PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 ime yeni kardeş inci tanesi

stormhan
12-01-2015, 12:23
Herkese güzel ve bereketli bir hafta diliyorum.

2014 model 0 km peugeot 2008 aracımızı geçen haftasonu itibariyle teslim aldık. Araç alluere donanımına sahip sadece ekstra olarak inci beyazı rengi var (başlıktan da anlaşıldığı gibi). Aracı anneme aldım ve çok memnun kalacağını düşünüyorum, zaten araç bir hanımefendi için çok çok ideal (gerçi bu beklenti ile doğru orantılı bir tespit kişiden kişiye göre değişebilir).

Herkese Allah gönlüne göre araçlar nasip etsin, konuyu fotoğraflarla zenginleştireceğim ilgilenenlere duyrulur.;)

İyi günler selamlar.:)

Yasin CCK
12-01-2015, 12:30
Hayırlı olsun. Çok güzel ve dolu bir tercih olmuş :iyi

Fotoları merakla bekliyoruz ;)

tsinanb
12-01-2015, 12:31
Hayırlı olsun çok güzel bir araba emin olabilirsiniz :) motor ve şanzıman hakkında bir şey yazmamışsınız. Fotoğrafları bekliyoruz

stormhan
12-01-2015, 12:56
Hayırlı olsun çok güzel bir araba emin olabilirsiniz :) motor ve şanzıman hakkında bir şey yazmamışsınız. Fotoğrafları bekliyoruz
Çok teşekkürler çok sağolun. 1.6 hdi s&s otomatik tercih ettik.

stormhan
12-01-2015, 12:58
Hayırlı olsun. Çok güzel ve dolu bir tercih olmuş :iyi

Fotoları merakla bekliyoruz ;)

Çok sağol Yasin abi ama bi GT-R değil :gül6:
Fotoları inşallah bugün paylaşacağım karlı Ankara pozları olacak :havali

ayzinim
12-01-2015, 13:13
Hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Kazsız, keyifli sürüşler.

tsinanb
12-01-2015, 13:21
Çok teşekkürler çok sağolun. 1.6 hdi s&s otomatik tercih ettik.
Bizimki de 1.6 e-hdi s&s manuel. Motoru çok iyi. Tüketim ve performans gayet iyi

reisG
12-01-2015, 13:29
Çok mantıklı ve yerinde bir tercih, güle güle kullanın....

stormhan
12-01-2015, 14:37
Çok mantıklı ve yerinde bir tercih, güle güle kullanın....
Çok teşekkür ederim sağolun

stormhan
12-01-2015, 14:39
Bizimki de 1.6 e-hdi s&s manuel. Motoru çok iyi. Tüketim ve performans gayet iyi
Aslında test etme şansım pek olmadı, ama önümüzdeki günlerde ilk izlenimleri yazacağım. Zaten 308 kullancısı olarak tüketimden memnundum, bu araçla mükemmel tüketim değerleri yakalamak çok olası

TanerHoca
12-01-2015, 17:23
hayırlı olsun.güzel tercih :iyi

stormhan
12-01-2015, 17:41
hayırlı olsun.güzel tercih :iyi
Çok teşekkürler

sessizgece
12-01-2015, 21:39
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler

No Name's

stormhan
13-01-2015, 08:58
Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler

No Name's
Çok teşekkürler sağolun

ayı_boğan
13-01-2015, 09:51
Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler.Güzel tercih

stormhan
13-01-2015, 10:17
Günaydın herkese, hayırlı işler...
Hemen bilgisayar başına geçer geçmez kısa ama umarım bilgilendirici olan dün gerçekleştirmiş olduğum 2008 değerlendirmemi siz saygın FP üyelerinin kıymetli bilgilerinize sunayım ;)

Öncelikle şunu belirtmeliyim ben uzman bir araç yorumcusu yada test edeni değilim, tamamen amatörce ve mümkün olduğunca objektif bir 2008 denemesi olduğunu düşünüyorum. Baştan söyleyeyim araçlarla ilgili temel görüşüm "fayda / maliyet - nimet / külfet ve tabi beklentiler" şeklindedir. Ama bu yapmış olduğum inceleme, her ne kadar aynı klasman olmasalar da daha çok mevcut aracım 308'i referans alıp onunla kıyas gibi oldu. Keyifle okumanız dileği ile...

