PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni 308 1.2 EAT6

WooDoo
18-01-2015, 13:07
aracı dün test ettiğim anda satına almaya karar verdim yaklaşık 1 yıldır "ne araba alacağım" diye test etmediğim araç kalmadı. 1.2 motora burun kıvırıyordum dizelde de düzgün bir otomatik vitesin olmadığını düşünüyordum. en sonunda çanakkale başaran otomotive teste gittim bayi den Gökhan bey'e özel ilgisinden dolayı teşekkürler. test aracına bindiğim anda sıradışı bir tecrübe olacağı belliydi.3 silindiri motorun titreşimleri ve hızlanma değerleri kullanmadan önce şahsen temkinli yaklaşıyordum azcıkda önyargı ile yaklaşmıştım. fakat gaza astığınız anda o 3 silindirli motorun sesi insanın içini bir hoş ediyor :) çok güzel bir tonu var sanki önde bir mustang motoru var :D kesinlikle eşsiz ve keyif verici. abartmak istemiyorum ama benim kullandığım araçlar içerisinde bmw nin 8 ileri zf şanzımanından sonra en iyi otomatik vites. test boyunca vites değişimlerini sadece kadrandan takip edebildim ne ara değiştiği belli olmuyor hızlanma verileri motor için çok fena yani süper. kailte ye söylenecek bişiy yok. audi alacaktım a3 ama vazgeçtim o kadar. bayide bulduğum ilk aracıda aldım, inşallah engeç salı günü teslim alacağım.
Aracım 308 Allure 1.2, 130 PS, EAT6, S&S, Sedefli Beyaz, Cam Tavan.
Resimleri:

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/912/znCjmO.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/673/B31zp6.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/661/UW4ERg.jpg

http://imageshack.com/a/img661/6141/UW4ERg.jpg
http://imageshack.com/a/img912/5826/znCjmO.jpg
http://imageshack.com/a/img538/919/lLdEPB.jpg
http://imageshack.com/a/img673/1020/B31zp6.jpg
http://imageshack.com/a/img905/7585/FACfDH.jpg

3 haftadır kullanıyorum ve ilk izlenimlerimi ileteyim:
- süspansiyonun konfor ve spor özellikleri çok iyi dengelenmiş bozuk yolda takır tukur değil bazan tok bir ses alıyorsunuz çok bozuk yerlerde o da çok normal.
- virajlar çok rahat
- frenler insana güven veriyor fakat ben biraz sıkıntı yaşıyorum :) hep freni basçek yapardım eskiden kalma alışkanlıklarla fakat bunda çekip tekrar bastığında fren destek sistemi devreye giriyor sanırım öne yapışıveriyorum :D

- Hızlanma hakikaten çok çok iyi hele birde sport modunda gazlarsanız koltuğa yapışırsınız söyleyeyim uyarmadı demeyin:)
- vites geçişleri 1-2-3-4 ve 5-6 değişimlerini hiç hissetmiyorsunuz en çok hissedilen 4 > 5 geçişi oda çok hızlı bu vites geçişinin hissedilmesinin sebebide bence şehiriçinde kullandığınız süratden kaynaklanıyor ayağınız o ara gaz versem mi vermesem mi arasında kaldığı için hissediyorsunuz. 1-2-3-4 vites arasındaki geçişleri kesinlikle anlamanız zor.
- motor ve şanzımanı özetlemem gerekirse motor (1.2 turbo 130 bg 230 tork) fsi,tfsi gibi turbo motorların hepsinden çok çok ve çok daha iyi 1.4 tfsi motorlarının 130-140 dan sonra nefesi kesiliyor ama bunda hiç öyle bir sorun yok 190 ile giderken bile gaz verdiğinizde halen kafa sallıyor zira bir kaç gün önce 600-700 metrelik mesafede aracın 180 kilometre hıza çıkmış olması beni şok etti.
- şanzımanda cvt ve dsg den iyi powershift ile arasındaki fark için pek anlamlı verillerim yok kendi tecrübelerimden. Ama hep manuel vites seven bir insan olarak bu şanzımanla inanın hiç keşke manuel kullansam demedim.
- yakıt tasarrufu için bişiyler söylemem doğru olmaz çünkü ben 8L/100km ortalamanın altına inemedim ama araba daha 1000 km de. Buna alışmak zor olacak hep dizel kullanan bir insan olarak bşrde elimiz ayağımız durmuyor çok keyifli. Fakat hesap basit 1.6 dizel bir aracın fiyat farkı bu sınıfda 8000-9000 tl ve iyi bir otomatik şanzıman bulmakda mümkün değil.
bu sınıfda dizel bir aracın (1.6) yıllık bakımları 650 ikincisi 1200 tl lik periyotlarla devam ediyor. ama bu aracın bakımları 450 - 650 tl lik periyotlarla devam ediyor.
yine 1.6 dizel sıfır bir aracın yıllık vergisi 980 tl bu aracın yıllık 560 tl bunlarıda hesaba katmalısınız.
bence motor ve şanzıman açısından herşey mükemmler daha iyisi olamaz.

- İç mekan motorun sesini içeri öylece alıyor ve inanın bu çok güzel. rahatsız edecek kadar değil ama motor sesi geliyor diye de endişe duymamışlar ve üstüne üstlük denon müzik sistemi tasarlanırkende bunu daha sportif hale getirmek için çeşitli teknolojiler kullanılmış.
- araba çok ferah hissettiriyor ama görüş alanı açısından biraz alımayı gerektiriyor çok geniş bir açı ile görüşünüz yok şehiriçi kullanımda dikkatli olunmalı.
- arka görüş park için çok kötü teknolojik sistemler burda devreye giriyor size yardımcı olması için geri vitesi kamera ve park yardımları.
- arka diz mesafesi bagaj hacmi için azcık daraltılmış ama bence çok iyi olmuş bagaj olarak sınıfındaki en iyisi focus sedan da dahil buna, orda uzunlamasınsa ama bu hacim olarak çok dengeli. arkadaki sportif görünüm için tampon yüksek buda yüklemeyi biraz yüksekten yapmayı gerektiriyor fakat sorun değil.
- eğer bu aracı istiyorsanız kesinlikle cam tavanı tavsiye ederim hiç bir araçta bunun kadar geniş bir görüş yok.
- elektronik park freninin yeri ile ilgili birkaç kez sorun yaşadım ordaki çekmeceyi açmak isterken el frenini çektim. alışmak ve dikkat etmek gerekli.
bardak koyma yeri pek kullanışlı sayılmaz ama bütün bunların bir alışkanlık meselesi olduğuna inanıyorum.
- bu sınıftaki diğer araçlara bakarak saklama alanı olarak biraz eksik kalmış.
- torpidonun erişimi zor fakat çok acayip geniş.
- arabanın sağından solundan zırıltılar cızırtılar felan hiç ses yok çok güzel. Fakat araç 110 -120 km den sonra rüzgar sesi var kullandığım diğer araçlara nazaran.
- yol sesi çok değil ama benim arabada GoodYear geldi 308 lerin çoğunda Michelin görmüştüm oda farkedebilir. yoksa aracın izolasyonu çok iyi düzeyde.

