PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracin kaportasinda boya damlalari

uxll
21-11-2014, 21:51
Arkadaslar s.a

binanin dis cephesini boyatirken boya damlaciklari ruzgarin etkisiyle aracima yagmis resmen. Bunlari tirnakla cikarmak mumkun ama ben diyim yuzlerce siz diyin binlerce var. Nasil cikar bunlar yikamayla cikmiyor.

driver_can
21-11-2014, 23:29
No name uygun fiyatlı mavi killer işinizi görür.Oyun hamuru gibi bir ürün elinize bi parça alıp biraz yoğurup cam sil kutusuna su doldurun içinede biraz sıvı el sabunu bi taraftan kaportayı ıslatın fıs fısla bi taraftan yoğurduğunuz kili aracın üzerinde gezdirin boyaları çıkaracaktır.Tavsiyem en son kaporta pürüzsüz hale gelicek bu uygulamadan sonra güzel bir waxla araca uygulama yapın bu bahaneyle boya korunmuş ve canlanmış olur.Kil uygularken ıslatmayı unutmayın herpaneldede tekrar yoğurun ki toplanan kirler diğer paneli çizmesin.Yere düşersede o parçayı kullanmayın.

uxll
22-11-2014, 11:13
bazı arkadaşlar gazyağı benzin falan diyorlar bunlar işe yarıyor mu soylendiği gibi. Boyaya zarar veriri mi?

SerhatRCZ
22-11-2014, 11:38
Benimde aklıma kil ve gazyağı geldi. Alan ve miktar çok olduğu için kil daha mantıklı duruyor. Gaz yağı boyayı inceltebilir ama tecrübe etmişliğim yok :(. Geçmiş olsun.

asi
22-11-2014, 11:56
gazyağıyla temizleyen gördüm. aseton olabilirmi? :anlamadim

rocker307
22-11-2014, 12:11
No name uygun fiyatlı mavi killer işinizi görür.Oyun hamuru gibi bir ürün elinize bi parça alıp biraz yoğurup cam sil kutusuna su doldurun içinede biraz sıvı el sabunu bi taraftan kaportayı ıslatın fıs fısla bi taraftan yoğurduğunuz kili aracın üzerinde gezdirin boyaları çıkaracaktır.Tavsiyem en son kaporta pürüzsüz hale gelicek bu uygulamadan sonra güzel bir waxla araca uygulama yapın bu bahaneyle boya korunmuş ve canlanmış olur.Kil uygularken ıslatmayı unutmayın herpaneldede tekrar yoğurun ki toplanan kirler diğer paneli çizmesin.Yere düşersede o parçayı kullanmayın.
Canı dinleyin güzel açıklamış.. Kil almak için de sanalpazarda erdem boya ve detailingdukkanı var;)

StilGammni
22-11-2014, 13:18
Aman diyim aseton gazyağı vs.. aracınıza sürmeyin üstelik araç siyah sanırım?

Kil çok doğru tercih olur ayrıca
İzopropil Alkol ve bir pamukla ile aracınızı güvenle temizleyebilirsiniz.

uxll
22-11-2014, 14:02
araç siyah. boyalı alanlar tavan , kaput , bagaj kapağı , sol çamurluk ve tamponlar. yanlız tırnakla çıkıyolar fakar 1000lerce vardır. evimin karşısında kaportacı var .sordum . abi pasta cila ile çıkar dediler. 150 tl ye biz yaparız dediler.Fakat onlarada soyledim pasta cila çizmezmi dedim. abi çizmez ped içine alır dediler.

StilGammni
22-11-2014, 14:07
pasta zaten aşındırıcı işlevi görür , pasta cila sizin işinizi halleder.

uxll
22-11-2014, 14:21
peki kili nasıl uygulayacağım zanedersem aracı oncelikle yıkatmam daha sonra kil uygulamam gerek

StilGammni
22-11-2014, 14:33
pasta cila yaptırmadan önce kili uygulayın ,

kili uygulamak içinde : http://www.youtube.com/watch?v=pDu8Z-3-9V4

Videoda kullanılan sıvı yerine sabunlu su da kullanabilirsiniz.

uxll
22-11-2014, 15:24
açıkcası kışın pasta cila yaptırmak pek iyi fikir gibi gelmiyor. o yüzden çekincelerim var. hem çizilir gibime geliyor pasta cila yaptırırken. ne dersin?

Zulan
23-11-2014, 00:15
Aslında kışa girerken cila çekmek daha iyi gelir. Hem fazla kirlenmez üzerinde kir tutmaz hemde daha kolay temizlenir. Fazla bastırmadan kille küçük bir bölgede dene sonra araç daha çok çizilmesin. Benim bagajda sarı sarı minicik pas gibi noktalar vardı kil hepsini temizledi.

G2 ile takaTuka