Aracımız 0 km dizel otomatik alluere donanımlı 2008. Dün gece kullandığım yaklaşık 50 km boyunca izlenimlerim ise + / - olarak;

Eksi olarak (-)
*Çok yadırgadığımı belirtmeliyim ki araçta kol dayaması yok:bambam1: Yani aslında varmış gibi birşey var ortada:kafa Üstü sürgülü olarak açılan bayağı bir derinliğe sahip bir hazne çok hafif bir yüksekliği var, bu yüzden de kol dayamasını andıran birşey?!?! Bu donanım da bu olmaması gerekirdi, bir 308'in ki gibi olmalıydı.

*Bu tamamen ihtiyaca yönelik evet ama araçta makyaj aynasının ışıklandırması yok, bu donanımda bu da olmalıydı.

*Araç yeni olduğu için mi bilmiyorum ama, inanılmaz fazla bozuk satıh sesi aracın çamurluklarında vardı. Anlaşılması zor oldu anlatamadım kusura bakmayın. Bilen bilir Ankara'da şu günlerde kar-kış-kıyamet malumunuz yollarımız tuz-buz bu sebeple her ne zaman araçla bir suya girsem çamurluklardan gelen su çarpma sesi sanki arabanın içine dolacakmış gibi, aynı şekilde bozuk taşlı yollarda taş sesi de aynı:Ssanki çamurlukların içine keçe (yada ona benzer bir ürün) yok uygulanmamış gibi. Uzman arkadaşlarımız konuyu daha iyi bilirler ama ben bir anlam veremedim ???

*Arka cam silecek suyu maşallah 308'deki gibi araç yıkayan cinsten böyle boydan boya arka kısmı yıkıyor, birde cilalı olsa ohh mis pırıl pırıl. Gerçi 308'e göre suyu daha verimli bir noktaya sıkıyor gibi geldi bana ama... Kışın hele ki Ankara'nın şantiye bozması pis yollarında cam suyu dayanmaz mazallah.

*Maalesef 308'de de olan klima / kalorifer kapalıyken dışarıdaki havayı içeriye hafif hafif üfleme bu aracımızda da mevcut :kafa

*Keşkee keşkee xenon far bu araçta olsaymış :(

*Evet tamam fiyatlar, ötv, kdv döviz,kur,politika,cari açık...... Ama 4 çekeri olsa bu aracın ne yolda ne hafif arazide rakip tanımaz.

*Şanzıman ise tam siyah / beyaz. Ya aşıksınız ya da nefret ediyorsunuz arası yok. Ancak peugeot artık bu şanzımandan vazgeçse mi?

Artı olarak (+) ( meraklanmayalım artısı çok daha fazla aracın:havali )

*Kesinlikle şık ve bu fiyata çok gösterişli bir araç, bizzat yolda yan araçtan bakanları gördüm.Özellikle önden ve arkadan araç çok babacan heybetli duruyor.

*Araç 4 çeker olsa kesinlik tam bir suv / sav arasına konumlanabilir.

*Şehiriçi konforu bence yeterli; bozuk satıh, çukur kasis gayet iyi mukavemet gösterdi. (Bu arada Lastiklerimiz michellin alpin 5)

*Gece sürüşlerinde farın aydınlatması halojen far olmasına rağmen çok yeterli en azından 308'den iyi.

*Aracın iç ambiyansı lüks segment araçlara taş çıkarır cinsten hele geceleri aracı bilmeyen tanımayan biri için "wuuuu" Hele tavan aydınlatması ve kadran led'i :kalp(bknz. resim)

*Araç 308'im gibi ferah geniş yaşam alanı çok. 1,84 ve 95 Kg birisi için şoför koltuğu rahat göstergeler güzel okunuyor görüşe mani olan bir durum yok.

*Bagaj çok çok yeterli üstündeki mdf çıkarılınca 2 tane 308 bagajı eder herhalde :havali

*Araçtaki standart ses sistemi; eğer kulağınız iddalı değilse ve sesleri ve müzikleri derinlikli keyifli dinleme takıntınız yoksa (ki benim var) yeterli sayılabilir.308'den ya bir tık aşağıdır ses sistemi yada aynıdır.Ama sanırsam hoparlör sayıları aynı değil yanlışsam düzeltin lütfen.