Ben insanların kıl diye tabir ettiği didik didik eden cinsden bir kullanıcıyım. nitekim araba alırken de öyle yaptım bayileri servisleri sinir ettim herşeyi sordum soruşturdum hepsini denedim.
gerek çevremden gerekse bayilerden test ettiğim araçlar Golf, mercedes a180, Volvo V40, Opel Astra, Audi A3, Toyota Auris, Honda Civic Sedan;
bunların içinden V40 ayırıyorum kesinlikle ama hepsinin içinde en keyif aldığım ve almaktanda gayet mutlu olduğum araç bu.
yakıtta da bir dengeyi bulabildiğimde :) herşeyiyle gayet güzel olacak.
ayrıca opsiyon fiyatları hiç bir araçta peugeot kadar uygun fiyatlarda değil.

kısaca araca 9/10 puan veriyorum kesinlikle tavsiye ederim. Peugeot kendini aştığı gibi bence herkesi aşmış

tsinanb
18-01-2015, 13:20
Hayırlı olsun çok güzel bir araba satın almışsınız. Fotoğrafları bekliyoruz :) 1.2 motor ve eat6 çok iyi uyum gösteriyor çok memnun kalırsınız umarım :)

SerhatRCZ
18-01-2015, 13:26
Aramıza hoşgeldiniz. Aracı bizde forum olarak test etmiş , özellikle de motor ve şanzıman uyumuna hayran kalmıştık. Araç donanımı ve opsiyonları da çok güzel hem allure hemde cam tavan daha ne olsun :). Resimleri sabırsızlıkla bekliyorum. Hayırlı uğurlu olsun :nazar.

mygold
18-01-2015, 14:09
hayırlı olsun.. detaylı kullanım yorumlarını bekliyoruz.

301gti
18-01-2015, 16:07
Hayirli olsun iyi gunlerde de kullaniniz...

jerpelea
18-01-2015, 17:45
Maşallah ilerde bizim aslanı satıp almayı düşündüğüm bir kombinasyon almışsınız :) Hayırlı olsun güle güle kullanın, detaylı yorumlarınızı bekliyoruz.

TanerHoca
18-01-2015, 18:43
maşallah çok güzel bir tercih.hayırlı uğurlu olsun.

Ömer Gedik
18-01-2015, 18:50
Mükemmel tercih... Güle güle kullanın. Hem araç hem de motor-şanzıman olağanüstü

ayzinim
18-01-2015, 19:24
Aracınız hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanın.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

reisG
18-01-2015, 19:51
Mükemmel tercih Donanım ve şanzıman harika...ZF sen sonraki en iyi şanzımanlardan birisine sahip oldunuz

tazcan
18-01-2015, 20:21
Hayırlı olsun kazasız sürüşler benim de düşündüğüm renk ve model inşallah bizde kavuşuruz. Aracı ben de test ettim şu an ki şanzıman dan çook iyi motor sesi de güzel. Kalite si zaten tescilli

meteavc
18-01-2015, 20:56
Maşallah 2. 1.2 sahibi de aramıza katıldı benimki manuel otomatik hakkındaki yorumları sizden alırız artık :)

ssgti
18-01-2015, 21:43
Hayırlı olsun. Şanaımanı ve motoruyla gerçekten çok başarılı bir araç almışsın. Bizde bu aracı forum olarak test etmiş ve çok başarılı bulmuştuk. Motor sesi ve vites geçişleri çok hoşuma gitmişti.

Temida
18-01-2015, 22:23
Maşallah ve hayırlı olsun :)
en güzel rengide almışssınız ..

tazcan
19-01-2015, 09:57
avrupa nın pejo gerçeği adamlar arabadan anlıyor ya bizde
http://store.donanimhaber.com/a3/59/cd/A359CDAE954C9DA6DFCD0EC33DD595A9.png

Yasin CCK
19-01-2015, 11:10
Maşallah :nazar

Hepimizin beğendiği ve takdir ettiği kombinasyonu satın almışsınız. Kazasız, belasız...

matara
19-01-2015, 12:42
Güzel bir seçim güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olsun

tetiksoner
19-01-2015, 16:33
hayırlı olsun..kazasız belasız sürüşler.

omach
19-01-2015, 22:23
hayırlı olsun. Benimde test ettiğimde dikkatimi çeken 3 silindirin sesi ve hızlanmasıydı. Güle güle kullanın.

WooDoo
21-01-2015, 18:17
Herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar
daha iyileri sizin olur inşallah.

tazcan
30-01-2015, 18:19
https://www.youtube.com/watch?v=qJzm2lJPnY8

WooDoo
30-01-2015, 21:21
aracı bir haftadır kullanıyorum inanılmaz keyif verici bir araç aracı test edenler hiç bunu yansıtamamışlar insanın gaza basıp o tok motor sesini duyası geliyor masif bir motor sesi sanki önde 4 litrelik bir motor var sanki, buda tabi yakıta yansıyor :) ama yıllardır araba kullanmıyormuşum ben çok ciddiyim

jerpelea
30-01-2015, 23:39
O testi yapan Eren bey zaten arabanın esp si kapanıyor mu kapanmıyor mu birde virajlarda araç arkadan mı önden mi kopmaya başlıyor sınırları nedir bu aracın diye bakıyor :) Pek klasmanına göre testler yapmıyor yani. Zaten bizler C segmenti önden çekişli aile araçları alıp hep yan yan geziyoruz o yüzden esp kapatılması çok önemli :D

Siz aracınızın keyfini çıkartın böyle testleri takmayın hocam inşallah ilerde bizede nasip olur bu yeni 308. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

tazcan
30-01-2015, 23:49
Ben zaten takmıyorum araç çok iyi inşallah nasip olur ayrıca önceki dizel testinde süspansiyon sert dedi ama ben test ettim oldukça konforlu. 1.2 otomatik full olanını ileri de düşünüyorum

