PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AutoR6 ani durma!!

mhmt05
24-11-2014, 08:57
Arkadaşlar eşim dün akşam aracı kullanırken 50-60 ile giderken 3. Vitesten bir anda 1. Vitese geçti. Araç aniden firen yaptı ve durdu. Bu motor frenimi yoksa arac vitesi aniden düşünce kendini korumaya alıp fren mi yaptı?

tsinanb
24-11-2014, 10:06
Motor freni o kadar şiddetli fren yapıp durdurmaz aracı bildiğim kadarıyla. Şanzımanda arıza olabilir bu yüzden kilitlenip aniden aracı durdurmuş olabilir. Daha sonra araç devam etti mi? Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapacaktır size

mhmt05
24-11-2014, 10:14
araç durduktan sonra normal devam etti.

wolo
24-11-2014, 10:42
ben 60 km ile giderken elim çarpmış ve r ye almıştım araç hemen n konumuna geçti. bana göre araç fren yapmaz.

mhmt05
24-11-2014, 10:50
Yanlışlıkla frene mi bastı acaba diye düşünüyorum ama basmadım diyordu. Çünkü araç ani bir fren yaptı araç durdu. sonra normal 1den devam edip kullandık aracı.

orhun57
25-11-2014, 00:23
Araç motor freni ile öyle duramaz. İlk defa böyle bir şey duyuyorum. 110.000 km'ye yakın kullandım hiç böyle bir durum görmedim ve duymadım. Bence siz bir servise gidin.

mhmt05
25-11-2014, 08:48
bidaha olursa götürürüm servise çünkü ben kullanırken öyle birşey olmadı. herşey için servise götürmekte istemiyorum.

Ömer Gedik
25-11-2014, 09:05
Araç tamamen durdu mu? Eğer durdu ise frene basılmış demektir.

Aksi halde hiç duymadığım bir durum

mhmt05
25-11-2014, 16:05
tamamen durdu hatta hafiften teker de kaydı.

mhmt05
25-11-2014, 16:07
bende anlamadım açıkcası tekrardan araba hızlı giderken vites düşürmeyi de denemeye cesaretim yok. Normalde motor uygun değilse vites değişmemesi lazım.

jerpelea
02-12-2014, 15:30
Benim şahsi fikrim eşiniz panikle ve ya farkında olmadan frene ani basmış olabilir. Ayrıca AFU adı verilen acil fren destek sisteminin etkisiylede bu panik ya da yanlışlıkla frene basma durumunu araç ani fren ihtiyacı hissediyormuş gibi algılayıp daha şiddetli fren uygulamış olabilir. Yinede aklınıza yatmıyorsa ve ya herhangi ufak bi problem görürseniz derhal servise gidin.

mimit
02-12-2014, 15:41
bende daha önce auto6r de böyle birşeyle karşılaşmadım ki direksiyon altında ki kulakları kullanarak vites küçültmüşlüğüm çoktur, eşiniz basmadığından eminse bir sorun var demektir, ama denildiği gibi AFU sayesinde bazen küçük ama hızlı hareketler sayesinde araç sert fren yapabiliyor.

KAYA308
02-12-2014, 16:05
bende daha önce auto6r de böyle birşeyle karşılaşmadım ki direksiyon altında ki kulakları kullanarak vites küçültmüşlüğüm çoktur, eşiniz basmadığından eminse bir sorun var demektir, ama denildiği gibi AFU sayesinde bazen küçük ama hızlı hareketler sayesinde araç sert fren yapabiliyor.

vites a da iken şanzımana manuel olarak kulaklardan vites düşürmek ve ya yükseltmek mümkün oluyormu?

kırmızı35
02-12-2014, 16:10
vites a da iken şanzımana manuel olarak kulaklardan vites düşürmek ve ya yükseltmek mümkün oluyormu?
A yada manuel kullanımda kulakçıklar hep aktif ben bu şanzımanı seviyorum ya hele s tuşu beni benden alıyor

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Abdullah
02-12-2014, 18:14
A yada manuel kullanımda kulakçıklar hep aktif ben bu şanzımanı seviyorum ya hele s tuşu beni benden alıyor

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

S tuşu konusu gerçekten süper :D öyle çakma S tuşları gibi değil hakikaten hakkını veriyor :D

mimit
02-12-2014, 20:13

evet hocam şanzımana sürekli müdahale şansınız var, buda auto6r nin güzelliklerinden birisi, ani
yavaşlamalarda direksiyonu bırakmadan vites düşürmek gibi bir şansınız var mesela, yada sollamaya çıktınız tam gaz ilk vites geçişi yüksek devirde oldu hızlandınız hemen vites büyütüp,hızlanmayı normale çevirebilir düşük devirde ekonominin keyfini sürebilirsiniz. daha farklı tepkileride var ama bunları zevk almak adına sizin keşfetmenizi istediğimden yazmayım :)

KAYA308
02-12-2014, 20:46
evet hocam şanzımana sürekli müdahale şansınız var, buda auto6r nin güzelliklerinden birisi, ani
yavaşlamalarda direksiyonu bırakmadan vites düşürmek gibi bir şansınız var mesela, yada sollamaya çıktınız tam gaz ilk vites geçişi yüksek devirde oldu hızlandınız hemen vites büyütüp,hızlanmayı normale çevirebilir düşük devirde ekonominin keyfini sürebilirsiniz. daha farklı tepkileride var ama bunları zevk almak adına sizin keşfetmenizi istediğimden yazmayım :)

:superman:havali

şu keyifli olan kısımdanda bahsetsen biraz :)
ani yavaşlamada vites a dayken şanzıman kendi düşmüyormu vites orasını anlamadım

mimit
02-12-2014, 21:13
auto mod dayken ani frenlerde vites düşürmeler de hızlı ve sıralı oluyor ama sizde kulakçıklardan çok daha hızlı vites küçültüp daha da çabuk yavaşlaya bilirsiniz.

KAYA308
02-12-2014, 21:28
auto mod dayken ani frenlerde vites düşürmeler de hızlı ve sıralı oluyor ama sizde kulakçıklardan çok daha hızlı vites küçültüp daha da çabuk yavaşlaya bilirsiniz.

keyifli olan bölüme hiç değinmemişsiniz ama :D

mhmt05
22-12-2014, 18:15
O ani durmadan sonra böyle bir sıkıntı yaşamadım. Dediğiniz gibi Muhtemelen aniden frene bastı ve AFU devreye girdi.

jerpelea
24-12-2014, 00:06
Geçmiş olsun sorunun tekrar yaşanmadığına sevindim, ben 1 senedir hala bu sisteme alışamadım bazen panik fren yapma durumunda kalıyorum mesela yola birisi atlıyor sonra tehlike geçince freni bırakıyorum ama ne varki çoktan tak tak tak abs vurmaya başlıyor bunlar saniyelik işler tabi ama beni daha çok paniklettiriyor bu afu :)