PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008 vti

avarelc
04-12-2014, 12:02
arkadaşlar selamlar ; hayırlı sürüşler

su an scenic 2 kullanmaktayım satıp 2010-11 3008 vti almayı planlıyorum ; benzinli kullanan tanığım yok açıkçası ; sizden ricam benzinli 3008 kullanan arkadaşlar memnunlar mı ? kronik sıkıntısı var mı ? otomatik park freni nasıl , benim scenicte var cok memnunum ancak bi kere bozuldu 2000 tl ye patladı .bakım aralıkları ve maliyetleri nedir ? bir de sanırım triger de zincir varmış ; nasıl pahalı mı değişimi kaç binde değişiyor .Benzinde ortalama kaç litre tüketiyor ; en son olarakta ankara tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı ?

şimdiden teşekkürler

KAYA308
04-12-2014, 12:13
vti piyasadaki en iyi benzinli motorlardandır kronik bir sıkıntısı yok ben 308 de kullandım vti yi onun hırıltısını duymanız yeterli bence :)
bakım aralıkları 20.000 de bir vti nin
evet zincirli ömür boyu gider diyende var 400-500binde(net bilmiyorum ama çok uzun süre değişmiyor) değişiyormuş ama 500tl civarı demişlerdi bana servisten abartılabilecek bir fiyat değil.
3008 in şanzımanı konusunda fikrim yok.
scenic ten sonra çağ atlamış gibi hissedersiniz 3008 ile :)

eralpb
21-01-2015, 14:49
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım satmış olduğum arabam 206 sw hdi onun yerine şimdi 2010 model 3008 vti premium alıyorum kısmetse yarın teslim alacağım. araştırdım eşe dosta sordum kimse kötü demedi sizlerden de bilgi alabilirmiyim acaba
şimdiden teşekkürler.

reisG
21-01-2015, 16:35
Öncelikle çok iyi bir araç almışsınız. crossover sınıfının en iyi üyelerinden birisidir. 3008. Premium donanım 3008 in baz donanım serisi idi. Ağrılıklı olarak HDİ auto 6r modeli ithal edilen 3008 in benzinli VTİ ve THP serileri ise az sayıda gelmiştir. otomobiliniz büyük ihtimalle manuel şanzumandır. 1.6 lt VTi motor 120 bg. gücünde 160 NM torklu BMW-PSA ortak üretimi çok kaliteli bir üretimdir. zincir tahrikli sistem ile hrılayan özel bir motor sesi de vardır. elektronik ve kablosuz kontrollü gaz kelebeği ile her an max. torku ayağınızın altında bulursunuz. normal kullanımda ve uygun vites değişimleri ile az benzin tüketme huyu da vardır VTİ motorun.
Donanım olarak feline ve allure gibi üst seviyede olmasa da pek çok özelliği ile rahat ve keyifli kullanım verir premium 3008 ler.
teslim aldığınızda resimleri ile 3008/aracım bölümünde konu açarsanız seviniriz.

eralpb
21-01-2015, 16:50
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için premium en çok satılan modeli sanırım benzililerde active ve allure modelleri mevcıt ve onlardan da satılık olan temiz bir araç bulamadım ama olanlarda sıkıntılar mevcuttu ondan dolayı bunu tercih ettim. ilk fırsatta aracın resimlerini eklerim.
iyi günler

eralpb
21-01-2015, 16:51
Öncelikle çok iyi bir araç almışsınız. crossover sınıfının en iyi üyelerinden birisidir. 3008. Premium donanım 3008 in baz donanım serisi idi. Ağrılıklı olarak HDİ auto 6r modeli ithal edilen 3008 in benzinli VTİ ve THP serileri ise az sayıda gelmiştir. otomobiliniz büyük ihtimalle manuel şanzumandır. 1.6 lt VTi motor 120 bg. gücünde 160 NM torklu BMW-PSA ortak üretimi çok kaliteli bir üretimdir. zincir tahrikli sistem ile hrılayan özel bir motor sesi de vardır. elektronik ve kablosuz kontrollü gaz kelebeği ile her an max. torku ayağınızın altında bulursunuz. normal kullanımda ve uygun vites değişimleri ile az benzin tüketme huyu da vardır VTİ motorun.
Donanım olarak feline ve allure gibi üst seviyede olmasa da pek çok özelliği ile rahat ve keyifli kullanım verir premium 3008 ler.
teslim aldığınızda resimleri ile 3008/aracım bölümünde konu açarsanız seviniriz.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için premium en çok satılan modeli sanırım benzililerde active ve allure modelleri mevcıt ve onlardan da satılık olan temiz bir araç bulamadım ama olanlarda sıkıntılar mevcuttu ondan dolayı bunu tercih ettim. ilk fırsatta aracın resimlerini eklerim.
iyi günler