WooDoo
10-02-2015, 21:02
Arkadaşlar mesajı düzenledim deneyimim ile beraber

Yasin CCK
10-02-2015, 22:07
Keyifle okudum, detaylı yorum için teşekkürler :iyi

ayzinim
10-02-2015, 22:57
Paylaşım için teşekkürler. Aklında soru işareti olan arkadaşlar için açıklayıcı olmuş.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tsinanb
10-02-2015, 23:37
Güzel yazmışsınız elinize sağlık aracınız çok keyifli yazdıklarınıza katılıyorum :) benim bir sorum olacak size. V40'ı ayırmışsınız, bana biraz o arabadan bahseder misiniz? Ben V40'ı çok beğeniyorum. Bayi uzak olduğu için oraya gitmek için fırsat bulamadım bir gün mutlaka gidip test edeceğim ama sizin görüşünüzü de çok merak ediyorum.

meteavc
10-02-2015, 23:45
Yorumlarınıza büyük ölçüde katılıyorum ama ses alma konusundakilere katılmıyorum bu sınıftaki bütün araçları kullandım motor,yol,rüzgar hepsi sınıfının ötesinde şeyler vaat ediyor.

WooDoo
11-02-2015, 23:18
Güzel yazmışsınız elinize sağlık aracınız çok keyifli yazdıklarınıza katılıyorum :) benim bir sorum olacak size. V40'ı ayırmışsınız, bana biraz o arabadan bahseder misiniz? Ben V40'ı çok beğeniyorum. Bayi uzak olduğu için oraya gitmek için fırsat bulamadım bir gün mutlaka gidip test edeceğim ama sizin görüşünüzü de çok merak ediyorum.

V40 ı bir kaç defa test etme şansım oldu ve hep istediğim bir araç idi fakat aldığım 308 ile aynı özelliklerde bir v40 110K tl civarında ve bütçemi çok aşıyor.
v40 müstesna bir araç aracın dizel versiyonu benzinli versiyonundan 1300 tl civarında daha ucuz ve otomatik vites farkı 1700 tl civarında. zazten ikinci el v40 manuelleri kesinlikle satılamıyor kimse almıyor. 180 beygir t4 (1.6) motor türkiyeye nadiren geliyor zaten. powershift ve dizel motor konusunda en ufak bir şüphe yok vites geçişleri zerre hissetmiyorsunuz sanki elektrikli bir motor kullanıyorsunuz gibi. araçta ergonomi çok üst düzeyde herhangi bir şey için yoldan hiç gözlerinizi ayıtmıyorsunuz araç kontağının yeri bile diz yaralanmalarını engellemek için yerleştirilmiş. süspansiyon deseniz ford focustan miras alınmış ki bence türkiye yollarındaki o sınıf araçlar içerisinde en yüksek teknolojiye sahip olan süspansiyon sistemidir güvenlik açısından; o süspansiyon sistemi önler için aynen ama arkalar için özel olarak geliştirilmiş bağımsız mcperson ayarında. frenlerde geliştirilmiş yine focusdan miras ama tabi öylece alınmamış geliştirilmiş derken cidden çok ciddi geliştirmeler yapılmış. zaten tüm avrupanın ar-ge sinin volvo olduğunu düşünürseniz.
çok ince ayarlar var mesela fren sistemine bağlı bir volan sistemi ile frenleme sırasında oluşan kinetik enerji akü nün şarj edilmesinde yardımcı olarak kullanılmış, bu ne demek; onların hesabına göre yüzde 2-3 e yakın yakıt tasarrufu sağlamış (volvo nun yalancısıyım) şunun için söylüyorum çok ince mühendislik.
bütün bu fren ve süspansiyon sistemi üzerindeki yenilikler ve geliştirmeler bizzat test ettiğim şunu sağlamış:
170 ile giderken hiç hız kesmeden yapabildiğim en seri şekilde bir şeritten diğerine geçtim (tabi ne yapmak istediğimi bayide benimle teste giden arkadaşa anlatıp izin aldıktan sonra:) ve biraz sıkı tutunması konusunda uyardıktan sonra) gerçekten hiç yaşamadığım bir tecrübeydi ve arabada çizgisinden en ufak bir sapma olmadığı gibi esp (volvo'ya göre DSTC) dahi devreye girme ihtiyacı hissetmedi. en çok etkilendiğim frenler konusunda ise bursa yalova yolu arasında ki transit bir yol çevre yolu. yine absürt bir test yaptım ve 140 km süratle giderken u dönüşü yapacağım yerde yolda oluşturulmuş cebe girip direksiyonu bırakıp frenlere asılmak oldu bunu yapmamı bizzat bayi görevlisi arkadaş söyledi ve uyguladım ve yandaki bariyerler 40-50 cm mesafe olmasına rağmen araç yaklaşık 40 metre sürüklenip yine çizgisinden en ufak bir sapma olmaması idi. bir aracın güvenlik standartlarını ve teknolojisini gösteren en önemli iki özelliği.
zaten bunları gördükten sonra insanın başka bir şeyi sorgulama şevki kalmıyor ama şöyle anlatayım
bir 0-100 testi yaptık 11-12 saniye civarında idi.
yol sesi yok,
rüzgar sesi 130 dan sonra araçda çevresel görüş iyi düzeyde gözünüze takılan pek bir şey yok.
koltukları çok iyi ve insanı saran sağa sola kaymasını önleyen güzel bir yapısı var.
araçta herhangi bir konuda abartıdan eser yok çok sade ve göstergeler çok iyi ortada tek yuvarlak tft ekran var ve renkleri direksiyonun sürüş moduna göre değişiyor.
yalnız bir karşılaştırma yaparsam bu 308 deki küçük direksiyon yüksek gösterge olayı hakikaten bence çok verimli bir daha volvodaki gibi kocaman bir direksiyona alışabilirmiyim bilmiyorum :)
cam tavan cam değil yine volvo camın tehlikeli olacağını düşünerek akrilik benzeri bir malzemeden yapmış.
oturma pozisyonu benim sevdiğim gibi alçakda.
ve orta konsolun yerleşimi güzel ama yinede (vitesden arkaya kadar olan kısmı) 308 inkinden güzel değil :)
sürüş dinamikleri hakikaten çok çok güven verici araca binip giderken sanki dünya ters dönse size birşey olmazmış gibi hissediyorsunuz.
arka koltuk iki kişi için tasarlanmış yani 3 kişi oturmak uzun yolculuklar için sıkıntı verici olabilir.
diz mesafesi bagaj hacmi sınıfındaki her araçtan daha iyi ki bu araç zaten diğerlerinden biraz uzun
arkada uzun boylu insanlar için tavan alçak kalabilir ama kimsede oraya geçip kazık gibi oturmayacağından bence sorun yok.
bunların dışında 1.6 dizel powershift olan araç güvenli bir aile aracı öyle fırlayayım makas atayım felan mümkün değil.
city safety diye standart bir özelliği varki 50 km nin altında otomatik frenleme felan yapıyor hiç bir araçta yok.
opsiyona bağlı yaya koruma sistemi var mesela bir yaya ya çarptığınızda allah korusun kaputun arkası cama doğru olan kısmı havaya kalkarak tüm ön camı dışardan kaplayan bir hava yastığı açılıyor cama çarpıp sakatlanmaması için
yol yardımları konusunda her türlü opsiyonunuz var adaptive cruise kontrol şerit yardımı kör nokta uyarı sistemi ve yüksek hızlarda otomatik frenleme yapan bir sistem.
yakıt tasarrufu konusunda bir çok nedenden dolayı eşsiz bu motoru kullanan araçlar içerisinde en az yakanı ve kesinlikle en sessiz olanı dışardan bile duymak zor.
açıkcası araç için kötü herhangi birşey söylemek mümkün değil.
şahsi düşüncem premium compact diye niteledikleri audi a3, bmw 1 serisi, alfa romeo guilietta, mercedes a serisi araçların arasında en iyisi yine v40 her yönüyle.
ben aracı çok detaylı inceledim.
ben bir aracı incelerken takıntı yaptığım bazı noktalar vardır.
308 i alırkende etkilendiğim noktalardan birisi dingil mesafesi 308 de 2620 mm v40 da 2647 mm bunu söylerken v40 ın 308 den 116 mm daha uzun olduğunu belirteyim yani genele vurduğunuzda 308 in dingil mesafesi daha açık. iz genişliği v40 da 1546mm 308 de ise 1559 mm. yani yine 308 in iz mesafesi daha geniş.
pek birşey ifade etmeyebilir ama v40 da bu değerlerin azcık daha büyük olması gerekirdi. bu sizi bir kayba uğratıyormu sanmıyorum kardan azcık zarar gibi bir durum. hali hazırda şasi spor bir şasi yine güvenlik esas alınmış bir yapı.
söyleyebileceklerim bu kadar bu arada volvo kendisi cam tavanı tavsiye etmiyor ama çok geniş açılamayan çok güzel bir cam tavanı var perdesi keşke 308 deki gibi arkadan öne doğru kapansaydı bunda tersi ama yine kayıp yok geri kalan herşey artık sizin zevkinize kalmış beğenirsiniz beğenmezsiniz bir şey diyemem.
Son bir şey ekleyeyim yakın bir zamanda 8 ileri ZF ile gelebilir v40 böyle bir hareket bekliyorum ben s60, s80 de gelmeye başladı halihazırda.

WooDoo
11-02-2015, 23:31
Yorumlarınıza büyük ölçüde katılıyorum ama ses alma konusundakilere katılmıyorum bu sınıftaki bütün araçları kullandım motor,yol,rüzgar hepsi sınıfının ötesinde şeyler vaat ediyor.

vad ediyor derken, ediyor ama yapamıyor manasında mı? zira bu racın motor sesi beni hayatta rahatsız etmez resmen gürlüyor ve ben bunu çok seviyorum. yol sesi sanırım sizin araçta michelin lastik var birde asphalt cinsi bizim buralarda çok kötü zaten alıştık artık cayenne de binseniz yol sesi alırsınız buralarda. rüzgar sesi var ama ya bariz fakat insan heran 140 150 ile gitmiyorki rahatsız etmiyor sonuçta. bazı testlerde süspansiyonun çok sert ve ses yaptığını söylüyorlardı ama ben hiç öyle bir şey gözlemlemedim bence çok konforlu.

sessizgece
11-02-2015, 23:53
.

Güzel gözlemler. Bilgilendirme için teşekkürler.
Bizde biradere aldık. V40 r-desing dizel otomatik. Araç Ankara da olunca fazla kullanamadım. Yorumlarınızı dikkate alarak bir sürüş yapacağım.

No Name's

meteavc
12-02-2015, 02:10
vad ediyor derken, ediyor ama yapamıyor manasında mı? zira bu racın motor sesi beni hayatta rahatsız etmez resmen gürlüyor ve ben bunu çok seviyorum. yol sesi sanırım sizin araçta michelin lastik var birde asphalt cinsi bizim buralarda çok kötü zaten alıştık artık cayenne de binseniz yol sesi alırsınız buralarda. rüzgar sesi var ama ya bariz fakat insan heran 140 150 ile gitmiyorki rahatsız etmiyor sonuçta. bazı testlerde süspansiyonun çok sert ve ses yaptığını söylüyorlardı ama ben hiç öyle bir şey gözlemlemedim bence çok konforlu.
Vaat ediyor derken o seviyede oldugunu soyledim iyi dedim yani.e segmentine cikmazsaniz butun araçlar rüzgar sesi alır 308 130 kmden sonra bariz almaya başlıyor normal c sınıfı bir araba 110 dan sonra alır.Motor yalıtımı o gür sese rağmen başarılı motor gerçekten boxer sesi veriyor ama ona rağmen ses gayet izole geliyor içeriye.Yol sesi asfalta göre değişkenlik gosterir dediginiz gibi ama testlere de bakarsanız yalıtım konusunda bu araba sınıfında ilk 2 ye çok rahat oynar 1.bile olabilir.

