PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Still Paket ??

buraknsx
12-07-2010, 19:15
Merhaba arkadaslar.

İkinci el 308 almayı planlıyorum alacagım aracta stıll pket olup olmadıgını nasıl anlarım? Aracın resimlerinden de anlayabilir miyim ? Still 2 paket nedir?

İkinci sorum ,
Otomatik dizel kullandım. Hosuma gitmeyen yanı ; arac 40-50km/s ile gidiyor ve ayagım gazda basılı diil. Hızlanmak için gaza bastıgımda 2-3sn boyunca motordan lokurtu sesi geliyordu ve sonra ses kesilip klasik dizel motor sesini duyuyordum.

Bu sizin araclarınızdada oluyor mu ? Pego daki gorevli avans sesi dedi ?

reisG
12-07-2010, 22:21
Stil paket comfort donanıma ek olarak alınan bir aksesuar paketidir. ülkmeizdeki hemen hemen tüm comfort donaımlar stil paket ile satılmıştır. Stil pakette 205*16 lastikler 16 inch alaşım jantlar ön sis farları,MP3 çalma özelliğine sahip müzik sistemi ve torpido içinde RCA girişi bulunmaktadır. Stil paketlerin hemen tümü yine elektirk paketli satılmıştır. Elektrik paketinde de arka elektirkli camlar ve arka kapılar için elektrikli çocuk kilidi bulunmaktadır.
110 Bg.lik HDI motorlarda auto 6 R şanzuman olan versiyonlar vardır. Bunlar gerçek otomaitk değil otomatikleştirilmiş düz viteslerdir. Bu tip vitesleri gerçek otomatik vites gibi düşünmemek lazımdır.

Ozan
12-07-2010, 22:47
1 senedir 6R kullanıyorum henüz bir lokurtu sesine denk gelmedim.
Keşke Peugeot DSG yada Stronik gibi çok modern ve tam otomatik bir vites kutusu üretsede bizde sahip olsak.Ancak bu vites kutuları için verilen 6000 tlye yakın farkıda unutmamak lazım.Bu vites kutuları gerçekten teknoloji harikası ancak bu farka değermi tartışılır.
Reis'in de dediği gibi 6R tam otomatik olarak düşünmemek lazım.Ama gerçektende alıştıktan sonra kullanımı keyif veriyor.

reisG
12-07-2010, 22:56
S
DSG de çift debriyajlı otomatkleştirlmiş bir düz vites

Ozan
12-07-2010, 23:09
İnceledim haklısın gerçekten öyleymiş.
Ancak yıldırım hızıyla vites küçültürken bir araba 7 den 3. vitese düşermi?Dün bizim şirketteki bir Passat'ta denedim ilk defa.Bu söylediğimi çok kısa bir sürede ve kesintisiz olarak yapması gerçekten muhteşem.Alman yapmış.

reisG
12-07-2010, 23:12
bende 6 ileri dsg li jetta kullanmıştım o kadar hızlı düşüyorki tekrar hızlanabilmek için gazı köklüyorsun . ben hiç beğenmedim.zaten düz vitesi hiçbirşeye değişmem

buraknsx
12-07-2010, 23:17
Stil paket comfort donanıma ek olarak alınan bir aksesuar paketidir. ülkmeizdeki hemen hemen tüm comfort donaımlar stil paket ile satılmıştır. Stil pakette 205*16 lastikler 16 inch alaşım jantlar ön sis farları,MP3 çalma özelliğine sahip müzik sistemi ve torpido içinde RCA girişi bulunmaktadır. Stil paketlerin hemen tümü yine elektirk paketli satılmıştır. Elektrik paketinde de arka elektirkli camlar ve arka kapılar için elektrikli çocuk kilidi bulunmaktadır.
110 Bg.lik HDI motorlarda auto 6 R şanzuman olan versiyonlar vardır. Bunlar gerçek otomaitk değil otomatikleştirilmiş düz viteslerdir. Bu tip vitesleri gerçek otomatik vites gibi düşünmemek lazımdır.

Teskkurler. Bilgiler için cok faydalı oldu.

sahibinden.com daki aracların sis farlı olanları stil paketlidir o zaman. :)

yarı otmatikler hakkında bilgim var. zaten ekonomi için uretimiş sanzımanlar. Pegonun Auto6R leride gercekten basarılı

buraknsx
12-07-2010, 23:24
1 senedir 6R kullanıyorum henüz bir lokurtu sesine denk gelmedim.
Keşke Peugeot DSG yada Stronik gibi çok modern ve tam otomatik bir vites kutusu üretsede bizde sahip olsak.Ancak bu vites kutuları için verilen 6000 tlye yakın farkıda unutmamak lazım.Bu vites kutuları gerçekten teknoloji harikası ancak bu farka değermi tartışılır.
Reis'in de dediği gibi 6R tam otomatik olarak düşünmemek lazım.Ama gerçektende alıştıktan sonra kullanımı keyif veriyor.

Sizin aracta oyle bir ses gelmiyorsa cok iyi. Belki benim kullandıgım aracta ayar eksikligi vardı (1000km den azdı). Daha oncede 2 kere test etmıstım hıc oyle bir ses hatırlamıyorum.

Abdullah
13-07-2010, 15:54
buraknsx o lökürtü sesi eğer araç 2008 in ilk çeyreğinde üretildiyse gayet doğal bir problem aracı alacaksan o sesi kabullenip öyle almanı tavsiye ederim. Benim aracım 2008 düz vites fakat o lökürtü sesi şanzımandan kaynaklı birşey değil motor kulaklarından gelen bir ses.

buraknsx
13-07-2010, 18:29
2009 model alıcam. Sizin dediginiz sesten haberim var onu kabullendim. Benim bahsettiğim ses 2010 model sıfır 112 hp likte vardı. Valla anlamadım. Demkki o arabaya ozel bir ses. Her 308 de olsaydı kesin bilirdiniz