PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : enerji tasarruf modu

mmusavir
12-01-2015, 10:16
Arkadaşlar sabah aracın bilgi ekranında "enerji tasarruf modu aktif " diye bi ibare çıktı ve araç marsa basmıyor uzaktan kumanda ile açılıp kapanıyor kontak açılıyor tavan lambaları yanıyor ama marş yok bi fikri olan varmıdır?
bi gece önce acayip soğuk vardı etkisi olabilirmi?

tsinanb
12-01-2015, 10:26
Sorun aküdedir. Akünün ömrü az kaldıysa soğuk havada donma ihtimali yüksektir geçen sene aynı şey bizim de başımıza gelmişti yeni akü aldık

Yasin CCK
12-01-2015, 10:38
"Enerji Tasarruf modu aktif" yazısı araç çalışmıyorken, farlar veya teyp açık kaldığında çıkıyor. Böyle bir durum olmuş olabilir mi?

mmusavir
12-01-2015, 12:53
teyp yada başka bişey açık kalmadı zaten kontağı kapayınca hepsi kapanıyor

auralive
12-01-2015, 13:20
Geçen soğuklardan ötürü benimde aküm dondu, aracım çalışmadı. 3. yılında akü ömrünü doldurdu (mutlu). Arkadaşımdan takviye yapıp doğru akücüye gittik. Takviye deneyin isterseniz, yine aynı sorun olursa, başka bir sıkıntı vardır.

sessizgece
12-01-2015, 13:29
Büyük olasılıkla akümüz bitmiş. Enerji tasarrufu modu benim araçta devreye girme süresi kısalmaya başlamıştı. Sonrasında başka arıza verdi. Baktığımızda akü ömrünü doldurmuştu. Hatta evin önünde çalışmamıştı.
Akü iyice zayıflamış ve soğuk olunca da çalışmamış. Seviyesini ölçtürürseniz belli olur zaten.
Geçmiş olsun

No Name's

reisG
12-01-2015, 13:31
enerji tasarruf modu Yasin de yazdığı gibi farlar ve teyp açık kaldığında yazar.

meteavc
13-01-2015, 12:34
Aracın enerji tasarruf moduna geçmesi için illa ki bir donanımın açık kalması gerekmez akünün ömrü dolduysa veya boşaldıysa akü aracı çalıştıracak voltajı veremez ve tasarruf uyarısı çıkar

Serhat61
24-01-2015, 00:14
Merhabalar, son bir haftadır her sabah motoru çalıştırmadan önce "Enerji Tasarruf Modu Aktif" uyarısı almaya başladım. Gün içinde bir kaç kez motoru çalıştırdığımda bu uyarıyla karşılaşmıyorum fakat gece arabayı bırakıp sabah tekrar bindiğimde yine aynı uyarıyla karşılaşıyorum. Bunun anlamı nedir? Neden son 1 haftadır olmaya başladı? Yukarıdaki yazıları okudum fakat benim olayla bağdaştıramadım çünkü bende motorun çalışmasında bir sıkıntı yok tek seferde çalışıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

ozyvet
24-01-2015, 00:47
Benim akünün start akımı azaldığında sabahları aynı uyarıyı veriyordu. Akunuzun start Gücünü ölçütün bence

HakanAnt
24-01-2015, 10:22
Merhabalar, son bir haftadır her sabah motoru çalıştırmadan önce "Enerji Tasarruf Modu Aktif" uyarısı almaya başladım. Gün içinde bir kaç kez motoru çalıştırdığımda bu uyarıyla karşılaşmıyorum fakat gece arabayı bırakıp sabah tekrar bindiğimde yine aynı uyarıyla karşılaşıyorum. Bunun anlamı nedir? Neden son 1 haftadır olmaya başladı? Yukarıdaki yazıları okudum fakat benim olayla bağdaştıramadım çünkü bende motorun çalışmasında bir sıkıntı yok tek seferde çalışıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Serhat kardeşim bu akü kaynaklı bir durum,daha evvel benim de başıma geldi,aküyü şoklattırırsan bu problem ortadan kalkar...

Serhat61
24-01-2015, 21:06
Cevaplarınız için çok teşekkürler. En kısa zamanda dediklerinizi yapacağım.

converse10
24-01-2015, 22:04
servise gidip akü test cihazı ile akünün durumu ölçülmeli diye düşünüyorum aksi bir durum çıkarsa akünün değişmesi gerektiğinin uyarısı çıkıyor.

daschund
28-11-2016, 08:56
Bugün benimde başıma geldi
aracı çalıştırırken ekranda enerji tasaruf modu diye birşey yazdı.
tek seferde sıkıntısız çalıştı.
ama yolda start stop hiç devreye girmedi.
akü bize bye bye çekecek gibi görünüyor...

sizce değişelim mi aküyü..