tsinanb
12-02-2015, 10:55
V40 ı bir kaç defa test etme şansım oldu ve hep istediğim bir araç idi fakat aldığım 308 ile aynı özelliklerde bir v40 110K tl civarında ve bütçemi çok aşıyor.
v40 müstesna bir araç aracın dizel versiyonu benzinli versiyonundan 1300 tl civarında daha ucuz ve otomatik vites farkı 1700 tl civarında. zazten ikinci el v40 manuelleri kesinlikle satılamıyor kimse almıyor. 180 beygir t4 (1.6) motor türkiyeye nadiren geliyor zaten. powershift ve dizel motor konusunda en ufak bir şüphe yok vites geçişleri zerre hissetmiyorsunuz sanki elektrikli bir motor kullanıyorsunuz gibi. araçta ergonomi çok üst düzeyde herhangi bir şey için yoldan hiç gözlerinizi ayıtmıyorsunuz araç kontağının yeri bile diz yaralanmalarını engellemek için yerleştirilmiş. süspansiyon deseniz ford focustan miras alınmış ki bence türkiye yollarındaki o sınıf araçlar içerisinde en yüksek teknolojiye sahip olan süspansiyon sistemidir güvenlik açısından; o süspansiyon sistemi önler için aynen ama arkalar için özel olarak geliştirilmiş bağımsız mcperson ayarında. frenlerde geliştirilmiş yine focusdan miras ama tabi öylece alınmamış geliştirilmiş derken cidden çok ciddi geliştirmeler yapılmış. zaten tüm avrupanın ar-ge sinin volvo olduğunu düşünürseniz.
çok ince ayarlar var mesela fren sistemine bağlı bir volan sistemi ile frenleme sırasında oluşan kinetik enerji akü nün şarj edilmesinde yardımcı olarak kullanılmış, bu ne demek; onların hesabına göre yüzde 2-3 e yakın yakıt tasarrufu sağlamış (volvo nun yalancısıyım) şunun için söylüyorum çok ince mühendislik.
bütün bu fren ve süspansiyon sistemi üzerindeki yenilikler ve geliştirmeler bizzat test ettiğim şunu sağlamış:
170 ile giderken hiç hız kesmeden yapabildiğim en seri şekilde bir şeritten diğerine geçtim (tabi ne yapmak istediğimi bayide benimle teste giden arkadaşa anlatıp izin aldıktan sonra:) ve biraz sıkı tutunması konusunda uyardıktan sonra) gerçekten hiç yaşamadığım bir tecrübeydi ve arabada çizgisinden en ufak bir sapma olmadığı gibi esp (volvo'ya göre DSTC) dahi devreye girme ihtiyacı hissetmedi. en çok etkilendiğim frenler konusunda ise bursa yalova yolu arasında ki transit bir yol çevre yolu. yine absürt bir test yaptım ve 140 km süratle giderken u dönüşü yapacağım yerde yolda oluşturulmuş cebe girip direksiyonu bırakıp frenlere asılmak oldu bunu yapmamı bizzat bayi görevlisi arkadaş söyledi ve uyguladım ve yandaki bariyerler 40-50 cm mesafe olmasına rağmen araç yaklaşık 40 metre sürüklenip yine çizgisinden en ufak bir sapma olmaması idi. bir aracın güvenlik standartlarını ve teknolojisini gösteren en önemli iki özelliği.
zaten bunları gördükten sonra insanın başka bir şeyi sorgulama şevki kalmıyor ama şöyle anlatayım
bir 0-100 testi yaptık 11-12 saniye civarında idi.
yol sesi yok,
rüzgar sesi 130 dan sonra araçda çevresel görüş iyi düzeyde gözünüze takılan pek bir şey yok.
koltukları çok iyi ve insanı saran sağa sola kaymasını önleyen güzel bir yapısı var.
araçta herhangi bir konuda abartıdan eser yok çok sade ve göstergeler çok iyi ortada tek yuvarlak tft ekran var ve renkleri direksiyonun sürüş moduna göre değişiyor.
yalnız bir karşılaştırma yaparsam bu 308 deki küçük direksiyon yüksek gösterge olayı hakikaten bence çok verimli bir daha volvodaki gibi kocaman bir direksiyona alışabilirmiyim bilmiyorum :)
cam tavan cam değil yine volvo camın tehlikeli olacağını düşünerek akrilik benzeri bir malzemeden yapmış.
oturma pozisyonu benim sevdiğim gibi alçakda.
ve orta konsolun yerleşimi güzel ama yinede (vitesden arkaya kadar olan kısmı) 308 inkinden güzel değil :)
sürüş dinamikleri hakikaten çok çok güven verici araca binip giderken sanki dünya ters dönse size birşey olmazmış gibi hissediyorsunuz.
arka koltuk iki kişi için tasarlanmış yani 3 kişi oturmak uzun yolculuklar için sıkıntı verici olabilir.
diz mesafesi bagaj hacmi sınıfındaki her araçtan daha iyi ki bu araç zaten diğerlerinden biraz uzun
arkada uzun boylu insanlar için tavan alçak kalabilir ama kimsede oraya geçip kazık gibi oturmayacağından bence sorun yok.
bunların dışında 1.6 dizel powershift olan araç güvenli bir aile aracı öyle fırlayayım makas atayım felan mümkün değil.
city safety diye standart bir özelliği varki 50 km nin altında otomatik frenleme felan yapıyor hiç bir araçta yok.
opsiyona bağlı yaya koruma sistemi var mesela bir yaya ya çarptığınızda allah korusun kaputun arkası cama doğru olan kısmı havaya kalkarak tüm ön camı dışardan kaplayan bir hava yastığı açılıyor cama çarpıp sakatlanmaması için
yol yardımları konusunda her türlü opsiyonunuz var adaptive cruise kontrol şerit yardımı kör nokta uyarı sistemi ve yüksek hızlarda otomatik frenleme yapan bir sistem.
yakıt tasarrufu konusunda bir çok nedenden dolayı eşsiz bu motoru kullanan araçlar içerisinde en az yakanı ve kesinlikle en sessiz olanı dışardan bile duymak zor.
açıkcası araç için kötü herhangi birşey söylemek mümkün değil.
şahsi düşüncem premium compact diye niteledikleri audi a3, bmw 1 serisi, alfa romeo guilietta, mercedes a serisi araçların arasında en iyisi yine v40 her yönüyle.
ben aracı çok detaylı inceledim.
ben bir aracı incelerken takıntı yaptığım bazı noktalar vardır.
308 i alırkende etkilendiğim noktalardan birisi dingil mesafesi 308 de 2620 mm v40 da 2647 mm bunu söylerken v40 ın 308 den 116 mm daha uzun olduğunu belirteyim yani genele vurduğunuzda 308 in dingil mesafesi daha açık. iz genişliği v40 da 1546mm 308 de ise 1559 mm. yani yine 308 in iz mesafesi daha geniş.
pek birşey ifade etmeyebilir ama v40 da bu değerlerin azcık daha büyük olması gerekirdi. bu sizi bir kayba uğratıyormu sanmıyorum kardan azcık zarar gibi bir durum. hali hazırda şasi spor bir şasi yine güvenlik esas alınmış bir yapı.
söyleyebileceklerim bu kadar bu arada volvo kendisi cam tavanı tavsiye etmiyor ama çok geniş açılamayan çok güzel bir cam tavanı var perdesi keşke 308 deki gibi arkadan öne doğru kapansaydı bunda tersi ama yine kayıp yok geri kalan herşey artık sizin zevkinize kalmış beğenirsiniz beğenmezsiniz bir şey diyemem.
Son bir şey ekleyeyim yakın bir zamanda 8 ileri ZF ile gelebilir v40 böyle bir hareket bekliyorum ben s60, s80 de gelmeye başladı halihazırda.
Öncelikle elinize sağlık soruma uzun ve güzel bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :) ben v40 la ilgili birkaç test videosu izledim. Onlarda da genel olarak sizin dediğiniz şeyleri söylüyorlardı. T4 motorlu r design test etmişti otopark.com ekibi. 36 dakika zevkle izlemiştim. T4 motor çok güçlü bir motor ancak tüketimi çok aşırı olabiliyor ve ülkemiz için cazip değil. D2 motor yıllardır kullandığımız hdi motor ve powershift şanzıman da başarılı ancak 6 ileri olması bir adım geride bırakıyor. Zf8 gelirse çok iyi olur. Tasarım olarak sınıfındaki en ilginç tasarım bence çok da çekici. Güvenlik için harika özellikleri var. 110 k tl o segmentte bir araba için fazla olabilir haklısınız. 308 almak ekonomik olarak çok mantıklı. Ama mercedes A, bmw 1, audi a3 ve özellikle vw golf fiyat özellik kıyaslaması yaparsam kesinlikle bunu alırım. Yorumunuzu çok beğendim en kısa zamanda ben de gidip test edeceğim V40'ı. Belki bir gün kısmet olursa bir v40 sahibi olurum :)

