PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan ses gelmesi?

Mazlum
06-12-2014, 07:17
Merhaba,

aracın durduğu yerde direksiyonu çevirirken acayip bir ses geliyor, kayış sesimi desem, metal sesimi bilemedim. Seyir halindeyken bir problem yok. Park ederken ve ilk çalıştığında denk geliyorum.

Acaba ilgisi olabilir mi bilmiyorum ama bir ay önce rot-balans yapıldı, ön sol jant eğilmişti, lastikte fındık mı ne yapmıştı tam bilmiyorum. Jant düzelttirilip arka tarafa takıldı. Böyle bir işlem geçirmişti en son. Bu işlemi geçirdikten sonra da böyle problem yoktu birkaç gündür olmaya başladı.

Yada soğuklarla alakalı olabilir mi diye düşünüyorumda öyle ahım şahım bir soğukta yok.

Fikir verirseniz sevinirim.

Ses üş-aşağı beş-yukarı buna benzer: http://www.youtube.com/watch?v=D49n994pW58

StilGammni
09-12-2014, 00:48
Son dönemlerde yağmur çamur malum.. Orta seviyede su birikintisine girdiğiniz oldumu ?
Önceki pejomda amörtisör takozlarım su aldığı zaman bu sesi çıkarıyordu bilginize.

Mazlum
11-12-2014, 01:14
Kesinlikle sebep buymuş.

Detaylı olarak yazayımki; benim gibi sorun yaşayanların bilgisi olsun.

Mersin de şiddetli sokaklarda epey su birikintisi oldu, direksiyonda ki ses böylelikle başladı. İki-üç gün güneşli havada gezince (herhalde kurudu) ses yapmamaya başladı. Anlayacağınız ıslandığından dolayı ses yapıyormuş.

StilGammni
11-12-2014, 13:08
Kesinlikle sebep buymuş.

Detaylı olarak yazayımki; benim gibi sorun yaşayanların bilgisi olsun.

Mersin de şiddetli sokaklarda epey su birikintisi oldu, direksiyonda ki ses böylelikle başladı. İki-üç gün güneşli havada gezince (herhalde kurudu) ses yapmamaya başladı. Anlayacağınız ıslandığından dolayı ses yapıyormuş.

Hep tecrübe bunlar :) Geçmiş olsun :)