PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni 308 Geri Çağrılma

baskentli
19-01-2015, 20:49
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni 308 Allure 1,6 Dizel araca sahibim bundan 6 ay önce aldım. İki gün önce araba servis tarafından geri çağrıldı. Bugün servise götürdüm ve şanzımanda daha sonra geri vites de aşınma olmasın diye plastik bir parça varmış onu değiştirmişler. Bu arada yeni 308 lerin hepsini çağırıyorlarmış. Forum da acaba arabası çağırılan arkadaş var mı? Bir de bu ileri de bir sorun teşkil eder mi acaba?

tsinanb
19-01-2015, 21:56
308 hakkında bilgim yok ama geçenlerde bizi mepadan arayıp arabayı servise götürmemizi söylediler. Onda da el freniyle ilgili bir soruna karşı düzeltme yaptılar.

baskentli
19-01-2015, 22:54
Bende aradıklarında ilk önce anlam veremedim ama inşallah daha aramazlar başka bir şey için yoksa arabadan soğumaya başlıyorum.

EnSoNiQ
20-01-2015, 00:08
Bende aradıklarında ilk önce anlam veremedim ama inşallah daha aramazlar başka bir şey için yoksa arabadan soğumaya başlıyorum.

çağrılmanız iyi değilmi bence çok iyi birşey önceden hatanın olabileceğini önceden anlayıp size özel ilgi gösteriyorlar ve ilgileniyorlar aracınız arıza yapsa daha mı iyi olacak arabadan soğumak yerine bence bu şekilde daha çok ısınmanız gerekli diye düşünüyorum :)

Gökay
20-01-2015, 01:41
Premium markalarda bile oluyor en son aralık ayında Merso bildiğim kadarıyla E M ve GLK serilerini geri çağırmıştı,üzülecek bir durum yok.Sorun çıkması muhtemel parçayı farkedip düzeltiyorlar.

Yasin CCK
20-01-2015, 09:13
Arkadaşlarıma katılıyor ve bende soğuyacak bir durum olmadığını düşünüyorum...

reisG
20-01-2015, 10:46
Bu çok iyi bir geri bildirimdir. MKI kasa 308lerin bir bölümünü ön camda bir sızdırma problemine karşın kontrol amaçlı servise çağırmışlar ve problem olan araçların ön camının bedelsiz değiştirmişlerdi. Bu tip geri çağırmalar markanın ürününü takip edip müşteri memnuniyetini üstte tutma gayretidir.
Gökay'ın yazdığı gibi Mercedes te 7Gtronic vitesli araçalrın ilk üretim modellerini aynı yıl iki defa servise almış ve güncelleme yaparak olası problemleri çözmüştü.
Ülkemizde en çok satan ve medya tarafından dünyanın en iyi otomobili olarak kabul ettirilmeye çalışılan bir markanın çift kavramalı şanzumanın kronik problemleri sebebiyle bir kere bile geri çağırma yapmaması ve 10.000 TL nin üzerindeki masrafı tüketiciye yıkması durumu asıl kötü olandır.

baskentli
20-01-2015, 12:36
Arkadaşlar geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız gerçekten de bundan sonra arabama karşı içim daha çok ısınacak :)

meteavc
21-01-2015, 21:45
Ben aracımı göral servise götürüp kontrol ettirdim haberleri yok gibiydi sistemden baktılar ve sizin araç için böyle bir durum yok dediler

baskentli
21-01-2015, 23:39
Ben aracımı göral servise götürüp kontrol ettirdim haberleri yok gibiydi sistemden baktılar ve sizin araç için böyle bir durum yok dediler

demek ki her araç için geçerli değil ilk üretimlerde sıkıntı var sanırım...

orhun57
22-01-2015, 01:07
Geri çağırma kötü birşey değil bence hatanı bilip telafi etmek veya önlem almak diyebiliriz bu duruma. 4 yıla yakın benden kaynaklanmayan bir problemle boğuşup hiçbir çözümle karışma gelmeyen Peugeot'nun böyle birşey yapmasını iyi birşey olarak nitelendiriyorum.

Bir sürü şirket geri çağırma yapıyor tabi rekor Toyota'da bu konuda eline su dökemeyiz :D

baskentli
22-01-2015, 18:49
Geri çağırma kötü birşey değil bence hatanı bilip telafi etmek veya önlem almak diyebiliriz bu duruma. 4 yıla yakın benden kaynaklanmayan bir problemle boğuşup hiçbir çözümle karışma gelmeyen Peugeot'nun böyle birşey yapmasını iyi birşey olarak nitelendiriyorum.

Bir sürü şirket geri çağırma yapıyor tabi rekor Toyota'da bu konuda eline su dökemeyiz :D

evet ilk önce ben de olumsuz diye adlandırmıştım fakat şimdi bunun iyi birşey olduğuna kanaat getirdim kesinlikle ve çok mutlu oldum...:)

converse10
21-02-2015, 09:42
kim ne derse desin yeni çıkan bir model aracı almadan önc ebir yıl mutlaka beklenmeli üretim hataları giderilinceye kadar

Ömer Gedik
21-02-2015, 12:15
Ben öyle düşünmüyorum açıkçası elbet sorun çıkabilir ama benim aracım ilk çıkan 308lerdendi ve Neredeyse hiç sorun yaşamadım. Yeni Araçlarda 100lerce aracı teste tabii tutuyor firmalar ve toplam 2-3 milyon km yol testi yapılıyor. Ara üretimde tedarikçi ile ilgili Problem de yaşanabilir bu bilinemez.

Eren
21-02-2015, 15:22
Ben öyle düşünmüyorum açıkçası elbet sorun çıkabilir ama benim aracım ilk çıkan 308lerdendi ve Neredeyse hiç sorun yaşamadım. Yeni Araçlarda 100lerce aracı teste tabii tutuyor firmalar ve toplam 2-3 milyon km yol testi yapılıyor. Ara üretimde tedarikçi ile ilgili Problem de yaşanabilir bu bilinemez.

Ömer'e katılıyorum. Aracım 2008 model ve çok şükür herhangi bir majör problemle karşılaşmadım. Bu tür küçük çaplı düzeltme ve geri çağırımlar şahsi fikrimce soğuma sebebi yerine markaya bağlılığı arttırmalı.

WooDoo
21-04-2015, 17:05
Benim aracımıda çağırdılar.
Ön takımla ilgili iyileştirme olarak özetlediler.

WooDoo
09-05-2015, 19:02
aracımı geri çağırma sonucu bugun götürdüm ve salıncak civataları değişti.
ayrıca aracın arkasından gelen sesi iletmiştim dingil komple değişecekmiş. birkaç araçda da boyle bir proplem olmuş aynı şekilde dingili değiiştiriyorlar