PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.0 litre benzinli 407 ile ilgili sorular

BMOE
18-01-2015, 23:28
Merhaba,
hayirli akşamlar...

Aracim peugeot 407 2.0 otomatik,benzinli atiker obd sistem lpg takili.

1-Araç soğukken ilk çaliştiğinda aşiri titreme ve tekleme yapiyor.araba çaliştiktan sonra hemen devam edersen bi sikinti yok. Ama çaliştirip 40/45 saniye beklersen p de aşiri titreme yapiyor ve ariza lambasi yaniyor. Benzin filtresi değiştirdim. Benzin depo boşalana kadar binip, farkli bir istasyondan benzin aldim fakat bu sikinti geçmedi. En son başka bir ustaya gitti. Gaz beynini sök getir dedi, prins taktir dedi. Bunlar mümkünü zor maliyetli olacağindan yaptirmadim. şimdi yine ariza lambasi yandi. Bu konuyla ilgili fikri olan, yardimci olabilecek arkadaş olursa memnun olurum. Tekrar hayirli akşamlar..

2-şöför mahallinden sağ ön cami kapatamiyorum. Bazen arka camlarada zor müdehale ediyorum. Sağ ön cam yarim açikken. Araç kumandasina basili tuttuğumda cam kapanmiyor, tekrar açiliyor. Bazen aracin içindende kapatamiyorum. Ama sağ ön cam tam açikken ayni problemi yapmiyor. Sorunun giderilmesi için ne tavsiye edersiniz. şoför mahalli 4 lü kumandanin komple değiştirilmesi yeterli mi dir. Veya başka bi öneriniz var mi? Teşekkürler...

3-Aracim 407 otomatik 193100 km de şanziman yaği değişimi yapilmasi gerekir mi nasil nerede yaptiralim. şanziman güncellemesi yapilmali mi( forumdan öyle birşey okudum). Benim araç lpg li olduğu için istanbul mepa ve diğer servisler bakamiyor.bilgilendirirseniz memnun olurum. Tüm sorunlarimi kafama takilanlari yazip sizlerin fikirlerinden ve tecrübenizden yararlanmak istiyorum...

4-Aracin triger kayişi değişimi. Peugeot bayilerinde yapilmiş.2010 yilinda .bayiye sorduğumda yil olarak 2015 km 247000 de diye söyledi. Aracim 193100 de ben triger değişimini ne zaman yapmaliyim.ayrica lpg li araçlarin bakimini yapan istanbulda tavsiye edeceğiniz servis varsa tavsiyenizi beklerim.hayirli geceler.

5-yol bilgisayari digital ekran bazen çok net görünürken ,bazen aracin km sini bile okuyamacak kadar silik görünüyor. Ne yapilmasini tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

TanerHoca
19-01-2015, 11:53
hoş geldiniz.

şahsen lpg kullanılan motorlarda yaşanan sıkıntılarla ilgili bilgiye sahip değilim.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler.
istanbuldaki arkadaşlar genellikle araçlarını özel servis olarak forum otomotive götürüyorlar. http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?4900-Forum-Otomotiv-ismiyle-başladık&highlight=forum+otomotiv

tirigerin kaç km de değiştiği bilinirse bu soruya cevap vermek daha kolay olur.

cam ile ilgili de ilk önce soket bağlantıları kontrol edilebilir.

5. sorununuz ise şu başlıkta tartışılmıştı.http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?7161-407-Km-Saati-Ekran-Sorunu

ssgti
19-01-2015, 12:41
Hoş geldiniz.
Sıralı sistem LPG sistemlerde İlk çalıştırma benzinde olur, motor ısındığında LPG'ye geçer... Sizin sıkıntınız hem benzinde hem de LPG'de çalışırken oluyor. Bu durumda arızayı elektrik sisteminde aramakta fayda var.
Servis olarakta tanerhoca linkini vermiş. forum otomotive götürebilirsiniz...