum daki ortam konusunda ise, galiba her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. İşe gidenler sabah bilgisayarı açıp ilk foruma giriyorsa durumun ne kadar sıcak olduğu anlaşılır. :)

cmr_cihangir
22-07-2010, 13:43
Arkadaşlar bizim yunusun diğer resimleri bunlar
http://img851.imageshack.us/img851/7651/1000717.jpg

cmr_cihangir
22-07-2010, 13:45
Bu kadar geniş ön cam olunca bende böyle bir çözüm buldum; Kamyon güneş siperliği ;D

cmr_cihangir
22-07-2010, 13:47
Ben bu resim yükleme olayını ne yazık ki tam çözemedim acemiliğime verin ama resimleri yüklemeye devam

cmr_cihangir
22-07-2010, 13:48
Bu ferah iç mekan sanırım sportiumlarda olamayacak :-\

cmr_cihangir
22-07-2010, 13:52
Bu da ön konsol... Arkadaşlar buradan herkesi bir konuda uyarmak istiyorum benim düştüğüm şapşal duruma düşmeyin sakın. Direksiyondaki aslan logosunu parlatayım diye ıslak mendil kullandım. Sonuç krom pırıl pırıl ama dreksiyon üzerinde beyaz bir leke oluştu :-[

cmr_cihangir
22-07-2010, 13:57
Bunlar sanırım yunusun son resimleri olacak. Allah izin verir de sportium gelirse onlarında resimlerini buradan yayınlarım. Tüm dostlara selamlar....

reisG
22-07-2010, 14:17
ne yazıkki resimler yok. merak içinde kaldık. yükleme konusunda yardımcı olmaya çalışayım. hizliresim.com a girin orada sağ üstte browsee kısmına resmi bulup tıklayın sonra boyut olarak alttaki kutudan 640*480 i seçin yükleme bitince bir sürü altalta satırlarda linkler çıkacak en alltaki linkte copy ile alın sonra forumda gülücüklerin hemen üstünde bulunan soldan ikinci kutudaki resim yğkleye basın yazı yazma bölümünde açılacak olan yer yani cursor ın yanıp sönen yerine paste edin göndere bastığınızda resim yüklenmiş olacaktır.

BahadırALTUN
22-07-2010, 14:21
Aramıza hoş geldiniz. Keyifyi paylaşımlar dilerim. Fotograf yüklemek için dilersenir aşağıdaki konuya bir göz atın yardımı olabilir.
Yeni aracınızda hayırlı olsun bu arada.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=834.0

cmr_cihangir
22-07-2010, 14:38
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2486.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2472.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2464.jpg

cmr_cihangir
22-07-2010, 14:41
ne yazıkki resimler yok. merak içinde kaldık. yükleme konusunda yardımcı olmaya çalışayım. hizliresim.com a girin orada sağ üstte browsee kısmına resmi bulup tıklayın sonra boyut olarak alttaki kutudan 640*480 i seçin yükleme bitince bir sürü altalta satırlarda linkler çıkacak en alltaki linkte copy ile alın sonra forumda gülücüklerin hemen üstünde bulunan soldan ikinci kutudaki resim yğkleye basın yazı yazma bölümünde açılacak olan yer yani cursor ın yanıp sönen yerine paste edin göndere bastığınızda resim yüklenmiş olacaktır.

Olayı çözümledim galiba ama merak ediyorum dün gönderdiğim resimler de mi çıkmadı?

cmr_cihangir
22-07-2010, 14:43
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2459.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2455.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2454.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/22/2450.jpg

γuяdaeя
22-07-2010, 14:44
Direksiyon göbeği gerçekten kötü görünüyor... Islak mendil o hale getirebiliyor demek.
Marketlerde satılan koruyucu parlatıcı türevi şeyler işe yarar mı acaba ???

cmr_cihangir
22-07-2010, 14:47
Direksiyon göbeği gerçekten kötü görünüyor... Islak mendil o hale getirebiliyor demek.
Marketlerde satılan koruyucu parlatıcı türevi şeyler işe yarar mı acaba ???

Üstadım söylemiştim biraz pasaklı adamız.

γuяdaeя
22-07-2010, 15:03
Üstadım söylemiştim biraz pasaklı adamız.

;D ;D

reisG
22-07-2010, 15:11
Resimler için tşk. köpekbalığı gri içinde açık renk kokpit ve döşemeler süper olmuş. dolu dolu bir araç, pek çoğumuzun aracı comfort donanım olduğundan biz içeride siyah renk ile yaşamaya alıştık. direksiyon göbeği bence de kötü olmuş ama ona da nazarlık diyelim artık.

SAMET010
22-07-2010, 15:58
kazasız belasız ... köpekbalıgı gri güzel renk bendede o renk var donanım nedir acaba ?

cmr_cihangir
22-07-2010, 16:16
kazasız belasız ... köpekbalıgı gri güzel renk bendede o renk var donanım nedir acaba ?

Öncelikle teşekkür ederim. Aynı temenniyi hem size hem de forumdaki tüm dostlara dilerim. Aracım 2010 premium donanıma sahip bir 308. Aracın rengini daha evvelki iletimde de belirttiğim gibi annem beğenmişti. :)

mygold
22-07-2010, 17:31
kazasız belasız suruşler dilerim aramıza tekrar hoşgeldiniz....

Ömer Gedik
23-07-2010, 09:00
Resimdeki görüntüyü yok etmek için meguiars APC ile deneme yapmak lazım. Kötü görünmüş.

Sportium da beyaz göstergelerin olmayışı büyük eksiklik maalesef artık 308 lerde beyaz gösterge yok.

acemiasker
23-07-2010, 09:13
hocam bence aracın rengi çok yakışmış. Ancak Ömer Hoca ile bir görüşmende fayda var derim.

cmr_cihangir
23-07-2010, 14:37
hocam bence aracın rengi çok yakışmış. Ancak Ömer Hoca ile bir görüşmende fayda var derim.

Teşekkür ederim her fırsatta söylüyorum renk seçimini annem yapmıştı. Direksiyon temizliği konusunda da kendisinden aldığım tavsiyeyi uyguladım. Şimdi direksiyon çicek gibi oldu
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/23/2647.jpg
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/23/2660.jpg

γuяdaeя
23-07-2010, 14:39
Cihan bu arabayı değiştirmek istediğinden emin misin? :)

reisG
23-07-2010, 14:46
Sportium'da premium da yer alan açık renk kokpit, koku sistemi beyaz renk kadranlar, arka kol dayama, arka pandizottaki göz vb. pek çok özellik olmayacak. bence en büyük eksiklikte açık renk döşemenin olmaması.

cmr_cihangir
23-07-2010, 14:58
Cihan bu arabayı değiştirmek istediğinden emin misin? :)

Üstadım aynı şeyi bizimkilerde söylüyor. Evet arabamdan memnunum, bu aracı alırken en az 3 sene kullanırım diye düşünüyordum. Ne zamanki peugeot yeni nesil motorunu lanse etti merakım ağır bastı bende 2011 premium plus için plan yaptım. Hatta bizimkileri, bu aracın cam tavanı var şu konforu var bu özelliği daha iyi gibi yavaştan ikna ettim. Sportium serisi seçimim tamamen tesadüf oldu. Can otomotivden Ümit Bey bu seriye ait bilgileri verince -17 inch jantları, alüminyum pedal seti, gt ön arka tamponlar gibi sportif unsurlar- fiyatınında daha uygun olduğunu düşündüm ve kararımı bu yönde verdim.
Hulasa forumdaki her araç sahibi arkadaşım aracını çeşitli aparatlarla daha güncel kılmak ister. Tabi bu maliyetli bir olay. Şöyle hesap kitap yapınca yukarıda saydığım özellikleri aracıma uygulasam takas sonrası vereceğim paraya yakın bir maliyet çıkıyor. Olayı bir de böyle değerlendirmenizi isterim.

γuяdaeя
23-07-2010, 15:03
İşte ben de onu diyorum. 112 hp'lik yeni motorun çok aman aman bir fark yaratmayacağını düşünüyorum... Yani mevcut motora göre devrim niteliği taşıyan birşey değil sonuçta. Kişisel tercih elbette ama bu araç bende olsa hiç değiştirmezdim. Bi GT tampon dört tane de linkankabur tamamdır :)

cmr_cihangir
23-07-2010, 15:09
İşte ben de onu diyorum. 112 hp'lik yeni motorun çok aman aman bir fark yaratmayacağını düşünüyorum... Yani mevcut motora göre devrim niteliği taşıyan birşey değil sonuçta. Kişisel tercih elbette ama bu araç bende olsa hiç değiştirmezdim. Bi GT tampon dört tane de linkankabur tamamdır :)

Üstad Allah size daha iyisini versin. Söz ağızdan bi kere çıktı. Allah utandırmasın

Yasin CCK
23-07-2010, 15:09
Durumunuz el veriyorsa bence gayet mantıklı, ben arkanızdayım ;)

cmr_cihangir
23-07-2010, 15:15
Durumunuz el veriyorsa bence gayet mantıklı, ben arkanızdayım ;)

Teşekkür ederim Yasin. Çok şükür bu imkanım var. (Ağustos biraz sarsacak beni ama neyse). İsrafı sevmem keza yeni alacağım aracın orta ve uzun vadede kendini amorti edeceğini umuyorum.

Yasin CCK
23-07-2010, 15:22
Baştada söylediğim gibi tabi ki imkan meselesi fakat siz bunu beğenmiş ve aklınıza koymuşsanız bu durum maddiyattan öteye geçer.

"Paranın satın alamayacağı şeyler vardır" ;)

γuяdaeя
23-07-2010, 15:23
Üstad Allah size daha iyisini versin. Söz ağızdan bi kere çıktı. Allah utandırmasın

Amin.. Sakın yanlış anlama, eleştirmek için falan yazmadım. Şimdiki araban nasıl güzelse, yaptığın tercih de çok güzel ;)

cmr_cihangir
23-07-2010, 15:37

Amin.. Sakın yanlış anlama, eleştirmek için falan yazmadım. Şimdiki araban nasıl güzelse, yaptığın tercih de çok güzel ;)

Üstadım forumdaki yorumlarınıza hep değer verdim hakkınızda hiç menfi bir düşüncem olmadı. Samimiyetinize inandığım için görüşlerinize önem verdiğimi bir kez daha belirteyim. Öte yandan temennimde de samimiyim; ilk 308 aracım manuel vitesli bir araçtı. Auto6r ye merak sardığımda ve imkan bulup ta satın aldığımda otomatik vitesin sürüşü ne kadar konforlu bir hale getirdiğine şahit oldum. Bir kere dalgınlıkla da olsa aracı viteste bıraktığında stop etmiyordu, dik yokuşlarda geri kaymıyordu, araçta birine laf yetiştirirken yoldaki bir aracı sollamak için vites değiştirmene gerek kalmıyordu vs. vs... Bu kolaylıklara umarım sizde bir gün sahip olursunuz. Saygılarımla

cmr_cihangir
23-07-2010, 15:39
Aaa sizin araçta otomatikmiş galiba. İmzanıza şimdi dikkat ettim. O zaman ben sizi dizele davet edeyim ;D

γuяdaeя
23-07-2010, 15:55
Aaa sizin araçta otomatikmiş galiba. İmzanıza şimdi dikkat ettim. O zaman ben sizi dizele davet edeyim ;D

Cihan kardeş ben şirket aracı kullanıyorum. Şirkete mülakat için geldiğim gün konu arabaya geldiğinde sorduğum ilk şey dizel mi, manuel mi olmuştu? ;D Otomatik konusunda haklısın, sunduğu kolaylık ve konfor asla tartışılmaz ama kendime araba alacak olsam kesinlikle manuel olurdu :)

reisG
23-07-2010, 16:12
Cihan sportium donanım çok özel ve güzel maddi olarakta çok sıkıntılı olmayacaksa seçimin çok güzel. hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin.ilk buluşmaya getirirsin artık sportium'u

cmr_cihangir
23-07-2010, 16:16
Cihan sportium donanım çok özel ve güzel maddi olarakta çok sıkıntılı olmayacaksa seçimin çok güzel. hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin.ilk buluşmaya getirirsin artık sportium'u

Teşekkür ederim. Buluşma ve organizasyonlarınızı dikkatle takip etmekteyim. Belki fırsat olursa mevcut aracımla da katılmak isterim.

Bulut
23-07-2010, 16:36
merhaba.. inşallah hayırlısı olur abi sportium modelleri hakikaten çok çekici özelliklere sahip bir araç..
ancak ben önceki arabanızla ilgili birşey söylemek istedim.. bende aracı 6 ay önce aldım.. premium istemiştik ama iç döşeme ve göğüs rengi siyah tercih etmiştik bir de geldiki sizinkinin renginden. tabiki istemedim çünkü bir kere renk cümbüşü gibi görünüyor bence bir yerden siyah bir yerden bej, ne biliyim zevk meselesi belkide. hiç sportif gelmedi bana. ve artı olarak koltukların ve döşemelerin açık renk olması benim için pek iyi olmuyor önceki arabamda çok sıkıntı çektim kiri çok belli ediyor ve su bile dökülse iz yapıyordu. belki de peugeot kumaşları daha kaliteli olucaktı ama yinede hiç bir türlü içime sindiremedim. premium ile gelecek özellikleri elimin tersiyle ittim. sonra biraz kafam takılsada sürdükçe unuttum :) cam filmi park sensörü ile avuttum kendimi. :)
sizin aracı görünce belirtmek istedim. selamlar sunuyorum memnun oldum.

cmr_cihangir
23-07-2010, 16:53
merhaba.. inşallah hayırlısı olur abi sportium modelleri hakikaten çok çekici özelliklere sahip bir araç..
ancak ben önceki arabanızla ilgili birşey söylemek istedim.. bende aracı 6 ay önce aldım.. premium istemiştik ama iç döşeme ve göğüs rengi siyah tercih etmiştik bir de geldiki sizinkinin renginden. tabiki istemedim çünkü bir kere renk cümbüşü gibi görünüyor bence bir yerden siyah bir yerden bej, ne biliyim zevk meselesi belkide. hiç sportif gelmedi bana. ve artı olarak koltukların ve döşemelerin açık renk olması benim için pek iyi olmuyor önceki arabamda çok sıkıntı çektim kiri çok belli ediyor ve su bile dökülse iz yapıyordu. belki de peugeot kumaşları daha kaliteli olucaktı ama yinede hiç bir türlü içime sindiremedim. premium ile gelecek özellikleri elimin tersiyle ittim. sonra biraz kafam takılsada sürdükçe unuttum :) cam filmi park sensörü ile avuttum kendimi. :)
sizin aracı görünce belirtmek istedim. selamlar sunuyorum memnun oldum.

Bende çok memnum Buluthan. Aracımı alırken aldığım yer arabaya koltuk koruma sistemi uygulamıştı. Yine de dikkat etmek lazım keza dikkat edilmezse leke koyu renkli koltuklara göre daha çok sırıtıyor. Sadece koltuklar değil zamanla kapının alt kısımları da araca inip binenlerin ayakkabasının boyasıyla doluyor. Bu tip bir leke söz konusu olunca il danıştığım kişi anneciğim oluyor. Böyle bir durum olunca aracı ona teslim ediyorum sorunu hallediyorum. :)

γuяdaeя
23-07-2010, 16:56
Bende çok memnum Buluthan. Aracımı alırken aldığım yer arabaya koltuk koruma sistemi uygulamıştı. Yine de dikkat etmek lazım keza dikkat edilmezse leke koyu renkli koltuklara göre daha çok sırıtıyor. Sadece koltuklar değil zamanla kapının alt kısımları da araca inip binenlerin ayakkabasının boyasıyla doluyor. Bu tip bir leke söz konusu olunca il danıştığım kişi anneciğim oluyor. Böyle bir durum olunca aracı ona teslim ediyorum sorunu hallediyorum. :)

Desene sizin evde detailing uzmanı var :)

cmr_cihangir
23-07-2010, 17:02
Direksiyondan belli değil mi üstad? ; :D

cmr_cihangir
19-02-2011, 20:47
Bugün bisikletli bir çocuk duran aracıma arkadan çarptı. Allahtan çocuğa bir şey olmadı ama çarpma sonrası bizim aslanın yerli yersiz öten park sensörü cortladı. Ekranda Park Sensörü uyarısı verip duruyor. Park sensörü darbe yedi sanırım. Garantiden düzeltirler mi merak ediyorum. ??? Hafta içi servise götürüp bir baktıracağım :-\

TanerHoca
19-02-2011, 21:34
hem dişlerin hem de ufak bisiklet kazası için geçmiş olsun cihan.

cmr_cihangir
19-02-2011, 21:46
Teşekkürler Tanerhocam. Diş olayını saolsun Esat çözümledi ama bu park sensörü biraz canımı sıktı doğrusu. Ufacık bir darbede hem arka hem ön sensör devre dışı kaldı :(

TanerHoca
19-02-2011, 21:50
Teşekkürler Tanerhocam. Diş olayını saolsun Esat çözümledi ama bu park sensörü biraz canımı sıktı doğrusu. Ufacık bir darbede hem arka hem ön sensör devre dışı kaldı :(

takma kafana be cihan.sağlığından daha mı önemli?
küçük bir sensör arızası.kolayca hallolur eminim ;)

cmr_cihangir
19-02-2011, 21:58
takma kafana be cihan.sağlığından daha mı önemli?
küçük bir sensör arızası.kolayca hallolur eminim ;)

İnşallah serviste hallettericeğim Tanerhocam. Bir iki gün park sensörlü dolaşmayı veririz artık :)

reisG
19-02-2011, 22:35
Cihan, dişlerin için geçmiş olun. Esat'ın maharatli ellerinde problem çözümlenmiştir, umarım.
Sensör olayında ise orjinal fabrikasyon sensörlerin bir bisiklet çarpması ile ön ve arka olarak devre dışı kalması çok ilginç. Eşim yazın sağ önden benim 308 i vurduktan sonra sensörlerde bir arıza olmamıştı serviste te sadece sensör duylarını ön tampon sökülürken yerlerinden alındı ve sonra takıldı.-ki sensörler orj. değil cenmax ürünü . Bence sensörlerin arka tampon içinden geçen bir kablosu yerinden oynamış olabilir veya sensörlerden birisine direkt darbe olmuşsa dış çerçevesi ile iç gözü arasındaki -ölçmeyi yapan- yaprak kısım basılı kalmış olabilir bu da sürekli algılama pozisyonunda kalması ve sürekli olarak bir cisim algılarmış gibi sinyal vermesi durumunu ortaya çıkartmış olabilir. isteren darbeyi alan! sensörü ufacık ve hafifçe batır ve bir de böyle dene , belki olay çözülür bir de tamponun altından bak sensörün arkadan bağlantı soketi çıkmışta olabilir.

cmr_cihangir
20-02-2011, 11:11
Cihan, dişlerin için geçmiş olun. Esat'ın maharatli ellerinde problem çözümlenmiştir, umarım.
Sensör olayında ise orjinal fabrikasyon sensörlerin bir bisiklet çarpması ile ön ve arka olarak devre dışı kalması çok ilginç. Eşim yazın sağ önden benim 308 i vurduktan sonra sensörlerde bir arıza olmamıştı serviste te sadece sensör duylarını ön tampon sökülürken yerlerinden alındı ve sonra takıldı.-ki sensörler orj. değil cenmax ürünü . Bence sensörlerin arka tampon içinden geçen bir kablosu yerinden oynamış olabilir veya sensörlerden birisine direkt darbe olmuşsa dış çerçevesi ile iç gözü arasındaki -ölçmeyi yapan- yaprak kısım basılı kalmış olabilir bu da sürekli algılama pozisyonunda kalması ve sürekli olarak bir cisim algılarmış gibi sinyal vermesi durumunu ortaya çıkartmış olabilir. isteren darbeyi alan! sensörü ufacık ve hafifçe batır ve bir de böyle dene , belki olay çözülür bir de tamponun altından bak sensörün arkadan bağlantı soketi çıkmışta olabilir.

Reis ağabey, öncelikle teşekkür ediyorum. Evet Esat saolsun beni büyük bir dertten kurtardı ama operasyon devam edecek çünkü başka ufak tefek sorunlu dişlerimde var. İnşallah önümüzdeki haftalarda da onlarla ilgilenecek. Dedim ya bizde enkaz çok :)

Park sensörü olayına gelince, olay akşam vakti olduğundan yeterli inceleme fırsatı yakalayamamıştım. Bugünde tembelliğimden otoparka gidip araca bakmadım ancak yüksek ihtimal sensörün pul kısmı darbeden içeri gömüldü. Dediğiniz gibi yapacağım, çivi çiviyi söker misali orayı biraz da ben darp edeceğim ;D Müspet netice alamazsam hafta içi servise baktarıcağım. İlgin alakan için tekrar teşekkür Reis ağabey. Saygılar.....

γuяdaeя
20-02-2011, 15:29
Park sensörü olayına gelince, olay akşam vakti olduğundan yeterli inceleme fırsatı yakalayamamıştım. Bugünde tembelliğimden otoparka gidip araca bakmadım ancak yüksek ihtimal sensörün pul kısmı darbeden içeri gömüldü. Dediğiniz gibi yapacağım, çivi çiviyi söker misali orayı biraz da ben darp edeceğim ;D Müspet netice alamazsam hafta içi servise baktarıcağım. İlgin alakan için tekrar teşekkür Reis ağabey. Saygılar.....

Cihan'ım kolay bi şekilde halledemiyosan darp falan yapma. Yazıktır arslana :D
Serviste hem bi çay içersin, hem de işini hallettirirsin.. Kolay birşeydir eminim ;)

TanerHoca
20-02-2011, 15:35
cihan servis için can'a gideceksen gideceğin zaman bana bir "alo" de.müsait olursam gelirim ;)

cmr_cihangir
20-02-2011, 17:47
Cihan'ım kolay bi şekilde halledemiyosan darp falan yapma. Yazıktır arslana :D
Serviste hem bi çay içersin, hem de işini hallettirirsin.. Kolay birşeydir eminim ;)

Yurdaer ağabey, bugün sensör pulunu biraz inceledim ama aracıma darp edip ona zarar vermedim.:) Açıkcası dışarıdan herhangi bir hasar gözükmüyor. Sanırım kabloda bir sıkıntı var. Bize servis yolu gözüktü...

cmr_cihangir
20-02-2011, 17:50
cihan servis için can'a gideceksen gideceğin zaman bana bir "alo" de.müsait olursam gelirim ;)

Tanerhocam, yarın sabahtan Hatay'a uçuyorum. Araba otoparkta yatacak. Sanırım en erken Cumartesi Can'a götürürüm. Ama size önceden haber veririm. İlginiz için teşekkür ederim.

cmr_cihangir
26-02-2011, 11:37
Herkese İstanbul'dan tekrar merhabalar,
Bugün bu park sensöründeki arızadan ötürü aracımı Dudullu'daki Can otomotive götürdüm. Saolsun Tanerhocamda beni orada yalnız bırakmadı. Kendisiyle sohbet edip özlem giderdik. Sonrada sergi salonundaki araçları inceledik.

cmr_cihangir
26-02-2011, 11:37
Serviste aracımı önce bilgisayara bağladılar ve arıza tespiti yaptılar. Arkadaki araç Tanerhocanın gümüşoku :)
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/3799.jpg

En solda bulunan sensörde arıza tespiti yapıldı. Garantiden değiştireceklerini şu an stokta olmadığı için sipariş yapacaklarını söylediler. Önümüzdeki hafta sonu bu değişim için tekrar gideceğim
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/3831.jpg

cmr_cihangir
26-02-2011, 11:51
Serviste işimiz bitince sergi salonuna çıktık ve buradaki araçlara göz attık. Tanerhocam araç kapı testi yaparken ;D
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/3884.jpg

308 te yakıştı size Taner ağabey ;)
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/3912.jpg

Ancak ben bu 3008 lere artık kendimi daha yakın görmeye başladım. Hayırlısı... :)
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/3952.jpg

Peugeot satış sorumlusu Sn Ümit Bey'lede çok samimi bir sohbetimiz oldu. Kendisi bizimle değerli bilgiler paylaştı. Bizimde bazı taleplerimiz oldu ve bu taleplere oldukça müspet cevaplar aldık. Sohbetimizle alakalı ayrıntılı bilgileri siz değerli üyelerle başka bir konu altında paylaşmayı uygun görüyorum. Önümüzdeki günlerde sürpriz habelerimiz olacak. Herkese çok selamlar....;D

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/4028.jpg

TanerHoca
26-02-2011, 15:37
sohbeti bol ve keyif katsayısı yüksek bir sabah oldu benim için.
ayrıyeten son derece sıcak ve pozitif yaklaşımı için de ümit beye teşekkürler.
forum adına her geçen gün daha iyi şeyler olacak ;)

Esat
26-02-2011, 16:19
Taner abi bu haftada seni göremedik aramızda gerçi Cihan abi selamlaraını iletti en yakın zamand görüşmek üzere

Esat
26-02-2011, 16:20

2 sininde çözümlenmesine çok sevindik abi yakın zamanda dişler gibi sensörlerde tam gaz çalışıcak :)

Esat
26-02-2011, 16:21

Çözdük inşallah Reis abim teşekkürler güzel dileklerin için...

TanerHoca
26-02-2011, 17:21
Taner abi bu haftada seni göremedik aramızda gerçi Cihan abi selamlaraını iletti en yakın zamand görüşmek üzere

esat beni bana bırakıyorlar mı ki ;D

reisG
26-02-2011, 19:11
Güzel bir c.tesi geçirmişsiniz. Resimlere bakınca anlaşılıyor. Cihan , problemin sebebinin belirlenmesine de sevindim. Ama şunu hiç sevmiyorum. stoklarımızda yok, sipariş edeceğiz parça gelince sizi ararız. Boşu boşuna 2nci defa gidilmesine sinir oluyorum. Türkiye de servisler neyin stoğunu tutuyor anlamıyorum. Tabii ki çok giden acil parçalar tutulmaktadır. Ama pek çok parça da tutulmuyor.

cmr_cihangir
26-02-2011, 19:19
Çözdük inşallah Reis abim teşekkürler güzel dileklerin için...

Öncelikle Esat'a tekrar teşekkür etmek isterim. Sorunsuz keyifli bir şekilde tedavim devam ediyor kendisine müteşekkirim. :)

Güzel bir c.tesi geçirmişsiniz. Resimlere bakınca anlaşılıyor. Cihan , problemin sebebinin belirlenmesine de sevindim. Ama şunu hiç sevmiyorum. stoklarımızda yok, sipariş edeceğiz parça gelince sizi ararız. Boşu boşuna 2nci defa gidilmesine sinir oluyorum. Türkiye de servisler neyin stoğunu tutuyor anlamıyorum. Tabii ki çok giden acil parçalar tutulmaktadır. Ama pek çok parça da tutulmuyor.

Reis ağabey, evet servise bir kez daha gitmek durumunda kalacağım ama Tanerhocam gibi değerli büyüklerimle sohbet edebilme imkanı yakaladığımdan bunlar bana keyifli uğraşlar oluyor ;)

reisG
26-02-2011, 19:28
Cihan evet işin tek güzel yanı o oluyor. her servis ziyaretinde mutlaka bir forum üyesi yanımızda. güzel bir aileyiz....

cmr_cihangir
26-02-2011, 19:35
Cihan evet işin tek güzel yanı o oluyor. her servis ziyaretinde mutlaka bir forum üyesi yanımızda. güzel bir aileyiz....

Evet Reis ağabey haklısınız. Ben sizler gibi değerli insanların arasında bulunmaktan ötürü kıvanç duyuyorum :)

Esat
26-02-2011, 20:08

esat beni bana bırakıyorlar mı ki ;D

Kola içersin ya ilk bogazından geçerken yakar bogazını sonrada tadını aldıkça hoşuna geçer vazgecemssin biz ilk buluşmada bogazımızı yaktık ayrı bi tad aldık özledik be Abiler Kardeşler...

Haluk
28-02-2011, 13:52
benim bir sorum olacak aracımda ön park sensörü bulunmamakta ve aslanın önünü görmek imkansız olduğu için ön park sensörü taktırmak istiyorum maliyet ve uyumluluk ne götürür benden cevaplarsanız sevinirim

TanerHoca
28-02-2011, 14:13
benim bir sorum olacak aracımda ön park sensörü bulunmamakta ve aslanın önünü görmek imkansız olduğu için ön park sensörü taktırmak istiyorum maliyet ve uyumluluk ne götürür benden cevaplarsanız sevinirim

bu uygulamayı reis cenmax a yaptırmıştı ve çok memnun. sana konuyla ilgili detaylı bilgi verebilir.

Haluk
28-02-2011, 15:04
kullanıcı adı tam olarak nedir reis g mi

ibosener
28-02-2011, 15:30
kullanıcı adı tam olarak nedir reis g mi

Evet "reisG"

reisG
28-02-2011, 16:40
Haluk PM'den mesaj attım..

cmr_cihangir
01-03-2011, 09:48
Oleyyy park sensörü gözü gelmiş ;D Hafta sonu bana servisin yolu gözüktü :)

Haluk
02-03-2011, 12:03

maliyeti bildirirsen sevinirim

Esat
02-03-2011, 12:04
Cihan abi vicdan azabım azalıyor yavaş yavaş bizim burda yayalar ve bisikletler arabadan tehlikeli:)

TanerHoca
02-03-2011, 15:29

maliyeti bildirirsen sevinirim

maliyet yok.garantiden değişecek.

cmr_cihangir
02-03-2011, 16:00
Cihan abi vicdan azabım azalıyor yavaş yavaş bizim burda yayalar ve bisikletler arabadan tehlikeli:)

Sevgili dostum hiç bu şekilde düşünme lütfen. Birincisi bisikletli çocuğa birşey olmadı biraz beti benzi attı beni de biraz kızdırdı o kadar. Özür dileyince de olay kapandı zaten 8)
İkincisi bana bir maliyeti olmadı hatta bu olay sayesinde forum için heyecan verici bazı gelişmeler oluştu ama ayrıntılı bilgiyi Tanerhocamla beraber Cumartesi Karting buluşmasında katılımcı arkadaşlarla paylaşacağız İnşallah ;)

cmr_cihangir
07-03-2011, 20:36
Bu Cumartesi'nin başka güzel bir gelişmesi de sensör arızamın giderilişi oldu. Daha evvelki mesajlarımda da belirtmiştim sol arka gözün arızası tüm park sensörünün devre dışı kalmasına neden olmuştu. Bu sorunda çok şükür halloldu. Can oto da görevli başta Okan bey olmak üzere sensörü takan arkadaşıma (ismini ne yazık ki bilmiyorum) teşekkür ediyorum.
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/7/11690.jpg
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/7/11698.jpg

TanerHoca
07-03-2011, 20:37
cihan okan kim ya orkun olmasın sakın :laugh:

cmr_cihangir
07-03-2011, 20:44
Orkun hocam Orkun... Hamsi kavağa çıktı konu başlığına uygun olsun. Balık hafızalıyız malum :D

TanerHoca
04-04-2011, 20:42
cihan bu fotolar kıyıda kalmış.
tesadüfen ataşehir "full" buluşması :D

http://img824.imageshack.us/img824/4640/img3463e.jpg

http://img683.imageshack.us/img683/5481/img3462o.jpg

cmr_cihangir
06-04-2011, 15:12
O gün ne hoş bir tevafuktu öyle:
İkimizde aynı istasyonda yakıtlarımızı almışız bir de araçlarımızı temizletmek için sıraya girmişiz. Ben sıradaki araçlardan bir Peugeot'yu gözüme kestirdim. "Yahu bu 407 yi bir yerden tanıyorum ama nerden?" derken o güleç yüzüyle Tanerhocam uzaktan beni izliyormuş da "vay Cihan nehaber?!" deyince kendime geldim. :-) Tabi Gümüş Okun o sıralar 16 inch jantları vardı üzerinde ama o haliyle bile kendini gösteriyordu.
Tanerhocam resimler o günü ölümsüzleştirmiş. Keşke sizide ben çekse idim. Alacağım olsun :-)

TanerHoca
06-04-2011, 15:23
cihan bu arada elindeki bezlerle falan bayağı bir hamarat çıkmışsın fotolarda.
valla nişanlın seni böyle görürse işin var.evde tüm camları sen silersin artık. :laugh:

γuяdaeя
06-04-2011, 19:20
cihan bu arada elindeki bezlerle falan bayağı bir hamarat çıkmışsın fotolarda.
valla nişanlın seni böyle görürse işin var.evde tüm camları sen silersin artık. :laugh:

Atletik vücuduyla kuaför dükkanının camını temizleyen bir ademoğlunun videosu geldi aklıma. Cam silmek güzeldir bazen ;D

cmr_cihangir
07-04-2011, 10:06
O gün Tanerhocamı resimleme imkanı yakalayamadım ancak şunu belirteyim Gümüş Oku öyle güzel siliyordu ki "siz henüz hamarat adam görmemişsiniz" der gibiydi.

cmr_cihangir
15-05-2011, 20:29
Dün eve geldiğimde kendimi yorgun ve bitkin hissettiğimden bu resimleri bu gün çektim. Abant gidiş dönüş 512 km yapmışım ve ortalamam aşağıdaki gibi çıktı
http://img40.imageshack.us/img40/2199/55921789.jpg

Not: Resmi 13:10 da çektim ve Abanttan geldiğimizden beri bu saate kadar araç otoparkta yattı. :D

cmr_cihangir
15-05-2011, 20:33
Arkadaşlar yakıt bilgilerini paylaşmak istedim. Bu arada yol bilgisayarında aldığımdan beri hiç sıfırlamadığım sayaç bu şekilde kaldı. Onbinde bir sıfırlamak gerekiyormuş anladığım. Ekrandaki şehir içi-dışı karışık ortalamadır.
http://i1105.hizliresim.com/2011/5/6/3955.jpg
Not: Bu arada daha önceki mesajlarımın birinde 14bin e geldik diye hatalı bir yazım olmuş onbin yazacekken ondörtbin yazmışım. :S

Bugün itibariyle bende 10 binler kuulubune dahil oldum. Sorunsuz sıkıntısız keyifli koca bir 10000 km geride kaldı. Evet sevgili murat06 bende senin gibi 2. ortalama yakıt göstergesini aracı aldığımdan beri takip ediyordum ve dediğin gibi 9999 km den ileri gitmiyor. Ve ne tesadüftür ki bende senin gibi 6.2 lt ortalama tutturmuşum :)

http://img825.imageshack.us/img825/581/hz2hamsi.jpg

TanerHoca
15-05-2011, 20:36
cihan kazasız belasız nice 10.000 km lere.
bence hem abant ortalaman hem de genel ortalaman oldukça iyi.

mygold
15-05-2011, 20:39
Dün eve geldiğimde kendimi yorgun ve bitkin hissettiğimden bu resimleri bu gün çektim. Abant gidiş dönüş 512 km yapmışım ve ortalamam aşağıdaki gibi çıktı

Not: Resmi 13:10 da çektim ve Abanttan geldiğimizden beri bu saate kadar araç otoparkta yattı. :D

guzel degerler.. aslanlar cebımızı koruyor..

cmr_cihangir
15-05-2011, 20:40
Tanerhocam öncelikle iyi temenniniz için teşekkür ederim. Objektif olursak tamamen size katılıyorum. Aracım bu tüketim değerleriyle ve performansıyla gerçekten kendisini ispatlıyor. Üstelik ucuz yakıtla. (anladınız hocam siz onu) :D

TanerHoca
15-05-2011, 20:42
bugün 3.29 dan 50 liralık aldım ;) :iyi

cmr_cihangir
15-05-2011, 20:43

Ortalama hıza dikkat lütfen. Üstelik araçta hızlı gitmemem için sürekli uyaran anne ve babama rağmen. Onların bile ruhu duymadan yaptım bu ortalama hızı. Aerodinamiği ile müthiş bir araç ve hızı hissettirmiyor :f1

cmr_cihangir
15-05-2011, 21:01

Aklın yolu birdir hocam :havali

Esat
15-05-2011, 21:13

Aklın yolu birdir hocam :havali

valla süper ya o hızlara ragmen güzel degerler abicigim

cmr_cihangir
15-05-2011, 21:38
Her şey iyi güzelde şimidi önümüzdeki günlerde eve gelebilecek muhtemel ceza makbuzlarını düşünür oldum :(

SAMET010
15-05-2011, 22:11
Her şey iyi güzelde şimidi önümüzdeki günlerde eve gelebilecek muhtemel ceza makbuzlarını düşünür oldum :(

gelmez abi bişi merak etme uzun yoldaki hız cezalarını düşünüyor isen yolda radar ikaz olması zorunlulğu ve radardan sonra gelen cevirme mecburiyeti var , şayet acelen vs varsa ( hastalık sebebi ile durdurup salıp senin izninle eve yollamak zorundalar ) ayrıca eve gelen cezalar 15 gün içinde gelmek zorunda ve 15. günden sonra gelen cezalarda ceza itiraf tutanagı imzalayıp mahkemeye verip itiraz edebilirsiniz ...

cmr_cihangir
15-05-2011, 22:16

gelmez abi bişi merak etme uzun yoldaki hız cezalarını düşünüyor isen yolda radar ikaz olması zorunlulğu ve radardan sonra gelen cevirme mecburiyeti var , şayet acelen vs varsa ( hastalık sebebi ile durdurup salıp senin izninle eve yollamak zorundalar ) ayrıca eve gelen cezalar 15 gün içinde gelmek zorunda ve 15. günden sonra gelen cezalarda ceza itiraf tutanagı imzalayıp mahkemeye verip itiraz edebilirsiniz ...

Valla yüreğime su serptin Samet. :D

Esat
15-05-2011, 22:20
Samette kıbrsta okuyan bi kardeşimiz abi en yakın zamanda gelcekmiş onun içinde bi çay buluşması yaparız artık :)

cmr_cihangir
15-05-2011, 22:22
Samet bu hafta İstanbul'a gelirse Abdullah la birlikte ikisine parti bile veririz yahu :D

Ozan
15-05-2011, 22:27

Samet'in yazdıkları Kıbrıs kanunları olsa gerek. :)
Affetmeden yollarlar cezayı.
10 güne kadar diken üzerinde olacağım kendi adıma söyleyeyim

Esat
15-05-2011, 22:28
Abdullahında şafak dogan güneşşş

Esat
15-05-2011, 22:30

Samet'in yazdıkları Kıbrıs kanunları olsa gerek. :)
Affetmeden yollarlar cezayı.
10 güne kadar diken üzerinde olacağım kendi adıma söyleyeyim

Abi biz ucuz atlattık ben söleyeyim:)

Ozan
15-05-2011, 22:32
Abdullahında şafak dogan güneşşş

Abant fotograf çekimlerinde Abdullah'ın arabası olsa harika bir renk dağılımı olurdu.
Neyse artık ilk buluşmada deneriz.

Esat
15-05-2011, 22:38
sagına ömer soluna individual gerçi kendisi fanatik gs lidir:) :yahoo

muhti
15-05-2011, 22:46

ben sanırım dönüş yolunda yedim cezayı :( bolu tünelinden çıktıktan sonra yol kenarındaki lamba tarzı şeylerden resmen flaş patladığını gördüm o sırada çevremde başka araçta yoktu.. hızım 135 km idi..

Esat
15-05-2011, 22:48

ben sanırım dönüş yolunda yedim cezayı :( bolu tünelinden çıktıktan sonra yol kenarındaki lamba tarzı şeylerden resmen flaş patladığını gördüm o sırada çevremde başka araçta yoktu.. hızım 135 km idi..

Fotograf Gelirse abant buluşması başlıgında paylaşırsın muhticigim...

SAMET010
15-05-2011, 23:14
Samette kıbrsta okuyan bi kardeşimiz abi en yakın zamanda gelcekmiş onun içinde bi çay buluşması yaparız artık :)

31 mayıs akşamı istanbula gelicem 15 gün kadar istanbul şişlide olacağım , o sırada annem yada babam gelirse aracımla gelmessem tek katılırım :) ama istanbulu çok bilmiyorum kolay bulacağım yer olsun lütfen :gul2

SAMET010
15-05-2011, 23:20
Kıbrısta cezalar maalesef çok daha katı , burada araba kullanırken türkiyedekinden daha çok dikkat ediyoruz ve çok daha ağır :)

bu arada cezaya itiraz mektubunu altta yayınlıyorum ... Bu ceza kanunlarında var emniyetten ve avukatlar tarafından biliniyor , ve biz çoğumuz haklarımızı tam bilmediğimiz için atlayabiliyoruz ... Kendim iptal ettirmedim ama çevremde ettiren baya arkadaşım var ...

Direk kanunda yazan metni de veriyorum benim 15 gün dememim sebebide emniyetten aldığımız bilgiye göre maksimum 1 haftada adres doğru ise ulaşması gerekiyormuş ...

Evinize gelen trafik ceza makbuzunuz telim aldıktan sonra ilk bakmanız gereken şey tarihidir ne zaman CEZA YAZILMIŞ İSE 7 (YEDİ) GÜN İÇERİSİNDE SİZE TEBLİĞ yani imzayla teslim edilmesi gerekir eğer bu süre geçmiş ise yani 15 gün sonra eve ceza makbuzu gelirse aşağıda vereceğim dilekçe örneğini doldurarak trafik mahkemesine başvuruyorsunuz ve yasal olarak cezanız İPTAL ediliyor...
............. TRAFİK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE
İTİRAZ EDEN:
ADRESİ :
KONUSU :Trafik Ceza Tutanağına İtiraz
AÇIKLAMALAR:
1-Şahsıma ait ................. tescil plakalı araca ilişkin olarak bilgim dışında ............. günü itibariyle trafik ceza tutanağı düzenlenmiş, bu ceza tutanağı ............tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.
2-Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 166 ncı maddesine göre“Tescil plakasına göre tanzim edilen tutanaklar “Trafik Para Cezalarının Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Esas ve Usuller ile Kullanılacak Belgeler Hakkında Yönetmeliği"nin 10, 11 ve 12 nci maddelerinde belirtilen esas ve usullere göre takip ve tahsil edilir”.
" Trafik Para Cezalarının Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Esas ve Usuller ile Kullanılacak Belgeler Hakkında Yönetmeliği"nin 10/a maddesine göre, “Aracın kayıtlı olduğu kuruluştan arşiv kayıtlarına göre araç sahibi veya işleteni tespit edilerek (birden fazla ise ilk sıradaki) tutanağın boş kalan yerleri doldurularak ilgiliye 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca tebliğ edilir ve tutanağın bir nüshası takip ve tahsil için ilgili mal sandığına gönderilir. Tebligat işlemine yedi iş günü içinde başlanır. Yapılan tebligatta bu şekilde uygulanan cezalar için, tebliğ tarihinden itibaren yedi gün içinde yetkili mahkemeye itiraz edebilecekleri belirtilir. İtiraz, ödemeyi ve ödeme ile ilgili süreyi durdurur. Ancak itiraz üzerine verilen kararlar kesindir”.
Tarafıma yasal süre aşıldıktan sonra tebligat yapılmış olup, bu durum yönetmelik hükümlerine aykırıdır. Bu nedenle ceza tutanağının iptali gerekmektedir.
İSTEM VE SONUÇ: Yukarıda izah olunan nedenlerden dolayı dava konusu trafik ceza tutanağının iptalene karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.
İtiraz Eden
İmza
Trafik Mahkemesinin olmadığı yerlerde Sulh Ceza Mahkemesi Bakıyor.
Yani ceza kesim tarihinden 14 sonrasına kadar tebliğ edilmemiş cezalar geçersiz oluyor

Ozan
15-05-2011, 23:24

Ben garanti olsun diye tünelde 69 km.ye sabitledim. :P

Dreamcatcher
16-05-2011, 07:27
Samet teşekkürler...faydalı bir bilgi oldu benim için :iyi

SAMET010
16-05-2011, 11:08
Samet teşekkürler...faydalı bir bilgi oldu benim için :iyi

Rica ederim , umarım hiç birimize ceza gelmezde uğraşmak zorunda kalmayız ::)

drwhiskey
16-05-2011, 11:28

yahu bu değerler bana fazla geliyor. İzmir gibi engebeli bir şehirde bile benim şehir içi yakıt tüketimim 5.3 lerde geziniyor. yavaş da kullanmıyorum o kadar :superman. şehir dışında kassam eminim bundan en az 1 lt daha az yaktırabilirm. hem de ortalama hızı çok da düşürmeden. abicim siz nasıl kullanıyorsunuz bu arabaları :S :f1

Esat
16-05-2011, 11:36

yahu bu değerler bana fazla geliyor. İzmir gibi engebeli bir şehirde bile benim şehir içi yakıt tüketimim 5.3 lerde geziniyor. yavaş da kullanmıyorum o kadar :superman. şehir dışında kassam eminim bundan en az 1 lt daha az yaktırabilirm. hem de ortalama hızı çok da düşürmeden. abicim siz nasıl kullanıyorsunuz bu arabaları :S :f1

:gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 200 le gidersen sonrada 120 den aşşagı hiç inmessen bu degerler bile muhteşem :)

Esat
16-05-2011, 11:40
Bu arada akşam saati olmasına ragmen o günkü dereceyede dikkat çekerim havanın kaç derece olduguna dair bi enstantane :)

cmr_cihangir
16-05-2011, 11:43
5.5 lt ortalama bence gayet makul. Üstelik arabada nereden baksanız 300 kg ağırlık varken (aşağı yukarı hepimizin toplam ağırlığı ama yinede annem duymasın :D )

cmr_cihangir
16-05-2011, 11:45
:gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 200 le gidersen sonrada 120 den aşşagı hiç inmessen bu degerler bile muhteşem :)

Yok be Esat topu topu bir kere o hıza çıktım. Baktım aynada bir canavar silüeti beliriyor hemen ayağımı gazdan çektim

TanerHoca
16-05-2011, 12:44
Bu arada akşam saati olmasına ragmen o günkü dereceyede dikkat çekerim havanın kaç derece olduguna dair bi enstantane :)

küçük bir düzeltme fotoğraf pazar günü çekilmiş.
cumartesi dönüş yolunda yol bilgisayarının gösterdiği ısı 24 derece idi ;)

Esat
16-05-2011, 12:48
Bi ara sagnak yagış falan var denilince bende heveslendim acaba tavan barlarını takayım boardları koyayım ordan bi bolu daga yapayım diye falan ama allahtan yanıma snowboardları almamışım :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

cmr_cihangir
22-09-2011, 09:32
2011 308 (namı diğer hacı gümüş) aracımı aldığım günden beri (07-09-2011) yakıt için harcadığım paraları bu listede yayınlıyorum. 1.6 hdi 112 hplik aracın tüketimi hakkında arkadaşlara bilgi vereceğini düşünüyorum. Saygılarımla...

TARİH ARALIĞI TUTAR KM'DE İKEN
9/7/2010 11/22/2010 536 2594 km
11/22/2010 12/11/2010 100 2846 km
12/11/2010 1/17/2011 200 4300 km
1/17/2011 2/11/2010 200 5418 km
2/11/2011 2/14/2011 110 5600 km
2/14/2011 3/5/2011 100 6000 km
3/5/2011 3/13/2011 100 6600 km
3/13/2011 3/20/2011 100 7220 km
3/20/2011 4/3/2011 100 7665 km
4/3/2011 4/10/2011 100 8100 km
4/10/2011 4/23/2011 100 8500 km
4/23/2011 4/30/2011 100 9000 km
4/30/2011 5/14/2011 200 10000 km
5/14/2011 5/21/2011 100 10100 km
5/21/2011 6/1/2011 100 10700 km
6/1/2011 6/10/2011 94 11000 km
6/10/2011 7/6/2011 200 13100 km
7/6/2011 7/12/2011 100 13500 km
7/12/2011 8/1/2011 100 13999 km
8/1/2011 8/29/2011 300 14999 km
8/29/2011 9/10/2011 100 16000 km
9/10/2011 9/15/2011 100 16400 km

Toplamda 3240 tl harcamaya karşılık 16400 km yol kat etmişim. Öte yandan depoda hala 200 km gidecek yakıtım var. 16600 km karşılık 3240 tl den km başına aşağı yukarı 0.195 tl ederki 1,4 tona yaklaşan ve İstanbul trafiğinde kullanılan bir araç için hiç fena değil gibii :havali2

Dreamcatcher
22-09-2011, 09:35
Cihan üşenmeden yazmışsın valla :)

Yasin CCK
22-09-2011, 09:38
Süper bilgiler :iyi

Mazotu bu fiyattan satan zihniyete yazıklar olsun, aslana ise helal olsun :alkis

cmr_cihangir
22-09-2011, 09:41
Açıkçası aracı aldığımda böyle bir istatistik çalışma yapmak aklımda yoktu. Sürekli artan yakıt fiyatları ve dolayısıyla banka ekstrelerine yansıyan rakamlar bana ilham kaynağı oldu.

cmr_cihangir
22-09-2011, 09:46
Arkadaşlar tarihleri Amerikan tarzı yazmışım (aa-gg-yyyy). Kusuruma bakmayın gözden kaçmış :fool

Abdullah
22-09-2011, 10:26
bu değerleri görünce gelde 308 alma yani :D

drwhiskey
22-09-2011, 11:18
üstad inan ilk 308 imde aldığım bütün fişleri biriktirdim. hala yüzde 90'ı elimde. ama araç sorun çıkarınca onları da pek umursamaz duruma gelmiştim. senin yaptığın gibi baya kapsamlı bir çalışma yapıp yayınlamayı düşünmüştüm. değer olarak aşağı yukarı aynı değerlerdeydi ara hesaplara göre. aracı teslim ettiğimde kat edilen mesafe 3500 km civarı, yakıt ise 5.3 lt/100 km idi.

cmr_cihangir
22-09-2011, 11:33
üstad inan ilk 308 imde aldığım bütün fişleri biriktirdim. hala yüzde 90'ı elimde. ama araç sorun çıkarınca onları da pek umursamaz duruma gelmiştim. senin yaptığın gibi baya kapsamlı bir çalışma yapıp yayınlamayı düşünmüştüm. değer olarak aşağı yukarı aynı değerlerdeydi ara hesaplara göre. aracı teslim ettiğimde kat edilen mesafe 3500 km civarı, yakıt ise 5.3 lt/100 km idi.

Sevgili dostum, yeni aracınızla inşallah bu değerlerinde ötesine geçmenizi diliyorum. İstatistiklerinizi de bizimle paylaşırsanız e-hdi teknolojinin farkına da tanık olmuş oluruz. :havali

Güven
23-09-2011, 18:05
Güzel bir istatistik olmuş. Bende 15 gün önce depoyu fullemiştim 270 km katetmişim, bugün yine fulledim 50 Tl tuttu. Km/TL 0,185 TL

cmr_cihangir
23-09-2011, 20:07
Sitemize üye dostların kendi araçlarından topladıkları ve de forumda yayınladıkları verileri her zaman otomobil dergilerinin bir haftalık araç testlerinden çok daha itimat edilebilir bulmuşumdur. Genel gözlemim o ki; bizim araçlarımız pek çok hususta rakiplerinin önünde yer alıyor. Ayrıca bu değerler sayesinde orta ve uzun vadede araçlarımızın ne kadar ekonomik bir motora sahip olduğu daha da iyi anlaşılıyor.

cmr_cihangir
05-03-2012, 20:03
Bizim hamsi dün alışık olmadığı bir uygulamaya tabi oldu. Pek çok buluşmaya kirli ve pejmürde bir formda katılan hamsi artık isyan bayrağını çekmişti. Ben de uzun süredir ihmal ettiğim aracımı dün sevgili Ömer'in ellerine teslim ettim. İnsan üstü gayretle eski canlı formuna kavuşmasını sağladık.
Detailing dedikleri bu faaliyet acayip zahmetli ve yorucu iş emin olun. Bizzat şahit oldum. Hatta bir ara içimden "yok arkadaş bu iş ne para ne zevk için yapılmaz" dediğimi itiraf edeyim. Ama sonuç umduğumun ötesinde oldu. Başta uygulamayı gerçekleştiren değerli kardeşim Ömer'e, bizi yalnız bırakmayan ve hatta uygulamaya bizzat katılan sevgiili ağabeyim Taner hocama müteşekkirim. Şimdi isterseniz uygulamadan bir kaç kareyi paylaşayım.

Araç son günlerde hem benim iş seyahatlerim hem de ağır hava koşulları yüzünden kapalı otoparkta yatıyordu. Burada üzerine çimento suyu akmış boyada çok çirkin lekeler oluşmuş. Zaten uygulamanın en zor kısmı bunları temizlemek oldu.

http://img845.imageshack.us/img845/8224/dsc00218wi.jpg
http://img823.imageshack.us/img823/653/dsc00219nd.jpg
Taner Hocam uygulamayı dolayısıyla Ömer'in özverili çalışmasını çok yakından takip etti.
http://img3.imageshack.us/img3/3240/dsc00221qq.jpg
Tavanda kaportada her yerde bu çimento lekeleri mevcuttu.
http://img703.imageshack.us/img703/9387/dsc00223wi.jpg
Bu bölgelerdeki çalışmalar daha da yorucu oluyor
http://img813.imageshack.us/img813/3705/dsc00224ao.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/7264/dsc00228mx.jpg
Uygulama sonrası sonuç mükemmele yakındı. Yalnız bu noktada -kaporta üzerinde- Taner Hocamında emeği çoktur saolsun.
http://img42.imageshack.us/img42/5431/dsc00232gx.jpg
http://img14.imageshack.us/img14/7208/dsc00235ul.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/9237/dsc00237mm.jpg

Dreamcatcher
05-03-2012, 20:10
Cihan araban sıfır olmuş..güle gül kirlet.ömer in de eline sağlık:havali

γuяdaeя
05-03-2012, 20:14
Maşaallah hamsi sanki galeriden yeni çıkmış gibi :nazar
Ellerinize sağlık ;)

Ömer Gedik
05-03-2012, 20:16
Cihan abi güle güle kullan güle güle eskit. Gerçekten sonuç oldukça güzel oldu. Beton su lekeleri hakikaten çok zorladı beni ama üstesinden geldik. :havali

Bir Peugeot'un daha alımlı olduğunu görmek beni yeterince sevindirdi zaten :kral

Cihan abi ilk fırsatta aydınlık bir ortamda güzel kareler bekliyorum senden. :)

TanerHoca
05-03-2012, 20:18
cihancığım iltifatın için teşekkür ederim. bizimki bir kazan çorbaya bir tutam tuz atmaktan ibaretti.sohbet ise büyük keyifti.
ama senin azmin geleceğin detailing'cisi doğuyor mesajı verdi bana.
ömerin ellerine sağlık.yine hünerini konuşturmuş.
aracına da maşallah pırıl pırıl olmuş.keyifle bin inşallah...

Ömer Gedik
05-03-2012, 20:22
Cihan abi fotoğraflara tekrar baktımda Senin hamsi ne güzel de gülümsemiş öyle :kalp

gokhancpt
05-03-2012, 20:33
Cihanım, hamsi maşallah pırıl pırıl parlıyor:nazar
Güzel günlerde kirletirsin inşallah, bu arada ömer deki bu aşk olduktan sonra bizim aslanlar kolay kolay kir tutmaz:fiuw

Alper90
05-03-2012, 20:41
aslan parlamış ve hak ettiği görüntüsüne kavuşmuş umarım bu çimento ve boya vakası tekrar başına gelmez :)

cmr_cihangir
05-03-2012, 20:45
Cihan araban sıfır olmuş..güle gül kirlet.ömer in de eline sağlık:havali
Teşekkürler Hüsmen ağabey. Ömer hakikatten iyi iş çıkardı. Hamsi eski akıcı görünümüne yeniden kavuştu.

cmr_cihangir
05-03-2012, 20:51
Maşaallah hamsi sanki galeriden yeni çıkmış gibi :nazar
Ellerinize sağlık ;)
Yurdaer ağabey, başta Ömer olmak üzere Taner Hocam ben acayip uğraş verdik. İşlem neredeyse bütün gün sürdü. Eve akşam 8 gibi gelince hanımdan bir ton laf işittim. Ertesi gün hanım "aa çok güzel, yeni gibi olmuş" deyince herşeye değdi doğrusu.

cmr_cihangir
05-03-2012, 20:53
Cihan abi güle güle kullan güle güle eskit. Gerçekten sonuç oldukça güzel oldu. Beton su lekeleri hakikaten çok zorladı beni ama üstesinden geldik. :havali Bir Peugeot'un daha alımlı olduğunu görmek beni yeterince sevindirdi zaten :kral Cihan abi ilk fırsatta aydınlık bir ortamda güzel kareler bekliyorum senden. :)

Ömerim, bu sonuçta hakkın emeğin büyük. Gösterdiğin azim ve titiz çalışmandan ötürü tekrar teşekkür ederim.
http://img72.imageshack.us/img72/5416/20120304173237.jpg
http://img600.imageshack.us/img600/5792/20120304173124.jpg
http://img807.imageshack.us/img807/4589/20120304121345.jpg

cmr_cihangir
05-03-2012, 21:06
cihancığım iltifatın için teşekkür ederim. bizimki bir kazan çorbaya bir tutam tuz atmaktan ibaretti.sohbet ise büyük keyifti.
ama senin azmin geleceğin detailing'cisi doğuyor mesajı verdi bana.
ömerin ellerine sağlık.yine hünerini konuşturmuş.
aracına da maşallah pırıl pırıl olmuş.keyifle bin inşallah...
Gönlüne diline sağlık Taner Hocam.
Detailing mi? Aman Allah korusun.

Ömer Gedik
05-03-2012, 21:06
Ömerim, bu sonuçta hakkın emeğin büyük. Gösterdiğin azim ve titiz çalışmandan ötürü tekrar teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim Cihan abi, gün sonunda Hamside bende yorgunduk ama keyifliydi doğrusu. :) Bugünü dinlenerek geçirdim. Akşam Seni uğurladık sonra benim Montebello mızmızlandı hani bana hani bana diyerek. Birde onu yıkadım pakladım ışıl ışıl oldu. :)

cmr_cihangir
05-03-2012, 21:08
Valla bu enerjiyi nereden buluyorsun Ömer hakikatten merak ediyorum.

cmr_cihangir
05-03-2012, 21:09
Cihanım, hamsi maşallah pırıl pırıl parlıyor:nazar
Güzel günlerde kirletirsin inşallah, bu arada ömer deki bu aşk olduktan sonra bizim aslanlar kolay kolay kir tutmaz:fiuw
Gökhanım kaptanım, artık beraber keyifle kirletiriz inşallah...

cmr_cihangir
05-03-2012, 21:13
aslan parlamış ve hak ettiği görüntüsüne kavuşmuş umarım bu çimento ve boya vakası tekrar başına gelmez :)
Teşekkürler Alper. Kesinlikle daha dikkatli olacağım. Ama şunu belirtmekte fayda var. Bu durum hemen herkesin başına gelebilir. Bazen ister istemez bir inşaatın yanına da park edebiliyor insan. Eğer aracınızda çimento vb. lekelerle karşılaşırsanız benim gibi müdahalede gecikmemenizi öneririm. Aksi halde lekeler inanılmaz dirençli olabiliyor.

muhti
05-03-2012, 22:06
abicim maşallah pırıl pırıl olmuş bizim hamsi yeniden doğmuş :) güzel günlerde kirlet..

Alper90
05-03-2012, 22:44
Teşekkürler Alper. Kesinlikle daha dikkatli olacağım. Ama şunu belirtmekte fayda var. Bu durum hemen herkesin başına gelebilir. Bazen ister istemez bir inşaatın yanına da park edebiliyor insan. Eğer aracınızda çimento vb. lekelerle karşılaşırsanız benim gibi müdahalede gecikmemenizi öneririm. Aksi halde lekeler inanılmaz dirençli olabiliyor.

haklısın abi ama eğer olursada kader kısmet işi :) olursa hemen ömerin yanına gidiyoruz :)

mahmut
06-03-2012, 01:22
hamsı prıl prıl olmus ömer ve emegı gecenlerın elıne saglık,kazasız belasız binin insallah:nazar

cmr_cihangir
06-03-2012, 08:53
abicim maşallah pırıl pırıl olmuş bizim hamsi yeniden doğmuş :) güzel günlerde kirlet..
Hamsi, suyu sabunu görünce kendine geldi :D

Abdullah
06-03-2012, 08:54
Cihan abim Allah çizik vermesin aracına güle güle kullan inşallah.

baragat
06-03-2012, 08:59
Maşallah Maşallah Hamsi bakışlı :) tertemiz olmuş.güle güle bin

cmr_cihangir
06-03-2012, 09:04
hamsı prıl prıl olmus ömer ve emegı gecenlerın elıne saglık,kazasız belasız binin insallah:nazar
Teşekkür ederim Mahmut. Tesadüf bu ya bugün aynı renk bir golf aracımın hemen önüne park etti. Şöyle iki aracı mukayese ettim bizim hamsi hakikatten pırıl pırıl duruyor yahu. Aynı düşünceye bende sahibim: Ömerim emeğine, yeteneğine sağlık:havali

cmr_cihangir
06-03-2012, 09:08
Cihan abim Allah çizik vermesin aracına güle güle kullan inşallah.
Abdullahım, güzel insan bu temennine kocaman bir amin demek düşer bize.

cmr_cihangir
06-03-2012, 09:14
Maşallah Maşallah Hamsi bakışlı :) tertemiz olmuş.güle güle bin
Biraz yaklaştık gibi:D
http://img109.imageshack.us/img109/1633/12603423.jpg
http://img14.imageshack.us/img14/7208/dsc00235ul.jpg

Esat
06-03-2012, 10:46
Valla omerim eline saglik ustadligini konusturmussun gene helal olsun sana
Cihan abim hamsiyi gule gule kullan masallah bayii cikisi gibi olmus
Taner abide gene her organizasyonda oldugu gibi gonul adami oldugunu gene kanitlamis supersiniz dostlar emeginize saglik kem gozlere sis

cmr_cihangir
06-03-2012, 11:46
Valla omerim eline saglik ustadligini konusturmussun gene helal olsun sana
Cihan abim hamsiyi gule gule kullan masallah bayii cikisi gibi olmus
Taner abide gene her organizasyonda oldugu gibi gonul adami oldugunu gene kanitlamis supersiniz dostlar emeginize saglik kem gozlere sis

Esatım öncelikle tekrar hoşgeldin diyeyim. Daha evvelde bahsetmiştim hamsiye uygulama yaptıracağım diye. Bu çimento lekelerinden sonra zaten şart olmuştu. Sonuç ta çok iyi oldu.

tatoo
06-03-2012, 18:07
bu Kartepe'deki Hamsi mi ?? :) abi yeni aracın hayırlı uğurlu olsun diyim ya o derece yani.emeklerinize sağlık çok yararlı olmuş

Yasin CCK
06-03-2012, 18:20
Maşallah taptaze bir hamsi gibi :D Pırıl pırıl ;)

Güzel günlerde kirlet Cihan hocam :nazar

cmr_cihangir
06-03-2012, 19:23
bu Kartepe'deki Hamsi mi ?? :) abi yeni aracın hayırlı uğurlu olsun diyim ya o derece yani.emeklerinize sağlık çok yararlı olmuş

Maşallah taptaze bir hamsi gibi :D Pırıl pırıl ;)
Güzel günlerde kirlet Cihan hocam :nazar

Yasinim, Oğuzum dostlar temennileriniz için çok saolun.

Çoğu insan -buna bende dahilim- kış mevsiminde bu uygulamaların yapılmasını erken olduğunu düşünür. Ömer le yaptığımız sohbet neticesinde bunun ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu anladım. Kışın araçlarımız çok fazla dış etkene maruz kalıyor: Yolları açmak ve buzu gidermek için kullanılan özel solisyonlar, tuzlardan tutunda yağmuru, dolusu aracın boyası üzerinde lekelerin oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden uygulama yaptırmayı düşünen arkadaşlarıma bunu yaza ertelememelerini öneriyorum.

Abdullah
02-08-2012, 14:51
Madem bugün ismini andık abicim senin hamsiye girdim baktımda fotografları uçmuş özellikle sendeki şu kapaklı pandizotun resmi varsa koyabilirsen sevinirim abi.

cmr_cihangir
02-08-2012, 21:48
Abdullah can, şöyle arşive baktım elimde tek resim bu kalmış. O da benim önceki araçtan kalan resim. Biliyorsun bu pandizotu eski aracımdan söküm sözde daha iyi olmasını beklediğim 2011 308 e taktım. Bir ara ayrıntılı bir foto çekerim. ;)

http://i1104.photobucket.com/albums/h325/cmr_cihangir/100_0693.jpg

cmr_cihangir
02-08-2012, 21:51
Bu arada bizim hamsiye Babaeski Büyükmandıra köyünden kardeş bulduk :)

http://i1104.photobucket.com/albums/h325/cmr_cihangir/2012-07-31120922.jpg

Ömer Gedik
02-08-2012, 22:37
Hamsi pırıl pırıl Maşallah :nazar

Cihan abi son fotoğrafta görünüyor ki keyifler yerinde :iyi

cmr_cihangir
02-08-2012, 22:50
Teşekkürler Ömerim, ufak bir kaçamak yaptık hanımın köyüne. Gölette balık tuttuk, kayınpeder kayınvalideyi gördük keyifli oldu vesselam...

TanerHoca
02-08-2012, 23:40
Teşekkürler Ömerim, ufak bir kaçamak yaptık hanımın köyüne. Gölette balık tuttuk, kayınpeder kayınvalideyi gördük keyifli oldu vesselam...

bu tarz keyifli küçük kaçamaklar cana can katar.:havali

Abdullah
02-08-2012, 23:50
ohhh be abi konuna yazmasak görünmüyorsun çok özlettin haberin olsun.

TanerHoca
03-03-2013, 01:58
bugün akşam üzeri cihan aradı ve aküsünün bittiğini aracı çalıştıramadığını söyledi.bunun üzerine buluşup birlikte 60 amper mutlu akü aldık ve yanımızda akü alımı vesilesiyle tanıştığımız kemal ustayla birlikte
cihanın aracın başına gittik.akü değişti.oksitlenen kutup başları bağlantı noktaları temizlendi. boynu bükük aslan tekrar kükremeye başladı.araç başına gidip sökme takma dahil 150 tl ödeme yapıldı.
bu arada merak edenler için yazayım; çalıştırmak için aracı vurdurmayı denemedik.:gül4:

yeni akü takılırken
http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/CAM00075_zpsb4fcc590.jpg

http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/CAM00078_zpscf041beb.jpg

http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/CAM00079_zps4f3150e3.jpg

işlem tamam
http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/CAM00080_zps2bc3cd87.jpg

biten akü
http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/CAM00077_zps59289dbc.jpg

Gökay
03-03-2013, 08:31
Gecen kış 3 senede akü bitirdim diye üzülüyordum hafiften ama Cihan seninki daha da erken olmuş galiba,neyse dağ başında bi yerde kalmamışsın en azından evin otoparkı galiba :)
Güle güle kullan :)

mygold
03-03-2013, 09:20
cihan kardeşim hayırlı olsun gule gule kullan.. bendeki aküde 3 senede bıttı ve 60 amper mutlu akü taktık:iyi...

Ömer Gedik
03-03-2013, 10:28
Cihan abi bayadır görünmüyordun. :) Akü hayırlı olsun. Aslana sıkıntısız günler

Bu arada araç yatıyormuş arkadaşlar. Durduğu yerde akü boşalmış.

cmr_cihangir
03-03-2013, 10:50
Dostlar öncelikle Taner ağabey başta olmak üzere bu can sıkıcı olay karşısında bana yardımcı olmaya çalışan tüm dostlara çok teşekkür ediyorum. Evet aracı alalı 2.5 sene oldu ama işim gereği sürekli şehir dışına çıkmam aslanın bazen haftalarca garajda yatmasına sebep oluyor. Sanırım bu akünün bitmesini hızlandırdı. Ben pazarlıktan hiç anlamam saolsun Taner ağabey aküsü,servisi, kutup başlarının temizliği toplamda 150 tl ye işi halletmeme yardımcı oldu. Talihsiz başlayan bu günün kazancı tanıştığımıız Kemal Usta oldu. İşinin ehli ve tok gözlü biri... Ama neredeyse yanı başımdaki can otonun akü değişimi için benden istediği toplam 235 tl yi açıkçası fırsatçılık olarak gördüm ve bir kez daha yetkili servislerden soğudum.

bugün akşam üzeri cihan aradı ve aküsünün bittiğini aracı çalıştıramadığını söyledi.bunun üzerine buluşup birlikte 60 amper mutlu akü aldık ve yanımızda akü alımı vesilesiyle tanıştığımız kemal ustayla birlikte
cihanın aracın başına gittik.akü değişti.oksitlenen kutup başları bağlantı noktaları temizlendi. boynu bükük aslan tekrar kükremeye başladı.araç başına gidip sökme takma dahil 150 tl ödeme yapıldı. bu arada merak edenler için yazayım; çalıştırmak için aracı vurdurmayı denemedik.:gül4:

İtiraf ediyorum insan çaresizlik içinde bazen fizik ve bildiği ne kadar kaide varsa zorlayabiliyor.:utan1: Bu talihsizlik başıma geldiğinde neredeyse 1.5 tonluk aracı -2 den -3 e kaydırarak aracı vurdurmaya bile kalktım. Taner hocamın dediği gibi "umut fakirin ekmeği" :) .

cmr_cihangir
03-03-2013, 10:55
Gecen kış 3 senede akü bitirdim diye üzülüyordum hafiften ama Cihan seninki daha da erken olmuş galiba,neyse dağ başında bi yerde kalmamışsın en azından evin otoparkı galiba :)
Güle güle kullan :)
Gökay bizimde aklımıza bu geldi halimize şükrettik. İyi dileklerin için teşekkürler.

cihan kardeşim hayırlı olsun gule gule kullan.. bendeki aküde 3 senede bıttı ve 60 amper mutlu akü taktık:iyi...
Sevgili Mücahit, bende aynı tercihi yaptım. İnşallah her ikimizde hayrını görürüz.

cmr_cihangir
03-03-2013, 11:03
Cihan abi bayadır görünmüyordun. :) Akü hayırlı olsun. Aslana sıkıntısız günler

Bu arada araç yatıyormuş arkadaşlar. Durduğu yerde akü boşalmış.

Ömerim, çok saol. Hafta sonu olmasına karşın bana yardımcı olabilmek için gösterdiğin gayret için ayrıca teşekkür ederim. Seninde dediğin gibi aküyü alıp takmak çok mümkün gözükmüyor. Akü yuvası üzerinde bir hayli aparat vardı. Kemal usta bile aküyü takarken iyi ter attı doğrusu. :)

TanerHoca
03-03-2013, 11:52
cihan tekrar hayırlı olsun.bol şarjlı günler dilerim. :)

...
Ama neredeyse yanı başımdaki can otonun akü değişimi için benden istediği toplam 235 tl yi açıkçası fırsatçılık olarak gördüm ve bir kez daha yetkili servislerden soğudum.
...

servisin istediği fiyata ise "el insaf !" diyorum.

Ömer Gedik
03-03-2013, 13:18
ForumPeugeot farkı bu Cihan abi. Ben yardımına koşamasam Taner abi koşuyor o koşamazsa başkaları olur. ;)

TanerHoca
03-03-2013, 17:28
ForumPeugeot farkı bu Cihan abi. Ben yardımına koşamasam Taner abi koşuyor o koşamazsa başkaları olur. ;)

lafı mı olur, seve seve.
kimlerin yardımına koşmadık ki ömerciğim...

mahmut
03-03-2013, 17:29
gecmiş olsun cihan abi,otomatik arabada akünün bitmesi de ayrı bir dert, sorunu halletmenize sevindim kazasız belasız sürüsler.

cmr_cihangir
03-03-2013, 17:30
Biz haber etmeden haberimizi alırsın,*
yedi yıllık yoldan kuşkanadıyla gelirsin.*
Gözümüzün dilinden anlar,
*elimizin sırrını bilirsin.*
Namuslu bir kitap gibi güler,*
alnımızın terini silersin.*
O gider, bu gider, şu gider,*
dostluk, sen yanı başımızda kalırsın
*NAZIM HİKMET*

γuяdaeя
03-03-2013, 18:10
Biz haber etmeden haberimizi alırsın,*
yedi yıllık yoldan kuşkanadıyla gelirsin.*
Gözümüzün dilinden anlar,
*elimizin sırrını bilirsin.*
Namuslu bir kitap gibi güler,*
alnımızın terini silersin.*
O gider, bu gider, şu gider,*
dostluk, sen yanı başımızda kalırsın
*NAZIM HİKMET*

Gönlü güzel kardeşim sağolasın, ne güzel paylaşım ;)
Yeni akü hayırlı olsun. En az, sen arabayı değiştirene kadar götürür artık :)

Ömer Gedik
03-03-2013, 21:55
Güzel paylaşım Cihan abi :arkadas

Taner abi aklıma kimleri getirdin de boşver.

cmr_cihangir
03-03-2013, 22:46
gecmiş olsun cihan abi,otomatik arabada akünün bitmesi de ayrı bir dert, sorunu halletmenize sevindim kazasız belasız sürüsler.

Saol Mahmutum, çok şükür işimiz rast gitti hallettik. Aslan artık nazlanmadan kükrüyor :)

cmr_cihangir
03-03-2013, 22:52
Gönlü güzel kardeşim sağolasın, ne güzel paylaşım ;)
Yeni akü hayırlı olsun. En az, sen arabayı değiştirene kadar götürür artık :)

Yurdaer ağabey içi dışı güzel ağabeyim iyi dileklerin için teşekkürler. Bende sizin gibi düşünüyorum Allah nasip ederde 2 3 yıl sonra başka bir araç alırsam o zamana kadar aküden yana çokta sıkıntı çekmeyeceğim İnşallah.

cmr_cihangir
12-08-2014, 04:23
Arkadaşlar dün İtibariyle hamsiyi yenisi ile değiştirmiş bulunuyorum. Bize Çok hayrı dokunan bu aracı alacak kişiye de hayırlı olmasını diliyorum. http://img.tapatalk.com/d/14/08/12/atuty5a9.jpg

TanerHoca
12-08-2014, 07:20
Hayirli olsun cihan.harika bir tercih.cok sevindim.gule gule kullan.bence hemen yeni bir konu ac da iyi dileklerimizi oradan belirtelim.hatta baslik bile hazır "gitti hamsi geldi köpekbalığı" :cool:

Ömer Gedik
12-08-2014, 07:28
Hayırlı olsun Cihan abi süper tercih :) plakada HC den LC ye dönmüş dikkatimi çekti.

Allah, ailece keyifle binmenizi nasip etsin

Ömer Gedik
12-08-2014, 07:59
Cihan abi müsaaden olutsa bu güzel fotoğrafı twitterda Forumpeugeot sayfasında paylaşalım.

cmr_cihangir
12-08-2014, 08:01
Taner Hocam, hemen T9 lar klasörüne bir konu açıyorum. iyi dileklerin için teşekkürler. Ömer, tabi paylaşalım lütfen.

erener
20-08-2014, 07:10
Cihan abi , senin hamsi satılığa çıkmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2011-peugeot-308-premium-plus-dizel-otomatik-175916897/detay

reisG
20-08-2014, 09:15
Forum peugeot amblemi ışıl ışıl parlıyor arka camda

Yasin CCK
20-08-2014, 09:52
Maşallah araç sıfır araç ayarında, showroomda hiç sırıtmamış ;)

Ama fiyat ne öyle :kac

reisG
20-08-2014, 10:09
Yasin fiyat bana da ilginç geldi. Berke otoda halen duran access paketli 2013 model 0 km. HDI in fiyatı 51.000 TL iken bu 49.500 TL lik fiyat biraz yüksek kaçmış.

ayzinim
20-08-2014, 11:10
Aracı alırken öldürürler, satarken güldürürler.

reisG
20-08-2014, 12:21
Sonuçta olan markaya ve Peugeot severlere olur.