PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım

cgrclk308e
09-01-2015, 20:12
herkese iyi günler. bugun yaşamış olduğum bir sıkıntıyı paylaşmak ve önerilerinizi almak istiyorum.
2011 model 308 e hdi arabam var manuel. karda araba ile bir kaş defa zorunlu olarak patinaj çekti ve esp asr hatası dedi. 3-5 km gittikten sonra araba teklemeye başladı ve ekranda arabayı durdurun yaszısı çıktı. sağa çekip arabayı durdurdum ve park edip işe gittim. akşam iş çıkışı esp asr hatası yoktu ama motor arıza ışığı yanıyordu. ve tekleme sorunuda yoktu.
acaba birşey mi oldu yada ne yapmayalım.
teşekkürler.

Abdullah
09-01-2015, 20:16
öncelikle geçmiş olsun. Geçen bende kar yağdığında şöyle karın üzerinde biraz spin atalım eğlenelim demiştim (trafiğe kapalı alan) esp yi kapattım bir kaç spin attık derken benim araçta aynı hatayı verdi. Aracı stop ettim tekrar çalıştırdım bir daha hata vermedi. Eğer motor arıza ışığı yanıyorsa aracın bilgi ekranından hata loglarına bir göz atın belki ESP hatasından dolayı yanmıyordur.

cgrclk308e
09-01-2015, 20:29
baktım ekrandan ama motor arızası arabayı tamir ettiriin diyor. ondan önce asr-esp hatası diyordu anlamadım bişi:)

jerpelea
09-01-2015, 21:22
Bu iki hata birbiriyle bağlantılı gibi. Bizim araç daha 4. gününde ESP/ASR hatası vermişti akşama doğruda Motor Arızası dedi. Servis çekiciyle geldi götürdü 2. gün sorunun yazılımsal olduğunu söylediler o gün bugündür sıkıntı yok.

cgrclk308e
09-01-2015, 22:12
götürecez bakalım tamire ne sıkışmış görecez?