meteavc
12-02-2015, 12:47
Kardeşim bmw 1,audi a3,mercedes a nın yanına golfü nasıl yerleştirdin arabadan anlayan adamsın yapma etme gözünü seveyim :D

WooDoo
12-02-2015, 13:26
Öncelikle elinize sağlık soruma uzun ve güzel bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :) ben v40 la ilgili birkaç test videosu izledim. Onlarda da genel olarak sizin dediğiniz şeyleri söylüyorlardı. T4 motorlu r design test etmişti otopark.com ekibi. 36 dakika zevkle izlemiştim. T4 motor çok güçlü bir motor ancak tüketimi çok aşırı olabiliyor ve ülkemiz için cazip değil. D2 motor yıllardır kullandığımız hdi motor ve powershift şanzıman da başarılı ancak 6 ileri olması bir adım geride bırakıyor. Zf8 gelirse çok iyi olur. Tasarım olarak sınıfındaki en ilginç tasarım bence çok da çekici. Güvenlik için harika özellikleri var. 110 k tl o segmentte bir araba için fazla olabilir haklısınız. 308 almak ekonomik olarak çok mantıklı. Ama mercedes A, bmw 1, audi a3 ve özellikle vw golf fiyat özellik kıyaslaması yaparsam kesinlikle bunu alırım. Yorumunuzu çok beğendim en kısa zamanda ben de gidip test edeceğim V40'ı. Belki bir gün kısmet olursa bir v40 sahibi olurum :)

inşallah kardeşim inşallah bizde :)

Kardeşim bmw 1,audi a3,mercedes a nın yanına golfü nasıl yerleştirdin arabadan anlayan adamsın yapma etme gözünü seveyim :D
bencede haklısın ama golf fiyat açısından bu grupda :)

tsinanb
19-02-2015, 08:51
Abi ben fiyat-donanım karşılaştırması yapınca golf de fiyattan dolayı bu sınıfa giriyor. Dizel otomatik highline bir golf 100 k tl oluyor. Bence golf için çok para :)

meteavc
19-02-2015, 16:07
Abi ben fiyat-donanım karşılaştırması yapınca golf de fiyattan dolayı bu sınıfa giriyor. Dizel otomatik highline bir golf 100 k tl oluyor. Bence golf için çok para :)

120 desinler yine alır bizim halkımız halbuki daha ucuza çok daha iyi 308 varken..Sürüye katılmamaktan dolayı çok mutluyum :)

tsinanb
19-02-2015, 16:32
120 desinler yine alır bizim halkımız halbuki daha ucuza çok daha iyi 308 varken..Sürüye katılmamaktan dolayı çok mutluyum :)
Haklısın valla abicim :) yeni passat çıktı yine her yer yeni passat oldu yeni 508 çok daha az var. Ben passat highline a 145 bin lira vereceğime c180 amg alırım. Sonuçta mercedes

HamzaHakkı
19-02-2015, 16:45
Haklısın valla abicim :) yeni passat çıktı yine her yer yeni passat oldu yeni 508 çok daha az var. Ben passat highline a 145 bin lira vereceğime c180 amg alırım. Sonuçta mercedes

+180 :D

C180 dururken insanlar neden passat alır anlamış değilim, yeni 308 dururken niye golf 7 alırlar onu da anlamış değilim. :)

tsinanb
19-02-2015, 16:49
+180 :D

C180 dururken insanlar neden passat alır anlamış değilim, yeni 308 dururken niye golf 7 alırlar onu da anlamış değilim. :)
Benden de bu yoruma +308 :D

bacadir68
19-02-2015, 17:03
C'ye bindikten sonra passat araba gibi geliyor emin olun ;)

meteavc
19-02-2015, 19:20
70 bin e passat veriyorlar manuel klima far yagmur sensoru yok usb girisi yok sis fari yok cruise yok 308 active ondan dolu :)

meteavc
19-02-2015, 19:20
Yeni C değildir o yeni C 2 passat eder ;)

tsinanb
19-02-2015, 19:45
Yeni C değildir o yeni C 2 passat eder ;)
Yeni c mini s serisi olmuş. Harika bence.

WooDoo
21-02-2015, 22:31
Yeni c mini s serisi olmuş. Harika bence.

yaw mercedes iyi hoş çok kaliteli herkes hasta oluyor felan. Ama biraz cesaret modern tasarım ne bileyim oyle sağda solda tahtalar. sanki panayırdan alınmış uhu ile tutturulmuş gibi duran ekran yok bence olmuyor mercedes en iyi malzemeyi kullanıyor en çok paraya satıyor felan ama biraz öncülük lazım iç dış tasarımda cesaret lazım. o kadar para kazanıyorsun AR-GE lazım. herkes deneyecek o kullanacak. inanın böyle şeyler bana antipatik geliyo. birtek a180 i beğenmiştim (yine iç tasarımı hariç) oda testlerde devrilince mercedes o seride çok bocalamıştı yapamıyor :)
otomobilde ki alman hegamonyasından ben sıkıldım şahsen. audi 15 yıldır aynı hangi yıl üretildiğini bile bilemezsin çok anlasan bile direksiyonun üstüne 2 tane tuş koymaya korkar, golf desen taa başından beri hiçbişiy değişmedi bmw de aynı sayılır taaaki i serisine kadar :D

tsinanb
21-02-2015, 23:39
yaw mercedes iyi hoş çok kaliteli herkes hasta oluyor felan. Ama biraz cesaret modern tasarım ne bileyim oyle sağda solda tahtalar. sanki panayırdan alınmış uhu ile tutturulmuş gibi duran ekran yok bence olmuyor mercedes en iyi malzemeyi kullanıyor en çok paraya satıyor felan ama biraz öncülük lazım iç dış tasarımda cesaret lazım. o kadar para kazanıyorsun AR-GE lazım. herkes deneyecek o kullanacak. inanın böyle şeyler bana antipatik geliyo. birtek a180 i beğenmiştim (yine iç tasarımı hariç) oda testlerde devrilince mercedes o seride çok bocalamıştı yapamıyor :)
otomobilde ki alman hegamonyasından ben sıkıldım şahsen. audi 15 yıldır aynı hangi yıl üretildiğini bile bilemezsin çok anlasan bile direksiyonun üstüne 2 tane tuş koymaya korkar, golf desen taa başından beri hiçbişiy değişmedi bmw de aynı sayılır taaaki i serisine kadar :D
Abi sen yeni c serisini detaylı inceledin mi? Yeni c serisiyle eskisi arasında bir sürü tasarım farkı var. ekran ortada yapıştırma gibi duruyor ona katılıyorum bir de torpido gözü küçük ama geri kalanı çok başarılı bence. Yeni c serisinde led farlar led stoplar var. İç mekan markanın yeni tasarımı. Ön yüz ve arka yüz öncekinden çok farklı. A serisini ben hiç beğenmiyorum. Cla'nın da arkada yetişkin birinin oturması pek mümkün değil ama bence c serisi çok iyi. Audinin yüzü eskidi asıl ciddi yeniliği onların yapması lazım. Bmw i serisi bambaşka bir şey. Diğer arabaları da başarılı onları da beğeniyorum.

bacadir68
22-02-2015, 08:17
C'nin iç kısmının sprinter'den hiç bir farkı yok. Sizde nasıl bir kalite düşüncesi var. Pazarlama politikası olarak mercedes premium araçları hariç piyasa otomobili haline gelmiştir. C180 diyorsun 1,6 lt çıkıyor. Hemen ardından bilgilendirme olarak 1,6 ama 1,8 gücüne sahip deniliyor. Bu ne şimdi. O zaman c160 yaz modele. 1,2 turbo 130 hp araçlar o zaman 2 lt olarak yazılsın kağıt üzerinde. Ayrıca c serisi durmuyor malesef ani frenlemede. Alıyor başını gudiyor. Alman araçlarının en önemli farkı buydu bir zamanlar diğer araçlara göre. Ancak eakiden beri denildiği gibi mercedes e'den başlar. A, b, c, sprinter, citan bunların hepsi piyasa aracıdır. Etrafınıza bakın bir. Eskiden mercedes'e binenler parmakla gösterilirdi. Şimdi 10 parmağım saymaya yetmiyor. Nedense bir çoğuda c180 AMG. Amg? İlğincdir ki amg de pazarlama politikasına kurban gitmiştir.

tsinanb
22-02-2015, 11:48
C'nin iç kısmının sprinter'den hiç bir farkı yok. Sizde nasıl bir kalite düşüncesi var. Pazarlama politikası olarak mercedes premium araçları hariç piyasa otomobili haline gelmiştir. C180 diyorsun 1,6 lt çıkıyor. Hemen ardından bilgilendirme olarak 1,6 ama 1,8 gücüne sahip deniliyor. Bu ne şimdi. O zaman c160 yaz modele. 1,2 turbo 130 hp araçlar o zaman 2 lt olarak yazılsın kağıt üzerinde. Ayrıca c serisi durmuyor malesef ani frenlemede. Alıyor başını gudiyor. Alman araçlarının en önemli farkı buydu bir zamanlar diğer araçlara göre. Ancak eakiden beri denildiği gibi mercedes e'den başlar. A, b, c, sprinter, citan bunların hepsi piyasa aracıdır. Etrafınıza bakın bir. Eskiden mercedes'e binenler parmakla gösterilirdi. Şimdi 10 parmağım saymaya yetmiyor. Nedense bir çoğuda c180 AMG. Amg? İlğincdir ki amg de pazarlama politikasına kurban gitmiştir.

O sizin düşünceniz bu da benim düşüncem. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Dediğiniz motor olayı bmw'de de var. Araba 3.20i ama 1.6 motor var. Ya da 5.20i 1.6 motor, 525d 2.0 L motor var. Mercedes'teki AMG, BMW M, Audi S line veya volvo r-design arabaların spor görünüşlü olması için yapılan değişiklikler. Peugeot da artık gt line modellerini piyasaya çıkarıyor. Talep çok fazla böyle spor görünümlü araçlara. C180 amg alanların da büyük bir çoğunluğu o segmentteki fiyatların yükselmesinden ve fiyat aralığının azalmasından dolayı mercedes tercih edenler. mesela yeni kasa passat dizel otomatik full bir araba 145 bin tl yi buluyor. Hemen hemen aynı fiyata bmw 3 serisi ve mercedes c serisi var.

bacadir68
22-02-2015, 14:52
Amg sadece spor görünüşlü olması değildir malesef ;)

meteavc
22-02-2015, 15:20
Bacadır bey yeni C serisini incelediniz mi ? Sprinter dan farkı yok demek için 10 numara miyop olmak lazım.Bunu cidden soruyorum yeni C serisini incelediniz mi ?

bacadir68
22-02-2015, 15:43
Bacadır bey yeni C serisini incelediniz mi ? Sprinter dan farkı yok demek için 10 numara miyop olmak lazım.Bunu cidden soruyorum yeni C serisini incelediniz mi ?
İncekemekle kalmadım kullandım. Siz hiç yeni sprinter'a bindiniz mi? İç malzeme görüntüsü aynı malesef, dokusuda aynı. Ya da sizin bakış açınızla sprinter çağ atlamış :) benim anlatmak istediğim malzeme kalitesinin düştüğüdür.

meteavc
22-02-2015, 16:20
İncekemekle kalmadım kullandım. Siz hiç yeni sprinter'a bindiniz mi? İç malzeme görüntüsü aynı malesef, dokusuda aynı. Ya da sizin bakış açınızla sprinter çağ atlamış :) benim anlatmak istediğim malzeme kalitesinin düştüğüdür.
Eğer ankaradaysanız gidelim inceleyelim yeni C malzeme açısından çok başarılı ben de bindim biliyorum passattan üstün en azından ki passat da ucuz sayılmaz yanında

meteavc
22-02-2015, 16:23
Sprintter la doku olarak nasıl aynılar çözemedim doğrusu amg pakette konsol komple dikişli deri geliyor.Standart versiyon ise komple yumusak plastik

fatihtr
22-02-2015, 17:15
Arkadaslar aslında aynı şeyi söylüyorsunuz fakat stil farklı

