PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Coupe

reisG
15-07-2010, 15:08
Arkadaşlar ,sonunda hepimizin heyecanla beklediği RCZ satışa sunuluyor .Şimdi, onlarca dergi bir sürü test sürüşleri yapıp bu aracı karşılaştıracaklar. Bunlardan evvel, önce bizim gibi Peugeot kullanıcısı olup RCZ yi tanıyanlar karar versin dedim.

Yasin CCK
15-07-2010, 15:14
Off çok zor yerden sormuşsun Hocam ya :)

Tabi burası peugeot forumu olduğundan, benim gibi herkeste bir peugeot sempatizanlığı olduğundan RCZ diyecektir çoğumuz.

Bende RCZ diyorum şu an ki renk ve zevk kriterlerime göre ama Z4 ve TT çok çelilyor aklımı :D

γuяdaeя
15-07-2010, 15:50
Bence de zor bir soru. SLK'yı beğenirim ama alır mıyım? Hayır.
TT'nin benim gönlümde oturmuş bir imajı var kesinlikle yüz çevirmem :)
Elimizdeki parayla sanırım en kral RCZ'yi alabiliriz ;)

Ömer Gedik
15-07-2010, 17:45
yukarıda alınabilecek tek araç yani tek şık var diğer şıkları kaldırabiliriz :D

Eren
15-07-2010, 22:50
BMW Z4 ü ayrı tutarak yanıt veriyorum, Peugeot RCZ :)

otmotvmhndsi
15-07-2010, 23:02
Merso varken şeçenekler arasında RCZ alıp direksiyonum ne zaman titreyecek diye dert edecek halim yok heralde...

Selahattin
15-07-2010, 23:09
Merso varken şeçenekler arasında RCZ alıp direksiyonum ne zaman titreyecek diye dert edecek halim yok heralde...
;D ;D ı agree with him ;D

Ömer Gedik
15-07-2010, 23:15
Berker merak etme aynı diskler yok. :D RCZ nin diskler 302 mm

Son SLK bence çok kof görünüyor. Z4 ise farklı tasarımı ile özellikle canlı görüldüğünde oldukça iddalı. TT de bana bir coupe için fazla sıradan görünüyor. Alfa Brera nın farklı bir tasarımı var ama bu sınıf içinde pek oturtamıyorum daha çok GT gibi görünüyor. Ama sadece alfa olması ondan soğumam için yeterli sebep.

Sonuç RCZ :D

Bugün Mepa Otomotiv'de eski ekip arkadaşlarım Behsat ve Hüseyin abimle görüştüm. Behsat abim bir müşterinin RCZ 200 için kapora vermek istediğini ama ilk partinin 156 hp den oluştuğu için vermediğini söyledi. Daha aracın fiyatı ortada yok ama Adam parası ne olursa olsun alacağım diyormuş. :D

Ömer Gedik
15-07-2010, 23:17
RCZ den sonra bu listedeki tercihim kesinlikle Z4 ama bu iki aracı kıyaslamak da RCZ için haksızlık. Fayda maliyet kıyaslamasında tüm listede RCZ bence gayet makul.

γuяdaeя
15-07-2010, 23:18
Yeni nesil Mercedes titremiyor belki ama fena titretiyor... Özellikle elektrik elektronik arızalarıyla. Hee bi de çok şehvetli öpüyorlarmış serviste ;D

Eren
15-07-2010, 23:39
RCZ den sonra bu listedeki tercihim kesinlikle Z4 ama bu iki aracı kıyaslamak da RCZ için haksızlık. Fayda maliyet kıyaslamasında tüm listede RCZ bence gayet makul.

dogru söze ne denir.

TanerHoca
15-07-2010, 23:44
bu ankette bizi düşünen hiç yok :(
iki çocukla bunlardan hangisine sığılır ki ???
işte bu yüzden modası artık geçmiş olsa da tabiki 407 coupe ;D

γuяdaeя
16-07-2010, 00:21

Olsa dükkan senin hocam... Yok 407 coupe, elimizdekiler bunlar. Hem illa maaile binmek gerekmez di mi ama ;D

TanerHoca
16-07-2010, 00:26

Olsa dükkan senin hocam... Yok 407 coupe, elimizdekiler bunlar. Hem illa maaile binmek gerekmez di mi ama ;D

biz de 508 coupeyi bekleriz artık ne yapalım.

Ozan
16-07-2010, 07:22
1 sene daha beklerim,70000€ barajına düşünce Mercedes E Coupe alırım

Ömer Gedik
16-07-2010, 08:35
Tanerhocam
RCZ de dört kişilik :D Ama arkada oturanların vay haline

Forza Bjk
Mercedes E coupe yi bu ara herkes çok beğeniyor ama ben onu da beğenmiyorum. İkinci bir 6 Serisi tercihimdir.

reisG
16-07-2010, 09:14
Mercedes E coupe yi bu ara herkes çok beğeniyor ama ben onu da beğenmiyorum. İkinci bir 6 Serisi tercihimdir.

Ömer al benden de o kadar bende o aracı beğenmiyorum.Kokpiti komik derecede basit. aracın önden görnüşü güzel arkası bir değişik yanların ne olduğu karışık arakda şişkin çamurluklar arka yanlarda ilginç kelebek camları gibi bir sürü bana hitap etmeyen şey var. Ama tabii Mercedestir deyip geçiyoruz.
6 serisi deyince MKI kasa M635 CSi shadow line siyah renk bulsakta alsak diyorum ama temiz örnekleri yok denecek kadar azaldı.On board computer'ü bile olan harika dizayna sahip kokpiti komple dikişli deri kaplı bana göre engüzel BMW.