*Direksiyon her yaştan kullanıcının dikkatini çekti ve çok olumlu tepkiler aldı. Şehir içinde bu aracın direksiyonu çok iyi ve hatta 308'in direksiyonu bunun yanında magirus dolmuş direksiyonu kaldı. Uzun yolda tabii bu yumuşaklık nasıl bir dezavantaj olur bilemem.

*Direksiyondan vites değiştirme kulakçıklarının tepkisi 308 ile aynı ancak bu kulakçıklar direksiyonla birlikte evrilmiş harika olmuş dokunuş, kalite hissi

*Geniş ve çok derin torpido gözü kullanışlı, hele yeni c serisininkini gördükten sonra bu salon salomanje :)

*Tüketim ise normal şehiriçi gece kullanımı olarak 5,4 lt / 100 km değeri elde ettim. Şaşırtıcı mı? Etkileyici mi? Hayır asla değil bunun sebebi ise zaten pug grubundan böylesi bir ekonomi bekliyor insan ve bu ekonomiye çabuk alıştığımız için artık 4-5 lt değerler çok etkilemiyor bizleri:nazar Harikasın pug motoru:havali

-Sonuç-
Bu fiyata 67.250 TL bu araç alınır mı? 10 üzerinden şimdilik puanı nedir? Bence güzel memleketimizin, çirkin otomobil vergileri doğrultusunda bu fiyata bu araç alınır arkadaşlar (bence tabii Alamancı abilerimiz kızmasınlarda :) ) 10 üzerinden şahsi kanaatim bu araç 7-8 arası alır en azından ilk 70 km kullanımı için :)

Şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla kazasız keyifli günler.Hata, yanlışlık, sürç-i lisan yaptık ise affola.

http://i1383.photobucket.com/albums/ah310/howtoreachbugra/IMG_0139_zpsde008cb6.jpg (http://s1383.photobucket.com/user/howtoreachbugra/media/IMG_0139_zpsde008cb6.jpg.html)

tsinanb
13-01-2015, 11:29
Güzel bir inceleme yapmışsınız bir 2008 kullanıcısı olarak ortak olduğumuz nokta çok var artı ve eksilerde :) bizim araba manuel olduğu için grip control var 4 çeker olmasa da hafif arazi şartlarında işe yarıyor. 17" jant da daha güzel duruyor. 16 da çamurluk arası boşluk fazla geldi gözüme.
Direksiyon hızlandıkça sertleşiyor. Uzun yolda da keyifli bir kullanımı var.
Farların aydınlatması halojen olmasına rağmen merceklerden dolayı çok iyi. Sis lambalarının viraj aydınlatma özelliği de güzel görüş sağlıyor. Dediğiniz gibi keşke xenon olsaydı daha güzel olurdu.
Orta kol dayama kısmını da aracın bulunduğu segmentten dolayı öyle yaptıklarını düşünüyorum. Sonuç olarak araba segmentine göre çok şık ve dolu bir araba güle güle kullanın :)

ssgti
13-01-2015, 11:30
Hayırlı olsun yeni aracınız. İstanbul'da da bugünlerde bayağı 2008 görmeye başladım.

SerhatRCZ
13-01-2015, 11:57
Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :nazar.

stormhan
13-01-2015, 12:16
Güzel bir inceleme yapmışsınız bir 2008 kullanıcısı olarak ortak olduğumuz nokta çok var artı ve eksilerde :) bizim araba manuel olduğu için grip control var 4 çeker olmasa da hafif arazi şartlarında işe yarıyor. 17" jant da daha güzel duruyor. 16 da çamurluk arası boşluk fazla geldi gözüme.
Direksiyon hızlandıkça sertleşiyor. Uzun yolda da keyifli bir kullanımı var.
Farların aydınlatması halojen olmasına rağmen merceklerden dolayı çok iyi. Sis lambalarının viraj aydınlatma özelliği de güzel görüş sağlıyor. Dediğiniz gibi keşke xenon olsaydı daha güzel olurdu.
Orta kol dayama kısmını da aracın bulunduğu segmentten dolayı öyle yaptıklarını düşünüyorum. Sonuç olarak araba segmentine göre çok şık ve dolu bir araba güle güle kullanın :)
Yorumlarınız için çok teşekkürler, kullanıcısını asla üzmeyecek bir araç ona hiç şüphe yok. Bizimkisi biraz kılı kırk yarma denebilir :dans sizlere de güzel sürüşlü kazasız günler.

stormhan
13-01-2015, 12:18
tüm tebrik ve cevaplara teşekkürler. Eklemeyi unuttuğum bir yorumum daha var. Dün megane station ile yanyana geldik inanın karoser olarak bariz yüksekten baktım diğer şoför arkadaşa:havali2 Kii megane 308 e göre daha yerden yüksekliği olan bir araç. Zaten clio ları ve station modelleri saymıyorum bile.

Abdullah
14-01-2015, 03:25
hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

stormhan
14-01-2015, 09:50
hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
Amin çok teşekkür ederim, iyi günler

ekinezya
14-01-2015, 22:55
Dün bu aracı inceledim. Ama bana söyledikleri fiyat 69.500. Üstelik allure için değil, bir alt donanım için bu fiyatı verdiler...

stormhan
15-01-2015, 16:25
Dün bu aracı inceledim. Ama bana söyledikleri fiyat 69.500. Üstelik allure için değil, bir alt donanım için bu fiyatı verdiler...
Bizim araç 2014 model belki sizin sorduğunuz 2015 tir. Bunun yanında bu bizim almış olduğumuz 3. peugeot ordan da bir indirim söz konusu oldu diye düşünüyorum, ama fiyat böyle

tsinanb
26-01-2015, 10:39
Abicim sen arabayla ilgili olumlu ve olumsuz yorumlarını yapmışsın. Makyaj aynalarının ışıklandırması yok demişsin. Benim aklıma takıldı benim arabaya baktım iki tarafta da ışıklandırma vardı benim arabada. Bi yanlışlık olmasın?

HakanAnt
26-01-2015, 11:40
Hayırlı olsun kardeşim,Allah kaza ve her türlü beladan korusun...

stormhan
26-01-2015, 17:33
Abicim sen arabayla ilgili olumlu ve olumsuz yorumlarını yapmışsın. Makyaj aynalarının ışıklandırması yok demişsin. Benim aklıma takıldı benim arabaya baktım iki tarafta da ışıklandırma vardı benim arabada. Bi yanlışlık olmasın?
Allah Allah...ilginç. Ben aracı kullanırken aynaları kullandım ışık falan yoktu, hatta iç ışıklandırmayı açtım kendimi görmek için. Tekrar kontrol eder paylaşırım.

stormhan
26-01-2015, 17:33
Hayırlı olsun kardeşim,Allah kaza ve her türlü beladan korusun...
Allah razı olsun, çok teşekkür ederim. Allah cümlemizi her türlü kaza beladan korusun, ve kurtarsın.

jerpelea
26-01-2015, 18:27
Güzel yorumlamışsınız elinize sağlık :) Kazasız belasız sürüşler.
"Maalesef 308'de de olan klima / kalorifer kapalıyken dışarıdaki havayı içeriye hafif hafif üfleme bu aracımızda da mevcut" ben bunu iç sirkülasyonu açarak çözüyorum. Tuşa basınca üfleme kesiliyor.

Bu arada gerçekten kadran aydınlatması müthiş :iyi

tsinanb
26-01-2015, 18:33
Allah Allah...ilginç. Ben aracı kullanırken aynaları kullandım ışık falan yoktu, hatta iç ışıklandırmayı açtım kendimi görmek için. Tekrar kontrol eder paylaşırım.
Abicim benim arabada böyle şimdi çektim bi sen de bak emin olalım :)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/26/a674fc6aceb4e616d3bf58720ce4ea70.jpg
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/26/0d4b2e929b9182c285b49f677d90e73e.jpg

stormhan
27-01-2015, 12:26
Vallahi ışıl ışıl... cam tavan ve kenar ışığıyla maşallah gözümü aldı :nazar

