PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 GTI Tekleme sorunu, tırlama Yardımınızı rica ediyorum.

terminator
13-01-2015, 12:43
Merhaba.
Hevesle antalyada bir 106 gti araç aldım.
Araç çalıştırıldığında gidişinde hiç bir problem yok. Ancak belli bir süre sonra tırlamaya gaz yememeye, boğuluyormuş gibi hareketleri bulunuyor. kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda düzeliyor. belli bir yol gidince hareket halindeyken bir anda gene yapmaya başlıyor. Tekrar hareket halindeyken stop edip tekrar çalıştırıyorum. (KONTAGI KAPATIP AÇARAK) ve belli bir süre tekrar düzeliyor... 106 gti dan anlayan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim. neresinde sorun vardır. neden böyle bir şeyi yapar.
106gti ilk aracım. ilk pejo aracım. ve bu araçlar hakkında daha hiç bir bilgim yok. aracı daha dün aldım.
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

ek not: tırlamaya başladığında ışıktan karşıdan karşıya bile geçemiyorum. boğuluyor gibi benzini yemiyor sankı, sadece DİP GAZ yaparsam bir anda açıyor ve gidiyor. ancak yarım gazın altında pedala basınca tırlama devam ediyor. kurtulmanın tek yolu kontağı kapatıp tekrar çalıştırmak oluyor.

ssgti
13-01-2015, 12:52
Araçta LPG varmı?

terminator
13-01-2015, 13:11
hayır benzinli sadece :(

ssgti
13-01-2015, 13:25
Elektrik arızasına benziyor. Zengin karışım arızalarında genelde bu tip sorunlara yol açıyor. Isı sensörün yanlış bilgi vermesi veya lambda sensörü arızaları bu tip sıkıntılara yol açıyor. Dip gaz yapılıp araç zengin karışımda düzeliyorsa bu ihtimallerde öncelikli olarak sorun aranmalı. Kesin çözüm ise Yetkili veya Peugeot üzerine uzman özel servislerde kontrol ettirmeniz...

terminator
13-01-2015, 13:29
umarım ciddi bir şey çıkmaz, umarım dediğiniz gibi ufak sensörlerden filan çıkar.

terminator
20-01-2015, 09:43
Elektrik arızasına benziyor. Zengin karışım arızalarında genelde bu tip sorunlara yol açıyor. Isı sensörün yanlış bilgi vermesi veya lambda sensörü arızaları bu tip sıkıntılara yol açıyor. Dip gaz yapılıp araç zengin karışımda düzeliyorsa bu ihtimallerde öncelikli olarak sorun aranmalı. Kesin çözüm ise Yetkili veya Peugeot üzerine uzman özel servislerde kontrol ettirmeniz...
teşekkür ederim. arıza belirttiğiniz gibi sensördenmiş. yenisi ile değiştirdim sorun ortadan kalktı.

ssgti
20-01-2015, 11:19
teşekkür ederim. arıza belirttiğiniz gibi sensördenmiş. yenisi ile değiştirdim sorun ortadan kalktı.

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ....