PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor antifreez eksiltmesi hk.

H.ibrahim Erdemir
23-12-2014, 23:23
Merhaba Arkadaşlar,

Aracıma 1 ay kadar önce antifreez koydurdum, ne olur ne olmaz diye. Fakat sürekli bir eksilme söz konusu. Hızlı değil ama zamanla eksiliyor. Aracın altına baktım ama hiçbir akıtma damlatma yok. Daha önceden termostat değiştirdim. O zaman hiçbir eksilme yoktu, şimdi acayip acayip işler yapıyor.

ssgti
24-12-2014, 10:03
Motorunuzun arkasındaki tapalardardan veya triger kapağının altından olabilecek ve radyatör altı sızıntıları görmeniz çok zor. Bir servis yada tamirhanede lifte alınarak usta tarafından kontrol edilmesinde fayda var. Ayrıca kalorifer sisteminden de kaçak oluşturabilir. Bu durumda haliyle gözükmez iç döşeme altında nem oluşturur.
Aracınıza antrifiriz koyulmadan önce soğutma suyunda pas izleri varmıydı? Uzun süre antirifirizsiz kalmış soğutma sistemi korozyana uğramış araçlarda özellikle organik antrifiriz kullanıldığı zaman kaçaklara yol açıyor.

H.ibrahim Erdemir
24-12-2014, 23:23
Motorunuzun arkasındaki tapalardardan veya triger kapağının altından olabilecek ve radyatör altı sızıntıları görmeniz çok zor. Bir servis yada tamirhanede lifte alınarak usta tarafından kontrol edilmesinde fayda var. Ayrıca kalorifer sisteminden de kaçak oluşturabilir. Bu durumda haliyle gözükmez iç döşeme altında nem oluşturur.
Aracınıza antrifiriz koyulmadan önce soğutma suyunda pas izleri varmıydı? Uzun süre antirifirizsiz kalmış soğutma sistemi korozyana uğramış araçlarda özellikle organik antrifiriz kullanıldığı zaman kaçaklara yol açıyor.

sürücü paspasının altı ıslaktı hocam, bu neden olabilir. Sanırım dediğinizi buldum.