PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzos emisyon ve yag basıncı arızası

EVRENTEKİN
09-01-2015, 22:22
mrb arkadaşlar,bilginize danışmak istedigim bir kaç sorum var. yardımcı olursanız sevinirim.7 ay kadar önce babamın rahatsızlıgından dolayı, acil araba almam gerekti.ve temiz oldugunu düşündügüm 2009 1.6 dizel 207 aldım.bir kaç gün sonra egzos emisyon ve yag basıncı yüksek diye arıza verdi.pejo servisi olan komşuma verdim test edip aradı hava dözörü diye bir parçanın arızayı yaptıgını söyledi.bakımıyla birlikte bu parça degişti.ve arıza devam etti bu seferde başka bişeyden veriyor o arıza başka bu başka dedi.bir süre versin tekra baglayıp bakalım dedi 3-4 kez daha verdi ve yaklaşık 5 ay vermedi iki hafta önce tekrar egzos ve yag basıncı yüksek diye arıza verdi.bir arkadaşımın yine pejo ustası olan biryere götürdüm.bakımını yaptı ve sigorta kutusundan oldugunu içini kurutacagını su kaçtıgını söyledi.geçmezse arıza sigorta kutusunu degiştiricez diye söyledi.lakin arıza devam ediyor hatta arttı.207 lerde kronik bir arıza oldugunu söyledi.sizce arızanın sebebi s.kutusumudur?bu arıza kronikmidir? s.kutusunu degiştirdigimizde geçmez ise ne yapıcam? teşekkürler şimdiden

HamzaHakkı
09-01-2015, 23:28
Sorun bence sigorta kutusundan değil. Başka bir ustaya da göstermenizde fayda var. Bilgisayara bağladı ve sigorta kutusundan olduğunu mu söyledi?