PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 sol ön kapı ve ön tampon fiyat

anakin
08-01-2015, 19:49
merhaba arkadaşlar
dün akşam buzlanma yüzünden talihsiz bir kaza yaşadım yokuş aşağı 200 metre kayarak yandan bir direğe tosladım. ne yazzık ki kaskom yoktu. tanıdık bir oto kaportacıda aracımı yaptırıyorum. iki ön airbag açıldı ve ön tampon,sol dikiz aynası ve sol şöför kapısı değişecek. airbaglar için 1400 tl fiyat aldım.
internetten kaporta aksamı fiyatlarını bi türlü bulamadım.

301gti
08-01-2015, 20:35
Geçmiş olsun ...

ayı_boğan
08-01-2015, 20:47
Çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

mimit
08-01-2015, 22:40
çok çok geçmiş olsun, yolcu airbag i açıldıysa göğüsünde değişmesi gerekiyor, tamir eden yerler maalesef 308 in göğüsünde kullanılan malzeme ile tamir yapmıyorlar,tamirden kasıt,üzerini kaplıyorlar zaten.sağlam çıkması bulunabilir, ön tamponda birden fazla parçadan oluşuyor. benim elimdeki listede kdv siz fiyatlar tampon aksamı için şu şekilde;

ön tampon 695 tl
ön tampon ızgarası 259 tl
ön tampon alt karlık 36 tl
ön tampon kuşağı 134 tl
ön tampon iç koruyu 164
ön tampon bağlantı üst ayaklar 150 tl
kromaj parçaları ve küçük kuşakları ve tampon demirini yazmadım.

serdarhoca
08-01-2015, 22:48
Gecmis olsun...

ayzinim
08-01-2015, 23:09
Geçmiş olsun.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

converse10
08-01-2015, 23:18
ön gögüs 5800tl idi yanlışım yoksa

Cem B
08-01-2015, 23:34
Yardımı olurmu bilmem ama benim eski ön tamponum sorunsuz bir sekilde duruyor.Tampon siyah renk ve tüm parçaları üzerinde.Premium panjurla birlikte. Parçalar Ömer Gedik `te suan. uzun zaman oldu bırakalı atmıs bile olabilir :) İsinizi görürse tampon da duruyorsa Ömer ile görüserek belirli bir fiyat üzerinden anlasabiliriz. sadece araç renginize boyayıp takarsınız. Bu arada 200 metre kaymak ve sorası için hasar durumu iyimi kötümü anlamadım fakat kasko olsaydı pert e ayrılırdı aracınız.Çok büyük geçmis olsun.

mimit
09-01-2015, 00:15
Yardımı olurmu bilmem ama benim eski ön tamponum sorunsuz bir sekilde duruyor.Tampon siyah renk ve tüm parçaları üzerinde.Premium panjurla birlikte. Parçalar Ömer Gedik `te suan. uzun zaman oldu bırakalı atmıs bile olabilir :) İsinizi görürse tampon da duruyorsa Ömer ile görüserek belirli bir fiyat üzerinden anlasabiliriz. sadece araç renginize boyayıp takarsınız. Bu arada 200 metre kaymak ve sorası için hasar durumu iyimi kötümü anlamadım fakat kasko olsaydı pert e ayrılırdı aracınız.Çok büyük geçmis olsun.

Yakın geçmişte edindiğim tecrübeden dolayı, artık araçlar kolay kolay perte çıkarılmıyor hocam, yani hava yastıkları açıldıysa araç pert olayı artık bitmiş, sigorta firmaları araçtan her türlü kar elde etmeye çalışıyorlar.

HamzaHakkı
09-01-2015, 00:36
Çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın.

anakin
09-01-2015, 08:46

Acikcasi yardimi cok olur. Simdi sifir fiyatlarini okuyunca dudagim ucukladi.
Kaportacim ile konuşup cikma parcalar bakacagim. Omur gedik ile iletisime gecerim
saolun

AdilGokbas
09-01-2015, 10:02
Geçmiş olsun...Tekrarını Yaşamayın İnşallah

converse10
09-01-2015, 14:24
cok gecmis olsun

SerhatRCZ
09-01-2015, 14:30
Geçmiş olsun. İnşAllah gönlünüze göre halledebilirsiniz.

Bülent
09-01-2015, 14:34
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

reisG
09-01-2015, 15:57
Geçmiş olsun. Hava yastıklarının açılması güvenlik açısından iyi olmuş ancak hasar durumunu yükseltmiş.

wolo
12-01-2015, 14:16
geçmiş olsun. fransız otomobillerinde hava yastıkları bazen gereksiz açılıp masrafı yükseltebiliyor. citroen C 5 araçta kaldırıma bindirip sadece tampon braketlerini (pimlerini ) kırdığımız ufak bir çarpmadan sonra her iki hava yastığı açılmış ve emniyet kemerleri kilitlenmişti. aracın önünde hiç hasar görünüyorken içi dağılmıştı. sadece ön göğüs komple değiştiğinden 5-6 bin tl idi. sizinde en büyük sıkıntınız tek parça olan ön göğüs olur.
araç pert konusunda ise tamamen expere kalmış gibi görünüyor. bizimde kaskomuz yoktu ve ön konsolu çıkma bulduğumuz, piroteknik kemerleri sadece kırdırdığımız ( şahin kemeri gibi oluyor ) airbaglari toplattığımız halde 5.ooo tl masraf oldu, aracımızı 3 hafta kullanamadık sonrasında klima arızası, kilometre saati arızası torpido gıcırtısından aracı düzgün kullanamadık. üstelik değeri de 5.000tl düştü. eğer kaskomuz olsaydı aracın pert olması sahibi için daha hayırlı oluyor.