Su anda hangi marka araca bakarsanız satış amacıyla yapılmış piyasa araçlarıdir.
C 180 e200 1.6 olarak satılıyorsa. Gercek biniciye diyeceğimiz araç e 250 dir. BMW de 525 ten başlıyor artık . 1.6 araç yapılmasının amacı vergi diliminden yaralanmak . İc görüntü olarak markaların bütün iç stilleri aynı artık . Birbirine benziyor. Eskiden dikiz aynasına baktığın zaman aracın modelini ayırt edebiliyorduk şimdi hepsi birbirine benziyor. Kaliteye gelirsek maliyet acısından tabiki malzeme kalitesi düşecektir. Yoksa 150 tl aldığımız araç 200 tl olur. Zaten Mercedes bile A. B C. CLA serilerini orta sınıf müşteri kategorisine gore ürettiklerini söylemiştir.

Söyleyeceğim su 140 tl passat. Mersedes audi alacağıma. 508 ds 4. Ds 5. Gibi gercekten dolu ve tasarım araçlara binerim . Bunuda eski audi yeni e 250 kullanıcısı olarak ama hala 207 1.4 hdi kullanıcısı olarak söylüyorum .

tsinanb
22-02-2015, 18:17
Arkadaslar aslında aynı şeyi söylüyorsunuz fakat stil farklı

Su anda hangi marka araca bakarsanız satış amacıyla yapılmış piyasa araçlarıdir.
C 180 e200 1.6 olarak satılıyorsa. Gercek biniciye diyeceğimiz araç e 250 dir. BMW de 525 ten başlıyor artık . 1.6 araç yapılmasının amacı vergi diliminden yaralanmak . İc görüntü olarak markaların bütün iç stilleri aynı artık . Birbirine benziyor. Eskiden dikiz aynasına baktığın zaman aracın modelini ayırt edebiliyorduk şimdi hepsi birbirine benziyor. Kaliteye gelirsek maliyet acısından tabiki malzeme kalitesi düşecektir. Yoksa 150 tl aldığımız araç 200 tl olur. Zaten Mercedes bile A. B C. CLA serilerini orta sınıf müşteri kategorisine gore ürettiklerini söylemiştir.

Söyleyeceğim su 140 tl passat. Mersedes audi alacağıma. 508 ds 4. Ds 5. Gibi gercekten dolu ve tasarım araçlara binerim . Bunuda eski audi yeni e 250 kullanıcısı olarak ama hala 207 1.4 hdi kullanıcısı olarak söylüyorum .
Herkes görmek istediğini söylüyor aslında :) aynı şeyler ama ben olumlu yanına bakıyorum o olumsuz bakıyor.

Sprintter la doku olarak nasıl aynılar çözemedim doğrusu amg pakette konsol komple dikişli deri geliyor.Standart versiyon ise komple yumusak plastik
Valla ben de anlamadım c serisi amg ile sprinter a aynı demek nasıl oluyor. Sprinter da kötü değil aynı tip araçlara göre ancak c serisi ve Sprinter çok çok farklı.

Amg sadece spor görünüşlü olması değildir malesef ;)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/22/fc773542f1b9ad9044d35e5abf1fe5b3.jpg

Bu fotoğrafta amg line hakkında bilgiyi verir size. bu tip sportif paketleri artık birçok marka yapıyor. Zaten araba amg diye değil amg line diye geçiyor.

bacadir68
23-02-2015, 06:52
O zaman "line" takısını koymak lazım değil mi.

tsinanb
23-02-2015, 11:11
Donanım olarak amg line diye geçiyor zaten. Arabanın arkasına da amg yazısı isteğe bağlı olarak ekleniyor amg line araçlarda. İstemezsen arabanın arkasında sadece c180 yazıyor

meteavc
23-02-2015, 12:17
Bu neyin inatlaşması arkadaşlar vw babamızın markası değil mercedes de öyle burda polemik yaratmanın bir manası yok.Üyemizin konusunu trolledik şuan.

bacadir68
23-02-2015, 12:19
İnatlaşma yok, aslan'a devam ;)

meteavc
23-02-2015, 12:30
Aynen öyle herkesin zevkleri farklıdır kalite anlayışı farklıdır şu kesin ki en iyi f/p orani aslanlarda ;)

tsinanb
23-02-2015, 12:51
Konu çok saptı gerçekten :) verdiğimiz geçici rahatsızlık için özür dilerim :) aslana devam en büyük aşkımız o :) şu anda benim 2008 fiyat-donanım-tüketim-görünüş bakımından en iyisi bana göre :)

meteavc
23-02-2015, 19:11
Tabiki öyle.Bana sorarsanız 308 de f/p canavarı bu fiyata sundukları verdiği haz muazzam.D segmenti arabanın kullanımından farkı yok garip bir şekilde tokluk oturaklılık vs :)

tsinanb
23-02-2015, 19:19
Tabiki öyle.Bana sorarsanız 308 de f/p canavarı bu fiyata sundukları verdiği haz muazzam.D segmenti arabanın kullanımından farkı yok garip bir şekilde tokluk oturaklılık vs :)
Bugün 2008'i kendim yıkayıp sileyim dedim 1 saat arabayla uğraştım gerçekten detaylar çok başarılı. Geçenler arabaya bakıyor

meteavc
24-02-2015, 00:07
Bugün 2008'i kendim yıkayıp sileyim dedim 1 saat arabayla uğraştım gerçekten detaylar çok başarılı. Geçenler arabaya bakıyor

Maşallah diyelim :)

WooDoo
24-02-2015, 18:52
valla her halukarda bundan sonra bana o kocaman kamyon direksiyonları ve köstek saat göstergeleri kullanmak zor gelecek :D

tsinanb
24-02-2015, 19:07
valla her halukarda bundan sonra bana o kocaman kamyon direksiyonları ve köstek saat göstergeleri kullanmak zor gelecek :D
2008 in küçük direksiyonuna alıştım ben de jettanın direksiyonu kamyon direksiyonu gibi kalıyor hem de çok ağır geliyor. Peugeot bizi kolaya alıştırıyor :D

ayı_boğan
02-03-2015, 12:55
Aracınız hayırlı olsun.Maşallah:nazarKazasız belasız sürüşler.Ayrıca konu iyice dağılmış burada :):)

akin
03-03-2015, 21:05
Zf8 in v40 icin gelmesi mumkun değil sadece onden motorlu arkadan itis aracla kullanilabiliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk