PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.6 VTI kullanıcaları (Hararet göstergesi)

Mazlum
20-01-2015, 17:10
Merhaba,

arkadaşlar yaklaşık 8-10 km yol yapıyorum ama hararet göstergem 80'e takılı kalıyor ne yukarı-ne aşağı. Normalde bildiğim 90 olması gerekirken sadece sıkışık trafikte nadir 90'ı görüyorum sonra yine 80'e iniyor.

Biraz araştırma yaptım herkesin hem fikir olduğu konu termostat. Değiştirmeli miyim? Yoksa normal midir?

Kullanım kitapçığında normal diye görünüyorda anlam veremedim.

reisG
20-01-2015, 17:31
Normalde net 90 derecede sabit olması gerekmiyor. aşağı yukarı yükselip inmesi zaten göstergenin doğru ölçüm yaptığını gösterir. Ben 5 yıl kullandım herhangi bri problem yaşamadım. ancak geçtiğimiz yıl Ömer aracın bakımını yaparken yeni termostat kapaklarından takmıştı. Bunların kullanılması gerekiyor demişti. Bende de normal şartlarda 90 ın biraz altı biraz üstü hareketli olurdu.

Mazlum
20-01-2015, 17:40
Teşekkürler, bugüne kadar kullandığım araçlarda da hemen hemen hep 90'da sabitti de geçen günde konusu açılınca içime kurt düştü. Aksine eğer hararet göstergesi 90 olup sonra 80'e inip yani hareket ediyorsa termostat görevini yerine getirmiyor diye okudum o yüzden işkillendim.

uurgzl
19-07-2015, 15:22
benim araçta da hararet 90'a çıktıktan sonra hızlı gidince,yani rüzgar alınca hararet 80'e düşüyor trafiğe girince,dur kalk yapınca tekrar 90'a çıkıyor.Önceden böyle bir sorun yoktu son 1 aydır bu durum söz konusu.Galiba termostatta sorun var çünkü önceden böyle birşey yoktu.Ayrıca bilen biri orjinal termostatın fiyatını yazabilir mi?

Mazlum
21-07-2015, 19:56
Uurgzl bu konu hakkında bilgi vermemişim fakat hararetin 70-80 olması dışında aracın su eksiltiğinin farkına vardım, konuda belirttiğim gibi problem termostatmış. Birkaç ay oldu değiştireli, fiyatı da 350 lira işçilik dahil.

Mazlum
21-07-2015, 19:57
Bu arada yeni termostat takıldıktan sonra hararet göstergesi daima 90 derecede sabit kalıyor.