PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik katlanan dikiz aynasını nasıl iptal edebiliriz?

EnSoNiQ
11-01-2015, 23:02
Merhaba arkadaşlar premium donanımlı aracımda katlanır ayna özelliğini nasıl iptal edeceğim dondurucu soğuklar malum aynalar bozulcak bu özelliği kapatma şansımız var mı?

HamzaHakkı
11-01-2015, 23:04
Merhaba arkadaşlar premium donanımlı aracımda katlanır ayna özelliğini nasıl iptal edeceğim dondurucu soğuklar malum aynalar bozulcak bu özelliği kapatma şansımız var mı?

Bilgisayara bağlayıp kapatmanız gerek diye biliyorum. Benim aracımda öyle en azından.

sessizgece
12-01-2015, 00:04
bu konu da bende müzdaribim. Sıkı takipteyim

Ömer Gedik
12-01-2015, 00:33
Makine bağlayıp kodlamalara bakmak lazım. Belki çözülebilir.

reisG
12-01-2015, 09:57
Hatırladığım kadarıyla menüden girip otomatik katlanır ayna opsiyonunu off edebiliyordunuz. Örnek olarak aynı menüde silecekler çalışırken arka cam sileceğinin de çalışması durumu vardı onu da on/off edebiliyordunuz. Ancak Ömer yazmadğına göre ben yanlış hatırlamış ta olabilirim. Ancak isterseniz bir inceleyin.

Bu arada arka cam sileceğinin otomatik devreye girme sistemi X1 de yok :( 308 de çok alışmıştım. Çok faydalı bir özellikti.

woonmalker
12-01-2015, 11:15
Servislrrde yapiyorlar iptali. Geri actirirken belli bir ucret aliniyor yanilmiyorsam

sessizgece
12-01-2015, 11:25
İptali bende menüde biliyordum ama bulamadım.
Araç durunca içeriden aynayı kapatıyorum. Kilidi açıp kapatsam bile ayna kapalı duruyor. En azından kendimce öyle bir önlem aldım.

No Name's

wolo
12-01-2015, 13:52
benim bildiğim ayna sağ sol seçici düğmesiyle yapılıyor. araç çalışmıyorken kontak açık durumda iken aşağıya çekip aracı kilitleyince devreye alınıyor,tersi de iptal ediyor olmalı. ben aracımı 2. el satın aldığımda evinde de iş yerinde de otopark olduğu için bu özellik kapalıydı. kendim o şekilde açmıştım. serviste ya ufak bir mebla alırlar veya tanıdıksa almazlar ama kendiniz deneyin sırf bunun için servise gitmeye değmez. açıkçası ben aracı çalıştırmadan o kısımları temizleyip kapıları öyle açıyorum. iptal etsem de dar bir yere park ettiğim için aynaları yine kapatmak zorunda kalırım.

ehondi
19-01-2015, 11:41
Benim de 308 i almadan önce servisi arayıp ilk sorduğum soru buydu servisteki arkadaş yan ayna motorlarının donmaya karşı koruması olduğunu herhangi bir zorlama olursa zaten aynaları açmayacağını söylemişti ama isterseniz servise getirin bilgisayardan iptal edebiliriz demişti, nitekim afyon da - 22 leri gördük camlar dondu açılmadı ama yan aynalar hiç sıkıntı çıkartmadı bu bilgiyi de paylaşmak istedim tüm forum dostlarına kazasız sürüşler dilerim

matara
19-01-2015, 12:40
Karlı havalarda araçtan inerken aynaları kontrol merkezinden manuel kapatıyorum. Kapıları da kumanda dan tekrar bineceğim zaman kumanda dan kapıları açınca aynalar açılmıyor aracı ısıttıktıktan sonra tekrar kontrol merkezinden manuel açıyorum. Yani komple açılıp kapanmasını iptal etmem gibi bir uğraş işine girmenize gerek yok :i-ih1:

tkartin
27-02-2015, 12:09
Şu özelliğin menüden iptal edilmesini bunca mühendis düşünememiş mi ya? Neden servis? insanlar bak kendi kendine nasıl çözüm bulmuşlar :)