tsinanb
27-01-2015, 12:34
Vallahi ışıl ışıl... cam tavan ve kenar ışığıyla maşallah gözümü aldı :nazar
Teşekkürler :) sizin arabada da led track var galiba? Onun da fotoğrafı yok mu? O da çok havalı duruyor

stormhan
27-01-2015, 15:04
Güzel yorumlamışsınız elinize sağlık :) Kazasız belasız sürüşler.
"Maalesef 308'de de olan klima / kalorifer kapalıyken dışarıdaki havayı içeriye hafif hafif üfleme bu aracımızda da mevcut" ben bunu iç sirkülasyonu açarak çözüyorum. Tuşa basınca üfleme kesiliyor.

Bu arada gerçekten kadran aydınlatması müthiş :iyi
Çok teşekkürler kısa oldu, umarım aydınlatıcı olmuştur.
Evet çok doğru iç sirkülasyon ile esinti kesiliyor, 308'imde hep böyle yaparım. Ancak uzun yolda buğulanmaya sebep oluyor bu durum... Can sıkıcı???

Evet kadran aydınlatması harika, kendi aracımınkini beğenirdim bir zamanlar :)

stormhan
27-01-2015, 15:05
Teşekkürler :) sizin arabada da led track var galiba? Onun da fotoğrafı yok mu? O da çok havalı duruyor

Musait bir zamanımda hem makyaj aynalarının hemde led track ı fotolayıp paylaşacağım ;)

stormhan
29-01-2015, 14:41
Yok yok vallahi yok! bu nası iştir böyle??:gül4: yoksa Peugeot'un sinekten yağ çıkarma operasyonuna bizim araç mı denk geldi:gül4:

http://i1383.photobucket.com/albums/ah310/howtoreachbugra/IMG_0242_zpsic4cnfvn.jpg (http://s1383.photobucket.com/user/howtoreachbugra/media/IMG_0242_zpsic4cnfvn.jpg.html)

tsinanb
29-01-2015, 17:08
Yok yok vallahi yok! bu nası iştir böyle??:gül4: yoksa Peugeot'un sinekten yağ çıkarma operasyonuna bizim araç mı denk geldi:gül4:

http://i1383.photobucket.com/albums/ah310/howtoreachbugra/IMG_0242_zpsic4cnfvn.jpg (http://s1383.photobucket.com/user/howtoreachbugra/media/IMG_0242_zpsic4cnfvn.jpg.html)
Allah allah çok enteresan aynı donanım iki araba ama ayna ışıksız :D bizim araba ilk üretilen seride acaba ondan dolayı fark olabilir mi

stormhan
30-01-2015, 09:18
Allah allah çok enteresan aynı donanım iki araba ama ayna ışıksız :D bizim araba ilk üretilen seride acaba ondan dolayı fark olabilir mi
Yaa ama rezillik yemin ederim, şu hale bak:( ne diyeceğimi bilemedim inan

tsinanb
30-01-2015, 09:25
Yaa ama rezillik yemin ederim, şu hale bak:( ne diyeceğimi bilemedim inan
Bence de saçmalık. Sormak lazım bunu acaba neden böyle

sessizgece
31-01-2015, 12:23
1990 yılında taunus gt ilk çıktığında babam almıştı. 5-6 ay sonra arkadaşı da aynı araçtan aldı. Arabaları karşılaştırdığımda flaşör düğmesi bizim araçda sol göğüste iken diğeri direksiyon kutusunun üzerindeydi. Aynı modellerdi.
Belki öyle bir şey olmuş olabilir diyeceğim ama bu yer Değiştirme değil. Resmen Donanım eksikliği. Bence bu konunun üzerine gidin

No Name's

cemoandcemo
02-02-2015, 00:57

Farkli parti mallarda boyle seyler oluyor ne yazik ki. Ama uzulmeyin sizin aynanizda da tetikleyici anahtar mevcut. Sadece aynlari degistirseniz bile isikli aynaya kavusabiilirsiniz diye dusunuyorum:)

stormhan
02-02-2015, 16:04
Farkli parti mallarda boyle seyler oluyor ne yazik ki. Ama uzulmeyin sizin aynanizda da tetikleyici anahtar mevcut. Sadece aynlari degistirseniz bile isikli aynaya kavusabiilirsiniz diye dusunuyorum:)
Çok teşekkürler teselliniz için :) aracı kullanan bir hanımefendi olduğu için aslında gerekli bir donanım ama olsun.Bende sırf cumartesi işsizliğinden :gül6: gittim peugeot.com.tr adresinden donanım versiyonlarını çıkarttım orada Alluere donanımında ışıklı ayna "S" yazıyor, bu durumu satın aldığımız bayi ile paylaştım aynı durumdan kendisi de bahsetti şuan sattığımız araçların hiç birinde ışıklı ayna yok dedi. Peugeot Türkiye müşteri hizmetlerini aradım ilgi ve alakamdan dolayı teşekkür ettiler, versiyon kataloğunu güncelleyeceklerini söylediler kapadılar telefonu. Madalya falan yok yani, kuru teşekkür:p canları sağolsun;)

stormhan
02-02-2015, 16:59
Birde bilen arkadaşlara sormak isterim, 2008 aracımız için kauçuk, plastik havuzlu paspas nereden tedarik edebilirim? Yetkili servis kendi ürününü tavsiye etmedi koku yapıyor almayın bizden dedi. Bilenler, görenler yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler, iyi günler.

cemoandcemo
02-02-2015, 17:04
Çok teşekkürler teselliniz için :) aracı kullanan bir hanımefendi olduğu için aslında gerekli bir donanım ama olsun.Bende sırf cumartesi işsizliğinden :gül6: gittim peugeot.com.tr adresinden donanım versiyonlarını çıkarttım orada Alluere donanımında ışıklı ayna "S" yazıyor, bu durumu satın aldığımız bayi ile paylaştım aynı durumdan kendisi de bahsetti şuan sattığımız araçların hiç birinde ışıklı ayna yok dedi. Peugeot Türkiye müşteri hizmetlerini aradım ilgi ve alakamdan dolayı teşekkür ettiler, versiyon kataloğunu güncelleyeceklerini söylediler kapadılar telefonu. Madalya falan yok yani, kuru teşekkür:p canları sağolsun;)
Aslinda biraz cirkeflesseniz sonuc cikabilirdi bu isten. Sonucta siz araci alirkem donanim katalogunda var olarak gozukuyordu. Bunun ustunden yuruyebilirdiniz. Gerci kataloglarin altina not dusuyorlar farkli hafta uretimlerinde farklilik olabilir diye

tsinanb
02-02-2015, 17:35
Birde bilen arkadaşlara sormak isterim, 2008 aracımız için kauçuk, plastik havuzlu paspas nereden tedarik edebilirim? Yetkili servis kendi ürününü tavsiye etmedi koku yapıyor almayın bizden dedi. Bilenler, görenler yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler, iyi günler.
Bizim arabada da yoktu kauçuk paspas takımı halı paspas vardı sanayide oto aksesuarcıdan aldık gayet güzel oturdu arabanın içine.

stormhan
02-02-2015, 21:29
Aslinda biraz cirkeflesseniz sonuc cikabilirdi bu isten. Sonucta siz araci alirkem donanim katalogunda var olarak gozukuyordu. Bunun ustunden yuruyebilirdiniz. Gerci kataloglarin altina not dusuyorlar farkli hafta uretimlerinde farklilik olabilir diye
Yaaaaa ınanın bılmıyorum bızım ulkemıze mı ozgu böyle durumlar?:bilmem Sırf Peugeot dıye demıyorum, dıger markalarda emınım boyledır ama Hiçte hoş olmayan durum bunlar. Bu Peugeot un ve bayılerının atmış olduğu 2. Kazık ınsallah 3 olmaz dıyelım. Ama bu durumları görüpte ınsan Hukukçu olup hak arayası gelmıyor degıl ınadına:tehlikeli

stormhan
02-02-2015, 21:30
Bizim arabada da yoktu kauçuk paspas takımı halı paspas vardı sanayide oto aksesuarcıdan aldık gayet güzel oturdu arabanın içine.
Cevap ıcın teşekkürler bende yan sanayı bır ürün bakayım o zaman