Ömer Gedik
16-07-2010, 09:40
Geçen gün maslak sanayide bir 635 CSI ı inceledim. Araç koyu yeşil içi bej deriydi. Satılık dedim 10,000 e bırakıyorlarmış. Ama araçta yapılmış değişiklikler vardı ve araç ciddi bakım istiyordu. Kesinlikle harika bir model

γuяdaeя
16-07-2010, 09:49
6 serisi deyince MKI kasa M635 CSi shadow line siyah renk bulsakta alsak diyorum ama temiz örnekleri yok denecek kadar azaldı.On board computer'ü bile olan harika dizayna sahip kokpiti komple dikişli deri kaplı bana göre engüzel BMW.

BMW'yi bana sevdiren iki modelden biri... Biri 3.23i E21, biri de 6.35 csi. Özellikle kapıların kolçak içindeki mandaldan açılmasına hasta olurdum. Sürücü odaklı kokpit vs. hepsi de harika özelliklerdi. 6.35'in motor kaputunu açmak için içeride bir düğmeye basmak gerekiyormuş mesela.. sonra da kaputu indirip tekrar düğmeye basınca "czzzt" diye kapanıyor. Bilmeden kapatmak için kaputu çarpanın vay haline :D

reisG
16-07-2010, 10:35
Evet O yıllardaki BMW lerde kaput önce ileri ve yukarı doğru çıkıntı yapar sonra ikinci bir hareket ile kaldırılırdı. Birde içerdeki kumanda kol ve düğmelerin üzerinde uluslararası işaretlerin yanında mutlaka Almanca yazılarda olurdu.
işte satılık örnekler
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-6-serisi-mutlu-1982-bmw-635-csi-emsalsiz/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-6-serisi-bmw-alpine-635csi-e24/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-6-serisi-arac-1977-modeldir-heyecan-ve-klasigi-arayanlara/detay

Abdullah
16-07-2010, 10:47
Bende Z4 ü ayrı tutarak RCZ diyorum. TT ile RCZ arasında kalsam kesinlikle RCZ derim. RCZ bana TT den çok daha hoş görünüyor.

Soylukan
24-08-2010, 18:44
Peugeot RCZ
BMW Z4
Alfa Romeo Brera
Mercedes-Benz SLK
Audi TT

Seçenekteki araçlardan sadece Brera ve RCZ yi kullanmadım. Diğerleri üzerinden yorum yapmak gerekirse bunlar içerisinden kullanım keyfi olarak en çok hükmedebildiğiniz ve keyif alabildiğiniz araç bundan 2 kasa önceki Z4 olur. Ama sorun şu ki Z4 bir coupe değil roadster, tamamen klasman dışı o yüzden eliyoruz. Ayni şekilde SLK'da.

Geriye TT ve RCZ kaldı ;D RCZ kullandıktan sonra yorum yazacağım konulara bir yenisinin eklenmesi anlamına geliyor bu da. ;D

Ben şimdilik 406 coupe derim. ;D ;D

GLR
25-08-2010, 21:53
İlk önce rcz yi bu sınıfta özellikleriyle nereye koymalı onu tartışmalı.Bu araçlardan slk,z4,Brera ile karşılaştıralamaz.

TT nin önden çekişli 200 hp lik baz versiyonu ile benzerliği ile karşılaştırılabilir onda da RCZ nin tek artısı bu fiyata alabileceğiniz en iyi spor görünümlü araçlardan biri olmasıdır.Zaten bütçesi müsait olduktan sonra bu iki araç arasında kalacağını zannetmiyorum kimsenin.

Şöyle bir örnek Brera 4 çeker d sınıfı bir araç olan 159 dan uyarlanmış bir araç.Rcz ise c sınıfı 308 den.

En büyük rakibi ise scirocco dur.Scirocco dan çok daha sportif olduğu tartışılmaz ki scirocco bir nevi tek kapı golf ün daha iyi tasarlanmış ve sportif detaylarla süslenmiş agresif halidir.

Bana kalırsa rcz fiyatı ve görünümüyle avrupa da kendi müşteri kitlesini oluşturmaya başladı...

Soruya da cevap vereyim bu kadar yazmışken 70000 euro verip gönlüm olsun dersem porsche cayman alırım.Ama mantıkla yaklaşırsam diesel bir coupe araç alırım tercihimde günlük kullanıma daha uygun olan e92,a5 ve e coupe arasında olur.İkinci araba olacaksada z4 veya audi tts.

γuяdaeя
25-08-2010, 23:03
RCZ'nin 1.6 THP ile şansı çok aslında ama... Bu kafayla işleri zor. Yahu en basit şey, renk seçeneği bile yok >:(

reisG
26-08-2010, 08:34
RCZ'nin 1.6 THP ile şansı çok aslında ama... Bu kafayla işleri zor. Yahu en basit şey, renk seçeneği bile yok >:(

Yurdaer renk seçeneği var, siyah ya da beyaz . ;D Buna da şükür sadece siyah veya saedece beyaz da getirebilirlerdi. -ki onu da yapmışlar 200 bg.lik vesiyon sadece siyah gelecekmiş. İyi halt edecekler. >:(

Yasin CCK
26-08-2010, 08:38
"Siyah güzel renk" demişler, bizim adımıza karar vermişler :-X

γuяdaeя
26-08-2010, 10:37
Yurdaer renk seçeneği var, siyah ya da beyaz . ;D Buna da şükür sadece siyah veya saedece beyaz da getirebilirlerdi. -ki onu da yapmışlar 200 bg.lik vesiyon sadece siyah gelecekmiş. İyi halt edecekler. >:(

Siyah ve beyaz renk olarak kabul edilmiyor ki Reis ;D O yüzden hala söylemimin arkasındayım 8)

Ömer Gedik
26-08-2010, 10:44
Siz RCZ almaya niyetlenin de ben Size özel renk getiririm. :)