PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EL Freni Konsolunda Bilinmeyen 2 Adet Kablo Soketi

Viruse
20-12-2014, 15:27
Arkadaşlar Merhaba;

Bende 2006 model Peugeot 206 HDI Feline var. Geçenlerde kolçak montajı için el freni konsolunu söktüm ve ön cam kumandalarının olduğu yerde 2 adet boşta soket gördüm. Araştırmama rağmen çıkan bir yer tespit edemedim. İnternette çok fazla bilgi olmamasıyla birlikte yabancı bir sitede koltuk ısıtma soketi olduğu yazıyordu. Hatta adamlar koltuk ısıtma düğmelerini el freninin hemen yanında ki siyah küçük cebin olduğu yere monte etmişler. Servise sorduğumda ise bu araçlara koltuk ısıtmanın kesinlikle olmadığını belirtmektedirler.

Şimdi kafama takılan 1. Soru: Boşta ki soketler ne işe yarıyor 2. koltuk ısıtma yok ise aşağıda ki resim ne?

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

http://206gti.net/lowercentreconsole/Hi-res/CentreConsole%20(4).JPG

http://206gti.net/lowercentreconsole/Hi-res/CentreConsole%20(4).JPG

Ömer Gedik
20-12-2014, 15:28
Sizin aracınızda olan bir donanım değil. Sadece tesisat mevcut olabilir.

Viruse
20-12-2014, 15:32
Ömer Bey;

Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki, tesisat donanımla aktif hale gelebilir mi?

canmühür
20-12-2014, 18:30
Gelse bile astarı yüzünü geçer çünkü bunun için bildiğim kadarıyla koltuklarda değişecek...

Cem B
20-12-2014, 19:54
Koltuklara sonradan ısıtma takılabiliyor ve çok ciddi bir rakama çıkmıyor bildiğim akdarı ile. Sonradan deri döseme yapan firmalar koltuk ısıtma da takabiliyorlar. Fakat bunun için ayrı bir tesisatı kendileri çekiyorlar zaten. KOltuklarınız deri ise belki sizde ısıtma sistemi vardır bile :))

Viruse
20-12-2014, 20:01
Yok deri kaplama değil kumaş kaplama. Ancak tesisat oraya kadar geldiyse vardır bence bir nedeni. Koktuk altında devreler var ama airbag diye biliyorum onları.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cem B
20-12-2014, 20:04
Araçların çogunda olan fazla soketler var. Bunlar opsiyonların standart soketleri sizin aracınızda olmayan bir opsiyonun soketi bunlar büyük bir ihtimalle. bir uygulama yapmak isterseniz tesisatınız hazır olmus olur. Bu çoğu araçta mevcut.